Článek

Galerie: Takhle by podle umělé inteligence vypadaly naše oblíbené páry z Ulice, kdyby spolu zestárly

 
Fakt, že Ulice ani po tolika letech nepolevuje a drží se ve vysílání, nás vede k zamyšlení, jaké by to asi bylo, kdybychom se u ní sešli za dalších 18 let. Nebo za 30. Zkuste si představit, jak by vypadaly oblíbené postavy. Jak by se proměnili herci, kteří je ztvárňují. Umělá inteligence má jasno…
12.11.2023 00:00 |

podobné články

Podobné články

Umělá inteligence v roce 2018, 3. díl: AI jako nástroj průmyslu a partner digitalizace života

 
Oboru umělé inteligence se konečně začíná dostávat pozornosti i v komerční sféře a investice do vývoje rostou. Průmysl i běžné součásti našeho života se totiž v dohledné době bez sofistikovaných zařízení na bázi umělé inteligence neobejdou, upozorňuje třetí díl mikroseriálu o umělé inteligenci.
14.12.2018 18:35 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí: Černínský palác hostil Globální fórum o etice umělé inteligence

 
První Globální fórum o etice umělé inteligence během předsednictví a pod záštitou UNESCO se konalo v úterý 13. prosince 2022 v Černínském paláci. Uspořádání akce je významným milníkem v budování silné mezinárodní koalice směřující k zajištění etického rozvoje a používání umělé inteligence po celém světě.
14.12.2022 14:35 |

podobné články

Bohdan Babinec: O využití umělé inteligence

 
Často se lidé chtějí umělé inteligence ptát na budoucnost lidstva. Poslechněte si můj skromný názor o využití umělé inteligence (v mládí jsem studoval základy kybernetiky, mikroelektroniky a vyšší matematiky).
29.05.2023 15:25 |

podobné články

Umělá inteligence představuje větší hrozbu než globální oteplování či terorismus

 
Nekontrolovaný a překotný vývoj umělé inteligence je podle prezidenta Britské vědecké asociace mnohem větší hrozbou než globální změna klimatu či světový terorismus. Podle něj by měly světové vlády okamžitě začít vývoj a aplikaci umělé inteligence regulovat. Než bude pozdě.
07.09.2018 15:30 |

podobné články

Koronavirus urychlil rozmach umělé inteligence: Dobrý sluha, zlý pán a chybějící zákony

 
Lednička za vás objedná celý nákup. Robot prověří smlouvu s pojišťovnou, jestli vyhovuje vašim požadavkům. Nebo vám pomůže s reklamací lístků do divadla, až budou zas otevřená. To jsou technologické vychytávky, které jsou už v dnešní době možné. Všechny vychází z umělé inteligence, tedy chytrých strojových systémů, jež se dostávají do stále více oblastí našeho života. Skrývají velký potenciál, ale také řadu rizik, které ještě ani neumíme pořádně pojmenovat. Budou proto třeba nové zákony, které zajistí, že se budeme moci bránit, když nás umělá inteligence poškodí. Zatím jich příliš mnoho není.
28.03.2021 17:00 |

podobné články

Kontroverzní „umělá inteligence“ ChatGPT! Test PL: Šokující zjištění, když došlo na Bidena a Trumpa

 
Evropským regulátorům dělá starosti populární chatbot ChatGPT. Itálie se stala první zemí v EU, která tuto aplikaci fungující na bázi umělé inteligence zablokovala poté, co minulý týden unikla soukromá data některých uživatelů včetně bankovních informací. Nyní podobné kroky zvažuje Německo a další evropské státy. ChatGPT je také kritizován pro údajnou zaujatost v odpovědích na politické a hodnotové otázky. Objektivitu umělé inteligence jsme se rozhodli sami nezávisle ověřit. Zjistili jsme, že chatbot zvládne napsat oslavnou báseň na Joea Bidena. Žádost o oslavnou báseň na Trumpa program odmítl s odůvodněním, že je „nestranný a neutrální“.
03.04.2023 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1021 článků)

Tošenovský (ODS): Europoslanci regulaci umělé inteligence nepodpořili

 
Evropský parlament dnes odhlasoval svou pozici pro jednání s členskými státy ohledně regulace umělé inteligence, přesněji navrhovaný Akt o umělé inteligenci.
15.06.2023 12:10 |

podobné články

Piráti: Policie tajně používá software na rozpoznávání obličejů. Žádáme vysvětlení

 
Česká policie by měla vysvětlit, proč a jak využívá program umělé inteligence na rozpoznávání obličejů. Vyzývají k tomu pirátský europoslanec a kvestor Marcel Kolaja společně s pirátskou poslankyní Klárou Kocmanovou na základě zjištění neziskové organizace na ochranu lidských práv Iuridicum Remedium. Zákaz právě takového využití umělé inteligence požaduje Evropský parlament v Aktu o umělé inteligenci, a to kvůli snadnému zneužití.
20.07.2023 20:15 |

podobné články

Facebook ukončil experiment: Dvě umělé inteligence si začaly povídat ve svém vlastním jazyce, nikdo jim nerozuměl

 
Dva programy pod taktovkou umělé inteligence, které se specializují na komunikaci, si během dlouhých hovorů, které spolu vedly, začaly měnit pravidla anglického jazyka. Zkracovaly jazykové struktury tak, že i programátoři nevěděli, co se děje. Stroje si ale celou dobu rozuměly.
02.08.2017 18:00 |

podobné články

Umělá inteligence v roce 2018, 1. díl: Skutečně chytré stroje jako novodobý sen lidstva

 
Máme se umělé inteligence bát, připraví nás o místa, nebo nás dokonce zotročí? Umělou inteligencí je ve své podstatě i kalkulačka či textový editor. O sestrojení něčeho, co lze skutečně s hrdostí nazývat "umělá inteligence" a mělo by se skutečně schopnostmi a "uvažováním" přiblížit člověku, se odborníci snaží již více než 60 let.
07.12.2018 18:25 |

podobné články

Umělá inteligence už odpovídá také za české politiky. Vyzkoušeli jsem to. A toto je výsledek

 
Umělá inteligence boří konvenční stereotypy na všech frontách. Mílovými kroky proniká také do české politiky. První politickou stranou, která našla odvahu otevřít náruč tomuto technologickému pokroku, jsou Svobodní. Na svém webu v těchto dnech spustili speciální aplikaci, které říkají „SvoBOT“, ta právě za využití prvků umělé inteligence umí odpovídat na všechny otázky, které se týkají programů a postojů Svobodných. A tak se ParlamentníListy.cz rozhodly tuto aplikaci vyzkoušet. Náš redaktor nejdříve požádal umělou inteligenci o výběr těch nejzajímavějších otázek na Libora Vondráčka, předsedu Svobodných a zároveň lídra pro nadcházející volby do Evropského parlamentu. Následně pak nechal na tyto otázky odpovědět „SvoBOTa“. A toto je výsledek.
15.06.2023 10:05 |

podobné články

Umělá inteligence už odpovídá také za české politiky. Vyzkoušeli jsme to. A toto je výsledek

 
Umělá inteligence boří konvenční stereotypy na všech frontách. Mílovými kroky proniká také do české politiky. První politickou stranou, která našla odvahu otevřít náruč tomuto technologickému pokroku, jsou Svobodní. Na svém webu v těchto dnech spustili speciální aplikaci, které říkají „SvoBOT“. Ta právě za využití prvků umělé inteligence umí odpovídat na všechny otázky, které se týkají programů a postojů Svobodných. A tak se ParlamentníListy.cz rozhodly tuto aplikaci vyzkoušet. Náš redaktor nejdříve požádal umělou inteligenci o výběr těch nejzajímavějších otázek na Libora Vondráčka, předsedu Svobodných a zároveň lídra pro nadcházející volby do Evropského parlamentu. Následně pak nechal na tyto otázky odpovědět „SvoBOTa“. A toto je výsledek.
15.06.2023 10:20 |

podobné články

Ulice: Martina a Jirka jsou konečně spolu. Takhle by mohly vypadat jejich děti

 
Jestli vztah Martiny a Jirky vydrží, není vzhledem ke kreativním scenáristům vůbec jisté, ale když víme, jak dlouho k sobě hledali cestu, přáli bychom jim, aby žili šťastně až navěky. Časem by si mohli pořídit i nějaké to škvrně. Podívejte se, jak by jejich děti vypadaly podle umělé inteligence.
06.12.2023 15:30 |

podobné články

Céline Dion si před mateřstvím prožila drama: Umělé oplodnění absolvovala sedmkrát

 
Zpěvačka Céline Dion se rozhodla počít dítě po čtyřicítce. Její manžel navíc tehdy měl skoro sedmdesát a bylo jasné, že přirozeně to asi nepůjde. Proto se svěřili do rukou odborníků na umělé početí. Kanadská hvězda však musela nakonec umělé oplodnění podstoupit sedmkrát, než se jí podařilo počít nyní tříletá dvojčata Nelsona a Eddyho. Pětačtyřicetiletá Céline má s manželem starším o šestadvacet let ještě dvanáctiletého syna Reného Charlese. „Kvůli dvojčatům jsem podstoupila umělé oplodnění šestkrát, a to jedno za druhým. Říkala jsem si, že dokud mi to zdraví dovolí a dokud si lékař bude jistý, že to fyzicky zvládnu, tak budu podstupovat umělé oplození nadále, dokud mě někdo nezastaví,“ svěřila Dion britskému deníku Sunday People. Přes pokročilý věk Céline nevyloučila ještě další těhotenství. Jistá si tím ale není. „Na světě není nic, co by bylo víc než mateřství. Moc ráda bych měla další děti, ale nevím. Je to trochu sobecké chtít jich víc, ačkoli dceru bych si moc přála,“ dodala montrealská pěnice. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}
12.11.2013 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Céline Dion (195 článků)

Google koupí vývojáře umělé inteligence DeepMind

 
Americká technologická společnost Google se dohodla na převzetí mladé britské firmy DeepMind Technologies, která se zabývá vývojem v oblasti umělé inteligence. Google hodnotu transakce nesdělil. Technologický web Re/code bez odkazu na zdroje napsal, že Google dá za DeepMind 400 milionů dolarů (osm miliard Kč).
27.01.2014 17:00 |

podobné články

Útok umělé inteligence? Ženu napadl robotický vysavač

 
Jihokorejka usnula na podlaze svého domu, vysavač jí vsál vlasy. Na internetu se rázem objevily ironické komentáře o prvním útoku umělé inteligence.
10.02.2015 15:11 |

podobné články

Zkuste si novou generaci umělé inteligence. Google ji vestavěl do aplikace na posílání zpráv

 
Když v květnu Google představil Assistant, hlasového asistenta nové generace, uvedl, že se s ním prvně setkáme v chatovací aplikaci Allo. Dnes ji firma vypustila mezi lidi a my tak poprvé můžeme ochutnat novou generaci umělé inteligence.
23.09.2016 10:40 |

podobné články

CzechInvest: Czech Innovation Festival představil technologické trendy v oblasti umělé inteligence

 
V Berlíně se ve dnech 18. až 19. dubna 2018 konal Czech Innovation Festival, který představil nejaktuálnější vývoj a technologické trendy v oblasti umělé inteligence. Akci uspořádalo České centrum ve spolupráci s agenturou CzechInvest a Velvyslanectvím České republiky v Berlíně.
07.05.2018 09:20 |

podobné články

Vědci poodhalí roušku umělé inteligence: V centru Prahy se otevřou brány do budoucnosti

 
V Praze ve středu odstartovala vědecká konference Human-Level AI, která vygraduje v sobotu 25. srpna v Divadle Hybernia sérií prezentací přístupných široké veřejnosti. V rámci dne přednášek zjistíte, jak daleko pokročila věda v probádání umělé inteligence a jaké projekty chystá.
24.08.2018 16:40 |

podobné články