Článek

Fotograf se vydal k sopce a pořídil životní snímek

 
Snímek, jenž považuje za svůj životní, vyfotil na Havaji fotograf Jon Mikan. V kráteru Halemaumau sopky Kilauea zachytil proud lávy, nad kterým se zrovna v tu chvíli objevily blesky.
16.11.2015 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Jon Jon (58 článků)
Podobné články

Pro pořádný snímek cokoliv: Fotograf, kterému hoří boty i stativ, boduje na Facebooku!

 
Dobrá hospodyně pro pírko i přes plot skočí a dobrý fotograf podle Kawika Singsona musí kvůli pořádnému snímku i hořet. Tohle přesně se mu totiž stalo na havajské sopce, kde mu žár podpálil boty a stativ. Z fotografie se stal instatní hit na Facebooku. Uživatelé ji sdílí jako diví...
20.07.2013 08:40 |

podobné články

Adrenalinoví nadšenci sáňkují na aktivní sopce

 
Jen málokoho by napadlo sportovat v okolí aktivní sopky. Přesto už existuje speciální disciplína, která se provozuje přímo na sopečných svazích. Milovníci adrenalinu totiž přijíždí do Nikaraguy a sáňkují na sopce Cerro Negro. Na dřevěných prknech se "sedátkem" dosahují rychlostí až 80 kilometrů v hodině.
23.11.2011 08:40 |

podobné články

Kajakář si troufl k sopce: Ta láva má 1300 °C!

 
Brazilskému kajakáři Pedru Olivovi zřejmě není život milý. Jinak by se jen těžko mohl vydat tak blízko k havajské sopce Kilauea. A že šlo o hodně žhavou jízdu, dokazuje i to, že se mu během plavby několikrát vznítilo od hořící sopečné lávy pádlo!
05.04.2013 05:10 |

podobné články

Kajakář si troufl k sopce: Ta láva má 1300 °C!

 
Brazilskému kajakáři Pedru Olivovi zřejmě není život milý. Jinak by se jen těžko mohl vydat tak blízko k havajské sopce Kilauea. A že šlo o hodně žhavou jízdu, dokazuje i to, že se mu během plavby několikrát vznítilo od hořící sopečné lávy pádlo!
05.04.2013 08:00 |

podobné články

Spor o snímek: Opice se vyfotila sama, fotograf si ale nárokuje práva

 
Britský fotograf přírody, který pořídil slavný „autoportrét“ indonéské opice, se nyní marně domáhá autorských práv ke snímku zveřejněnému internetovou encyklopedií Wikipedia. Její provozovatelé odmítají fotografii smazat s tím, že makak stiskl spoušť sám, a autorská práva tak náleží jemu. Fotograf si však stěžuje na ušlý zisk a mediálně sledovaný případ zřejmě podle deníku The Telegraph dospěje až k soudu.
07.08.2014 13:55 |

podobné články

Příběh muže, který pořídil první snímek Černobylu

 
Osudná havárie v černobylské jaderné elektrárně se stala před 25 let (26. dubna 1986). Kdo mohl a o nebezpečí něco tušil, rychle z postižené oblasti utíkal. Fotograf Igor Kostin (74) se vydal opačným směrem. Pár hodin po výbuchu přistál v radioaktivním pekle a pořizoval jeden šokující snímek za druhým.
26.04.2011 13:05 |

podobné články

Snímek, který obletěl svět: Lasička se vezla na letící žluně

 
Bez přehánění životní fotografii pořídil tento týden britský amatérský fotograf Marin Le-May. V jednom londýnském parku se mu podařilo zachytit lasičku, jak se drží na hřbetě letící žluny. Spekulovalo se, že snímek není pravý, ale opak je zřejmě pravdou a Le-May byl ve správný čas na správném místě.
05.03.2015 12:56 |

podobné články

Fotograf pořídil v Africe úžasné černobílé snímky zvířat

 
Britský fotograf divoké přírody David Lloyd pořídil během posledních čtyř let dechberoucí snímky zvířat v Botswaně a Keni. Na černobílých snímcích majestátnost některých zvířat ještě více vyniká.
05.05.2012 18:20 |

podobné články

Osobnosti: David Lloyd (2 články) , David Lloyd (2 články)

Vzácné snímky Beatles se vydražily za milion: Fotograf je v roce 1965 pořídil podvodem

 
Vzácné fotografie kapely Beatles z koncertu na newyorském stadionu Shea v roce 1965 se vydražily v přepočtu za téměř milion korun. Černobílé snímky podvodem pořídil fotograf Marc Weinstein, když ošálil ochranky a dostal se do zákulisí.
25.03.2013 09:30 |

podobné články

Fotograf vyfotil hrůzný moment, kdy jej uštkla mamba černá

 
Nechcete, aby se vám to někdy stalo. Nechcete, aby se to událo ve vaší blízkosti a dost možná ani nechcete vidět, jak takový moment vypadá z vlastního pohledu. Fotograf divoké přírody Mark Laita však pořídil snímek právě ve chvíli, kdy jej uštkla životu nebezpečná mamba černá.
04.08.2012 11:35 |

podobné články

Fotograf princezny Diany pořídil první snímek celé královské rodiny po křtinách Charlotte

 
Když se na to podíváte z lidského hlediska, je to v podstatě jen taková hezká rodinná fotografie ze křtin. Babičky, dědečkové, dokonce i prarodiče. Jenže ona to tak obyčejná rodina není, na fotografii je vyobrazena královská rodina. Takto je zvěčnil Mario Testino, dvorní fotograf Diany.
10.07.2015 10:35 |

podobné články

Fotograf zachytil monumentální snímky polární záře nad soptícím islandským vulkánem

 
Americký fotograf Lucas Jackson zachytil na Islandu nedaleko vulkánu Eyjafjallajökull své životní snímky. Povedlo se mu totiž zachytit polární záři nad soptící sopkou. Snímky pořídil v pátek ráno v době, kdy Island oznámil, že zavírá dvě ze svých letišť.
23.04.2010 14:15 |

podobné články

Výjimečný snímek z norské divočiny perfektně symbolizuje lidskou volnost

 
Britský fotograf Jay Patel (42) z Wallingtonu pořídil v norských fjordech působivý snímek, který osloví snad každého. Na místě zvaném Trollův jazyk vyfotil ženu, která si vychutnávala výjimečnou atmosféru na kusu skály trčícím zhruba kilometr nad okolní krajinou. A co si budeme povídat, světelné podmínky byly na místě výborné.
19.09.2012 14:45 |

podobné články

Legendární snímek "Sametu" pořídil Herbert Slavík: Před policisty musel schovat film!

 
Snímek policisty vedoucího mladou slečnu Martinu patří k symbolům revolučního roku. Autorem toho snímku je fotograf Herbert Slavík. Ten pro deník Aha! osvětlil situaci, která pořízení fotografie předcházela.
15.11.2014 05:06 |

podobné články

Osobnosti: Martin Slavík (12 článků) , Martin Slavík (12 článků)

Vražda v Turecku vyhrála World Press Photo. Uspěl i český fotograf Hanke

 
Prestižní fotografickou soutěž World Press Photo za rok 2016 vyhrál snímek tureckého vraha ruského velvyslance v Ankaře. Autorem záběru, při kterém mu šlo o život, je fotograf agentury AP Burhan Ozbilici. V kategorii sportovní reportáže byl oceněn český fotograf Michael Hanke.
13.02.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1232 článků)

Kerndl si pořídil psí dvojčata!

 
Jazzman Laďa Kerndl (66) nedávno po 16 letech pochoval jezevčíka Žolíka, kterého si pořídil poté, co vyhrál boj s rakovinou. Teď se ale rozhodl, že smutek vyžene – a pořídil si hned dva nové pejsky!
31.08.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Laďa Kerndl (47 článků)

Justin Bieber si pořídil k 18. narozeninám luxusní dárky: Dva domy v Los Angeles za 300 miliónů

 
Popový idol miliónů dívek po celém světě Justin Bieber  (18) se rozhodl mezi dospělé vkročit se vší pompézností. Ke svým 18. narozeninám, které oslavil 1. března, si kanadský zpěvák pořídil hned dva pořádně hodnotné dárky. Před necelým měsícem si pořídil nový dům v přepočtu za 185 miliónů korun v oblasti Lake Hollywood v Kalifornii. A nyní bude Bieber majitelem i dalšího luxusního losangeleského sídla.
26.03.2012 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1395 článků)

To jsem ještě nezažil. Kolaps evropské civilizace. Fotograf se vydal mezi uprchlíky a nevěřil svým očím

 
Fotograf a filantrop Eugen Kukla se vydal na obhlídku budapešťského nádraží Keleti, kde v tu dobu bivakovaly stovky až tisíce uprchlíků. To, co tam viděl, ho naprosto ohromilo. O své poznatky se podělil s magazínem Ego!, který varuje, že totéž se může opakovat kdekoliv – třeba v české Břeclavi.
11.09.2015 10:04 |

podobné články

Fotograf pořídil působivé video komety Lovejoy

 
Číňan Čuo Jung-šeng pořídil v neděli brzy ráno výjimečné snímky komety Lovejoy (odborně nazvané C/2013 R1). Díky sekvenčnímu focení tak vytvořil videoklip, který krásně ukazuje, jak se kometa pohybuje po nebi.
09.12.2013 20:45 |

podobné články