Článek

Generální inspekce začala zostra. Vyšetřuje detektivy z protikorupčního

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) začala hned první den své existence vyšetřovat detektivy protikorupční policie (ÚOKFK) v kauze údajně předražených jízdenek na pražskou MHD. Informovovala o tom dnes Česká televize (ČT). Mluvčí GIBS Radka Sandorová televizi vyšetřování potvrdila, podrobnosti ale nesdělila.
02.01.2012 22:05 |

podobné články

Podobné články

Inspekce dál vyšetřuje střelbu při policejním zásahu v Roztokách

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dál vyšetřuje policejní zásah na ubytovně v Roztokách u Prahy, při němž byl postřelen podezřelý muž, který později v nemocnici zemřel. Inspekce musí počkat na výsledky znaleckých posudků, řekla dnes ČTK její mluvčí Radka Sandorová. 
22.01.2014 12:30 |

podobné články

Sněmovna kývla na vznik Generální inspekce bezpečnostních sborů

 
Sněmovna v pátek posvětila vznik Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ta má prošetřovat trestné činy příslušníků a zaměstnanců policie, celní správy, vězeňské služby i samotné inspekce. Vznik inspekce vychází z programového prohlášení kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS).
09.09.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9276 článků)

Inspekce nezjistila, kdo vynesl emaily o kauze Tatra

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ani po půl roce nezjistila, kdo může za únik interní korespondence mezi nyní už bývalými příslušníky protikorupční policie Františkem Zahálkou a Petrem Krömerem. E-mailová komunikace mezi detektivy, kteří se podíleli na vyšetřování údajné korupce při nákupu nákladních vozů Tatra pro armádu, se přitom týkala zpochybnění vyšetřování kauzy. Později se text objevil na webu obviněného exministra obrany Martina Bartáka, prý jako důkaz jeho neviny.
03.08.2012 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (338 článků)

Lessy ocenil detektivy, kteří odhalili Ratha

 
Policejní prezident Petr Lessy už podle zjištění Práva ocenil detektivy, kteří měli na starosti kauzu dnes už bývalého středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha. Od šéfa policie dostali kriminalisté peněžitou odměnu, ale také příslib zlepšení technického vybavení specializovaného útvaru.
18.05.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , David Rath (4435 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Češi na dovolených podvádějí pojišťovny! Ty už si najímají detektivy

 
Stále více Čechů se snaží na své dovolené neprodělat. Teď ale nemáme na mysli nějaké zájezdy last minute, ale poněkud nezákonnou cestu. Třeba takovou, že se po svém návratu ze zahraničí snaží u pojišťovny uplatnit škodnou událost, která se vůbec nestala. Jenže pozor, pojišťovny si raději zaplatí detektivy, než aby platily miliony za něco, co se ve skutečnosti neodehrálo.
12.08.2013 06:20 |

podobné články

Velký problém v kauze Kramný: České detektivy prý nepustili na místo činu!

 
Vyšetřují podivnou smrt Moniky (†36) a Klárky (†8) v Egyptě, jenže mají u toho údajně problém. České detektivy nepustili Egypťané na místo činu! Do pokoje hotelu Titanic Palace, kde přišly dvě Češky o život. Zatímco hlava rodiny Petr K. stále sedí ve vazbě, chystají se i další výslechy. Podle Kramného advokátky proběhne jeden i v Polsku.
24.10.2014 08:20 |

podobné články

Nejextrémnější pátrání po ztraceném psovi: Panička zaplatila detektivy i jasnovidce!

 
Tomu se říká láska k zvířatům. Američanka Janet Mihalyfi vydala přes 777 tisíc korun za pátrání po psovi, který se jí už před rokem zatoulal ve Washingtonu. Oblepila celé čtvrti plakáty a do pátrání po pětiletém Havocovi zapojila i jasnovidce a soukromé detektivy. Nikdo z nich však zatím nebyl úspěšný...
12.11.2014 07:40 |

podobné články

Kotě v krizi? Zavolejte zvířecí detektivy

 
Vůdce Mao využil nestřeženého okamžiku a vklouzl do cizího objektu. Tam ale zůstal uvězněn a po třech dnech bez jídla a vody byl čím dál tím více dezorientovaný. Nejde ovšem o příběh z čínských dějin – Vůdce Mao je jméno černobílého kocourka, který se v Británii ztratil svým majitelům. Ti zavolali na pomoc zvířecí detektivy a díky nim se Maa povedlo najít v opuštěném bytě, kam vklouzl kočičími dvířky, jež se ale dala otevřít jen pro průchod dovnitř.
01.03.2016 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Mao Mao (33 článků)

POLICISTÉ ZNEUŽÍVALI PRAVOMOC! Vyšetřuje je inspekce...

 
Inspekce policie vyšetřuje tři policisty z jižní Moravy, kteří se měli dopustit přečinu zneužití pravomoci úřední osoby spáchaného formou spolupachatelství. Agenturu Mediafax o případu informovala v pátek mluvčí inspekce Policie České republiky Radka Sandorová.
22.04.2011 11:40 |

podobné články

Zmanipulovala policie vyšetřování korupce? Na policisty si posvítila inspekce

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) podle některých médií prověřuje, zda policisté z protikorupčního útvaru nezmanipulovali vyšetřování údajné úplatkářské aféry kolem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a zda z případu neunikly informace.
06.05.2013 22:50 |

podobné články

GIBS není řádně kontrolovaná, shodli se zákonodárci s ředitelem

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která vyšetřuje přestupky a zločiny policistů, není pod dostatečnou kontrolou, shodují se někteří zákonodárci s ředitelem inspekce Ivanem Bílkem. Navrhují změnu zákona, který by například nařídil stálou komisi odborníků pro kontrolu inspekce. Kritika vůči GIBS dnes zazněla na semináři v Senátu, který organizoval senátor Václav Láska (SZ). Ten se k semináři vyjádřil i na svém profilu na Facebooku.
07.10.2015 18:11 |

podobné články

GIBS není řádně kontrolovaná, shodli se zákonodárci s ředitelem. A senátor Láska přidal pikantnosti

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která vyšetřuje přestupky a zločiny policistů, není pod dostatečnou kontrolou, shodují se někteří zákonodárci s ředitelem inspekce Ivanem Bílkem. Navrhují změnu zákona, který by například nařídil stálou komisi odborníků pro kontrolu inspekce. Kritika vůči GIBS dnes zazněla na semináři v Senátu, který organizoval senátor Václav Láska (SZ). Ten se k semináři vyjádřil i na svém profilu na Facebooku.
07.10.2015 19:46 |

podobné články

Úklid po Rusnokově vládě začal zostra

 
Nová vláda Bohuslava Sobotky na nic nečeká. Po Rusnokově kabinetu začala zostra uklízet, sotva se chopila úřadu. Už ve středu se na svém prvním krátkém jednání dohodla, že si vyčistí stůl. Do pátku ministři provedou inventuru veškerých návrhů zákonů, které jsou už v běhu. A v pondělí na dalším zasedání zúčtují s některými návrhy zákonů, které by jinak Sněmovna začala hned další den projednávat.
31.01.2014 10:05 |

podobné články

Známý advokát se přetahuje s lovci mafiánů. Velká hra, ve které asi někdo lže

 
Případ vyřizování účtů mezi příslušníky podsvětí přerostl v pozoruhodný právní střet mezi detektivy z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a advokátem Juliem Kramaričem. Ten byl obviněn, že měl při projednávání kauzy vražd v arménské mafii uplácet svědky. Soud však konstatoval, že se v zapeklitém případě jednalo spíše o provokaci detektivů ze Šlachtova protikorupčního útvaru. O kauze přináší obsáhlou reportáž magazín Týden.
11.02.2013 09:25 |

podobné články

Generální inspekce bezpečnostních sborů může vzniknout. Poslanci řekli ano

 
Poslanci dali zelenou vzniku Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Vznik GIBS má vést k efektivnějšímu boji s korupcí v bezpečnostních sborech a k nezávislému a účinnému stíhání trestných činů příslušníků a zaměstnanců policie, celní správy, vězeňské služby i samotné inspekce. Šéfa GIBS má jmenovat premiér nebo prezident.
09.09.2011 10:15 |

podobné články

Generální inspekce bezpečnostních sborů zatím nevznikne. Senát normu vrací do sněmovny

 
Senátoři vrátili poslancům normu, díky níž má vzniknout Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Vznik GIBS má vést k efektivnějšímu boji s korupcí v bezpečnostních sborech a k nezávislému a účinnému stíhání trestných činů příslušníků a zaměstnanců policie, celní správy, vězeňské služby i samotné inspekce. Šéfa GIBS má jmenovat premiér nebo prezident.
06.10.2011 10:20 |

podobné články

Zbraň nové generální inspekce - agenti v utajení

 
Mnohem širší pravomoci než současná Inspekce policie bude mít od ledna nový úřad, který ji má nahradit – Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Její pracovníci budou moci pracovat jako agenti v utajení, kteří budou mít falešnou identitu a díky tomu budou schopni mnohem efektivněji odhalovat tu nejtěžší trestnou činnost policistů, celníků či dozorců ve věznicích.
10.11.2011 07:30 |

podobné články

Premiér jmenoval do čela generální inspekce Ivana Bílka

 
Generální inspekci bezpečnostních sborů povede bývalý náměstek policejního prezidenta Ivan Bílek. Do funkce prozatímního ředitele ho dnes jmenoval premiér Petr Nečas, řekl mluvčí vlády Jan Osúch. Inspekce začne pracovat od příštího roku. Má stíhat trestné činy příslušníků a zaměstnanců policie, celní správy, vězeňské služby i samotné inspekce.
25.11.2011 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9276 článků) , Jan Bílek (12 článků)

Nervozita u policistů: Vznikne generální inspekce

 
V řadách inspekce policie panuje velká nervozita. Od Nového roku totiž vznikne Generální inspekce, která už nebude vyšetřovat pouze trestnou činnost policistů, ale také celníků a vězeňské služby.
10.12.2011 22:10 |

podobné články