Článek

Fröhlich, Bohdalová, Filla, Říhová. Kdo je obětí údajně falšovaných obrazů?

 
KOMENTÁŘ: Nechce se mi ani věřit, že je tomu více než tři roky, kdy jsem vlastně poprvé napsal článek o kauze údajně falešných obrazů. Na perex si přitom pamatuji dodnes: „Měl by být šťastný. Alespoň podle německy znějícího příjmení. Avšak není. Jaroslava Fröhlicha soud označil za hlavní postavu padělatelské kauzy a nepravomocně jej poslal na osm let za mříže.“
14.06.2024 10:15 |

podobné články

Podobné články

Podezřelého z podvodu převáželi stovky kilometrů v řetězech s lyžařskými brýlemi jak vraha. Neznámá fakta z kauzy údajně padělaných obrazů

 
Již několikrát se ParlamentníListy.cz blíže podívaly na kauzu údajně padělaných obrazů, ve které byli Jaroslav Fröhlich, Eva Fröhlichová a Milan Trokan senátem Ivy Říhové Krajským soudem v Praze nepravomocně odsouzeni k osmi, sedmi a šesti letům odnětí svobody a k vysokým peněžitým náhradám s odůvodněním, že si měli vědomě obstarávat falzifikáty obrazů, opatřovat je nepravdivými znaleckými posudky a prodávat jako díla pravá. Aktuálně přinášíme rozhovor s Jaroslavem Fröhlichem a jeho ženou Evou Fröhlichovou.
14.09.2021 16:25 |

podobné články

Podezřelého z podvodu převáželi stovky kilometrů v řetězech s lyžařskými brýlemi jako vraha. Neznámá fakta z kauzy údajně padělaných obrazů

 
Již několikrát se ParlamentníListy.cz blíže podívaly na kauzu údajně padělaných obrazů, ve které byli Jaroslav Fröhlich, Eva Fröhlichová a Milan Trokan senátem Ivy Říhové Krajským soudem v Praze nepravomocně odsouzeni k osmi, sedmi a šesti letům odnětí svobody a k vysokým peněžitým náhradám s odůvodněním, že si měli vědomě obstarávat falzifikáty obrazů, opatřovat je nepravdivými znaleckými posudky a prodávat jako díla pravá. Aktuálně přinášíme rozhovor s Jaroslavem Fröhlichem a jeho ženou Evou Fröhlichovou.
14.09.2021 17:00 |

podobné články

VIDEO: Bohdalová slavila bagelem v restauraci u Zedníčka

 
Herečka Jiřina Bohdalová slavila ve čtvrtek jednaosmdesáté narozeniny. Původně myslela, že je oslaví jen na rodinném obědě s dcerou Simonou Stašovou. Ta ji ale stříbrným vozem rolls-royce z roku 1957 přivezla do restaurace, kterou si v Praze otevřel herec Pavel Zedníček, a tam na ni čekala řada přátel. Další články k tématu: Bohdalová s Brzobohatým: Pořád nám to spolu hraje Herečky Jirásková a Bohdalová dostaly od primátora stříbrné medaile Přestanu, až to se mnou sekne, říká Jiřina Bohdalová Bohdalová překvapila Jiřího Janečka oslavou narozenin přímo na place Narozeniny Bohdalové: Dyk, Vilhelmová a Geislerová skočili do Vltavy
03.05.2012 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Zedníček (267 článků) , Jiřina Bohdalová (1364 článků) , Simona Stašová (435 článků) , Jiřina Jirásková (452 článků)

Slavia nemá 17 milionů na Filla!

 
Fotbalová Slavia sice včera schrastila stopera Martina Latku (26), který je po operaci břišních svalů, ovšem vytoužený přestup plzeňského záložníka Martina Filla (25) jde prý »do kytek«. Sešívaní za něj nechtějí dát 17 milionů korun.
20.09.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Fillo (22 článků) , Martin Latka (26 článků)

Všechno jinak. Znalci z kauzy údajně padělaných obrazů hrozí až 10 let za mřížemi

 
PL již nějakou dobu sledují kauzu údajně padělaných obrazů, ve které byli nepravomocně odsouzeni sběratel umění Jaroslav Fröhlich s manželkou a jejich přítel Milan Trokan k 8, 7 a 6 letům odnětí svobody a vysokým peněžitým trestům. Několikrát jsme se věnovali ostravskému znalci Pavliňákovi, který sehrál jednu z hlavních rolí v této kauze. Téměř polovinu z projednávaných děl označil za falzifikáty. A právě na něj podal Nadační fond proti korupci trestní oznámení pro závažný zločin křivá výpověď, nepravdivý znalecký posudek a trestný čin pomluvy.
01.10.2021 14:05 |

podobné články

SZPI: Letošní burčáková sezóna přinesla méně falšovaných vzorků

 
Výsledky letošních kontrol burčáku a částečně zkvašeného hroznového moštu (ČZHM) ukázaly významně nižší počet falšovaných vzorků oproti loňskému roku.
25.12.2015 20:35 |

podobné články

Jiřina Bohdalová a kauza s obrazy: Je to diletantská kopie!

 
Není to obraz hodný milionu, ale jen napodobenina, která nestojí za víc než dva tisíce! To řekl u soudu znalec Petr Pavliňák o obrazu Jiřiny Bohdalové (87), jehož autorem měl údajně být Emil Filla (†71).
01.01.2019 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (1364 článků) , Emil Filla (82 článků)

Narozeniny Bohdalové: Dyk, Vilhelmová a Geislerová skočili do Vltavy

 
Herečka Jiřina Bohdalová dostala k 81. narozeninám originální dárek. Její kolegyně Aňa Geislerová a Táňa Vilhelmová pro ni skočily do řeky. Přidal se k nim také Vojta Dyk. Další články k tématu: VIDEO: Bohdalová slavila bagelem v restauraci u Zedníčka Přestanu, až to se mnou sekne, říká Jiřina Bohdalová Bohdalová překvapila Jiřího Janečka oslavou narozenin přímo na place Bohdalová dostala k jubileu pozemky na Měsíci, víc ji dojal šperk
07.05.2012 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (1364 článků) , Vojtěch Dyk (955 článků) , Jiří Vojta (112 článků) , Jiří Vojta (112 článků)

Podle jakých kritérií vybírat obraz do interiéru?

 
Hezký obraz kultivuje téměř každý interiér a dodává mu patřičný břink. Mimo jiné se obraz podílí na duchovním obohacování člověka, jež v daném prostoru pobývá. Rozhodně se nemusí vždy jednat pouze o originální obrazy věhlasných autorů. Stejně tak blahodárně dokážou působit i reprodukce, plakáty nebo fototapety. Při výběru obrazu musíme zohlednit několik důležitých faktorů, které zajistí, že daný obraz padne do našeho interiéru jako ulitý a budeme s ním nad míru spokojení. Které faktory to jsou, si prozradíme v následujících řádcích. Správná velikost obrazu I levné obrazy do bytu nebo domu hrají důležitou roli. Bylo by chybné myslet si, že levný obraz v nejhorším někomu darujeme a koupíme si nový. Jak se praví – dvakrát měř a jednou řež. Při výběru vhodné velikosti vezmeme v potaz velikost stěny, kde bude obraz viset. Do malých místností se nedoporučuje věšet velké obrazy nebo vícedílné sestavy, jelikož na malých prostorách nemá velký obraz možnost vyniknout. Do malých místností či úzkých chodeb se hodí cik cak obrázky – tedy menší obrázky, kterých může být i více. Vícedílné obrazy nebo zajímavé abstraktní obrazy do domácnosti vyniknou ve větších prostorách, jako jsou haly, velké jídelny či prostorný obývák, kde zeď nepřekrývá nábytek. Abstraktní malba se zrodila jako všechno jiné, nutkavou potřebou dát vzniknout něčemu novému. Abstraktní obrazy zachycují pravý život a rytmus života v jednoduché, ale zároveň i složité formě, která dává naši mysli svobodu, jakou nelze najít nikde jinde, patrně jen v hudbě. Tyto obrazy budou zajímavým a originálním doplňkem každé domácnosti. Nabízejí nespočet motivů, tvarů, barev, vzorů a nikdy se neokoukají, vždy zaujmou něčím novým. Styl obrazu a motiv Pravdou je, že při výběru obrazu se meze nekladou a je zde prostor pro fantazii. Ovšem při výběru vhodného obrazu do té či oné místnosti je dobré vzít v potaz nejen jeho velikost, ale styl, aby ladil s interiérem a navzájem se doplnili. Vybírejte... Čtěte více Příspěvek Podle jakých kritérií vybírat obraz do interiéru? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
23.01.2017 09:00 |

podobné články

Karta se obrací: V kauze údajně falešných obrazů hrozí stíhání znalce, který opakovaně chyboval

 
ParlamentníListy.cz dlouhodobě sledují kauzu, ve které tři lidé vyfasovali vysoké tresty. Obžalovaní Jaroslav Fröhlich, Eva Fröhlichová a Milan Trokan byli senátem Ivy Říhové Krajským soudem v Praze nepravomocně odsouzeni k osmi, sedmi a šesti letům odnětí svobody a k vysokým peněžitým náhradám s odůvodněním, že si měli vědomě obstarávat falzifikáty obrazů, opatřovat je nepravdivými znaleckými posudky a prodávat jako díla pravá.
08.09.2021 07:05 |

podobné články

Spisovatelka Milada Říhová představuje Lucemburky

 
Milada Říhová připravila zajímavou knihu Lékaři na dvoře Karla IV. a Jana Lucemburského. V ní představuje středověké životosprávy nazývané tehdy regimina sanitatis, jež byly ve své době oblíbeným literárním žánrem.
05.08.2010 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Lucemburský (45 článků)

Mrtvolu tygra u Berouska ohledávala Pavla Říhová: Zbytečná smrt, říká. Zažila i zvířata zalepená izolepou

 
Byla jednou z těch, kteří ohledávali mrtvá těla tygrů, jež policisté a pracovníci Celní správy ČR odhalili při nedávné razii. Ta odhalila nelegální obchod s tygry. „Cítila jsem smutek nad zbytečnou smrtí toho zvířete,“ uvedla v rozhovoru pro Blesk.cz Pavla Říhová, vedoucí oddělení CITES v České inspekci životního prostředí (ČIŽP). Jednalo se o její nejhorší zkušenost? A kteří živočichové pašující se do Čech se u nás zabavují nejčastěji?
26.07.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Čech (186 článků)

Parťačka Hezuckého Katka Říhová šokovala odhalením přítele: Návrat k exmanželovi?!

 
Tohle je důkaz, že stará láska nerezaví. Rosnička a moderátorka rádia Evropa 2 Katka Říhová (32) se podle všeho měla vrátit ke svému bývalému manželovi!
24.02.2020 11:25 |

podobné články

Rosnička Katka Říhová prozradila pohlaví miminka, které čeká s exmanželem

 
Na začátku září moderátorka Katka Říhová (32) společnou fotkou s examanželem Michaelem oznámila, že se stanou rodiči. Měsíc si počkali, než se dozvěděli, jakého pohlaví miminko je.
16.10.2020 13:30 |

podobné články

Porod buší na dveře! Těhotné moderátorky Hejdová i Říhová v prádélku vystrčily bříška

 
Obě už to takříkajíc 'mají za pár', a tak si na památku vyfotily svoje břicha. Moderátorky Evropy 2 Zorka Hejdová (30) a Kateřina Říhová (33) se svlékly do spodního prádla a poslaly do světa, jak vypadají těsně před porodem.
18.02.2021 20:15 |

podobné články

Hvězda Evropy 2 Katka Říhová se stala maminkou: S exmanželem dali dceři vznešené jméno

 
Televizní a rozhlasová moderátorka Katka Říhová (33) se stala maminkou rozkošné dcery. Miminko má se svým exmanželem Michalem Říhou, se kterým se k sobě po rozvodu opět vrátili a nyní se stali rodiči.
06.03.2021 07:35 |

podobné články

Moderátorka Evropy 2 Kateřina Říhová porodila: Dceři dala krásné jméno!

 
Moderátorka Evropy 2 a televizní rosnička Kateřina Říhová (33) se stala poprvé maminkou. Holčičku s krásným a vznešeným řeckým jménem porodila v pátek. Fanouškům a řadě kolegů to oznámila prostřednictvím rozkošného snímku přímo ze sálu.
06.03.2021 09:35 |

podobné články

Dramatický porod Sofinky: Holčičce se nedařilo dostat ven, Katka Říhová skončila na JIP

 
Moderátorka a hvězda Evropy 2 Katka Říhová (33) se stala v pátek maminkou dcery, která dostala jméno Sofie. Porod ale neprobíhal zcela bez komplikací, holčička byla příliš velká, a tak byli zdravotníci nuceni provést císařský řez. Moderátorka se nyní zotavuje na JIP v nemocnici v Podolí.
06.03.2021 15:45 |

podobné články

Novácká rosnička Říhová: Porodila dceru Sofii!

 
Televizní rosnička a moderátorka Evropy 2 Katka Říhová (33) se stala poprvé maminkou! V pátek porodila holčičku Sofinku.
07.03.2021 05:15 |

podobné články