Fotbalisté Francie otočili duel s Belgií, ve finále Ligy národů vyzvou Španělsko

Fotbalisté Francie otočili v Turíně semifinále Ligy národů a po výhře nad Belgií 3:2 si zahrají v nedělním finále o vítěznou trofej se Španělskem. Ti si finálovou účast zajistili středeční výhrou 2:1 nad domácími Italy.
08.10.2021 00:50 |

Fotbalisté Francie porazili ve finále Španělsko a ovládli Ligu národů

Fotbalisté Francie vyhráli druhý ročník Ligy národů. Úřadující mistři světa ve finále v Miláně porazili po obratu semifinalistu letošního evropského šampionátu Španělsko 2:1.
10.10.2021 23:15 |

Sparta otočila duel s klokany, bez ztráty bodu vede ligu

Fotbalisté Sparty otočili malé pražské derby s Bohemians Praha 1905. Letenští přitom dnes od desáté minuty prohrávali po Moravcově trefě, po změně stran ale otočili skóre na 2:1 střídající Bednář a kapitán Lafata.
10.08.2013 22:30 |

Plzni vítězství 2:1 nad Lyonem nestačilo a v Evropské lize končí

Fotbalisté Plzně se stejně jako vloni rozloučili s účinkováním v Evropské lize v osmifinále. V dnešní odvetě s Lyonem sice doma otočili skóre a zvítězili 2:1, po prohře 1:4 ale postoupil soupeř. Hosty poslal do vedení v závěru úvodní půle Gomis, mezi 60. a 62. minutou otočili skóre Daniel Kolář a Stanislav Tecl. Ještě víc zdramatizovat duel už Viktoria nedokázala i proto, že Tecl nedal penaltu.
20.03.2014 21:40 |

Osobnosti: Daniel Kolář (48 článků)

Letecká doprava v Belgii se zastavila: Paralyzovala ji elektrická porucha

Porucha v centru řízení letového provozu dnes paralyzovala leteckou dopravu v Belgii. Žádná letadla nepřistávají ani neodlétají. Jednotlivé lety jsou rušeny, odkláněny nebo mají zpoždění. Mluvčí pražského letiště Marika Janoušková řekla, že kvůli situaci v Belgii zatím nebyl zrušen žádný let na linkách spojujících Belgii s českou metropolí.
27.05.2015 12:35 |

Na Kanáry už od 22. června? Španělsko uspíšilo otevírání hranic se sousedy

Španělsko zruší veškerá omezení na hranici s Francií a Portugalskem už 22. června. Oznámila to ve čtvrtek španělská ministryně cestovního ruchu Reyes Marotová. Původně Španělsko ohlásilo, že s uvolňováním omezení na hranici začne 1. července. Jak je to s příletem z ostatních zemí EU, Marotová zatím neupřesnila. Pod Španělsko spadají i Kanárské ostrovy, které jsou oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů.
04.06.2020 12:50 |

Švédové jsou opět florbalovými mistry světa, otočili duel s Finy

Florbalisté Švédska obhájili na domácím mistrovství světa v Göteborgu titul, když ve finále otočili proti tradičnímu sokovi Finsku stav 0:2 a zvítězili 3:2.
14.12.2014 19:20 |

Chelsea nezvládla odvetu Ligy mistrů, Atlético vyhrálo 3:1 a je ve finále

Fotbalisté Atlética Madrid postoupili do finále Ligy mistrů, kde se utkají se svým městským rivalem Realem. Svěřenci Diega Simeoneho otočili odvetné semifinále na hřišti Chelsea a zvítězili 3:1.
30.04.2014 23:20 |

Trest za hučení fanoušků: Sparta odehraje úvodní domácí duel Evropské ligy bez diváků

Fotbalisté Sparty odehrají úvodní domácí duel v základní skupině Evropské ligy bez diváků. Disciplinární komise Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) potrestala letenský klub za rasistické projevy části fanoušků v utkání 3. předkola Ligy mistrů s Monakem.
16.08.2021 18:45 |

Bohemians 1905 otočili zápas s Teplicemi. Vyhráli 3:1 a vykřesali naději

Fotbalisté předposledních Bohemians 1905 otočili domácí předehrávku 24. kola první ligy s Teplicemi a po výhře 3:1 se přiblížili na bod nesestupovým příčkám. Severočeši nevyužili možnost posunout se minimálně do neděle na třetí místo tabulky.
11.04.2014 22:45 |

Bývalá první dáma Francie: z krásné modelky šedou myškou

Třiačtyřicetiletá Carla Bruniová-Sarkozyová se za pět let v Elysejském paláci změnila. První dáma Francie v začátcích platila za typickou Francouzku s vytříbeným módním vkusem. Bývalá modelka se však při odchodu svého manžela z funkce předvedla coby šedá myška. Další články k tématu: První dáma Francie je k nepoznání, přehání to s botoxem Carla Bruniová plánuje vrátit se k hudbě. Už má natočené další album Občas si vezmu paruku a jdu mezi lid, prozradila první dáma Francie První dáma Francie mění image: v prezidentské kampani chce být obyčejná Sarkozyho dcera se jmenuje Giulia, potvrdila to první dáma Francie
16.05.2012 10:25 |

Osobnosti: Carla Bruni (177 článků)

Francie pořádala milionový pochod a ostatní se ptali, kde byla, když teroristé zabili stovky lidí jinde?

Středa 7. ledna dopoledne kolem desáté hodiny ráno. Z vozu v centru Paříže vystupují dva střelci a vbíhají "do redakce týdeníku Charlie Hebdo":http://www.extra.cz/tema/charlie-hebdo, kde právě probíhá porada. Na místě zůstává deset mrtvých novinářů a editorů, venku mrtvý muslimský policista a vrátný. Během dalších dvou dní umírá policistka a čtyři rukojmí v pařížském košer obchodě. Dohromady sedmnáct lidí. Francie je v šoku. Francie pořádá třídenní hon. "Francie zabíjí tři teroristy, dva bratry Kouachiovy a Amedyho Coulibalyho":http://www.extra.cz/muze-si-francie-oddechnout-teroriste-z-parizskeho-masakru-byli-zastreleni. Francie pořádá dnes pochod za svobodu, kde je až milion lidí.
11.01.2015 17:32 |

Manchester rozdrtil Schalke a ve finále Ligy mistrů vyzve Barcelonu

Fotbalisté Manchesteru United v semifinále Ligy mistrů podle očekávání přešli přes Schalke 04 a ve finále v londýnském Wembley 28. května vyzvou Barcelonu, které mohou oplatit prohru z roku 2009. Anglický tým v dnešní odvetě doma zdolal Schalke 4:1, před týdnem v Německu vyhrál 2:0.
04.05.2011 23:00 |

Švédové otočili duel s Finy a zahrají si o zlato

Hokejisté Švédska si po osmi letech opět zahrají o olympijské zlato. Jistotu medaile v Soči získali dnešní semifinálovou výhrou 2:1 v severském derby s Finskem. Všechny branky padly v druhé třetině: tým Suomi otevřel skóre zásluhou Olliho Jokinena, ale výsledek otočili Loui Eriksson a Erik Karlsson. Švédové se v neděli utkají s lepším z dvojice Kanada - USA, Finsko si v sobotu zahraje s poraženým o bronz.
21.02.2014 17:50 |

Osobnosti: Erik Karlsson (3 články) , Loui Eriksson (3 články)

Ve finále Evropské ligy se utkají Manchester United a Villarreal

Ve finále Evropské ligy se utkají fotbalisté Manchesteru United a Villarrealu. Španělský tým v odvetě semifinále remizoval na hřišti přemožitele pražské Slavie Arsenalu bez branek a po domácím vítězství 2:1 postoupil. Manchester sice prohrál v Římě s AS 2:3, po úvodní vysoké výhře 6:2 z minulého týdne si ale účast ve finále s přehledem pohlídal. Finále se uskuteční 26. května v Gdaňsku.
07.05.2021 10:00 |

Ve finále Tipsport ligy jsou Liberec a Jihlava

Fotbalisté Slovanu Liberec porazili v semifinále Tipsport ligy v Berouně Viktorii Plzeň 3:2 a postoupili do finále. V něm se střetnou s Jihlavou, která odpoledne porazila Hradec Králové až po penaltách, když v normální hrací době skončil duel 2:2.
28.01.2012 16:05 |

Bayern po penaltách vyřadil Real a postoupil do finále Ligy mistrů

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v odvetě semifinále Ligy mistrů Real Madrid 3:1 na penalty a po dvou letech znovu postoupili do finále. V základní hrací době skončil zápas 2:1 pro "Bílý balet", první duel v Německu vyhrál stejným poměrem bavorský klub. O vítěznou trofej se Bayern 19. května utká v domácí Allianz Areně s Chelsea, jejíž dres obléká brankář Petr Čech.
26.04.2012 00:35 |

Osobnosti: Petr Čech (1201 článků)

Čeští fotbalisté podlehli Skotům, prvenství ve skupině se jim vzdálilo

Čeští fotbalisté prohráli ve čtvrtém z šesti zápasů skupiny B2 Ligy národů v přímém souboji o první místo v tabulce ve Skotsku 0:1 a nenavázali na předchozí dvě vítězství 2:1 z minulého týdne na Kypru a v Izraeli. Duel v Glasgow rozhodl v šesté minutě Ryan Fraser.
14.10.2020 23:40 |

Osobnosti: Ryan Glasgow (1 článek) , Ryan Ryan (28 článků) , Ryan Ryan (28 článků)

Čeští fotbalisté zvítězili v Lize národů v Izraeli 2:1

Čeští fotbalisté zvítězili ve třetím utkání skupiny B2 Ligy národů v Izraeli 2:1 a navázali na stejnou výhru ze středeční přípravy na Kypru. Favorit v Haifě vedl od 14. minuty po vlastním gólu, který si dal Joel Abu Hanna, a ve 47. minutě zvýšil Matěj Vydra. V 56. minutě už jen snížil Eran Zahavi, v nastavení hosty zachránila tyč. Zápas se hrál kvůli koronaviru bez diváků. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého si připsali druhé vítězství ve skupině a dál ztrácejí bod na vedoucí Skotsko, na jehož půdě se představí ve středu.
12.10.2020 08:05 |

Osobnosti: Matěj Vydra (71 článků) , Joel Joel (7 článků) , Joel Joel (7 článků) , Joel Joel (7 článků)

Africký pohár národů vyhráli fotbalisté Zambie

Fotbalisté Zambie vyhráli letošní Africký pohár národů, když v nedělním finále porazili v gabonském městě Liberville tým Pobřeží slonoviny 8:7 na penalty.
13.02.2012 00:00 |