Článek

Fond na obnovu a zakládání větrolamů zřídí Lesy ČR

 
Speciální fond se 150 miliony korun, díky němuž podnik založí a obnoví větrolamy v celé zemi, zřídí letos na jaře Lesy České republiky. Přírodní štíty, tvořené mnoha dřevinami a keři, zabrání erozi půdy a zadrží vodu v krajině.
17.02.2023 12:50 |

podobné články

Podobné články

Lesy ČR obnovují větrolam mezi obcemi Čejč a Čejkovice na Hodonínsku

 
Lesy České republiky, s. p., zahájily obnovu větrolamu o celkové délce 800 metrů podél silnice mezi obcemi Čejč a Čejkovice na Hodonínsku v Jihomoravském kraji. Celkové náklady na realizaci dosáhnou téměř tři čtvrtě milionu korun.
30.09.2013 17:40 |

podobné články

Developeři budou Praze přispívat na rozvoj infrastruktury. Město zřídí fond

 
Pražský magistrát zřídí Fond spoluúčasti investorů na rozvoji území, do kterého budou developeři po dohodě s městem přispívat na rozvoj infrastruktury. Důvodem je nedostatek peněz na vybudování nové infrastruktury, kterou má na starosti město. Developeři do něj zaplatí buď 700 Kč, nebo 2300 Kč za metr hrubé podlažní plochy, a to podle charakteru změny územního plánu nutného pro výstavbu. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Schválili rovněž metodiku, podle níž se bude výše příspěvků vypočítávat.
28.01.2022 08:35 |

podobné články

Lesy ČR: V sobotu proběhne další Den za obnovu lesa

 
DEN ZA OBNOVU LESA je největší celostátní lesnickou akcí pro veřejnost, kterou pořádají Lesy České republiky. Uskuteční se již v sobotu 16. října na třinácti místech ve všech krajích republiky, a to od 10 do 16 hodin. Každý může vysadit stromy v lesích nové generace, pomoci s jejich oplocením či úklidem klestu a dalšími pracemi, které s obnovou krajiny po kalamitě souvisí. Nebo sledovat nabízený program pro celou rodinu či se jen projít po okolním lese, posedět u ohně a opéct buřty. Sobotní Den za obnovu lesa navazuje na první ročník, jehož se zúčastnilo 32 000 lidí.
13.10.2021 17:35 |

podobné články

Lesy ČR chystají 400 pracovních akcí

 
Pro všechny, kteří se chtějí na vlastní oči přesvědčit, jaké lesy se sázejí na ploše po kalamitách, pro dobrovolníky, rodiny s dětmi, pracovní i školní skupiny, zkrátka pro všechny, kteří chtějí pomoci s obnovou krajiny, letos připravily Lesy České republiky možnost účasti na více než 400 Dnech za obnovu lesa. Začnou v březnu. Vše vyvrcholí říjnovým celostátním Dnem za obnovu lesa.
09.03.2020 18:31 |

podobné články

Lesy ČR obnovují a zakládají větrolamy v Jihomoravském kraji

 
Státní podnik Lesy České republiky během letošního roku obnoví v Jihomoravském kraji 15,7 hektarů stávajících a založí 11 hektarů nových větrolamů. Stane se tak na dvanácti katastrálních územích Znojemska, která jsou silně ohrožená větrnou erozí. Projekt spolufinancuje Evropská unie, celkové náklady dosáhnou 12,5 milionu korun.
10.04.2018 08:45 |

podobné články

Zelení iniciovali petici za šetrnější hospodaření v lesích

 
Strana zelených iniciovala petici Na sucho se musí od lesa, která vyzývá dva největší správce lesů v ČR, což jsou státní Lesy ČR a Vojenské lesy a statky ČR, aby přešly na mezinárodní certifikaci hospodaření FSC. Ta garantuje šetrné postupy hospodaření a znemožňuje kácení systémem holosečí, řekl včera na tiskové konferenci předseda strany Matěj Stropnický. Díky tomu lesy mají lépe zadržet vodu a bránit suchu i povodním. Lesy ČR na certifikaci přecházet nechtějí a uvedly, že podle nich je dostatečný druhý systém mezinárodní certifikace PEFC. Podobně se k problematice staví i Vojenské lesy.
12.08.2017 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (632 článků)

Státní lesy darují dřevo na obnovu požárem poničené chaty Libušín na Pustevnách

 
Na základě iniciativy ministra zemědělství Mariana Jurečky se státní podnik Lesy České republiky rozhodl darovat vhodné dřevo na obnovu požárem poničené národní kulturní památky – chaty Libušín na Pustevnách.
01.07.2014 19:00 |

podobné články

VLS těží dříví na obnovu Libušína

 
Dřevo, celkem 360 m3 jedlové a smrkové kulatiny, daruje podnik Lesy ČR Valašskému muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm na obnovu národní kulturní památky Libušín. Těžit se začalo ve státních lesích u Rožnova pod Radhoštěm v úterý 15. listopadu. Těžbu a odvoz dříví zdarma zajišťují Vojenské lesy a statky ČR. Libuším vyhořel v březnu 2014.
18.11.2016 21:40 |

podobné články

Lesy ČR: Den za obnovu lesa – Den, který nás spojuje

 
Den za obnovu lesa, největší celostátní akci na podporu obnovy české a moravské krajiny, pořádají v sobotu 17. října od 10 do 16 hodin za každého počasí ve všech krajích Lesy České republiky. Loni se zúčastnilo 32 tisíc lidí!
08.09.2020 11:50 |

podobné články

Lesy ČR zlepšují ekologické podmínky, tentokrát na Rychnovsku ve východních Čechách

 
Lesy České republiky pokračují v programu Vracíme vodu lesu. Na Rychnovsku v Královéhradeckém kraji v létě dokončily obnovu koryta potoka Kunštát a zahájily obnovu pravostranného přítoku Bartošovického potoka. Obě stavby přijdou dohromady na 7,3 milionů korun. Zadrží vodu v krajině, aby neodtékala a zůstala v nivě. Rostlinám i živočichům se tak výrazně zlepšují ekologické podmínky a zvyšuje se biodiverzita území.
23.09.2020 13:40 |

podobné články

Lesy ČR: Velký Den za obnovu lesa se nekoná, malé pokračují

 
Den za obnovu lesa se 17. října bohužel neuskuteční. Lesy ČR ho pro veřejnost připravovaly několik měsíců na 13 místech v zemi. Ruší ho s ohledem na vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s pandemií COVID-19. Loňského prvního ročníku se zúčastnilo přes 30 tisíc lidí.
01.10.2020 12:45 |

podobné články

Státní lesy zahajují Dny za obnovu lesa, konat se bude na dvě stě akcí po celé republice

 
Dvě stovky pracovních Dnů za obnovu lesa připravily Lesy ČR pro veřejnost na letošní jaro a léto. Termíny podnik postupně zveřejní v mobilní aplikaci Klub nového lesa i na stejnojmenném webovém portálu. Tam se lidé mohou na akci registrovat.
17.05.2021 18:05 |

podobné články

Lesy ČR: Dny za obnovu lesa? Udělat něco pro les i pro sebe

 
Uklidit klest nebo turistickou stezku, obnovit oplocenky i les nebo se jen vydat s lesníky na vycházku mohou dobrovolníci od letošního jara do podzimu na 60 místech v zemi. Lesy ČR zahájily Dny za obnovu lesa a další akce určené pro všechny, kteří chtějí udělat něco pro les i pro sebe.
21.03.2022 13:30 |

podobné články

Lesy ČR: Den za obnovu lesa je už podzimní tradicí, přijďte

 
Třetí ročník úspěšné celostátní lesnické akce pro veřejnost, Den za obnovu lesa, pořádají Lesy České republiky v sobotu 15. října na 13 místech v zemi, tedy ve všech krajích. Účastníky čeká práce i zábava pro celou rodinu.
19.09.2022 20:40 |

podobné články

Lesy ČR: Den za obnovu lesa je už podzimní tradicí, přijďte

 
Třetí ročník úspěšné celostátní lesnické akce pro veřejnost, Den za obnovu lesa, pořádají Lesy České republiky v sobotu 15. října na 13 místech v zemi, tedy ve všech krajích. Účastníky čeká práce i zábava pro celou rodinu.
20.09.2022 09:31 |

podobné články

Lesy ČR: Den za obnovu lesa přivedl na paseky v celé zemi tisíce lidí

 
Obnovy lesů po kalamitě, oprav oplocenek kolem stromů, prořezávek několikaletých porostů a dalších lesnických prací se v sobotu 15. října během Dne za obnovu lesa, pořádaného Lesy České republiky, chopilo na třinácti místech v zemi a ve všech krajích šest a půl tisíce lidí, kteří vysadili 34 tisíc sazenic dubů, buků, lip, jedlí a dalších dřevin. Děkujeme!
16.10.2022 08:55 |

podobné články

Lesy ČR: Dny za obnovu lesa začínají

 
S doznívající zimou zahajují Lesy České republiky letošní Dny za obnovu lesa. Pracovní akce připravují lesní správy a závody pro veřejnost v celé zemi. První se koná už tuto sobotu v Bzenci.
28.02.2023 10:10 |

podobné články

Kubásek (ANO): Padesát milionů na zeleň do měst a obcí

 
Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR dnes spouští dotační výzvu s alokací 50 milionů korun na obnovu a zakládání zeleně v obcích a městech.
17.10.2017 05:40 |

podobné články

Česko-německý fond schválil podporu další stovce projektů

 
Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) vynaloží 21 milionů na korun na více než stovku projektů, které podporují vztahy obou zemí. Fond to dnes oznámil v tiskové zprávě. Podpořené projekty jsou na obou stranách česko-německé hranice. Zhruba osm milionů korun připadá na obnovu památek, píše ČTK.
13.12.2017 15:20 |

podobné články