Článek

Gabo Zelenay by oslavil 100 let. Připomeňte si jeho legendární hlášky

 
Je to sto let, co se narodil osobitý sportovní komentátor proslulý originálními průpovídkami. Gabriel Zelenay spatřil světlo světa 26. listopadu 1922 v Bánovcích nad Bebravou. Připomeňme si některé z nezapomenutelných hlášek i příběh, jímž začala jeho čtyřicetiletá rozhlasová dráha za mikrofonem.
25.11.2022 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Gabriel Gabriel (106 článků) , Gabriel Gabriel (106 článků) , Gabriel Gabriel (106 článků) , Gabriel Gabriel (106 článků)
Podobné články

Borhyová a Hrdlička: Takhle jejich láska vyprchávala před kamerou!

 
Tři roky tvořili dokonalý pár. A stejně tak dlouho Lucii Borhyovou (37) a jejího partnera Michala Hrdličku (26) potkávaly na různých akcích kamery Blesku. Usměvavý pár se nikdy nebránil rozhovorům, ovšem v poslední době už častěji stáli před kamerou sami... Připomeňte si reportáže, v nichž nejprve zářili štěstím! Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Doposud působili Lucie Borhyová (37) a Michal Hrdlička (26) jako dokonalý pár a dokonce plánovali svatbu. Jenže přišel nečekaný rozchod. Jak se ale láska slavné dvojice zrodila a jak se vyvíjela? Připomeňte si momenty, kdy byli Lucie s Michalem ještě šťastně zamilovaní.Více na http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348924/borhyova-a-hrdlicka-se-rozesli-jak-sel-cas-s-lucii-a-michalem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
14.10.2015 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Borhyová (1673 článků) , Michal Hrdlička (704 článků)

Hudebníci Marta Töpferová a Gabo Naas: Výzvou jsou pro nás dvojhlasé skladby

 
Setkali se v Berlíně, a když jeden poznal nezaměnitelnost a chuť toho druhého do hudby, umělecky se sblížili. Česká zpěvačka, kytaristka a hráčka na cuatro Marta Töpferová a argentinský zpěvák, kytarista, hráč na charango a další nástroje Gabo Naas vyrazí 20. března koncertem v Novém Jičíně na tuzemské turné. Skončí 26. března v pražském JazzDocku.
04.03.2020 08:40 |

podobné články

Nezapomenutelné hlášky z filmů Slunce, seno,... Připomeňte si ty nejpovedenější

 
Letní komedie Slunce, seno,... se staly českými klasikami, které nás baví dodnes. Škopková, Konopníková ani Kelišová se totiž prostě neomrzí. Připomeňte si tedy ještě jednou ty nejlepší hlášky z Hoštic a pořádně se u nich zasmějte.
06.03.2021 07:05 |

podobné články

Nezkrotný vtipálek, jehož humor všichni milovali: Připomeňte si nejlepší hlášky prince Philipa (✝99)

 
Británie truchlí nad skonem milovaného vévody z Edinburghu (✝99), který zemřel v pátek v ranních hodinách ve věku 99 let. Země přišla o velkého muže a královna Alžběta II.  (94) o svou největší oporu. Jeho lid ho cenil nejen pro jeho obětavost a oddanost, ale také pověstný humor, který si udržel i navzdory pohnutému dětství, a neopustil ho ani ve vyšším věku. Pojďte si připomenout nejlegendárnější hlášky prince Philipa.
10.04.2021 14:25 |

podobné články

S tebou mě baví svět: Připomeňte si TOP 10 hlášek z legendární komedie

 
Kdo by neznal nesmrtelnou československou komedii S tebou mě baví svět, která si získala srdce diváků a i dnes lidi pořád baví. Film vypráví o tom, když se z každoroční pánské jízdy stane něco jako mateřská škola v přírodě. Ukáže se, že v jistých situacích jsou otcové lepšími mámami nežli mámy samé, což platí hlavně tehdy, když mámy nejsou v dohledu. Jejich výchovné metody jsou velmi svérázné a vyvolávají plno zmatků a úsměvných situací... Připomeňte si ty nejlepší hlášky z komedie Marie Poledňákové.
21.06.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (165 článků)

Legendární Saturnin také v televizi: Připomeňte si s námi legendární hlášky

 
Legendární Saturnin se dočkal i velmi zdařilého převedení na televizní obrazovku. Diváci si ho oblíbili díky skvělým hereckým výkonům i vtipným hláškám. Které jsou ty nejlepší?
12.03.2021 15:47 |

podobné články

Seriál Most!: Nejlepší hlášky! "Drahá, je ti vidět žlab" a další

 
Taky jste si v pondělí nechali polechtat bránici nekorektním humorem Mostu!? Český seriál, který se odehrává ve stejnojmenném severočeském městě rozdělil český národ na dvě části. Jedna ho miluje a nemůže si vynachválit vtipy, kterými Most! doslova přetéká, druzí se zas zlobí, že scenáristi ukazují jen tu negativní stránku města a že některé fórky už jsou hodně přes čáru. Buď jak buď, připomeňte si s námi ty nejvydařenější hlášky a nejvtipnější scény.
09.01.2019 13:50 |

podobné články

Princ Philip slaví 99. narozeniny: Připomeňte si 10 nejlepších hlášek vtipálka královské rodiny

 
Princ Philip, vévoda z Edinburghu a manžel královny Alžběty II. (94) slaví své 99. narozeniny. Ačkoliv se královských povinností už před nějakou dobou kvůli vysokému věku vzdal, lidé si vždy budou pamatovat hlášky, které z jeho úst zazněly při mnoha příležitostech. Připomeňte si ty nejlepší.
10.06.2020 08:01 |

podobné články

VIDEO: Ivaniševič se vrátil. A klaněl se úderu snů

 
Vítěz Wimbledonu 2001 Goran Ivaniševič se po sedmileté pauze vrátil na profesionální tenisový okruh. Ve dvojici s Marinem Čiličem podlehl v 1. kole čtyřhry turnaje v Záhřebu slovenskému páru Polášek, Zelenay 6:7 a 4:6. Zápas zpestřila úžasná výměna, kterou skvěle zakončil Polášek. A od legendárního hráče si za neskutečný míček vysloužil uctivou poklonu.
03.02.2011 16:25 |

podobné články

Lubomír Man: Požitek z fotbalového televizního přenosu z roku 1996

 
Kdysi, čímž mám na mysli éru sportovních reportérů, jako byli Laufer, Mašlonka, Zelenay, Zikmund, Holubec, Polák a další, bylo sledování sportovních přenosů pro diváky svátkem. Slyšeli krásný český či slovenský jazyk, reportéři mluvili, jen když měli co říct, a mlčeli, když vycítili, že teď je na mlčení pravá chvíle.
06.07.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (235 článků)

Extra Host Kryštof Michal: 20 let od natáčení Samotářů přiznal, jak vznikly legendární hlášky

 
Hudebník a filmař Kryštof Michal (45) bývá nejčastěji spojovaný s kapelou Portless (a dříve Support Lesbiens), hodiny by ale mohl vyprávět i o natáčení filmů. Je už totiž 20 roků asistentem režie a na této pozici fungoval například i u Samotářů, kteří oslavili dvacet let existence. Co prozradil o marihuaně na plátně? A jak vznikly hlášky s koláčky? Více ve videu v rozhovoru pro pořad Extra Host.
26.01.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Michal (57 článků)

Odcházející sporťák Tittlebach: To jsou jeho nejlepší hlášky!

 
Konec další televizní legendy! Změny na Nově odnesl i legendární sporťák Václav Tittelbach (57). Po 18 letech končí v roli moderátora ostře sledovaných Sportovních novin a zůstane mu jen podřadná redakční činnost. Podívejte se na jeho nejlepší hlášky.
25.04.2012 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Václav Tittelbach (40 článků)

Babicovi zvoní umíráček: Legendární hlášky od léta už nejspíš neuslyšíme!

 
"Když nemáte citróny, dejte tam limetky. Když nemáte limetky, nedávejte tam nic." Jiří Babica (52) je legendárním kuchařem, kterého proslavily spíše jeho hlášky než jeho kuchařské umění. Nyní ale diváci přijdou o pravidelnou dávku bonmotů, které Babica u vaření říká. Jak dlouho bude ještě na televizních obrazovkách?
23.01.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Babica (165 článků)

Video: Babica slavil narozeniny: Připomeňte si jeho slizké hlášky a šílená jídla, ze kterých vás chytne žlučník!

 
Jiří Babica oslavil 1. května své dvaapadesáté narozeniny. Světoznámý šéfkuchař, majitel 14 michelinských hvězdiček, osobní přítel Jamieho Olivera, mentor Gordona Ramsayho, vynálezce sojovky a kečupu (neberte to vážně), se zapsal jako mistr v používání náhražek, receptů, které jsou pro ty, co mají problémy s trávením, a řečník, nad jehož hláškami by kroutil hlavou i lidový humorista a autor Rudy Pivrnce Petr Urban.
02.05.2013 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Jamie Oliver (133 článků) , Jiří Babica (165 článků) , Gordon Ramsay (85 článků) , Petr Urban (60 článků)

Hodně budeš někde: Nejlepší věštby a hlášky legendární Jolandy jsou nesmrtelné

 
Jolanda byla po dlouhá léta legendou vysílání s věštci a její hlášky zlidověly. Konkurovat jí nemohl ani Vlastík Plamínek a jeho štěně. Její skon proto zasáhl celé Česko, dokonce i zaryté odpůrce ezoteriky. Připomeňme si to nejlepší, čím nás Jolanda během svých výstupů obdarovala.
19.01.2020 07:01 |

podobné články

Kukadla jako zrcadla, žvanící Tonička a první dovolená v Jugoslávii: Nesmrtelné hlášky z filmů zesnulého Dušana Kleina

 
Českem se rozletěla smutná zpráva: V neděli naposledy vydechl legendární režisér Dušan Klein (†82), který se proslavil především šesticí filmů o Básnících s postavou Štěpána Šafránka. I když mezi námi už není, hlášky z jeho filmů jsou nesmrtelné. Které to jsou?
11.01.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Dušan Klein (100 článků)

Hlášky z milovaného komediálního seriálu Comeback. Tyhle vás rozesmějí i po letech

 
Comeback svého vrcholu sice dosáhl už před pár lety, ale jeho legendární postavy a hlášky prostě nestárnou. První řada vyšla už v roce 2008, takže na seriálu někteří mladí diváci možná vyrůstali. Pojďte si tedy trochu zavzpomínat na Ozzáku, Tomáše, Ivu, Sašu a Lexu a vrátit se s nimi v čase.
03.07.2022 07:30 |

podobné články

„Poslušně hlásím" aneb Nejlepší hlášky z legendárního Švejka

 
Československá protiválečná filmová komedie Dobrý voják Švejk, kterou roku 1956 natočil režisér Karel Steklý, vychází ze slavného románu Jaroslava Haška. Hlavní role lidového mužíka se ujal skvělý herec Rudolf Hrušínský (†73). Snímek byl dokonce nominována na Křišťálový glóbus. Není se čemu divit, hlášky Švejka a ostatních postav jsou dnes již legendární!
20.12.2020 21:31 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Hrušínský (296 článků) , Jaroslav Hašek (131 článků) , Karel Steklý (5 článků) , Jaroslav Hašek (131 článků) , Karel Dobrý (56 článků)

Václav Voska by oslavil 100 let: Opovrhoval sexy Schoberovou, Vorlíček ho z Jessie vyhodil!

 
Jeden z největších elegánů své doby, legendární herec Václav Voska (†63) by oslavil 100 let od narození. Většinu života zářil zejména na divadle, film ho z politických důvodů opomíjel - a když už měl šanci na obrovskou životní roli, přišel o ni! Proč ho Václav Vorlíček (88) nechtěl ve slavné crazy komedii Kdo chce zabít Jessii?
26.10.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Voska (2 články) , Václav Vorlíček (183 článků)