Článek

Generál Pelz: Jsme ve válce, jen vám to neřekli. Totalita už je

 
Strašení válkou? „Ne, ani pan Pavel, ani pan Babiš nás do této války nemohou zatáhnout. Tím, že se ČR účastní různých protiruských sankcí, posílá na Ukrajinu zbraně, provádí na našem území výcvik ukrajinských vojáků, a kdoví, co je ještě tajné, v té válce dávno jsme. Jenom to vláda jaksi zapomněla občanům sdělit,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz ředitel Vojenské zpravodajské služby z let 1997-2001 a někdejší velvyslanec v Afghánistánu, generál v záloze Petr Pelz.
26.01.2023 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1587 článků)
Podobné články

„Trump nesměl vyhrát, aby vznikaly kauzy typu Vrbětice.“ Zpravodajec Pelz: Lež o Rusku vyvrácena, vyrobí se nová. Je to úmysl

 
Skripal, Navalnyj, Vrbětice apod. Jakmile jeden příběh nepodložený důkazy doznívá, přijde jiný, podivuje se bývalý ředitel Vojenské zpravodajské služby a exvelvyslanec Petr Pelz. A nepovažuje to jen za „šlendrián“. Že by kauza Vrbětice za Donalda Trumpa nepřišla? „Donald Trump nesměl vyhrát, aby vzniku kauz, jako jsou Vrbětice, nic nebránilo,“ uvedl Pelz pro ParlamentníListy.cz. Podivil se, že šéf BIS Koudelka chválí premiéra Babiše. „Co si mám myslet jako občan země, jehož ředitel kontrarozvědky obdrží vyznamenání od ředitele rozvědky jiného státu?“ ptá se v té souvislosti.
17.05.2021 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5933 článků)

Afghánistán: „USA se tak chovají ke všem.“ „Ale my si to nenecháme líbit.“ Generál Pelz a jeho zážitky a svědectví

 
Na Afghánistán nemůžeme nahlížet jako na stát v našem slova smyslu, uvádí v textu psaném pro ParlamentníListy.cz někdejší ředitel Vojenského zpravodajství a exvelvyslanec v Afghánistánu generál Petr Pelz. Vyvrací mýty, které panují v našich médiích, a přidává své vlastní zážitky. „Afghánci jsou historicky zvyklí, že jim cizinci platí za to, aby něco činili, či naopak nečinili. Otázkou cti řádného Afghánce pak je, nechat si zaplatit, ale přesto jednat podle vlastní vůle,“ uvádí třeba. „Národ, kde každý muž radši zemře, než aby nechal sebe nebo svou rodinu urazit, nemůže boj prohrát,“ nastiňuje též.
23.08.2021 04:55 |

podobné články

Rusové, Ukrajinci, USA a vina. Generál Pelz nejdřív mlčel, pak si to rozmyslel

 
O lidech, kteří nemohou „Rusákům“ zapomenout srpen 1968, uvažuje v textu sepsaném pro ParlamentníListy.cz někdejší ředitel Vojenského zpravodajství generál Petr Pelz. Přemýšlí o tom, jaké procento viny můžeme připisovat Rusům vzhledem k účasti jiných národností v elitě Sovětského svazu. Zamýšlí se také nad historickou vinou Spojených států s ohledem na utrpení způsobené v dávné i nedávné minulosti. Dochází též k závěru, že podle logiky užité na přisouzení viny za rok 1968 „Rusákům“ mají své dědičné viny i Češi.
09.05.2022 04:50 |

podobné články

Generál Pelz: Česko napadeno? USA vyjádří pobouření. Pravda o setkání Putin–Biden

 
Snahy o členství států jako Ukrajina či Gruzie v Severoatlantické alianci odhalují, že USA vůbec nemíní bezpečnostní záruky pro tyto státy vážně. V souvislosti s výrokem ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že konflikt v jeho zemi může ukončit jen vstup do NATO, to tvrdí bývalý ředitel Vojenského zpravodajství a exdiplomat Petr Pelz. Členství Ukrajiny by bylo zásadně nepřijatelným a permanentním porušením rovnováhy vlivů Západu a Ruska. Její deklarovaná snaha pouze popichuje Rusko, aby podporovalo donbaské separatisty, neboť jejich boj spolehlivě udržuje Ukrajinu mimo NATO.
31.05.2021 04:50 |

podobné články

Tak šel čas s Ukrajinou. Generál Pelz vytáhl data. Zbytek na čtenáři

 
Případ Ukrajina od roku 1990 do současnosti očima dat a milníků jejích moderních dějin. Tak lze nazvat přehled, který pro ParlamentníListy.cz vypracoval ředitel Vojenského zpravodajství v letech 1996-2001 a pozdější velvyslanec v Afghánistánu, generálmajor v záloze Petr Pelz. Ten záměrně nechce vyslovovat autoritativní stanovisko k probíhající ruské invazi na Ukrajině a jen shrnuje děj posledních 32 let.
02.03.2022 06:15 |

podobné články

Krvavé divadlo v Kazachstánu, boje o Ukrajinu, jednání Rusů a USA... Všechno to zapadá. Generál Pelz poskládal střípky. Posaďte se

 
V politice se náhody dějí zřídka, a tak musíme vycházet z toho, že načasování nepokojů v Kazachstánu souvisí s hartusením nad Ukrajinou, naznačuje bývalý diplomat Petr Pelz. „Rusové mají pocit, že už nemají kam ustoupit, a že trpělivost již pro ně začíná být nebezpečnější než akce,“ upozorňuje exředitel Vojenského zpravodajství. Přes propastné rozdíly ve financování je NATO v Evropě proti Rusku podle něj zcela bezzubé, navíc si asi nikdo nedokáže představit, co by se dělo, kdyby Rusko mezi technicko-vojenská opatření zařadilo otočení kohoutku s plynem pro Evropu.
16.01.2022 05:10 |

podobné články

Jak číst „fakta“ o Trumpovi předkládaná v některých médiích? A kdo za nimi reálně stojí? Exšéf vojenských zpravodajců odhaluje...

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „To, co sdělovací prostředky o Trumpovi předkládají veřejnosti jako fakta, jsou ve skutečnosti obrazy vytvořené politickými protivníky,“ říká ke kauzám amerického prezidenta neustále rotujícím v médiích někdejší ředitel Vojenského zpravodajství a bývalý velvyslanec České republiky v Afghánistánu Petr Pelz. Trumpovu spolupráci s Rusy nelze prokázat, a to ani tu nevědomou, upozorňuje Pelz na oficiální závěry vyšetřování. Přibližuje také, jak s děním kolem Trumpa souvisí zadržení Juliana Assange, zakladatele WikiLeaks, a tajný program CIA Vault 7, který právě Assange na svých stránkách publikoval.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Julian Assange (156 článků)

V USA se rozmáhá totalita sexuálních menšin. Chovají jako kdysi komunisté, nezastaví se před ničím, říká tamní spisovatel

 
Americký konzervativec Rod Dreher má za to, že ve Spojených státech stále více vystrkuje růžky totalita. Totalita ne nepodobná té, která opanovala naši vlastní zemi v roce 1948. Rozdíl je snad jen v tom, že v USA se k moci nederou komunisté, ale údajně privilegovaná komunita příslušníků sexuálních menšin. Američané to cítí a nelíbí se jim to. Proto poslední prezidentské volby vyhrál Donald Trump. Jde prý o snahu zastavit ještě nástup této totality.
09.06.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5933 článků)

Spisoval Kuras, který emigroval v roce 1968: Nová totalita EU je horší než komunismus, spojila se s islamismem a chce nás zničit. A tohle je rozdíl mezi emigranty z komunismu a těmi muslimskými…

 
ROZHOVOR „Asi se nemusíme bát gulagů a politických poprav, jen dehonestace, ostrakizace, vyhazovů z práce, společenského bojkotu, a podobně. Nová totalita nikdy nevypadá stejně, jako ta předchozí. Ale pokaždé se vydává za antitotalitu a s heslem antitotality nastoluje další totalitu. Malérem je, že tato „antitotalitní“ totalita se spojila s tou nejtotalitnější ideologií všech dob, která už 14 staletí usiluje o zničení nejen naší civilizace, ale všech ostatních civilizací, které kdy stačila spolknout. A protože útočí na celý svět zároveň. V tom je možná dlouhodobě horší než sovětský komunismus,“ říká spisoval Benjamin Kuras, který kandiduje na Praze 4 do Senátu.
17.08.2018 10:05 |

podobné články

Naštvaný Ivan David mluví o nové diktatuře: Totalita kamarádů Hitlerových pohrobků. Jak se přejmenuje pan Kolář?

 
Europoslanec zvolený za SPD Tomia Okamury Ivan David tvrdí, že k moci nastupuje nová totalita – probruselská totalita. Svou obavu zdůvodnil náhlým zmizením sochy sovětského maršála I. S. Koněva z veřejného prostranství na Praze 6, kde podle jeho názoru vládne právě probruselská pátá kolona.
04.04.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2623 článků) , David David (1500 článků) , David David (1123 článků)

„Víte vůbec, co děláte?“ Ukrajina: Český generál a diplomat už nemohou mlčet

 
O tom, jak je nebezpečné používat slovo válka, aniž válku vyhlásíme, hovořili generálmajor v záloze Petr Pelz, bývalý ředitel Vojenského zpravodajství a pozdější velvyslanec v Afghánistánu, a kandidát do Senátu pro volební obvod 25 – Praha 6 Petr Vacek. „Druhá strana si pak může říct: My vám kašleme na to, jaký máte ústavní pořádek, ale vaši hlavní představitelé hovoří o válce, my nebudeme zkoumat, jak jste k tomu došli, jestli skutečně rozhodl Parlament a prezident. Ale vy říkáte válka, dobře, stáváte se válčící stranou,“ varoval mimo jiné Vacek, profesí diplomat a právník.
28.08.2022 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vacek (80 článků)

Jsme ve válce? Už jsem pochopil. Ve válce s vámi, pane Fialo! Koudelka zasadil ránu vládě

 
Na Zelném trhu v Brně promluvil v sobotu 28. října k odpůrcům vlády Petra Fialy (ODS) také ústavní právník Zdeněk Koudelka. „Premiér Fiala na jaře říkal, že jsme ve válce. Nesouhlasil jsem, neboť jsme válku nikomu nevyhlásili a parlament o válečném stavu ani nehlasoval. Avšak pochopil jsem, jak to Fiala myslel. On totiž vede válku s vlastními občany, on ji vede s námi. Tak my jsme s vámi, pane Fialo, také ve válce,“ řekl mimo jiné Koudelka. Demonstraci svolalo Hnutí PES pod hesly STOP zdražování, STOP válce! A STOP vládě! Podpořily ji další strany a hnutí.
28.10.2022 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4895 článků)

Jsme ve válce? Už jsem pochopil. Ve válce s vámi, pane Fialo! Koudelka zasadil ránu vládě

 
Na Zelném trhu v Brně promluvil v sobotu 28. října k odpůrcům vlády Petra Fialy (ODS) také ústavní právník Zdeněk Koudelka. „Premiér Fiala na jaře říkal, že jsme ve válce. Nesouhlasil jsem, neboť jsme válku nikomu nevyhlásili a parlament o válečném stavu ani nehlasoval. Avšak pochopil jsem, jak to Fiala myslel. On totiž vede válku s vlastními občany, on ji vede s námi. Tak my jsme s vámi, pane Fialo, také ve válce,“ řekl mimo jiné Koudelka. Demonstraci svolalo Hnutí PES pod hesly STOP zdražování, STOP válce! A STOP vládě! Podpořily ji další strany a hnutí.
28.10.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4895 článků)

Totalita klepe na dveře

 
Začíná přituhovat. V Německu ve 30. letech a u nás po druhé světové válce se odehrávaly povědomě podobné události. Vládnoucí totalita v obou případech zahájila frontový útok na své ideové protivníky. Nejprve to postihlo intelektuály, umělce, vědce. Z Německa byli, často pod záminkou židovského původu, ale nejen, vyháněny největší osobnosti svých oborů - od Alberta Einsteina po Thomase Manna, zástupy dalších končily v koncentračních lágrech. Komunistický režim podobné nebezpečné živly také nejprve přiměl k emigraci, aby je pak mohl náležitě tupit a dělat z nich vlastizrádce, a ty zbylé, třeba katolickou inteligenci, zavíral nebo věšel.
29.11.2022 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (98 článků) , Thomas Mann (12 článků) , Thomas Mann (12 článků) , Thomas Mann (6 článků)

Drsná dohra nedělního Moravce: Vzkaz divákům ČT, že Trump je neschopný blbec? Komentátor se neudržel

 
V druhé části nedělního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi nechyběla ostrá kritika amerického prezidenta Donalda Trumpa, což zvedlo ze židle komentátora serveru Reflex.cz Viliama Bucherta. Největším terčem se Trump stal pro profesora historie Igora Lukeše, k němuž se rád přidal i generál Petr Pelz, Moravec se prý jejich kritice jen potulně usmíval. Způsob, jakým se do amerického prezidenta v ČT naváželi, je podle komentátora zjednodušující, zavádějící a trapný.
28.05.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5933 článků) , Petr Moravec (23 článků) , Petr Václav (1022 článků) , Václav Moravec (722 článků)

Konec vyhazování peněz oknem! Zjistěte, jak v supermarketu ušetříte balík

 
Vám ještě kamarádi neřekli, jak v supermarketu dokážou ušetřit i 300 Kč na každé tisícovce? Neřekli vám, že jsou na Kupi.cz jako doma, stejně jako stovky tisíc českých zákazníků?
27.03.2014 12:55 |

podobné články

Vládne nám nová totalita, velmi dobře zamaskovaná. Sociolog Hampl se rozepsal o fenoménu, proti kterému jsou ty viditelné "hovadinou"

 
Sociolog Petr Hampl, jenž je také členem Svobodných, varuje před nástupem nové totality. Úřední totalita, kterou má na mysli, se podle názoru autora vyznačuje tím, že vlastně nesleduje žádnou ideologii. Úředníci jen hledají další a další příležitosti, na nichž by prokázali svou důležitost. Zároveň ale musejí „šlapat“ jen po lidech, kteří se nemohou příliš účinně bránit.
07.06.2015 23:19 |

podobné články

Novinářská ostuda! Tlustý generál Pavel nalezen. Není generál, není Pavel, není na Ukrajině

 
„Generál Pavel“ ve skutečnosti nejel bojovat za Putina na Ukrajinu, zjistil belgický analytik Rien Emmery. Analytik tak zbořil tvrzení hned několika médií převzaté od britského bulváru The Daily Star, podle kterého měl ruský prezident Vladimir Putin takový problém s dostatkem generálů, že musel na Ukrajinu vyslat i dosti otylého muže v maskáčích, jehož média nazývala „generál Pavel“. „Smutné,“ šířily se po zprávě ve Spojených státech fotografie českého generála Petra Pavla spolu s povzdechy nad tím, že Pavel před údajným vysláním na Ukrajinu ve službách Moskvy „nabral metrák“.
10.07.2022 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4829 článků) , Petr Pavel (1587 článků)

Umlčování médií, to dělá totalita. Na Primu se útočí, objektivita ČT se neřeší! Velmi znepokojená Jana Bobošíková

 
ROZHOVOR Po trestech za určitý názor nyní volají právě ti, kteří se západními hodnotami ohánějí nejvíce, myslí si bývalá známá moderátorka a europoslankyně Jana Bobošíková a ještě k tomu dodává: „Spíš se ptám, zda by se někdo z těch, kteří se nyní morálně pohoršují nad TV Prima, pohoršoval stejně, kdyby Prima nabádala své redaktory, aby zamlčovali novoroční násilnosti v Německu nebo aby propagovali vítací politiku Angely Merkelové. Jsem velmi znepokojená tím, že namísto diskuse někteří politici i žurnalisté chtějí některá média umlčovat. To nemá nic společného s pluralitní demokracií, to dělá jen totalita, která ostrakizuje, zesměšňuje, nařizuje, zastrašuje a trestá.“
08.06.2016 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků) , Jana Bobošíková (875 článků)