Článek

FOTO: Stovky lidí podpořily na demonstraci v Praze běloruskou opozici

 
V pondělí 7. června proběhla na Staroměstském náměstí v Praze demonstrace na podporu běloruské opozice a lidí utlačovaných režimem Alexandra Lukašenka. Svou podporu jim vyjádřily stovky lidí.
08.06.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (190 článků)
Podobné články

Premiéři Visegrádu, Německa a Rakouska podpořili běloruskou opozici

 
Premiéři visegradské čtyřky (V4), tedy ČR, Slovenska, Maďarska a Polska, spolu s předsedy vlád Rakouska a Německa na úterním jednání v Bratislavě podpořili běloruskou opozici, která je vystavena tlaku totalitního režimu prezidenta Alexandra Lukašenka.
15.02.2011 19:00 |

podobné články

Herec Hugh Grant podpořil běloruskou opozici

 
Známý britský herec Hugh Grant podpořil běloruskou opozici a politické vězně. Uvedl to na setkání s běloruským opozičním činitelem Andreje Sannikavem, který je jedním z hlavních odpůrců běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. Oba muži se potkali ve Velké Británii, kde Sannikav loni na podzim dostal politický azyl. Informoval o tom opoziční server charter97.org. 
08.07.2013 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Hugh Grant (207 článků)

Babiš zatrhl setkání premiérů V4 s běloruskou opozicí. Nahrálo by to prý tamní propagandě

 
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) na pátečním summitu premiérů zemí Visegrádské čtyřky odmítl oficiální setkání s běloruskou opozicí. Ve svém zdůvodnění uvedl, že se chce vyvarovat unáhlenému kroku, který by nebyl v souladu s celoevropským postojem, a nahrál běloruské propagandě, píše iROZHLAS.cz.
10.09.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků)

USA podpořily běloruskou opozici, v Minsku připravují proces

 
Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová se ve čtvrtek ve Washingtonu setkala se skupinou běloruských opozičních aktivistů a členů americko-běloruských humanitárních organizací.
07.01.2011 11:25 |

podobné články

Běloruskou železnici již posedmé zabezpečí AŽD Praha

 
Další významný kontrakt s Běloruskou železnicí uzavřel český výrobce a dodavatel řídicí a zabezpečovací techniky, společnost AŽD Praha. Pro železniční uzel Žlobin v Bělorusku dodá zabezpečovací zařízení v hodnotě přibližně 300 mil. Kč. Jedná se již o sedmou významnou zahraniční zakázku této ryze české společnosti v daném regionu.
10.10.2013 09:05 |

podobné články

Štětina burcuje proti Lukašenkovi: Bělorusy zmlátili jak o Palachově týdnu

 
Násilné potlačení demonstrací v Bělorusku z minulého víkendu připomnělo europoslanci Jaromíru Štětinovi (za TOP 09) dění v bývalém Československu. Kritizuje proto českou vládu, že represe běloruského režimu dost rychle tvrdě neodsoudila. Štětina se na Maltě během kongresu své eurofrakce sešel také s běloruskou opozicí. Jeden z tamních lídrů Blesk.cz prozradil, kde je v jeho zemi „zakopán pes“. A jak velká nenávist panuje aktuálně mezi Alexandrem Lukašenkem a Vladimirem Putinem.
02.04.2017 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3611 článků) , Jaromír Štětina (339 článků) , Alexandr Lukašenko (190 článků)

Dopravní podniky podpořily květinový den

 
V předešlých dnech dopravní podniky podpořily dobrou věc a v rámci svých komunikačních kanálů oslovily stovky tisíc cestujících, když sdílely poselství květinového dne. Hned v osmi městech vyzvaly dopravní podniky své zákazníky k zakoupení typické žluté kytičky prostřednictvím svých sociálních sítí, webových stránek nebo přímo ve vozech. Jednalo se o první společnou akci tohoto druhu a určitě ne poslední.
19.05.2018 08:20 |

podobné články

Vy ne. Putin uzemnil revolucionáře. Lukašenko stoupá, Západ nebude rád

 
Běloruské volby stále udržují zemi ve varu. Stále dochází k protestům, které policie potírá. Nově však prý dochází k únosům opozičních představitelů. A Kreml uvedl, že s běloruskou opozicí jednat nebude.
09.09.2020 17:00 |

podobné články

Vondra (ODS): Babišovo veto setkání V4 s běloruskou opozicí je ostudou pro celé Česko

 
Místopředseda ODS Alexandr Vondra kritizuje Andreje Babiše, který před pátečním jednáním V4 vetoval setkání představitelů Visegrádské skupiny s představiteli běloruské opozice. Premiérův krok podle něj nemá racionální vysvětlení a je ostudou pro celou ČR.
10.09.2020 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Alexandr Vondra (1290 článků)

Babiš vetoval schůzku s vůdkyní běloruské opozice. Ostuda, zbabělec, hřímá opozice

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasil s oficiální schůzkou s běloruskou opozicí na pátečním summitu premiérů zemí visegrádské čtyřky (V4 – Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) v Lublinu, kterou navrhlo Polsko. Předseda vlády napsal ČTK, že o možnosti začalo polské předsednictví hovořit až v posledních hodinách. Nechce udělat unáhlený krok, který by nebyl v souladu s celoevropským postojem a nahrál běloruské propagandě. Na záležitost upozornil Deník N, podle kterého měl návrh i podporu Slovenska. Později Babiš řekl, že schůzku nepovažovali za dobrý nápad ani slovenský premiér Igor Matovič a předseda maďarské vlády Viktor Orbán .
10.09.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků)

Zaveďte sankce a podpořte běloruskou opozici, vyzývají osobnosti lídry EU

 
Současní i bývalí politici i osobnosti veřejného života se v otevřeném dopise obrátili na představitele zemí EU, aby se zasadili o uvalení sankcí na běloruské představitele zodpovědné za násilné potlačování protestů, které vypukly po srpnových prezidentských volbách. Dopis směřují k pondělní schůzce unijních ministrů zahraničí.
20.09.2020 10:25 |

podobné články

Lukašenkova past: Bělorusové stáhli z nebe letadlo plné cestujících, aby zatkli kritika

 
Běloruské úřady přinutily letadlo společnosti Ryanair na trase z Athén do Vilniusu přistát v Minsku, aby mohly zatknout novináře a kritika vlády prezidenta Alexandra Lukašenka. S odkazem na běloruskou opozici to dnes oznámila stanice Deutsche Welle. Novinář Raman Pratasevič (26) byl následně zadržen na minském letišti a je vyslýchán.
23.05.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (190 článků)

Tůdle. Svět nadává Bělorusku, to začalo chrlit zprávu za zprávou

 
Bělorusko podle své tiskové agentury odmítá, že by v případě letu společnosti Ryanair udělalo něco špatně. Podle mluvčího běloruského ministerstva zahraničí není pochyb, že akce běloruských státních složek byly v souladu s ustanovenými mezinárodními dohodami. Ale zveřejnilo také slova ruských politických představitelů, podle kterých se Západ nemůže divit, když letadla byla zastavena i jindy. A od ruského ministra zahraničí Lavrova pak přišlo obvinění, že Západ sponzoruje běloruskou opozici a chystá barevnou revoluci. „Jsme vždy připraveni pomoci našemu sousedovi a strategickému spojenci,“ oznámil.
24.05.2021 14:50 |

podobné články

Lukašenko do vězení. Nebude vládnout věčně, padlo v Česku

 
Poté, co běloruské armádní stíhačky přinutily v Minsku přistát let soukromé společnosti Ryanair a ozbrojené složky ze stroje vyvlekly opozičního běloruského novináře Romana Prataseviče, se v řadě zemí zvedla vlna solidarity s běloruskou opozicí. O slovo se přihlásili i čeští opoziční politici a osobnosti stojící mimo politiku. Ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům volá po vyřazení běloruských hokejistů z mistrovství světa.
26.05.2021 12:00 |

podobné články

Cichanouská vystoupila v Senátu. Přinesla fotky pronásledovaných disidentů

 
Ústřední postava běloruské opozice Svjatlana Cichanouská, která je na několikadenní návštěvě České republiky, ve středu vystoupila s projevem před senátory. Cichanouská vyzvala ČR, aby neuznávala Lukašenkův režim a jeho kroky a volala po zavedení dalších sankcí vůči představitelům režimu. Poděkovala za podporu pro běloruskou opozici.
09.06.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Miloš Zeman (25584 článků)

Desítky lidí z FAMU podpořily ženu, která měla napadnout policistu

 
Desítky pedagogů a studentů FAMU dopisem podpořily levicovou aktivistku Kateřinu Krejčovou, která údajně při loňském protestu proti průvodu odpůrců migrace napadla policistu. V únoru jí za to soud uložil měsíční podmínku s roční zkušební dobou, žena se ale odvolala. Zástupci FAMU označují její odsouzení mimo jiné za projev sílících sympatií policejních složek a státního zastupitelství vůči projevům rasismu a nenávisti. ČTK dopis poskytl docent Katedry dokumentární tvorby Vít Janeček.
20.04.2016 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Janeček (13 článků)

Kateřina Valachová podporuje výzvu lékařských odborů, které vyzvaly strany, aby podpořily nouzový stav

 
Poslankyně ČSSD Kateřina Valachová na svém facebooku vyjádřila podporu Odborovému svazu zdravotnictví a sociální péče ČR a Lékařskému odborovému klubu. Zdravotnické a lékařské odbory vyzvaly politické strany, aby podpořily prodloužení nouzového stavu, odložily zmírňování opatření a přijaly kompenzace pro uzavřené podniky a pro lidi v izolaci a karanténě.
08.02.2021 21:45 |

podobné články

České miss podpořily medvídka Terezy Maxové

 
Vítězky soutěže Česká miss Iveta Lutovská, Renata Langmannová a Kateřina Smejkalová spojily síly a podpořily charitativní projekt Terezy Maxové Teribear - medvídka, který v jednom z obchodních řetězců vydělává na profesionalizaci pěstounské péče v Česku.
06.06.2009 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Maxová (481 článků) , Renata Langmannová (334 článků) , Kateřina Smejkalová (25 článků) , Iveta Lutovská-Vítová (387 článků)

Hašek chce, aby kraje podpořily Rusnoka

 
Předseda Asociace krajů ČR a místopředseda ČSSD Michal Hašek navrhuje v usnesení, aby kraje podpořily vyjádření důvěry vládě Jiřího Rusnoka a požádaly poslance, aby pro kabinet hlasovali. Liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj), který o návrhu usnesení informoval, to považuje za politizaci asociace.
02.08.2013 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2434 článků) , Jiří Rusnok (1898 článků) , Martin Hašek (108 článků)