Článek

GLOSA: Absolutní debakl strážců zákona ohledně střelby na UK: Teď už jim nikdo neuvěří, i kdyby tvrdili cokoli

 
Jednání parlamentního bezpečnostního výboru se špičkami policie ohledně střelby na FF UK skončilo pro strážce zákona naprostým debaklem a ztrátou zbytků důvěry v pravdivost jejich tvrzení. Jestliže se chtěli před veřejností obhájit, vůbec se jim to nepovedlo. Naopak. Papalášská bohorovnost pražského policejního šéfa, která připomínala rétoriku předrevolučního okresního tajemníka KSČ, působila maximálně ostudně, a navíc také podezřele. Petr Matějíček místo fér přístupu jen obhajoval neobhajitelné a co hůř: popíral sám sebe. Kdo má teď Policii ČR věřit, když to vypadá, že si jen prostě kryjí záda?
23.06.2024 05:10 |

podobné články

Podobné články

Světový den strážců přírody si jejich asociace připomíná 31. července

 
Na pondělí 31. července 2017 připadá Světový den strážců přírody, který se letos dočkal svého 10. výročí od vyhlášení. Mezinárodní asociace strážců přírody vznikla 31. 7. 1992 a k 15. výročí jejího vzniku byl v roce 2007 31. červenec vyhlášen za Světový den strážců přírody. Již tuto sobotu se uskutečnilo na Panské skále u Práchně setkání s profesionálními strážci z Národního parku České Švýcarsko a také s dobrovolnými strážci přírody ze sousedních chráněných krajinných oblastí, jako jsou CHKO Jizerské hory, Labské pískovce, České středohoří.
29.07.2017 18:50 |

podobné články

Debakl, debakl a další debakl! Plzeňská KSČM se otřásá povolebním hněvem. Padla silná slova na vedení strany

 
ROZHOVOR Stále stejné tváře a zavedené „okultní“ praktiky, které nejsou cizí jiným stranám. To je jeden ze zásadních problémů komunistické strany podle předsedy krajské organizace KSČM v Plzni Miroslava Kavije. Z desítek tisíc členů je aktivních jen čtvrtina, komunisté si nejen od sociálních demokratů nechávají bez odezvy „vyzobávat programové špeky“. Lidé, kteří jsou vyzýváni k odchodu z nejvyšších stranických míst, si vždy poradí, aby zůstali. Kdo tedy může za pokračující debakl KSČM? V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zaznělo i jméno šedé eminence lobbistů.
07.10.2018 10:25 |

podobné články

Mrazivá první slova Fritzlovy dcery po osvobození: Nikdo mi to neuvěří!

 
Horor, jaký si ani nejde představit! Když Elisabeth bylo 18 let, její otec Josef Fritzl ji omámil a zamknul ve sklepě svého domu. Tam ji věznil a znásilňoval dlouhých 23 let. "Nikdo mi to neuvěří," byla její první slova policistům.
13.04.2017 19:15 |

podobné články

Policie zná totožnost všech čtrnácti obětí střelby na filozofické fakultě

 
Policie už identifikovala všech čtrnáct obětí čtvrteční střelby v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (FF UK).  Ranění jsou ve stabilizovaném stavu, jeden v kritickém. Na místě zahynulo třináct obětí, jedna zemřela v nemocnici.  Ústav hudební vědy FF UK v pátek potvrdil, že jednou z obětí střelby je jeho ředitelka Lenka Hlávková. Patnáctým mrtvým je pachatel, který zřejmě spáchal sebevraždu. V sobotu v 11:00 bude v katedrále sv. Víta na Pražském hradě bohoslužba za oběti střelby.
22.12.2023 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (852 článků)

Hrůza hrůz, všude fronty! Jako supi na mršinu. Nákupní nájezdy přes hranice do Polska, berou vše. Kdo neviděl, neuvěří

 
Česko- polská hranice v Moravskoslezském kraji vždy byla místem čilého sousedské výměny. Co se však v rámci „malého příhraničního styku“ odehrává před letošními Vánocemi, to prý překonává vše. Místní publicista Petr Sedláček má při pozorování nakupujících, přejíždějících hranici do Polska, pocit přicházejícího hladomoru. „To jsou tisíce lidí, kdo to neviděl, neuvěří,“ kroutí hlavou.
18.12.2020 12:25 |

podobné články

Tejc: Sobotka získal absolutní moc i absolutní odpovědnost

 
Současný sjezd sociální demokracie by mohl být novým začátkem mé kariéry, míní Jeroným Tejc, který v pátek i přes odpor předsedy strany a premiéra Bohuslava Sobotky získal mezi delegáty značnou podporu. Sobotka, který má ve vedení strany přesně ty lidi, které si přál, podle Tejce na sjezdu získal absolutní moc, ale i absolutní odpovědnost.
14.03.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků) , Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Exmodelka přivítala policii nahoře bez: Reakci strážců zákona si natáčela pro sociální sítě

 
Někdejší supermodelka z Austrálie Tziporah Atararh Malkahová – občanským jménem Kate Fischerová (47) už nejspíš nevěděla, jak si povyrazit. Přivolané policii totiž schválně otevřela nahoře bez. Reakce strážců zákona si nahrávala na video pro sociální sítě. Doplatila ale na to.
18.03.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Kate Kate (909 článků)

Obama přijel do Colorada uctít památku obětí střelby

 
Americký prezident Barack Obama přicestoval do Colorada, aby uctil památku obětí páteční střelby v denverském kině. V důsledku střelby během promítání premiéry filmu Temný rytíř povstal zemřelo 12 lidí.
23.07.2012 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2521 článků)

Stanu se profesionálním střelcem: Valentýnský střelec se při výslechu přiznal

 
Nikolas Cruz obviněný ze střelby, při níž ve středu ve střední škole v americkém městě Parkland na Floridě přišlo o život 17 osob, se k činu přiznal. Třináct zraněných přeživších je stále hospitalizováno, dva z nich jsou ve vážném stavu. Masakr patří mezi deset nejtragičtějších případů střelby na školách ve světě; je to také sedmnáctý letošní případ střelby v prostorách školy, nebo v jejím okolí v USA.
16.02.2018 07:05 |

podobné články

Lidé si připomněli oběti střelby v Uherském Brodě: Volala mi dcera, že je tady hrůza, líčí Mária

 
Desítky lidí si v pondělí položením květin a zapálením svíček připomněly v Uherském Brodě na Uherskohradišťsku tragickou střelbu, při níž vrah Zdeněk K. (†43) před pěti lety usmrtil v restauraci Družba osm lidí a pak i sebe. Jedna žena utrpěla těžké zranění. Na pietní akt přišli známí obětí střelby, nechyběli mezi nimi ani zástupci radnice. Hned se třemi oběťmi střelby se znala Marie Janalíková. Patřila mezi ně dcera její kolegyně nebo soused, se kterým vyrůstala.
24.02.2020 14:15 |

podobné články

Srdcervoucí výpovědi studentů, kteří byli během střelby v budově fakulty. Slova plná strachu, smutku a nekonečné lítosti

 
Ve čtvrtek odpoledne centrem Prahy prošel pietní průvod za oběti střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pochodu, který mířil od Ovocného trhu k budově fakulty na Palachově náměstí, se zúčastnil i štáb eXtra.cz. "Byl jsem přítomen v době střelby, takže to byl neskutečný šok. Žádné známé mezi těmi padlými nemám, ale je to strašlivá ztráta. Je důležité, že máme možnost tady vyjádřit sounáležitost akademické obce a společně se pokusit toto trauma zvládnout a vypořádat se s ním, protože život musí jít dál," sdělil nám jeden z přítomných studentů.
06.01.2024 05:10 |

podobné články

Svědek střelby v Ostravě: Policista mi zachránil život, sklopil střelci (†60) zbraň!

 
Jedem mrtvý a tři zranění. To je výsledek dnešní střelby v Ostravě, kterou rozpoutal šedesátiletý muž, jehož přišli soudně vystěhovat exekutoři. Tragická bilance ale mohla být ještě horší, kdyby policisté rychle nezasáhli. Přímý svědek tvrdí, že jim strážce zákona svou pohotovou reakcí zachránil život.
20.07.2016 20:40 |

podobné články

Podle čeho poznáte syndrom vyhoření?

 
Syndrom vyhoření je pojem, se kterým se v současné době – která je po všech směrech  hodně náročná – setkává stále více lidí bez ohledu na věk nebo pohlaví. Ačkoli si jej drtivá většina lidí spojuje s pracovní kariérou, nemusí se pokaždé týkat jen této oblasti. Odborníci o syndromu vyhoření mluví jako o celkovém vyčerpání a absolutním nezájmu o cokoli, což vede nejen k poklesu pracovního výkonu, ale má to výrazný – a samozřejmě jen negativní – vliv na ostatní okruhy našeho života. Bohužel spousta lidí nedokáže poznat, zda se v jejich případě jedná o syndrom vyhoření, či zda jsou jen unudění stávajícím životem. Proto jsme pro vás připravili dnešní článek, ve kterém se společně s námi můžete podívat na nejčastější příznaky syndromu vyhoření, podle kterých hravě rozpoznáte, zda se naboural i do vašeho života. Jak poznat syndrom vyhoření – nejčastější příznaky Syndromu vyhoření se rovněž přezdívá i syndrom vyhasnutí či vyprahlosti, kdy se jedná o psychický stav, ve kterém člověk pociťuje vyčerpanost, má špatnou náladu, cítí se pod psa a nemůže se absolutně pro nic nadchnout. Tento syndrom vychází z chronického stresu, se kterým se v současné době potýkáme snad úplně všichni. Teď už se ale pojďme podívat na příznaky, podle kterých ho hravě odhalíte. Nezdravý životní styl Jednou z nejčastějších příčin syndromu vyhoření je nezdravý životní styl, při kterém o sebe dotyčná absolutně nedbá, mnohdy začne s kouřením nebo alkoholem, stravuje se nezdravě a především si odpírá dostatečné množství spánku, což se projeví jak na jeho chování, tak i vzhledu a samozřejmě výkonu. Absolutní nezájem Přítomnost syndromu vyhoření poznáte i tak, že se nebudete moci pro nic nadchnout, žádná činnost vás nebude bavit a ztratíte motivaci cokoli dělat. Často se to projeví v souvislosti s vaší prací, kdy se již ráno budete probouzet s nechutí a do zaměstnání... Čtěte více Příspěvek Podle čeho poznáte syndrom vyhoření? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.08.2016 17:15 |

podobné články

Společné hlídky strážců NP Šumava a Bavorský les

 
Návštěvníci Národních parků Šumava a Bavorského lesa si v létě prohlédnou mobilní expozice a poradí jim společné česko-německé hlídky strážců.
19.06.2014 16:00 |

podobné články

Hofrajter (ČSSD): Volební debakl

 
Absolutní a totální volební prohra se má nazvat absolutní volební prohrou - debaklem. Neschvaluji žádná vyjádření typu "strana se odrazila ode dna". Kdo to říká, ten lže. Ne nám, členům ČSSD, ne voličům, ale především sám sobě!
11.10.2018 09:15 |

podobné články

Útoky na konvoje NATO v Afghánistánu: Devět mrtvých strážců

 
Výbuch dvou náloží ve východním Afghánistánu připravil v sobotu o život čtyři členy ostrahy, kteří doprovázeli konvoje se zásobami pro jednotky Severoatlantické aliance. Povstalci přepadli konvoj i na západě země a zabili přitom pět strážců.
18.06.2011 11:35 |

podobné články

Filmové premiéry: Království lesních strážců, Pařba na třetí a Poslední zima

 
Americký animovaný 3D film Království lesních strážců je dobrodružná komedie o věčném souboji dobra a zla. Pařba na třetí je po Pařbě v Las Vegas a Pařbě v Bangkoku poslední díl komediální série. Belgicko-švýcarsko-francouzský film Poslední zima je příběhem muže, který je odhodlán udržet svůj život a majetek za každou cenu.
30.05.2013 14:25 |

podobné články

ŽEBŘÍČEK: Království lesních strážců Čechy zaujalo

 
Žebříček nejnavštěvovanějších filmů v ČR vede animované Království lesních strážců. Za ním je Pařba na třetí, třetí díl z komediální série.
04.06.2013 17:10 |

podobné články

Turecko ostře protestuje proti obžalobě strážců prezidenta. USA je viní z vyvolání potyček

 
Turecké ministerstvo zahraničí dnes kritizovalo Spojené státy kvůli obžalobě 15 tureckých strážců, kteří doprovázeli v květnu tureckého prezidenta na návštěvě v USA. Podle americké strany brutálně zasáhli proti demonstrantům před rezidencí tureckého velvyslance ve Washingtonu. Ankara ve středu podle agentury Reuters označila obžalobu za „zaujatou“.
30.08.2017 23:45 |

podobné články