Článek

Fremr a Pavel: Jakub Železný to rozsekl. A další potíže

 
Dnes by měli nastoupit noví soudci Ústavního soudu. U jednoho jména je však zádrhel. U Roberta Fremra se objevila informace, že měl v období 1983 až 1985 soudit a odsuzovat emigranty ke ztrátě majetku a vězení. Prezident tedy otálí a chce nechat informace prověřit. Ovšem objevuje se kritika, proč vůbec Fremra navrhoval. „Aparát komunisty z 80. let má pátrat po minulosti komunisty z 80. let, co už je legitimně v instituci, kterou nově vede komunista z 80. let?“ diví se moderátor ČT Jakub Železný, že někdo může žasnout nad jmenováním Fremra. A ozvali se další.
08.08.2023 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (224 článků)
Podobné články

Kauza Fremr. Václav Klaus si vychutnával před kamerami Pavla

 
Prezident Petr Pavel odložil jmenování Roberta Fremra ústavním soudcem. Bývalý prezident Václav Klaus v pořadu K věci na CNN Prima NEWS řekl, že prezident by měl vždy nejprve přemýšlet nad minulostí kandidátů. Petr Pavel by podle něj měl dělat svá rozhodnutí ohledně zvolení Frerma do Ústavního soudu, a ne se schovávat za prezidentský poradní panel. „Myslím, že pan Fremr se přepočítal, myslel, že si na jeho kostlivce nikdo nevzpomene,“ uvedl Klaus. Ať už by Pavel udělal rozhodnutí, utrpí podle něj politické šrámy. Robert Fremr se nakonec sám rozhodl vzdát nominace na ústavního soudce kvůli mediálnímu tlaku. Řekl to dnes novinářům.
14.08.2023 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11006 článků) , Petr Pavel (2490 článků)

Fiasko se jmenováním ústavního soudce: Prezident Pavel váhá, Fremr zvažuje rezignaci ještě předtím, než na post nastoupí

 
Jmenování se zatím nekoná. Bývalý místopředseda Mezinárodního trestního soudu Robert Fremr uvedl v pořadu Interview ČT24, že zvažuje rezignaci. Fremr odsoudil v letech 1983 až 1985 za emigraci 172 lidí ve 124 samostatných případech. Kvůli jeho minulosti se jím nyní zabývá ÚSTR. Prezident Petr Pavel, který ho chtěl jmenovat ústavním soudcem, požádal o informace k Fremrovi z Archivu bezpečnostních složek a Archivu hlavního města Prahy.
10.08.2023 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2490 článků)

Jakub Železný nemůže být ředitelem ČT! Z RRTV zaznělo jasné „ne“

 
Může se stát či má se stát moderátor Jakub Železný generálním ředitelem ČT? Tuto otázku nastolil výrok v DVTV, kde Železný uvedl, že o kandidatuře vážně uvažuje. Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov si myslí, že ředitelem být nemůže a že je potřeba někoho, kdo nebude nikomu stranit. A ozvaly se i další důvody, proč by ředitelem Železný být neměl. Například, že by si jako ředitel musel nechat umět „sr*t na hlavu“.
18.08.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (175 článků) , Jakub Železný (224 článků)

Jakub Železný k Zemanovi, velmi tvrdě. Přidal k tomu i PL. Jenže udělal chybu

 
Moderátor veřejnoprávní České televize Jakub Železný se dnes na svém twitteru vyjádřil k rozhovoru prezidenta Miloše Zemana pro ParlamentníListy.cz, kde mimo jiné hlava státu vyzvala k odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného, ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a šéfky SÚKL Ireny Storové. Železný napsal o tom, že Parlamentní listy jsou dezinformační, Ministerstvo vnitra toto však neuvádí. Následně se Železný dočkal studené sprchy.
10.03.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27967 článků) , Jakub Železný (224 článků) , Jan Železný (97 článků)

Otravují tady! Jakub Železný jel v ČT. Hosta skoro nepotřeboval

 
„Proč na českém území operuje minimálně 18 zpravodajců s diplomatickým krytím a nikdo s tím nic nedělal?“ udeřil moderátor ČT Jakub Železný na ministra zahraničí Jakuba Kulhánka. Ten se bránil, že Česku zahraniční partneři za vyhoštění 18 ruských agentů tleskají a vydávají na jeho podporu silná prohlášení. A Železný na ministra udeřil znovu. „Tolik silných prohlášení, a přesto si ruští agenti operují po Evropě, tu otravují své lidi, tu nějaké jiné lidi,“ naznačil Železný, že se mu slova jeví nedostatečná.
01.06.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (224 článků)

Železný se do eurovoleb zapojí i přes trest za krácení daně, Tlustý je zklamaný

 
Vladimír Železný ve středu oznámil, že kvůli pondělnímu podmíněnému rozsudku neodstoupí z kandidátky strany Libertas.cz pro volby do Evropského parlamentu. Nepřeje si to vedení strany. Železný sám hlasoval pro svou rezignaci. Lídr kandidátky Libertas.cz Vlastmil Tlustý Novinkám sdělil, že toto rozhodnutí bere na vědomí, nicméně připustil, že by byl raději, kdyby Železný rezignoval.
13.05.2009 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (179 článků)

Bývalý televizní boss Železný ukázal pětiletou dcerku Ester: Je to celá maminka

 
Bývalý šéf televize Nova Vladimír Železný ukázal svoji pětiletou dceru Ester, která jako by z oka vypadla své mámě Konstancii. Železný se na veřejnosti již příliš neobjevuje a o to byla jeho účast s celou rodinou na dětské módní přehlídce větším překvapením. Železný poslal svoji pětiletou dceru Ester na módní molo, kde předváděla dětskou módu.
04.09.2012 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (179 článků)

Bývalý televizní boss Železný ukázal pětiletou dcerku Ester: Je to celá maminka

 
Bývalý šéf televize Nova Vladimír Železný ukázal svoji pětiletou dceru Ester, která jako by z oka vypadla své mámě Konstancii. Železný se na veřejnosti již příliš neobjevuje a o to byla jeho účast s celou rodinou na dětské módní přehlídce větším překvapením. Železný poslal svoji pětiletou dceru Ester na módní molo, kde předváděla dětskou módu.
04.09.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (179 článků)

Vladimír Železný pro PL: Přijdou "chudáci" Syřané a my jim předáme v plném rozsahu to, co v každé zemi EU lidé budovali po generace. Neobyčejně nebezpečné

 
Bývalý generální ředitel televize Nova, exposlanec Evropského parlamentu, novinář a podnikatel Vladimír Železný opravdu umí v mnohém překvapit. Bez servítků a hlavně bez patosu se v první části rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamyslel nad problémem, který má Evropa s migranty. „Evropa prohrává zápas o svou identitu a své dějiny,“ zdůrazňuje k tomu Železný. Velkým problémem podle něj třeba je, že ti lidé, co k nám přicházejí, pohrdají naší suverenitou. „Podlézají naše zátarasy, tváří se, že mají samozřejmé právo užívat si evropské hodnoty a evropskou prosperitu, do které ale Evropané investovali po generace práci, úsilí a vzdělání svých dětí,“ zmiňuje Železný kromě jiného.
18.09.2015 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (179 článků)

Báječný rok, svět pomalu začíná být normální. A neuvěříte, co všechno začala v hysterii provádět americká kavárenská levice. Promlouvá Vladimír Železný

 
Bývalý europoslanec, někdejší mocný šéf televize NOVA Vladimír Železný před časem v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předpověděl, že Donald Trump v prezidentské volbě nad Hillary Clintonovou zvítězí. Proč? Protože je diametrálně odlišný. „Je to zásadní průlom...“ říká teď Železný a vysvětluje vítěznou cestu amerického miliardáře do Bílého domu. A Hillary? „V první řadě byla neskutečně nudná. Byla to, čemu se v americkém jidiš žargonu říká ‚nudnik‘. Neměla žádnou originální myšlenku, nebyla kreativní, nápaditá. I politika potřebuje invenci,“ sděluje Železný.
11.11.2016 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (179 článků) , Donald Trump (6020 článků)

Tohle provedl tátovi? Jakub Železný to v sobě neudržel

 
Moderátor veřejnoprávní České televize Jakub Železný si tak trochu na sociální síti utahuje z hnutí Trikolóra. Nebylo by to až tak neobvyklé, kdyby se jeho otec Vladimír Železný nevracel do politiky právě v dresu Trikolóry.
19.06.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (179 článků) , Jakub Železný (224 článků)

Jakub Železný: Vyspělá společnost chce platit TV poplatky

 
Moderátor České televize Jakub Železný v rozhovoru popsal, jak by vyhodil komunistku Martu Semelovou ze studia. „To, co říká, podle mého názoru, se minimálně přibližuje skutkové podstatě trestného činu,“ pověděl. „Tady někdo zkouší do toho veřejného prostoru zanést něco, co naprosto zpochybňuje zásady, na kterých naše země, tahle demokracie a tahle svoboda je založena, a to já nepřipustím,“ rozohnil se Železný. Došlo i na exprezidenta Havla.
14.04.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Marta Semelová (291 článků) , Jakub Železný (224 článků)

Jakub Železný útočí! „Nehoráznost, pane herče.“ Divadlo se dozví, co řekl

 
Herec David Matásek si dovolil v rozhovoru pro iDnes zavzpomínat na léta, kdy hrál s kontroverzní, nicméně proslulou kapelou Orlík. Prý šlo o garážovou klukovskou záležitost a rebelii proti systému. Zřejmě si ale Matásek měl dávat větší pozor na to, co říká. Na Twitteru proti němu totiž okamžitě zabouřil moderátor České televize Jakub Železný. „Byla to nepokrytě rasistická kapela, pane herče. Nehoráznost!“ pálil. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Jakube, jsi zblblý,“ zaznělo. A chce snad Železný, aby měl Matásek problémy v práci?
30.04.2021 20:10 |

podobné články

Osobnosti: David Matásek (169 článků) , Jakub Železný (224 článků)

Rychetský v přímém přenosu přiznal kaňku na pověsti Fremra. Pak došlo na Baxu. Má se bát?

 
V prvních měsících ve funkci prezidenta republiky měl před sebou Petr Pavel velký úkol. Předvýběr celkem sedmi ústavních soudců. Mise se zadrhla těsně před cílem. Jméno Roberta Fremra přitom v justici rezonovalo. Podporu senátorů nakonec získal, krátce nato se ale na prezidenta obrátili senátoři Marek Hilšer a Hana Kordová Marvanová s tím, že Robert Fremr měl podle archivů před rokem 1989 trestat lidi za emigraci z Československa. Fremr se následně své nominace vzdal. O tomto tématu hovořil emeritní předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v pořadu Otázky Václava Moravce České televize.
27.08.2023 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2490 článků) , Pavel Rychetský (224 článků) , Marek Hilšer (253 článků) , Pavel Marek (369 článků) , Pavel Marek (385 článků)

Fremr semlel prezidenta Pavla. Toto ještě nezaznělo

 
Změnili politici kvůli kauze Fremr pohled na prezidenta Petra Pavla? Ten totiž váhá se jmenováním kandidáta do Ústavního soudu, kterého sám navrhoval. Zeptali jsme se ve Sněmovně, Senátu i Evropském parlamentu. Zní i taková slova, že Petr Pavel stejně není svým pánem. Piráti si zase přejí mladší ústavní soudce.
08.08.2023 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2490 článků)

Vrtěti Fremrem. Co když Hrad věděl, koho posílá... A šlo o úplně něco jiného

 
Tady Fremr, tam Fremr. Nástup nových ústavních soudců se smrsknul na otázku, zda je správné, aby v ÚS zasedl soudce, který za komunismu odsuzoval emigranty. To si Hrad svého kandidáta neprověřil? Zdá se, že Pavel udělal s Fremrem botu. Jenže je zde mnohem méně propírané jméno. A kontroverze u Roberta Fremra je tak dokonalá, že je na místě otázka, zda na Hradě nevěděli až moc dobře, co dělají, když ho k Ústavnímu soudu pošlou.
09.08.2023 15:50 |

podobné články

„Nepřítel, lampasák, chtěl bojovat proti demokracii.“ Jakub Železný nemá z Petra Pavla radost. Ani on z něho

 
Moderátor veřejnoprávní České televize Jakub Železný se na svém twitteru vyjádřil ke generálu Petru Pavlovi jakožto prezidentském kandidátovi – a k textu, který o Pavlovi vyšel ve včerejším vydání deníku Právo, kde jeden z generálových spolužáků hovořil o tom, že Pavel by měl mluvit pravdu. Pavel poté zaslal Železnému odpověď.
23.10.2022 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2490 článků) , Jakub Železný (224 článků)

„Nepřítel, lampasák, chtěl bojovat proti demokracii.“ Jakub Železný nemá z Petra Pavla radost. Ani on z něho

 
Moderátor veřejnoprávní České televize Jakub Železný se na svém twitteru vyjádřil ke generálu Petru Pavlovi jakožto prezidentském kandidátovi – a k textu, který o Pavlovi vyšel ve včerejším vydání deníku Právo, kde jeden z generálových spolužáků hovořil o tom, že Pavel by měl mluvit pravdu. Pavel poté zaslal Železnému odpověď.
24.10.2022 02:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2490 článků) , Jakub Železný (224 článků)

Šu***i spolu Mája a Vilík? ptal se Železný v ČT

 
VIDEO: Seriózní pořad Události komentáře se změnil v parodickou taškařici. Moderátoři Jakub Železný a Daniela Drtinová sehráli při zkouškách pořadu scénku rozhovoru mezi redaktorem a fanynkou Karla Gotta stylizující se do včelky Máji. Železný se kolegyně i ptal, jestli spolu Vilík s Májou souložili.
12.05.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6814 článků) , Daniela Drtinová (375 článků)