Článek

Generál Pavel by na Hradě vyvěsil ukrajinskou vlajku. Babiš ne. Tisk zjistil ještě více

 
Prezidentští kandidáti Andrej Babiš a Petr Pavel, kteří se už za pár dní utkají o Hrad, odpovídali v rozhovoru pro Právo na anketní otázky, jež se týkaly mj. zahraniční politiky a postojů k válkou postižené Ukrajině. Zda by vyvěsili vlajku Ukrajiny na Pražském hradě, kam by vedly jejich první zahraniční cesty či zda by pověřili vítěze voleb do Poslanecké sněmovny sestavením vlády.
22.01.2023 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25676 článků) , Petr Pavel (1630 článků)
Podobné články

Jurečka vyvěsil před ministerstvem zemědělství ukrajinskou vlajku

 
Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes vyvěsil před budovou úřadu na pražském Těšnově ukrajinskou státní vlajku jako výraz podpory tamnímu obyvatelstvu. Jedná se o jeho osobní iniciativu, s vládou ji nekonzultoval. Krok podle Jurečky nemá být vnímán jako negativní vyjádření vůči ruskému lidu. 
06.03.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1039 článků)

Ministr Jurečka vyvěsil ukrajinskou vlajku. Je to podpora Ukrajincům, vysvětlil

 
Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes vyvěsil před budovou úřadu na pražském Těšnově ukrajinskou státní vlajku jako výraz podpory tamnímu obyvatelstvu. Jedná se o jeho osobní iniciativu, s vládou ji nekonzultoval.
06.03.2014 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1039 článků)

„Duhový“ Pavel Novotný. Pověsil. A bojí se, aby nezůstal v ODS sám

 
2. srpna je dnem Připomínky romského holokaustu. Aby uctil památku všech těchto obětí, starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný vyvěsil na své radnici romskou vlajku. Vyvěsil tam také duhovou vlajku LGBT+ komunity. A vyjádřil naději, že se podobně zachovají i starostové dalších městských částí, např. starostka Prahy 2 Jana Černochová, která by tak mohla upoutat pozornost řady lidí a podle Novotného by mohla ukázat, že ODS není až tak zkostnatělá.
02.08.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1243 článků) , Jana Černochová (796 článků) , Jan Novotný (99 článků) , Jan Novotný (99 článků)

Demonstranti vnikli na ruskou ambasádu v Kyjevě a vyvěsili ukrajinskou vlajku

 
Sobotní demonstrace u ruského velvyslanectví v Kyjevě mají dnes ostrou diplomatickou dohru. Dav demonstrantů včera házel na ambasádu kamení, zápalné lahve a dělobuchy, následně vyvrátil vstupní dveře, vnikl do vnějšího areálu velvyslanectví a místo ruské vlajky vyvěsil na stožáru vlajku ukrajinskou. Moskva je incidentem pobouřena.
15.06.2014 16:11 |

podobné články

Novinářská ostuda! Tlustý generál Pavel nalezen. Není generál, není Pavel, není na Ukrajině

 
„Generál Pavel“ ve skutečnosti nejel bojovat za Putina na Ukrajinu, zjistil belgický analytik Rien Emmery. Analytik tak zbořil tvrzení hned několika médií převzaté od britského bulváru The Daily Star, podle kterého měl ruský prezident Vladimir Putin takový problém s dostatkem generálů, že musel na Ukrajinu vyslat i dosti otylého muže v maskáčích, jehož média nazývala „generál Pavel“. „Smutné,“ šířily se po zprávě ve Spojených státech fotografie českého generála Petra Pavla spolu s povzdechy nad tím, že Pavel před údajným vysláním na Ukrajinu ve službách Moskvy „nabral metrák“.
10.07.2022 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4830 článků) , Petr Pavel (1630 článků)

Vysloužil: Nechci česko - romskou vlajku

 
„Proč, když máme vlajku České republiky, bychom proboha měli mít ještě česko-romskou vlajku? Vždyť přece Romové žijí v naší zemi, neustále si stěžují, že jsou utlačováni a nejsou vnímáni většinovou společností jako součást národa, tak proč chtějí mít ještě vlastní vlajku?!“
19.07.2013 08:55 |

podobné články

Babiš: Pavel na Hradě? Vláda se utrhne ze řetězu. Generál: Babiš? Lavírování mezi Východem a Západem

 
Pondělní MF Dnes, list, který vlastní Andrej Babiš (ANO), proti sobě postavila dva rozhovory. Rozhovory dvou finalistů prezidentské volby. Již zmíněného Andreje Babiše a občanského kandidáta Petra Pavla, generála ve výslužbě. Babiš spustil ostrou slovní palbu. Pokud se Pavel stane prezidentem, vláda se podle něho úplně utrhne ze řetězu. „Upozorňuji, že dosud alespoň musela předstírat zájem o každodenní starosti a problémy našich lidí. Pokud bude Pavel na Hradě, i s tím je konec.“ A jak se k rozhovoru postavil Pavel? Nahlédněte.
16.01.2023 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25676 článků) , Petr Pavel (1630 článků)

Prezident Zeman vyvěsil vlajku EU. Před Hradem se křičí a píská

 
Ode dneška bude na Pražském hradě viset vlajka Evropské unie. Prezident Miloš Zeman ji po jedenácté hodině dopolední slavnostně vyvěsil u příležitosti návštěvy šéfa Evropské komise Josého Manuela Barrosa. Slavnostní ceremoniál sleduje před Hradem dav lidí, ozývají se hlasité výkřiky a pískání.
03.04.2013 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27733 článků)

Vyvěsit, nebo sundat? V Moldavsku zuří boj o vlajku Evropské unie

 
V Moldávii probíhá boj o evropskou vlajku. Nově zvolený proruský prezident Igor Dodon nechal vlajku EU odstranit od vstupu do prezidentské kanceláře. Stalo se tak během vánočních svátků. Liberálně smýšlející moldavští poslanci si toho však všimli a vlajku vrátili na místo. Informuje o tom server Politico.eu.
27.12.2016 18:35 |

podobné články

Člověk v tísni: Praha a dalších 60 obcí vyvěsí ve středu ukrajinskou vlajku

 
Půl roku od začátku Euromajdanu vyvěsí magistráty Prahy, Olomouce, Hradce Králové a dalších bezmála šedesáti měst a obcí na svou budovu ukrajinskou vlajku, aby tak symbolicky vyjádřily podporu lidem, kteří se na Ukrajině zasazují za demokratické hodnoty a mírovou transformaci své země.
20.05.2014 13:00 |

podobné články

Ukrajinští vojáci pronikli do části Luhansku, kde vztyčili vlajku

 
Ukrajinští vojáci obsadili část jedné z luhanských čtvrtí a na místním policejním oddělení vyvěsili ukrajinskou vlajku. Oznámil to dnes v Kyjevě mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. Uvedl rovněž, že přes rusko-ukrajinskou hranici pronikl další konvoj těžké ruské výzbroje určené pro oddíly separatistů. V koloně byly podle něj i raketomety Grad. Ukrajinské velení rovněž oznámilo, že povstalci sestřelili na východě Ukrajiny armádní stíhací letoun.
17.08.2014 13:25 |

podobné články

U ruské ambasády protestují aktivisté. Vyvěsili ukrajinskou vlajku a přivázali se k plotu

 
Prostor před budovou ruského velvyslanectví v Praze obsadili ve středu po poledni aktivisté. Nejprve vyvěsili na plot ukrajinskou vlajku, pak se k němu sami připoutali. Protestují tak proti politice Ruska vůči Ukrajině.
25.02.2015 14:01 |

podobné články

Brno vyvěsilo ukrajinskou vlajku, kraj přerušil kontakty s Ruskem

 
Brno na měsíc vyvěsilo ukrajinskou vlajku na podporu Ukrajiny, které hrozí válka s Ruskem. Vlajka zavlaje i na hradu Špilberk.
23.02.2022 14:40 |

podobné články

Ten hadr musí pryč: Demonstranti chtěli strhnout ukrajinskou vlajku u Národního muzea

 
Část protivládních demonstrantů se ve čtvrtek večer pokusila strhnout ukrajinskou vlajku na budově Národního muzea v Praze. Celá akce však dopadla neslavně. Trapnému momentu byli přítomni reportéři eXtra.cz
18.11.2022 08:25 |

podobné články

Zbořil (Svobodní): Vyvěsí příští prezident vlajku Evropské Konfederace?

 
3.4.2013 vyvěsil český prezident Miloš Zeman spolu s předsedou Evropské komise José Barrosem na pražském hradě vlajku EU a podepsal za Českou republiku dodatek Lisabonské smlouvy o vzniku Evropského Stabilizačního Mechanismu.
07.05.2013 08:20 |

podobné články

Osobnosti: José Barroso (124 článků) , Miloš Zeman (27733 článků)

Snoubenka Babiše ml. mohla donášet ruským agentům, varuje generál Pavel

 
Vztah premiérova syna Andreje Babiše ml. s jeho ukrajinskou přítelkyní mohl posloužit ruským tajným službám. Na takové bezpečnostní riziko upozornil generál Petr Pavel s tím, že právě přes mladou ženu mohli Rusové od Babiše ml. těžit informace. Pavel to uvedl pro web Seznam Zprávy. Premiér Babiš jakékoli bezpečností riziko celé kauzy okolo svého syna v Rusku a na Krymu odmítá, i když v pátek uvedl, že se kvůli případu sejdou příští týden zástupci tajných služeb. Vztah Babišova syna a jeho snoubenky zřejmě dál trvá, premiér se s ní viděl minulý víkend v Ženevě.
24.11.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25676 článků) , Petr Pavel (1630 článků)

Zeman na Hradě vztyčí vlajku EU, sekundovat mu bude Barroso

 
Dny euroskeptického prezidenta Václava Klause se krátí a s tím i trucovité odmítání vyvěšení vlajky Evropské unie na Pražském hradě. Jeho nástupce Miloš Zeman řekl Právu, že jedním z jeho prvních počinů bude, že na Hradě unijní vlajku vztyčí, a to dokonce společně s předsedou Evropské komise Manuelem Barrosem.
02.02.2013 03:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Miloš Zeman (27733 článků)

Zeman a Barroso vztyčili na Hradě vlajku EU za pískotu odpůrců

 
Prezident Miloš Zeman ve středu dopoledne společně s šéfem Evropské komise Josém Manuelem Barrosem slavnostně vztyčili na Pražském hradě vlajku Evropské unie. Na Hradě se kvůli tomu sešly desítky příznivců i odpůrců unie, kteří ceremoniál doprovodili hlasitým pískotem.
03.04.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27733 článků)

Generál Pavel varuje: Babiše ml. mohly na Krymu informačně vytěžovat a zpravodajské služby mohly získat materiál k vydírání českého premiéra. Ta dívka...

 
Bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel se pro server Seznam Zprávy vyjádřil k aktuální kauze premiéra Andreje Babiše, především tedy v souvislosti s cestou jeho syna na Krym. Generál Pavel se domnívá, že Andrej Babiš mladší mohl být pro Rusko velkou příležitostí.
25.11.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25676 článků) , Petr Pavel (1630 článků)