Článek

Generál Pavel bouchl do stolu. Vystoupil proti Zemanovi s Babišem

 
Prezidentský kandidát Petr Pavel se na svém twitteru opřel do prezidenta Miloše Zemana a svého soupeře v prezidentských volbách Andreje Babiše za to, že o něm „šíří lži a zneužívají váš strach“. Jde jim podle něj o posílení nejen svého, ale i ruského vlivu.
16.01.2023 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25706 článků) , Miloš Zeman (27754 článků) , Petr Pavel (1709 článků)
Podobné články

Novinářská ostuda! Tlustý generál Pavel nalezen. Není generál, není Pavel, není na Ukrajině

 
„Generál Pavel“ ve skutečnosti nejel bojovat za Putina na Ukrajinu, zjistil belgický analytik Rien Emmery. Analytik tak zbořil tvrzení hned několika médií převzaté od britského bulváru The Daily Star, podle kterého měl ruský prezident Vladimir Putin takový problém s dostatkem generálů, že musel na Ukrajinu vyslat i dosti otylého muže v maskáčích, jehož média nazývala „generál Pavel“. „Smutné,“ šířily se po zprávě ve Spojených státech fotografie českého generála Petra Pavla spolu s povzdechy nad tím, že Pavel před údajným vysláním na Ukrajinu ve službách Moskvy „nabral metrák“.
10.07.2022 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4836 článků) , Petr Pavel (1709 článků)

Ostrostřelba v ČSSD neutichá: Hamáček se pustil do Chovance

 
Jam Hamáček vede sociální demokracii v době, kdy se straně nedaří. V komunálních volbách ztratila mnoho zastupitelů. Z „velkého magistrátu“ v Praze vypadla úplně a v senátních volbách obhájila jediný mandát ze 13, které měla ve hře. Předseda strany proto v neděli v Žižkovské věži u Václava Moravce obrazně řečeno bouchl do stolu a poslal stranám vzkaz. V pondělí bouchl do stolu znovu. Udeřil na Milana Chovance. Nahlédněte.
15.10.2018 15:20 |

podobné články

Michal Štika bouchl do stolu kvůli dcerám: Už drž hu*u, ty blonďatá hysterko!

 
Monika Štiková (45) se po týdnech klidu opět rozhodla tak trochu veřejně proprat špinavé rodinné prádlo, když se v Extra Focusu pustila do svých dcer Ornelly Koktové (25) a Charlotte Štikové (22). Jenže její slova se rozhodně nelíbila jejímu stále ještě manželovi Michalovi (47), který byl doposud krotký jako beránek. Teď zaťal pěst, bouchl do stolu a Monice vzkázal: Ty blonďatá hysterko, drž už hu*u a nech moje děti na pokoji...
19.10.2018 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Ornella Štiková (1118 článků)

Generál Pavel nabídl pomoc Babišovi s revizí první vlny nákazy

 
Generál Petr Pavel dnes společně s premiérem Andrejem Babišem (ANO) hovořili o tom, že Česko potřebuje odborné vyhodnocení, jak se stát připravil a reagoval na druhou vlnu epidemie koronaviru. Generál Petr Pavel také nabídl své zapojení do revize a koordinace odborníků, tak abychom se rychle poučili a byli lépe připraveni na další vlny epidemie a krize v budoucnu.
24.11.2020 17:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25706 článků) , Petr Pavel (1709 článků)

Generál Pavel nabídl pomoc Babišovi s revizí druhé vlny nákazy

 
Generál Petr Pavel dnes společně s premiérem Andrejem Babišem (ANO) hovořili o tom, že Česko potřebuje odborné vyhodnocení, jak se stát připravil a reagoval na druhou vlnu epidemie koronaviru. Generál Petr Pavel také nabídl své zapojení do revize a koordinace odborníků, tak abychom se rychle poučili a byli lépe připraveni na další vlny epidemie a krize v budoucnu.
24.11.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25706 článků) , Petr Pavel (1709 článků)

Americký generál Česku natvrdo: Pokud chcete mít místo u stolu, musíte plnit své závazky

 
Americký generál Ben Hodges apeluje na Českou republiku, aby dokončila nákup nových obrněnců a vybudování moderní brigády. „Pokud chcete mít místo u stolu jako spolehlivý spojenec, musíte své závazky, sliby plnit,“ připomněl generál ve výslužbě, že je třeba splnit náš závazek vůči spojencům, informuje o tom iDNES.cz.
13.06.2021 08:00 |

podobné články

Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

 
Server Echo24.cz si posvítil na komunistickou minulost generála Petra Pavla. Ukazuje se prý, že Pavel tak trochu mlží o svém poměru k bývalému komunistickému zřízení. Se svou troškou do mlýna přispěl i hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Propojil Milion chvilek pro demokracii a komunisty. Přidal se i publicista Štěpán Kotrba, který Petra Pavla označil za „pijavici“, jež se přisaje na každý režim.
12.12.2019 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1709 článků) , Pavel Štěpán (73 článků) , Pavel Štěpán (73 článků)

Generál Pavel: V NATO mi říkali, že jsem k Rusku moc vstřícný. Klaus námi pohrdal. Zeman, to mě bavilo

 
Petr Pavel, generál ve výslužbě, se rozhodl podělit o historku, jak jednou přistál na krávě. Prozradil, o co se přel s exprezidentem Václavem Havlem, potvrdil, že je připraven kandidovat na prezidenta a vyložil svůj pohled na Rusko. V NATO o něm prý občas říkali, že je k Rusku až příliš vstřícný. Je prý rád, že dnes zvedají hlavu lidé, kteří už mají plné zuby Vladimira Putina a jeho sestavy. Nakonec promluvil o prezidentovi Miloši Zemanovi. Možná vás překvapí, jak pochvalně o Zemanovi mluvil.
05.02.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4836 článků) , Václav Havel (6374 článků) , Petr Pavel (1709 článků) , Václav Klaus (10877 článků)

Generál Pavel navštívil o vánočních svátcích vojáky ve Vrběticích

 
Ve čtvrtek 25. prosince 2014 navštívil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel vojáky střežící areál muničního skladu ve Vrběticích, aby je osobně podpořil v jejich službě v době vánočních svátků. Generál Pavel se na místě seznámil s aktuální situací, se systémem střežení areálu a také s vybudovaným zázemím vojáků.
26.12.2014 13:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1709 článků)

Generál Petr Pavel obdržel nejvyšší americké armádní ocenění pro cizince

 
Český generál Petr Pavel se nyní může chlubit americkým nejvyšším vyznamenáním pro cizince „Legion of Merit“, které ve čtvrtek převzal. Medaili za zásluhy mu předal Joseph F. Dunford, generál námořní pěchoty USA a předseda Společného sboru náčelníků štábů (The Joint Chiefs of Staff). Jako elitní funkcionář NATO zvládl prý Pavel na výbornou hrozbu Ruska i boj s Islámským státem.
10.03.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1709 článků)

Generál Pavel varuje: Babiše ml. mohly na Krymu informačně vytěžovat a zpravodajské služby mohly získat materiál k vydírání českého premiéra. Ta dívka...

 
Bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel se pro server Seznam Zprávy vyjádřil k aktuální kauze premiéra Andreje Babiše, především tedy v souvislosti s cestou jeho syna na Krym. Generál Pavel se domnívá, že Andrej Babiš mladší mohl být pro Rusko velkou příležitostí.
25.11.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25706 článků) , Petr Pavel (1709 článků)

Bez EU by to nešlo, věří generál Pavel. Slavíme 17 let členství, Petr Fiala připomněl zásluhy ODS

 
1. května 2004 se Česká republika stala členskou zemí EU. Na sociální síti Facebook se k tomuto významnému korku v české historii přihlásili generál ve výslužbě Petr Pavel i předseda ODS Petr Fiala. Generál Pavel prohlásil, že je sice k počínání EU někdy kritický, ale přesto nevidí jinou alternativu, jak by si Česko mělo udržet solidní vyjednávací pozici v globalizovaném světě.
01.05.2021 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4921 článků) , Petr Pavel (1709 článků) , Pavel Fiala (252 článků)

Petr Pavel ohlásí kandidaturu na konci léta: Co o něm říká zakladatel spolku Za společného prezidenta

 
Generál Petr Pavel začíná shromažďovat prostředky na kandidaturu na prezidenta ČR. V rozhovoru pro eXtra.cz to řekl podnikatel Adam Coubal, který založil spolek Za společného prezidenta. Ten si mimo jiné klade za cíl vybrat finance na Pavlovu prezidentskou kampaň, ačkoli ji generál ještě neoznámil. "Řekněme to tak, že generál Pavel kandidaturu neoznámil, ale řekl mi, že kandidovat bude," uvádí Coubal, podle kterého někdejší předseda vojenského štábu NATO oznámí zásadní krok na konci léta.
27.05.2022 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1709 článků) , Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Málo vakcíny v EU. Macron bouchá vzteky do stolu. Babiš: Můžeme jen čekat

 
Ve Velké Británii, v Izraeli, v USA i v celé EU se s očkováním proti koronaviru začalo již před vánocemi. Jenže zatímco ve Velké Británii nebo v Izraeli vakcínu dostaly už stovky tisíc lidí, v členských státech EU proces očkování probíhá podstatně pomaleji. Francouzský prezident Emmanuel Macron už kvůli tomu bouchl do stolu. Premiér Andrej Babiš se přidal. EU se ocitá pod palbou kritiků.
05.01.2021 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25706 článků) , Emmanuel Macron (688 článků)

Bouchnul jsem do stolu, nebyl to z mé strany podpásový útok, řekl Vojtěch k Maďarovi

 
Žádný podpásový útok, o němž hovořil epidemiolog Rastislav Maďar, se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nekonal. Podle ministra selhala komunikace. Ministr prý „bouchl do stolu“ a rozhodl o rozdělení kompetencí. Maďar v pondělí oznámil, že v pracovní skupině ministerstva skončil.
24.08.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1784 článků)

Drtič Kubek: Suchoň z Novy stažen z obrazovky. A šéflékař teď bouchl do stolu

 
Prezident České lékařské komory Milan Kubek od nového ministra zdravotnictví Jana Blatného, který se ujme úřadu dnes odpoledne, očekává, že bouchne do stolu a prosadí tvrdý lockdown, to jest co nejrozsáhlejší vypnutí celé země na několik týdnů. Jde o další z řady mediálních vystoupení předsedy lékařů, který vešel v poslední době ve známost hlavně díky reportáži v Televnizních novinách na Nově, kdy měl ostrou výměnu názorů s moderátorem Petrem Suchoněm.
29.10.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Suchoň (128 článků)

Na stranu Trikolóry přistoupil známý generál. A bouchl do stolu: Násilné snahy o multikulturní společnost a prosazování „jediného dobra“...

 
ROZHOVOR Další z významných osobností se netají sympatiemi a podporou hnutí Trikolóra. Bývalý ministr obrany Miroslav Kostelka to vysvětluje tím, že má v úctě historii našeho národa, uznává pojmy jako rodina, obec a národní stát. Příčí se mu, že část mladé generace vzešlé z některých vysokých škol se místo produktivní činnosti uchyluje k mentorování a posuzování demokraticky zvolených institucí a života společnosti z pozic politických neziskových organizací. K negativním dopadům nezvládnuté masivní migrace do Evropy říká, že čelní politici si je také uvědomují, ale běh věcí už nemají pod kontrolou.
02.12.2019 17:30 |

podobné články

Na stranu Trikolóry přistoupil známý generál. A bouchl do stolu: Násilné snahy o multikulturní společnost a prosazování „jediného dobra“...

 
ROZHOVOR Další z významných osobností se netají sympatiemi a podporou hnutí Trikolóra. Bývalý ministr obrany Miroslav Kostelka to vysvětluje tím, že má v úctě historii našeho národa, uznává pojmy jako rodina, obec a národní stát. Příčí se mu, že část mladé generace vzešlé z některých vysokých škol se místo produktivní činnosti uchyluje k mentorování a posuzování demokraticky zvolených institucí a života společnosti z pozic politických neziskových organizací. K negativním dopadům nezvládnuté masivní migrace do Evropy říká, že čelní politici si je také uvědomují, ale běh věcí už nemají pod kontrolou.
02.12.2019 22:35 |

podobné články

Recept: Vánoční štola na drážďanský způsob

 
Droždí, 1 lžíci cukru, 4 lžíce vlažného mléka a trochu mouky zpracujeme na kvásek. Dáme do tepla a necháme vykynout na dvojnásobek. Nahřejeme mísu. Do ní prosijeme mouku se solí a do středu vyhloubíme důlek. Kvásek, zbylý cukr, zbylé mléko, rozkvedlané vejce, citrónovou kůru, koření a hořkomandlovou silici přidáme do důlku. Máslo rozpustíme a rovněž přidáme. Všechny přísady smícháme a zpracováváme tak dlouho, aby se těsto dobře oddělovalo od mísy. Z těsta uválíme kouli, posypeme moukou a necháme přikryté odpočívat cca 30 minut. Rozinky a sultánky omyjeme, okapeme a smícháme s rumem. Pak zapracujeme do těsta i kandovanou citrónovou a pomerančovou kůru, mandle a pistácie. Těsto ještě jednou prohněteme, poprášíme moukou a necháme dalších 30 minut kynout. Troubu zahřejeme na 190C. Těsto na pomoučeném válu lehce válečkem zploštíme na jedné straně. Silnější polovinu štoly přehneme přes slabší polovinu. Plech vyložíme papírem na pečení a štolu na něj položíme. Štolu na plechu postavíme asi na 10 minut do chladu, pak pečeme asi 50-60 minut. Po pečení potíráme horkou štolu rozpuštěným máslem tak dlouho, dokud se nespotřebuje. Štolu okamžitě silně pocukrujeme moučkovým cukrem. Doba a teplota pečení se mění podle velikosti štoly. Štola smí být jen světle žlutá, jinak se vysuší. Raději ji vyzkoušíme špejlí.
28.09.2010 05:15 |

podobné články