Článek

FOTO: Pražské Výstaviště prochází rozsáhlou rekonstrukcí

 
Křižíkovy pavilony, Ateliér Rychta, divadlo Spirála, Průmyslový palác, Skateplaza nebo výsadba stromů. V hlavní metropoli je rekonstrukce holešovického Výstaviště, do které se investovalo již 160 milionů korun, v plném proudu. Mnohamilionové opravy umožní vznik nových prostor pro kulturní akce i venkovní sport.
03.05.2021 08:30 |

podobné články

Podobné články

Výstaviště mění svůj vzhled, matějská pouť se možná přestěhuje. „Není to odkladiště,“ říká primátorka

 
Mizí vyhlášená horská dráha, ruské kolo, zmizela dokonce i vstupní brána! Řeč je o areálu holešovického Výstaviště, který za poslední týdny a měsíce prochází důkladnou rekonstrukcí a proměnou. Ta umožní, aby se areál Výstaviště lépe propojil jak se zbytkem Prahy, tak i s přilehlou Stromovkou.
31.05.2018 19:25 |

podobné články

MHMP: Piknik na Výstavišti. Revitalizovaný areál nabízí nové možnosti trávení volného času

 
Nový gastro pavilon, veřejné grily, sportoviště, revitalizovaná zeleň i veřejné plochy. To jsou novinky, které si mohou užít návštěvníci areálu Výstaviště Praha. Výstaviště donedávna stávalo v pozadí zájmu a na řadě budov i veřejných prostranství se léta chátrání silně podepsala. Během posledních dvou let prochází Výstaviště zásadní rekonstrukcí a rozsáhlý areál v centru hlavního města znovu ožívá.
13.05.2020 21:05 |

podobné články

Budova Strakovy akademie, sídlo české vlády, prochází největší rekonstrukcí v novodobé historii ČR

 
Historická budova Strakovy akademie projde v následujících dvou a půl letech rozsáhlou rekonstrukcí vnějšího pláště. Úřad vlády ČR, který řídí vedoucí úřadu Pavel Dvořák, úspěšně dokončil veřejné výběrové řízení na dodavatele tohoto rozsáhlého projektu, a v tomto týdnu tak mohly být zahájeny počáteční stavební práce. Jedná se o první takto rozsáhlou opravu Strakovy akademie v její novodobé historii.
27.09.2017 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (144 článků) , Pavel Dvořák (144 článků)

Hotel Thermal prochází největší rekonstrukcí, prvním hostům se otevře už v březnu

 
Čtyřhvězdičkový hotel Thermal, který je neodmyslitelně spjat nejen s lázeňskými Karlovými Vary, ale především s filmovým festivalem, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Jejím cílem je především snížení energetické náročnosti budovy, oprav se ale dočkají i samotné pokoje. V nich se budou moci hosté ubytovat již 15. března. Jak rekonstrukce probíhá, se podívejte v následující reportáži.
10.03.2020 11:50 |

podobné články

Pražské Výstaviště zažije významnou přestavbu. Novou podobu dostanou i cesty a okolí areálu

 
Pražské Výstaviště by se mohlo v budoucnu dočkat významné přestavby. Magistrát si nechal zpracovat studii, která navrhuje, co s areálem dál. Přestavba by se podle dokumentu měla dotknout cest uvnitř areálu, okolí Výstaviště i celkového vnitřního uspořádání. Studii, kterou má ČTK k dispozici a kterou zpracoval Institut plánování a rozvoje hlavního města (IPR), by měla být výchozím dokumentem při rozhodování o budoucnosti areálu. 
05.01.2014 09:50 |

podobné články

Ramzer (ODS): Mateřská škola v Bělíkově ulici prošla rozsáhlou rekonstrukcí

 
Rozsáhlou rekonstrukcí prošla v minulém roce mateřská škola v Bělíkově ulici ve Frýdlantu. Opraveny byly během ní střecha a krov, stará okna byla vyměněna za nová a obnovena byla i fasáda.
04.02.2021 13:10 |

podobné články

Úřad vlády spustil rozsáhlou rekonstrukci zahrady Strakovy akademie

 
Areál zahrady Strakovy akademie, sídla Úřadu vlády České republiky, projde od června rozsáhlou rekonstrukcí. Cílem obnovy bude odstranit nešetrné zásahy, které zahrada utrpěla při předchozích úpravách, a vrátit areálu reprezentativní charakter a kompoziční podobu, jakou zahrada měla v době svého vzniku na konci 19. století spolu s moderním ekologickým řešením.
03.06.2021 09:20 |

podobné články

Letní kino, nová vstupní brána i oprava provizorního křídla: Výstaviště čekají velké změny

 
Pražské Výstaviště chystá pro své návštěvníky řadu velkých novinek. V horizontu několika let tu vznikne nové provizorní křídlo pro vystavovatele. Postaví se také nová brána, která bude sjíždět do země, a už příští týden začne fungovat největší a nejmodernější letní kino v metropoli. To bude na první zdání „němé“, lidé totiž zvuk promítaných filmů dostanou do sluchátek. V neposlední řadě se Výstaviště chlubí zbrusu novým logem a názvem.
10.05.2017 15:25 |

podobné články

Nový post primátorky Krnáčové: Bude dohlížet na pražské Výstaviště

 
Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) zasedne v dozorčí radě firmy Výstaviště Praha. Dnes o tom rozhodli radní. Z funkce předsedy dozorčí rady firmy, která se stará o Výstaviště, nedávno rezignoval Pavel Vyhnánek (Praha 7 Sobě) s tím, že rada přehlíží závažná pochybení představenstva. Krnáčová chce prověřit smlouvy a být detailně informována o dění ve firmě. Za výkon funkce nebude dostávat žádnou odměnu.
26.06.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (790 článků) , Pavel Nový (471 článků) , Pavel Nový (337 článků)

Výstaviště má nový prostor pro „hybridní akce“. Virtuálně už tu ožil i František Křižík

 
Pražské Výstaviště slaví letos 130 let své existence, za tu dobu si prošlo obdobími velkého rozkvětu a slávy, i období úpadku. Postihlo ho také několik živelných katastrof. V současnosti se také kvůli epidemii koronaviru potýká s finanční ztrátou v řádu desítek milionů. Ve středu představil ředitel Výstaviště Tomáš Hübl společný projekt se společností Xlab, který má přilákat do západního křídla Průmyslového paláce hlavně firemní zákazníky, kteří by tu mohli pořádat tzv. hybridní eventy. Ty umožňují účastnit se efektivně například různých konferencí na dálku a využívají řadu moderních technologií. Při této příležitosti také vznikl 3D model průmyslníka a vynálezce Františka Křižíka.
18.05.2021 17:55 |

podobné články

Johnová: Městská nemocnice následné péče prochází rekonstrukcí

 
Městská nemocnice následné péče prochází v letošním roce rozsáhlou obnovou.
17.07.2020 14:35 |

podobné články

Povodí Odry dokončilo rekonstrukci spádového stupně na Olši v Darkově

 
Státní podnik Povodí Odry dokončil rekonstrukci spádového stupně na Olši v Darkově, jehož rekonstrukci zahájil loni na jaře. Jedná se o první významnou rekonstrukci, kterou státní podnik Povodí Odry realizuje v rámci naplánovaných velkých rekonstrukcí a oprav vlastního majetku v následujících pěti letech. Stavební náklady na tuto akci jsou 30 milionů Kč a jsou plně hrazeny z vlastních zdrojů státního podniku
14.04.2015 18:21 |

podobné články

Pět let po zatýkání na vládě vyklidil kancelář i Babiš. „Strakovka“ je pod lešením

 
Už i Andrej Babiš (ANO) vyklidil kancelář premiérů. Sbalil věci do krabic, pryč je ale jen dočasně. Strakova akademie – tedy sídlo vlády - totiž prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Čeká ji nová fasáda i nová okna. Premiér tak musel hledat nové útočiště. Pracuje na „detašovaném“ pracovišti v Hrzánském paláci. Stát zaplatí za rekonstrukci „Strakovky“ přes 294 milionů korun.
11.06.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23173 článků)

Zákaz vstupu na výstaviště v Holešovicích potrvá i v pondělí: Z Průmyslového paláce odlétl kus střechy

 
Silný vítr v Praze páchá velké škody. Z budovy Průmyslového paláce a jeho levého křídla sundal kus střechy. Z areálu výstaviště, kde dominanta Holešovic stojí, museli evakuovat všechny návštěvníky Designbloku. Hasiči celé výstaviště z bezpečnostních důvodů uzavřeli.
29.10.2017 12:40 |

podobné články

Replika vyhořelého křídla, oprava lapidária i virtuální světy: Jaká je budoucnost Výstaviště?

 
Výstaviště Praha chce srovnat krok s dobou a nabídnout lidem služby hodné 21. století. Zvažují se tu nové interaktivní programy, které poskytnou návštěvníkům volnočasové vyžití všeho druhu. Částečně se tu změny už začaly realizovat, co dalšího se ještě chystá? Vizi na dnešní prezentaci přednesla kromě dalších i primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která se nedávno stala novou členkou dozorčí rady Výstaviště Praha.
11.10.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (790 článků)

Ostravské výstaviště voní čokoládou: Dá se pít i jako kořalka

 
Ostravské výstaviště Černá Louka hostí výstavu čokolády. Vidět ji tu můžete v nejrůznějších podobách. Makronky, čokolády, bonbony, dorty, pralinky, prostě vše, co se dá vyrobit z neoblíbenější pochoutky na světě, čokolády, vystavují i nabízejí v areálu ostravského výstaviště Černá louka.
03.11.2018 16:35 |

podobné články

Výstaviště Praha očekává ztráty v desítkách milionů. Opravy areálu to však nezbrzdí

 
V minulém roce se opravila velká část Výstaviště v Praze 7 a na letošek se má s prácemi pokračovat, i když bude ve velkých ztrátách. Vedení městské firmy Výstaviště Praha očekává letos propad hospodaření v řádu desítek milionů korun. Důvodem je vynucené zrušení akcí v období pandemie nemoci covid-19.
13.05.2020 17:10 |

podobné články

Stromovka se rozšíří o nevyužívaný cíp Výstaviště. Budou tu stoly na stolní tenis i plochy pro šachy

 
Areál Výstaviště se v posledních letech mění k nepoznání. Ve spodní části se otevřela nedávno nová sportoviště a celý areál se snaží co nejvíce propojit s přilehlou Stromovkou. K tomu napomůže i revitalizace posledního cípu Výstaviště. Prostor, kde dříve bývaly tenisové kurty se zcela připojí ke Stromovce. Magistrát již vybral firmu, která projekt zhotoví. V plánu je rozšíření travnatých ploch, nový mobiliář i třeba pingpongové stoly. Celkové náklady by měly být zhruba 20 milionů korun
01.03.2021 06:05 |

podobné články

Ulice v historickém centru Plzně prochází rekonstrukcí: »Sedláčkovka« bude mít dlažbu i nové lampy

 
Kompletní rekonstrukcí prochází Sedláčkova ulice v historickém centru Plzně. Frekventovaná komunikace bude mít dlážděnou vozovku i chodníky a nové veřejné osvětlení. Hotovo bude nejpozději v polovině příštího roku.
01.04.2018 10:15 |

podobné články