Článek

Gawlas (ČSSD): Jednání pětikoalice je už za hranicí slušného chování

 
Pětikoalice odmítla usnesení, odsuzující atentát na slovenského premiéra Roberta Fica.
03.06.2024 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1326 článků)
Podobné články

Pivo nebo dvojka vína pro cyklisty je normální. Senátor Gawlas se přidává k iniciativě Škromacha a Valenty

 
ROZHOVOR Novela zákona, jejímž cílem je zavedení tolerance malého množství alkoholu v krvi pro cyklisty má dalšího podporovatele. Je jím senátor za ČSSD Petr Gawlas, který pro ParlamentníListy.cz připomíná, že nulová tolerance je mezi evropskými státy téměř výjimečná. Gawlas popisuje i nedávnou ministerskou návštěvu Michaely Marksové a Jana Mládka (oba ČSSD) v Moravskoslezském kraji či tamní problémy s nezaměstnaností.
26.08.2016 11:15 |

podobné články

Exsenátor Gawlas „zastavil“ rychlíky pod Beskydami. Teď se bojí zdražování. „Musíme ochránit hlavně děti a seniory“

 
Když Petr Gawlas zastupoval v letech 2010-2016 v Senátu Třinecko, Těšínsko a Jablunkovsko, vyjednal, aby pod Beskydami začaly zastavovat rychlíky do Prahy. Teď se znovu pustil do volebního klání, protože se obává dopadu zdražování hlavně na odlehlé regiony, které jsou pro politiky z hlavního města až příliš vzdálené. „Naše nemocnice, školy a domovy pro seniory jsou ve srovnání s mnoha evropskými státy na výborné úrovni. Ale bojím se, že drahota může všechno změnit. Jako senátor se chci zasadit o to, aby se nezapomnělo hlavně na děti a staré lidi, kteří naši pomoc opravdu potřebují,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Gawlas.
04.08.2022 18:50 |

podobné články

Senátor Gawlas využil 1,6 milionu z náhrad. K hranici mu chyběla stovka

 
Senátor za ČSSD Petr Gawlas ušetřil loni státu 96 korun. Tolik totiž chybělo k hranici limitu, který je mu povolen na senátorské náhrady. Na účet mu tak loni přišlo 1,6 milionu korun, a to kromě senátorského platu.
29.02.2012 22:45 |

podobné články

Gawlas (ČSSD): Útok na Liberty je útokem na rodiny Moravskoslezského kraje

 
Včerejší demonstrace před hutí l Liberty se zúčastnili členové vedení ČSSD Jana Volfová a Petr Gawlas, s nimi přišli i bývalí poslanci Adam Rykala, Olga Havlová a krajský zastupitel Tomáš Miczka.
23.02.2024 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Olga Havlová (158 článků) , Adam Rykala (45 článků)

Senátor Petr Gawlas: Podporuji všechna opatření v boji proti korupci

 
„Jsem senátorem z nejvýchodnějšího volebního obvodu v ČR. Sousedím s Polskem a Slovenskem. Velmi často se bavíme o korupci v těchto zemích. Tady musím říct – možná trošku s potěšením –, že v těchto zemích je tato záležitost ještě horší. Jsem tedy hrdý na to, že v ČR se snažíme udělat pořádek,“ uvedl při projednávání novely trestního řádu senátor ČSSD Petr Gawlas.
25.05.2016 15:00 |

podobné články

Pražská ODS: Koalice naprosto zásadně porušuje veškeré zásady slušného chování

 
Současná pražská koalice naprosto zásadně porušuje veškeré zásady slušného chování a zastupitelské demokracie.
23.01.2015 22:08 |

podobné články

Gazdík k Babišově vládě: Je zle, padly základní zásady slušného chování. Čí je to vlastně vláda?

 
„Pokud padly i elementární zásady slušného chování, které by měly být běžné zdaleka ne jen pro politiky, ale pro každého člověka, pak je to hodně zlé,“ říká k dění v Poslanecké sněmovně šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Podle něj současná česká vláda stojí a padá s ekonomickou prosperitou. V rozhovoru také prozradil svůj pohled na setkání prezidentů Donalda Trumpa a Vladimira Putina. Americká hlava státu měla Putinovi jasně říci, že některé věci jsou na mezinárodní scéně nepřijatelné.
23.07.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků) , Donald Trump (6195 článků) , Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)

Premiér mluvil s Chládkem o jeho chování k podřízeným

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes mluvil s ministrem školství Marcelem Chládkem (ČSSD) o jeho údajně nevhodném chování k podřízeným, o kterém dnes informoval deník MF Dnes. Premiér takové chování odmítá, podle něj by ministři neměli překračovat meze slušného chování. Chládek ČTK řekl, že s premiérem na toto téma hovořil už dřív, protože očekával, že se ho někdo z úředníků pokusí dehonestovat.
14.05.2014 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Marcel Chládek (609 článků)

„Blamáž!“ bouří opozice. Pětikoalice neměla dost hlasů, pandemický zákon musela odložit

 
Tak tohle se vládní koalici příliš nepovedlo. Po dlouhých hodinách obstrukcí opozice se Sněmovna sice ve středu večer konečně dostala k jednání o novele pandemického zákona, jenže k přehlasování senátního veta 101 hlasy poslanců pětikoalice po nočním sněmovním maratonu nezvládla. Neměla na to dostatek hlasů, po úmorném kolotoči kritických vystoupení Sněmovna přerušila projednávání tohoto bodu do pátku 18. února do 13:00. Jednání skončilo ve 3:30, poslanců pětikoalice zkrátka nebylo na klíčové hlasování dostatek v sále. Jen 97...
16.02.2022 21:25 |

podobné články

Vláda omezí kontakty? Babiš si rýpl do Válka i pětikoalice, nouzový stav nevyloučil

 
Vláda v pátek přijme další opatření proti šíření epidemie covidu-19, potvrdil dnes Andrej Babiš (ANO). Podle premiéra by se vláda měla zaměřit na omezení kontaktů. Nepůjde o lockdown, uvedl Babiš. Vyhlášení nouzového stavu nevyloučil, je jednou z možností. Babiš komentoval i dnešní tiskovku budoucí vládní pětikoalice a jejích covidových plánů. Podle něj pětikoalice uvádí líbivé věci, které jdou však proti strategii jejich expertů.
24.11.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26340 článků)

Pětikoalice se zdržela hlasování o nouzáku. Ale Pekarová vysvětlila, že lidi znejisťuje Okamura

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) to kvůli nouzovému stavu i očkování v televizi schytala od šéfa SPD Tomia Okamury. Tomu vadí, že se při hlasování o nouzovém stavu pětikoalice zdržela hlasování. „To, že pětikoalice na to nemá názor, mě nemile překvapilo. Pro občany není jejich nerozhodnost dobrá zpráva,“ prohlásil Okamura.
06.12.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (383 článků)

Smějící se Rath ve Sněmovně přiznal, že Kalouska považuje za slušného

 
V rámci několikahodinové diskuse před hlasováním o nedůvěře vládě se u sněmovního pultíku před všemi přítomnými poslanec ČSSD David Rath s úsměvem na rtech přiznal, že považuje ministra Miroslava Kalouska (TOP 09) za slušného člověka.
26.04.2011 20:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4633 článků) , Miroslav Kalousek (7858 článků)

Volte slušného prezidenta, hlásá kníže. Sám spamuje lidem maily

 
Karel Schwarzenberg staví svoji kampaň na slušnosti. Už jen slogan "Volím slušného prezidenta" se objevuje na reklamních plackách a samolepkách kandidáta. Co ale začíná některé zarážet je to, že volební tým knížete využívá jako jeden ze způsobů šíření jeho "vzkazu voličům" i spamování.
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4145 článků)

Tatínka ze Strakonic naštvala covidová opatření: Hrozil, že vystřílí školku, teď ho šetří policie

 
Covid a jeho opatření dělají s lidmi různé věci. Jeden agresivní tatínek volal do mateřské školy ve Strakonicích a během hovoru řekl, že do školky vlítne a všechny vystřílí. Případ šetří policie, podle které je takové jednání nejen za hranicí slušného chování, ale i zákona. Rodič to tak prý nemyslel.
04.02.2022 09:50 |

podobné články

Trojice senátorů jede na kolech z Třince do Prahy, chtějí poznat stav silnic

 
Zmapovat stav českých silnic i chování řidičů k cyklistům chtějí sociálnědemokratičtí senátoři Petr Vícha (obvod Karvinsko), Jozef Regec (Blansko) a Petr Gawlas (Jablunkovsko), kteří v pátek ráno na kolech vyrazili z Třince do Prahy. Trasu dlouhou 444 kilometrů chtějí zvládnout za dva dny.
29.07.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vícha (53 článků)

„Já vás varoval, Pavel je jmenoval, jdou na ruku Fialovi.“ Po rozhodnutí ÚS se to rozjelo

 
Ústavní soud (ÚS) neshledal porušení ústavního pořádku při vládním snížení valorizace penzí ve stavu legislativní nouze a argumentoval například tím, že inflace na důchodce „dopadá o něco méně intenzivně než na některé jiné skupiny osob“. Zatímco členové vládní pětikoalice toto rozhodnutí ÚS vítají, z opozice zaznívá spíše zklamání. „Strážci ústavnosti přijali chatrnou a účelovou argumentaci vlády,“ míní místopředsedkyně ANO Alena Schillerová a expremiér Andrej Babiš (ANO) pak mínil, že je rozhodnutí důsledkem „alibistického“ chování prezidenta Petra Pavla. „Mohl všem dokázat, že není prezidentem pětikoalice,“ komentoval.
24.01.2024 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26340 článků) , Petr Pavel (2924 článků) , Pavel Fiala (380 článků)

Homosexuální zvířata? Je to asi trochu jinak. Odborník vysvětlil rozdíl

 
Výzkumníci sledující sexuální chování zvířat stejného pohlaví došli k závěru, že příčinou homosexuálního chování může být posilování společenských vazeb a snižování agrese. „To je již dlouho známé jak u homo- i heterosexuálních vztahů u šimpanzů bonobo. Homosexuální chování také může sloužit při podpoře a potvrzování společenské hierarchie, která je u komunitně žijících živočichů významná. Nelze přehlédnout ani náhražkové chování, kdy homosexuální chování je až na druhém místě v preferencích, ale při nedostatku vhodného partnera může nabízet alternativu,“ říká pro ParlamentníListy.cz sexuolog Ivo Procházka.
21.10.2023 04:45 |

podobné články

Konec v ČSSD, přestup k Okamurovi. Foldynu následuje exsenátor z drsného kraje

 
ROZHOVOR Řady SPD jsou bohatší o dalšího významného sociálního demokrata. Po Jaroslavu Foldynovi přestoupil do hnutí Tomia Okamury někdejší senátor ČSSD z Moravskoslezského kraje Petr Gawlas. Důvod je prý jednoduchý. SPD podle něho bojuje za práva občanů a hájí stejné pozice jako sociální demokracie v době, kdy do ní vstupoval. Okamurovo hnutí tak získalo další významnou osobnost pro nadcházející sněmovní volby.
07.04.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (776 článků)

Gawlas (ČSSD): Děkujeme za podporu, pane prezidente

 
Prezident Miloš Zeman přijel podpořit kandidátku ČSSD na míting do Teplic
01.06.2024 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28090 článků)