Článek

GIBS má nového šéfa. Babišova soka nahradí žalobce Dragoun

 
Státní zástupce Radim Dragoun se stane ředitelem  Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ve funkci nahradí Michala Murína, který po táhlých sporech s premiérem Andrejem Babišem v květnu rezignoval. O Dragounově jmenování rozhodla na svém zasedání vláda. Dragoun přitom v minulosti čelil obvinění, že patří mezi skupinu "rychlostudentů" na plzeňských právech, kde získal titul JUDr.
29.08.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Roman Dragoun (12 článků) , Andrej Babiš (26324 článků)
Podobné články

Třetím ředitelem GIBS se ke dnešku stává žalobce Dragoun

 
Státní zástupce Radim Dragoun se k dnešnímu dni stal třetím ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ve funkci vystřídal Michala Murína, který na vedení GIBS počátkem května rezignoval po sporech s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Dragoun uspěl mezi 12 uchazeči před výběrovou komisí, minulý týden se jeho nominací zabýval sněmovní bezpečnostní výbor, což spolu se středečním souhlasem vlády umožnilo Babišovi Dragouna jmenovat.
01.09.2018 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků) , Michal Dragoun (8 článků)

Vláda odsouhlasila jmenování žalobce Dragouna do čela GIBS

 
Novým šéfem GIBS bude od 1. září státní zástupce Radim Dragoun. Do čela inspekce jeho jmenování podpořila vláda. Babiš by ho měl jmenovat s účinností od 1. září. Dragoun nahradí Michala Murína.
29.08.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dragoun (8 článků)

Kdo z příslušníků bezpečnostních sborů by se teď měl bát a kdo ne? Pro PL promluvil nový šéf GIBS Dragoun

 
ROZHOVOR Je třeba změnit způsob uvažování v GIBS v tom smyslu, aby se slušní příslušníci bezpečnostních sborů už nemuseli bát, tvrdí Radim Dragoun, nový šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů: tedy těch strážců zákona, kteří hlídají jiné strážce zákona. Podle Dragouna je také třeba změnit i systém práce s informacemi z kriminálního prostředí, aby se neopakovaly případy, kdy GIBS někoho s humbukem obvinila- a tím mu zničila život- a soud ho pak prohlásil nevinným.
10.09.2018 16:55 |

podobné články

Hudebník Roman Dragoun: Splnil jsem si svůj sen

 
Zpěvák, skladatel a klávesista Roman Dragoun je úzce spjatý s kapelami Progres 2, Futurum, Stromboli, Supregroup či His Angels a ke svým pětašedesátinám nadělil sobě i svým fanouškům ambiciózní dar. Právě dnes vychází dvojalbum Roman Dragoun Projekt čítající devatenáct skladeb z jeho dosavadní tvorby v nových aranžmá za doprovodu renomovaného B-Side Bandu a dalších hudebníků.
08.04.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Roman Dragoun (12 článků)

Babišův šéfinspektor nastupuje. Získali jsme jeho plány. Podívejte se sami na tento dokument

 
Po více než šesti letech je na místě se ptát, nakolik Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ve své činnosti uspěla, táže se ve své koncepci nový šéf inspektorů, donedávna šéf lounských žalobců Radim Dragoun. ParlamentníListy.cz jeho materiál, kterým se prezentoval při výběrovém řízení, získaly. Dragoun, který se do funkce dostal díky zásahu premiéra Andreje Babiše, který odvolal jeho předchůdce Michala Murína, v dokumentu tepe do údajného propojení předchozích vedení GIBS s politickou sférou. Zmínil i úniky informací, které jsou v dnešní době ovšem běžné i u státního zastupitelství a policie. Nebo údajné účelové zahajování trestních řízení.
05.09.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků) , Michal Dragoun (8 článků)

„Nejsem člověk nikoho,“ tvrdí kandidát na šéfa GIBS. Vláda podpořila jeho jmenování

 
Vláda na svém středečním jednání podpořila jmenování státního zástupce Radima Dragouna do čela Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Dragoun řekl novinářům, že premiér Andrej Babiš (ANO) by ho měl pravděpodobně jmenovat s účinností od 1. září. Nahradí Michala Murína, který na vedení GIBS počátkem května rezignoval po sporech s Babišem. Před týdnem nominaci Dragouna do funkce ředitele projednal sněmovní bezpečnostní výbor, což je podmínka pro jmenování.
29.08.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků) , Michal Dragoun (8 článků)

Smrad kolem IKEM: Fialův poradce, nástup GIBS a nátlak na novináře Kmentu

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila začátkem října z vydírání bývalého ředitele IKEM Michala Stiborka a jeho tehdejšího statutárního zástupce Jiřího Malého. Investigativní novinář Jaroslav Kmenta se ovšem pozastavuje nad tím, proč případ vydírání řešila GIBS, a ne kriminální policie. Po spekulacích, že případ může zasahovat až do nejvyšších pater politiky, vyzval vrchní komisař GIBS Kmentu, aby odevzdal všechny dokumenty, které k případu nashromáždil, jinak mu hrozí velké pokuty. Podle Kmentova nadřízeného, šéfredaktora Roberta Čásenského, jde od GIBS o nátlak, který je na Kmentu veden kvůli jeho článku, který je ke GIBS kritický.
02.11.2023 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kmenta (171 článků) , Michal Malý (9 článků) , Robert Michael (17 článků)

Šéfem státních zástupců v Olomouci má být ředitel GIBS Radim Dragoun

 
Vrchním státním zástupcem v Olomouci má být dosavadní ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Radim Dragoun. Výběrová komise jej dnes doporučila ze tří uchazečů a nejvyšší státní zástupce Igor Stříž jej navrhne v nejbližších dnech ke jmenování ministrovi spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS). ČTK to řekl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý. NSZ nového šéfa státních zástupců na Vrchním státním zastupitelství v Olomouci vybíralo kvůli tomu, že k 31. červenci rezignoval dosavadní šéf Radim Daňhel.
26.08.2023 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (192 článků) , Igor Igor (344 článků)

„Nebudu ovlivňovat kauzy nikoho,“ slibuje Dragoun. Poslanci „grilovali“ kandidáta na šéfa GIBS

 
Jmenování Radima Dragouna do čela Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dnes projednal sněmovní bezpečnostní výbor, což je podmínka pro jeho jmenování. Kabinet nominoval nynějšího šéfa Okresního státního zastupitelství v Lounech na základě doporučení výběrové komise. Nahradit má Michala Murína, který na vedení GIBS počátkem května rezignoval po sporech s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Opoziční poslanci považují výběrové řízení za netransparentní. Kritizovali, že se s odkazem na ochranu soukromí nedozvěděli ani jména 12 účastníků řízení.
22.08.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků) , Michal Dragoun (8 článků)

Vyčerpaného Murína nahradí v čele GIBS žena. Pak rozhodnou odborníci

 
Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) dočasně povede Lenka Haderková, která dosud působila na pozici vedoucí legislativního a právního oddělení inspekce. Řekl to mluvčí GIBS Ivo Mitáček. Nového ředitele inspekce, který nahradí Michala Murína, bude vybírat nezávislá odborná komise. Navrženého kandidáta následně projednají bezpečnostní výbor Sněmovny a komise pro kontrolu GIBS, rozhodla dnes vláda.
30.04.2018 18:00 |

podobné články

Třicet milionů odměn si na GIBS vyplatili. Za jediný rok, zuřil Babiš ve sněmovně. Adamová z topky pak protestovala, že není kluk

 
„Můžete rozptýlit domněnky, že odvolání ředitele GIBS Michala Murína souvisí s nynějším vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo?“ ťal dnes do premiéra Andreje Babiše při ústních interpelacích předseda Pirátů Ivan Bartoš a připomněl kvůli tomu hrozbu šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka vyšetřovateli kauzy Čapí hnízdo, že ho dostane „do tepláků“. Premiér ale slova Bartoše tvrdě odmítl. „Jak vznikla GIBS? No byla to mocenská dohoda mezi VV a GIBS je produkt pana Langera! Já jsem nikdy neřekl, že chci pana Murína odvolat!“ pálil Babiš. Podle něj v rámci GIBS jde o peníze, kdy si prý v aparátu podivně vypláceli odměny.
01.03.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků) , Jaroslava Adamová (36 článků) , Ivan Langer (697 článků) , Ivan Ivan (2950 článků)

Nový šéf GIBS: Mým nadřízeným je premiér, ale jsem služebníkem státu

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů, která vyšetřuje trestné činy policistů, celníků a členů Vězeňské služby, má již třetího ředitele. Stal se jím Radim Dragoun, dosavadní lounský státní zástupce. Nový šéf GIBS v rozhovoru pro Lidovky.cz ujišťuje, že pod jeho vedením by chtěl, aby GIBS byla „profesionálním, sebevědomým a důvěryhodným sborem“.
15.09.2018 13:55 |

podobné články

Šéf GIBS Radim Dragoun: Řešili jsme víc drogových i korupčních kauz

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) i přes pandemii covidu obvinila loni více policistů než o rok dříve. Její vyšetřovatelé řešili také víc závažných drogových i korupčních kauz policistů. Jeden z největších případů měli také ve Vězeňské službě. Právě na závažnější a organizované zločiny se podle ředitele GIBS Radima Dragouna míní tento sbor víc zaměřit.
20.06.2021 17:05 |

podobné články

GIBS dočasně povede Haderková z právního oddělení inspekce

 
Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) dočasně povede Lenka Haderková, která dosud působila na pozici vedoucí legislativního a právního oddělení inspekce. ČTK to řekl mluvčí GIBS Ivo Mitáček. Nového ředitele inspekce, který nahradí Michala Murína, bude vybírat nezávislá odborná komise. Navrženého kandidáta následně projednají bezpečnostní výbor Sněmovny a komise pro kontrolu GIBS, rozhodla dnes vláda. V minulosti kabinet jmenoval ředitele bez výběrového řízení. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že nový ředitel se ujme funkce na počátku července.
30.04.2018 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků)

Slyšení šéfa GIBS bude za zavřenými dveřmi. Babiš: „Nemám k Murínovi důvěru.“

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby státní zástupci promluvili na jednání bezpečnostního výboru Sněmovny, který se má za týden zabývat jeho sporem s ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michalem Murínem. Před dnešní schůzkou předsednictva Bezpečnostní rady státu novinářům řekl, že dnes plánuje se státními zástupci projednat jejich stanovisko ke spolupráci s GIBS. Babiš minulý týden oznámil, že k Murínovi nemá důvěru. Inspekce předtím informovala, že premiér na šéfa GIBS vyvíjí nátlak, aby odstoupil. Poslanci bezpečnostního výboru si ve čtvrtek odhlasovali, že „grilování“ Murína bude za zavřenými dveřmi.
08.03.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků)

Babiš zprostí „skandálního“ šéfa GIBS služby. „Vystavují ho ostudě,“ bouří Sobotka

 
Tlak Andreje Babiše (ANO) na šéfa GIBS Michala Murína pokračuje. Situace GIBS se dnes dostala na jednání Výboru pro bezpečnost. Pozváni byli Babiš i expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Než se dostali poslanci k hlasování, zda jednání bude veřejné, či nikoli, došlo na hádku Babiše se Sobotkou. Babiš po ní uvedl, že neprodleně zprostí ředitele GIBS výkonu služby.
15.03.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků) , Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Vyšetřovatel Čapího hnízda vyhozen s obviněním a bez výsluh? Bývalý kriminalista odkrývá, co teď může Babiš provést

 
EXKLUZIVNĚ Bývalý vyšetřovatel kauzy hospodářské kriminality kolem Františka Mrázka Roman Pavlík ParlamentnímListům.cz popsal, jak vidí snahy trestně stíhaného premiéra v demisi Andreje Babiše o personální výměnu na pozici šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Podle Pavlíka by Babišova snaha o odstavení šéfa GIBS mohla souviset s vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo, do které je Babiš zapleten. Zbavením se Murína by si Babiš podle Pavlíka doslova „otevřel dveře“ na Pražskou policejní správu a 2. odbor hospodářské kriminálky a de facto i k osobě policisty Pavla Nevtípila. Získal by Babiš odstavením Murína a jmenováním „vlastního“ člověka do čela GIBS páku na vyšetřovatele vlastní kauzy? Nahlížel by policistům takříkajíc pod prsty? ParlamentníListy.cz získaly neotřelý pohled na věc od veterána české kriminalistiky.
19.03.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků) , František Mrázek (191 článků) , Pavel Roman (352 článků)

Spolek Šalamoun: GIBS odmítá vyšetřovat zločin policisty

 
Od 1. září 2018 má Generální inspekce bezpečnostních sborů nového ředitele. Stal se jím Radim Dragoun, bývalý policista a státní zástupce. Jde jen o kosmetickou úpravu navenek, protože na praktikách GIBS se vůbec nic nezměnilo.
22.10.2018 20:50 |

podobné články

Odstupte, měl Babiš vyzvat šéfa GIBS. Začíná kolem toho být neobyčejně rušno

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) vyzval ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína k rezignaci. Na webu inspekce o tom informoval mluvčí GIBS Ivo Mitáček, potvrdil tak informace serveru Aktuálně.cz. GIBS vyšetřuje trestnou činnost policistů, celníků nebo dozorců, připomíná ČTK.
27.02.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků)