Článek

Gayům a lesbám se v Česku žije lépe než ve většině EU, ukázal průzkum

 
Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím, kde se gayům, lesbám, bisexuálům a translidem (LGBT) žije nejlépe. Přesto se i tak setkávají s diskriminací. Ukazuje to výzkum Agentury EU pro základní práva (FRA).
12.08.2013 20:40 |

podobné články

Podobné články

Češi by homosexuálům většinou dovolili adoptovat partnerovo dítě, tvrdí průzkum

 
Právo homosexuálních párů adoptovat potomky jejich životního partnera či partnerky podporuje 68 procent Čechů. Osvojování dětí z dětských domovů by gayům a lesbám povolilo 51 procent lidí. Zjistil to květnový průzkum, jehož výsledky ve čtvrtek zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
08.06.2017 16:50 |

podobné články

Loňský rok byl podle Čechů ve většině oblastí lepší než 2012

 
Loňský rok hodnotí lidé v České republice ve většině oblastí jako lepší než rok 2012, ukázal lednový průzkum společnosti STEM. Třeba práci premiéra Jiřího Rusnoka a jeho vlády lidé ocenili víc než činnost kabinetu Petra Nečase, o něco lépe hodnotili také práci prezidenta Miloše Zemana než jeho předchůdce Václava Klause.
10.02.2014 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9240 článků) , Petr Nečas (9280 článků) , Miloš Zeman (21475 článků) , Jiří Rusnok (1856 článků)

Google platí gayům a lesbám víc než heterosexuálům

 
Gayové a lesby jsou mezi více než dvaceti tisíci zaměstnanci společnosti Google v menšině. Ovšem hrdě se hlásit k sexuální menšině se v této firmě skutečně vyplatí.
05.07.2010 08:05 |

podobné články

V Barceloně bude památník na počest gayů a leseb

 
Španělské město Barcelona bude zdobit památník, který vzdá hold gayům, lesbám a lidem s poruchou pohlavní identity. Podle tamních úřadů bude památník symbolizovat pronásledování, kterému byli v minulosti tito lidé vystaveni, píše ve čtvrtek agentura AFP.
30.12.2010 23:00 |

podobné články

Nejvíce homosexuální město USA? Mormonské Salt Lake City

 
Tradiční bašta mormonů Salt Lake City se překvapivě stala "nejvíce homosexuálním" městem ve Spojených státech. Tvrdí to alespoň časopis The Advocate, který se věnuje gayům, lesbám a bisexuálům. Jeho redaktoři města hodnotili podle mnoha kritérií. Mimo jiné i podle toho, zda se v dotyčném městě konají kurzy jógy, při nichž se cvičí bez oblečení.
10.01.2012 19:40 |

podobné články

Britští gayové a lesbičky jásají, parlament podpořil jejich sňatky

 
Poslanci britského parlamentu dnes v prvním kole hlasování podpořili manželství homosexuálů. Zákon má umožnit gayům a lesbám uzavírat církevní i občanské sňatky, případně převést již uzavřená registrovaná partnerství na řádná manželství.
05.02.2013 23:00 |

podobné články

Kladivo na homosexuály: V Rusku už chtějí zakázat knihu o slavných umělcích

 
V Rusku začínají homosexuálům zřejmě opravdu krušné časy. Na základě zákona proti gayům a lesbám už ve Sverdlovsku chtějí zakázat knihu o slavných homosexuálních umělcích. Vadí jim i to, že je vytištěna na kvalitním papíře.
15.08.2013 08:20 |

podobné články

5 homofobních hlášek svalovce Castella z VyVolených: Co má tenhle týpek pořád proti gayům a lesbám?

 
O víkendu spravil náladu VyVoleným svou návštěvou "Emil Zajac":http://www.extra.cz/tema/emil-zajac (38). Asi nejvíc nadšený z něj byl Hradečák "Thomas Castello":http://www.extra.cz/tema/thomas-castello (38), který neustále omílal, jak mu Emil zvedl náladu. Vzhledem k jeho nesnášenlivosti k homosexualitě, kterou se snaží stále vyvracet, a my mu to nevěříme, tipujeme, že za jeho radostí byla spíše heterosexuální orientace.
16.09.2013 14:05 |

podobné články

Kohout (ANeO): Omluva lesbám a gayům

 
Nerad se vracím k pátečnímu článku, kde jsem lesby a homosexuální jedince nazval prasaty, ale je nutné, abych se k tomu ještě jednou a naposled vrátil.
29.06.2014 17:55 |

podobné články

Toho čeká peklo: Homofobní katolík zapíchnul kladivo do hlavy svému spolubydlícímu. Protože byl gay!

 
Osmnáctiletý Connor Huntley má za sebou opravdu hororový zážitek, který jeho život změnil navždy a "ne zrovna tím dobrým způsobem":http://www.extra.cz/5-homofobnich-hlasek-svalovce-castella-z-vyvolenych-co-ma-tenhle-typek-porad-proti-gayum-a-lesbam.
09.09.2014 18:36 |

podobné články

Nejvíc homofobní výstup v letošním roce: Na svědomí ho má bývalá členka lesbického dua Tatu!

 
Pokrytcem roku 2014 se stává? Ruská zpěvačka Julia Volkova! Poděkovat za to může svému "homofobnímu komentáři":http://www.extra.cz/5-homofobnich-hlasek-svalovce-castella-z-vyvolenych-co-ma-tenhle-typek-porad-proti-gayum-a-lesbam, který jí unikl během vysílání televizní show. Netušíte, o jakou ženu se jedná? Napovíme, že je to bývalá členka popového uskupení Tatu. Ano, té skupiny, která se v roce 2001 v podstatě proslavila jenom díky lesbické image. Julia je pak ta, která asi dělala kluka a dneska tak trochu připomíná mimozemského androgyna napumpovaného botoxem.
22.09.2014 11:51 |

podobné články

Vousatá zpěvačka zazpívá v Praze gayům a lesbám

 
Rakouská vousatá zpěvačka z Eurovize Conchita Wurst se už chystá do Prahy. Pozvali si ji pořadatelé festivalu Prague Pride 2015, který začne 10. srpna.
20.07.2015 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Conchita Wurst (41 článků)

Křesťanský kostel se stal terčem vandalů, protože byl otevřen i homosexuálům. Neuvěříte, jak věřící odpověděli!

 
Buzny jsou pedofilové! To si musel přečíst na dveřích svého kostela americký pastor Chris Ayers z Charlotte, který proslul liberálním přístupem ke gayům a lesbám. Jenže namísto strachu to vyvolalo přesně opačnou reakci. Správní křesťané evidentně skutečně umí nastavit druhou tvář.
27.08.2015 11:22 |

podobné články

Gayové budou chtít sex s dětmi, tvrdí Nytrová. Ať opustí ČSSD, vyzvala Marksová

 
Před odchodem na sněmovní prázdniny šokovala poslance svým vystoupením jejich kolegyně z ČSSD Pavlína Nytrová. Při projednávání zákona, který by umožnil gayům a lesbám osvojit si dítě svého registrovaného partnera nebo partnerky, se velmi ostře navezla do homosexuálů. V dlouhém projevu, při kterém nadzvedla ze židle nejednoho poslance, například řekla, že se homosexuálové budou snažit o sex s dětmi.
13.07.2016 20:25 |

podobné články

„Jdu podpořit vás a svobodu!“ řekla Zelenková gayům a lesbám. Zahájila Prague Pride

 
Festival Prague Pride, který upozorňuje na práva gayů, leseb, bisexuálů a transgender osob, oficiálně odstartoval v pondělí večer. A to koncertem na Střeleckém ostrově, kde zazpíval například Jan Bendig (22) nebo Adam Mišík (19). Největší aplaus si ale vysloužil hlavní host večera – Jitka Zelenková (66).
09.08.2016 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Zelenková (170 článků) , Adam Mišík (175 článků) , Jan Bendig (244 článků)

Vaše Věc: Vláda schválila adopce dětí registrovaných partnerů

 
Vláda na svém pondělním zasedání schválila novelu zákona o registrovaném partnerství, která lesbám a gayům umožňuje adoptovat dítě svého partnera. Návrh zákona nyní poputuje do sněmovny.
25.10.2016 14:40 |

podobné články

Trump slíbil lesbám a gayům ve službách vlády zachování jejich práv

 
Nový americký prezident Donald Trump přislíbil, že zachová práva leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT) pracujících pro federální úřady. Bílý dům v úterý oznámil, že Trump ponechá beze změny exekutivní nařízení svého předchůdce Baracka Obamy, které chrání federální zaměstnance a lidi z firem najatých úřady před diskriminací založené na menšinové sexuální orientaci.
31.01.2017 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4185 článků) , Barack Obama (2424 článků)

Šlechtová se veřejně přihlásila k lesbám a gayům. Jako první česká politička

 
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) se nejspíš jako první politička v historii Česka otevřeně přihlásila k tomu, že se jí líbí víc ženy. Sice svůj tzv. coming out neformulovala napřímo, ale mezi řádky je to jasné sdělení. Na plese Queer Ball v Praze pronesla, že gay a lesbická komunita je i její komunita. A potvrdila to i na dotaz moderátora večera Lukáše Hejlíka. Zřejmě je tak jedinou aktivní političkou v zemi, která se rozhodla takto intimní soukromou věc sdílet s veřejností.
17.03.2017 22:30 |

podobné články

Kandidátka za ČSSD Dumont: Uzákoňme stejnopohlavní manželství a osvojení dětí

 
Také tento rok se členové spolku Idealisté.cz zúčastnili pochodu, který byl vyvrcholením sedmého ročníku LGBT festivalu Prague Pride. Festival si za své ústřední téma zvolil toleranci a respekt. Organizátoři chtěli připomenout to, že tolerance, které se gayům a lesbám ve společnosti víceméně dostává, není totéž, co skutečný respekt. Pod tím se Idealisté.cz podepisují.
12.08.2017 15:50 |

podobné články