Článek

Generálního prokurátora zadržela policie! Pomáhal Kočnerovi?

 
Národní kriminální agentura na Slovensku zadržela tamního bývalého generáního prokurátora Dobroslava Trnku. Údajně mohl zneužívat své pravomoci v souvislosti s osobou Mariana Kočnera. Policie to oznámila ve čtvrtek ráno na svém facebooku.
16.01.2020 10:50 |

podobné články

Podobné články

Slovenský soud zpřísnil a prodloužil vazbu Kočnerovi

 
Kontroverznímu podnikateli Marianu Kočnerovi, jenž by měl mít co dočinění s vraždou novináře Jána Kuciaka, slovenský soud ve čtvrtek zpřísnil a prodloužil vazbu, do níž jej uvrhl na konci června v souvislosti s obviněním z falšování směnek. Podle slovenských médií však není rozhodnutí soudu pravomocné.
20.12.2018 18:25 |

podobné články

Styk s manželkou jen pod dohledem! Soudce Kočnerovi zpřísnil vazbu

 
Specializovaný trestní soud v Banské Bystrici prodloužil a zpřísnil vazbu Marianu Kočnerovi (55). Jméno kontroverzního podnikatele se skloňuje v souvislosti s vraždou investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27).
21.12.2018 17:10 |

podobné články

Padne slovenská vláda? Spor je o generálního prokurátora

 
Slovenská vládní krize se táhne už několik měsíců. Stačí, aby pět poslanců koalice odevzdalo v tajné volbě generálního prokurátora hlas Dobroslavu Trnkovi, a premiérka Iveta Radičová možná odstoupí.
17.05.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (124 článků)

Ukrajina dostane od Světové banky další peníze. Kyjev vymění generálního prokurátora

 
Tlak mezinárodního společenství, které podmiňuje další finanční pomoc Ukrajině reformami tamní justice, připravil o křeslo ukrajinského generálního prokurátora Vitalije Jaremu. Ukrajinský prezident Petro Porošenko ho chce vyměnit za jeho stávajícího náměstka Viktora Šokina. Světová banka mezitím oznámila, že poskytne Ukrajině další půjčku ve výši necelých 400 milionu dolarů. 
10.02.2015 12:56 |

podobné články

SR: Vláda nepadla. Koalice prošla testem důvěry při volbě prokurátora

 
Strany slovenské vládní koalice přestály hrozící krizi a prošly testem vzájemné důvěry, za který politologové označovali úterní opakovanou tajnou volbu generálního prokurátora.
17.05.2011 19:00 |

podobné články

Luxus Janukovyčova prokurátora: Zlaté závěsy a lustry, vířivka i nábytek za miliony!

 
Nohsledi ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče se topili v luxusu. Dokazují to i fotky z vily bývalého generálního prokurátora Viktora Pšonky. Zlato v jeho domě uvidíte takřka na každém kroku. Sídlo je dokonce více luxusní než prezidentská rezidence!
24.02.2014 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (383 článků)

Z toho přechází zrak: U Janukovyčova prokurátora se všude leskne zlato!

 
Vydělával sice 1 080 000 korun ročně, jedenáctinásobně víc než běžný Ukrajinec, ale z výplat si to pořídit nemohl. Sídlo bývalého generálního prokurátora Viktora Pšonky (60) oplývá okázalým luxusem, všude samé zlato.
25.02.2014 17:55 |

podobné články

Dopadli vrahy prokurátora Petra Kramného: Jsou to studenti!

 
Měl na starost případ Petra Kramného, v červnu ale zemřel při pumovém útoku. Atentátníci, kteří připravili generálního egyptského prokurátora Hišáma Barakáta o život, byli dopadeni až po půl roce. V době, kdy už má Kramný v ruce odsuzující rozsudek.
06.03.2016 23:40 |

podobné články

Vrazi Kuciaka prý plánovali další mord! Likvidaci nepohodlného prokurátora

 
Novinář Kuciak a jeho snoubenka neměli být jedinou obětí skupiny zabijáků. Tahle parta hrdlořezů se po tomto zločinu chystala zlikvidovat i prvního náměstka slovenského generálního prokurátora Petra Šufliarského.
04.10.2018 20:45 |

podobné články

Kauza Kuciak odhalila další skandál: Podplatil Kočner i prokurátora?!

 
Vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (oba †27) odkrylo další závažné podezření. Kontroverzní podnikatel Marián Kočner (55) si podle slovenských médií nahrával rozhovor, v němž se zmiňuje, jak se pokoušel zkorumpovat generálního prokurátora Dobroslava Trnku. Trnka však něco takového popírá.
08.01.2019 15:40 |

podobné články

„Kulka do hlavy.“ Slovenský boss kromě Kuciaka vyhrožoval i známému právníkovi

 
S vraždou investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) je spojován také kontroverzní slovenský podnikatel a boss Marián Kočner. Kuciak o Kočnerovi psal, zvláště ve spojitosti s jeho neprůhlednými finačními machinacemi. A Kočner novinářovi po telefonu několikrát vyhrožoval, až na něj investigativec podal trestní oznámení. Jenže policie to neřešila.
27.03.2018 23:30 |

podobné články

Dcera prokurátora Vaše věnovala pozůstalost po otci charitě

 
Dcera někdejšího komunistického prokurátora a soudce Karla Vaše věnovala pozůstalost po otci na dobročinné účely. Různým neziskovým organizacím rozeslala 400 tisíc korun. Informoval o tom historik Pavel Paleček, autor dokumentu o Vašovi. Vaš stojí za více než 20 vykonanými tresty smrti, například za justiční vraždou generála Heliodora Píky.
30.08.2013 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Paleček (5 článků)

Petr K. volá z Egypta o pomoc: Ani prezident Zeman nic nezmůže! Čeká se na prokurátora

 
Tragická smrt Moniky (†36) a Klárky (†8) trápí nejen egyptského »vězně« Petra K. (35), ale i jeho švagra a tchyni. Spolu poslali prezidentu Miloši Zemanovi dopis na Petrovu podporu. Hynek Kmoníček z prezidentské kanceláře je ale moc nepotěšil. Je prý nutné počkat na egyptského prokurátora!
09.10.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (324 článků)

Nejvyšší žalobce Zeman obnovil trestní stíhání bývalého prokurátora

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil začátkem října rozhodnutí Okresního státního zastupitelství v Mělníku, které zastavilo trestní stíhání pětaosmdesátiletého bývalého prokurátora Tomáše Liptáka. Stíhání muže, který byl obviněn kvůli vystěhování několika českých sedláků a jejich rodin v 50. letech minulého století v rámci takzvané Akce K (Kulak), tak pokračuje.
12.10.2013 13:55 |

podobné články

Prokurátora našli s prostřelenou hlavou: Obvinil prezidentku z krytí útoku na Židy

 
Státního zástupce, který nedávno podal žalobu na argentinskou prezidentku Cristinu Fernández, nalezli v neděli mrtvého s kulkou v hlavě v jeho domě v Buenos Aires. U těla prokurátora Alberta Nismana se nalezla střelná zbraň. Zda šlo o sebevraždu, musí prokázat testy. Nisman obvinil hlavu státu z údajného krytí pachatelů atentátu na židovské charitativní organizace v hlavním městě v roce 1994.
20.01.2015 10:01 |

podobné články

Kdo stojí za protikuřáckým týmem? Radní Solil ZA KOMUNISTŮ DĚLAL PROKURÁTORA!

 
Pražský radní Ivan Solil (ČSSD) je s prací antikonfliktního týmu spokojen. Ostře vypadající hoši na Praze 1 dohlížejí na to, aby se na ulici nepil alkohol a uvnitř hospod a klubů se nekouřilo. Sám Solil má zajímavou minulost. V roce 1986, za hlubokého komunismu, dělal prokurátora.
09.06.2017 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1304 článků)

„Ten nepatří do lidské rasy.“ Svědectví o Josefu Monsportovi z dob totality: Stařec kvůli němu plakal a pak zemřel

 
Josef Monsport. Bezpochyby nejskloňovanější jméno týdne, a to v souvislosti s rozsudkem v kauze H-System. Doktor Monsport je nejen konkursní správce H-Systemu a advokát, ale mnozí si ho pamatují ještě jako komunistického prokurátora. Jedním z pamětníků Monsportovy předlistopadové činnosti je Karel Srp, šéf Jazzové sekce a někdejší politický vězeň. „Nejsem si jist, zda patří mezi lidskou rasu,” popisuje Srp bývalého komunistického prokurátora Monsporta.
26.07.2018 15:25 |

podobné články

Slovenský herec ztvárnil komunistického prokurátora Vaše

 
Na Slovensku oblíbený charismatický herec Marian Mitaš ztvárnil ve filmu Toman jednu z nejhorších postav naší poválečné historie, budoucího vojenského prokurátora a soudce vykonstruovaných procesů, justičního vraha Karla Vaše, sdělila za tvůrce filmu Barbara Trojanová.
26.09.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Toman (2 články)

Vězeňská služba snižuje počet náměstků generálního ředitele

 
Generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek snížil v rámci druhé fáze restrukturalizace počet svých náměstků na tři. Skončil tím přechodný stav, kdy byli v čele vězeňské služby náměstci čtyři. S účinností od 15. srpna 2014 se ruší uniformované místo ekonomického náměstka a místo civilního náměstka generálního ředitele a je vytvořeno jedno civilní místo náměstka generálního ředitele pro ekonomiku a logistiku. V druhé etapě reorganizace jsou navíc zrušena i další čtyři tabulková místa centrálního úřadu. Celý systém řízení se dále zpřehledňuje a zjednodušuje. Do kompetence nově utvořené funkce náměstka bude spadat odbor ekonomický, odbor logistiky, odbor zdravotní služby a evropské fondy. Odbor informatiky se přesouvá do gesce vrchního ředitele kanceláře generálního ředitele. Stejně tak odbor personální, dosud řízený přímo generálním ředitelem.
10.08.2014 00:55 |

podobné články