Článek

Foltýna? Po tom všem? „Fialovská junta,“ zní po oznámení

 
Vládním koordinátorem strategické komunikace se zřejmě stane Otakar Foltýn, jenž v současnosti působí ve Vojenské kanceláři prezidenta republiky. Mezi českými politiky to vyvolalo rozporuplné reakce. Někteří kladně hodnotí, že Foltýn bude bojovat proti dezinformacím. Jiní zvedají varovně prst před zvyšujícím se vlivem vojáků na politické dění a před nastupující cenzurou.
22.05.2024 20:00 |

podobné články

Podobné články

Barmská junta prý propustí na amnestii tisíce vězňů

 
Barmská junta podle státní televize propustí na amnestii 7114 vězňů. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AP. Z první zprávy zatím není jasné, zda se to týká i vězňů politických.
17.09.2009 18:20 |

podobné články

Tresty pro násilníky a vyděrače: Expolicista dostal 3 roky!

 
Šokem pro oběť brutálního násilí a vydírání skončil včera soud v Jihlavě. Jen na tři roky poslal soudce do vězení za vydírání expolicistu Martina Foltýna (35). Iniciátor celé akce Roman Motičák (38), který si Foltýna na „špinavou“ práci najal, půjde do vězení na pět let, třetí z kumpánů, Zdeněk Zapletal (33), byl dokonce zproštěn obvinění.
18.07.2013 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (344 článků)

Barmská junta nepustila šéfa OSN k disidentce Su Ťij

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun oznámil, že barmská vojenská junta zamítla jeho žádost o setkání s vězněnou opoziční vůdkyní Su Ťij.
04.07.2009 08:45 |

podobné články

Barmská junta propustí po volbách disidentku Su Ťij

 
Barmská disidentka Su Ťij získá svobodu, vojenská junta ji po volbách propustí z domácího vězení.
30.09.2010 16:25 |

podobné články

Su Ťij je na svobodě! Vojenská junta ji propustila

 
Barmská vojenská junta v sobotu propustila disidentku Aun Schan Su Ťij z domácího vězení, kde strávila 15 z posledních 21 let. V sobotu vypršel její trest, informuje agentura Reuters a agentura AFP.
13.11.2010 14:05 |

podobné články

Topolánek odsoudil razii: Naprosto nepřiměřené! Vládne tu justiční junta!

 
Je to prostě chlap s "gulama". Bývalý premiér Mirek Topolánek se pořádně zostra pustil do rozsáhlé razie a jejích aktérů. Česko podle něj není již právním státem, vládne tu jistuční junta a atmosféra lynčování a honu na čarodějnice. Vyslání 400 ozbrojenců na podezřelé v kauze Nagyová nechápe. "To nebyla žádná teroristická skupina nebo Cosa Nostra," čílí se Topol.
19.06.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2464 článků)

Pomůže zbídačenému Portoriku 'Američany dosazená junta'?

 
Neokolonialismus nebo záchrana? Tato otázka visí nad zkrachovalým Portorikem, které by z těžkých problémů měla vytáhnout Američany dosazená "ekonomická junta". Ani sami obyvatelé na to nedokážou odpovědět. Bez pomoci to evidentně nepůjde, pomocnou ruku ale řada Portoričanů vnímá jako "koloniální experiment".
05.07.2016 20:35 |

podobné články

„Fialovská totalita! Učitelka proti státnímu aparátu.“ Soud za „v Kyjevě se nic neděje“ má nečekaný dozvuk

 
MONITORING SÍTÍ Bývalou učitelku Základní školy Na Dlouhém lánu v Praze 6 Martinu Bednářovou zprostil soud obžaloby, kde byla souzena za výroky popírající válku na Ukrajině. Bednářová mimo jiné svým žákům tvrdila, že Ukrajinci mučí a zabíjejí Rusy v Donbasu. Učitelka byla za své výroky vyhozena ze školy a státní žalobce pro ni požadoval osmiměsíční podmínku. Samosoudkyně Klára Jantošová ale Bednářovou zprostila obžaloby s tím, že celá věc vůbec nepatří před soud do oblasti trestního práva.
22.06.2023 19:45 |

podobné články

Odhad proti Fialovi: Babiš vyhraje volby. Zřejmě o hodně! Padlo neuvěřitelné číslo

 
Komentátor Petr Holec ve světle nedávných událostí tvrdí, že „fialovská totalita“ přituhuje a ilustruje to na několika příkladech z minulého týdne. Ať už jde o odvolání děkana Národohospodářské fakulty VŠE Miroslava Ševčíka, nebo zrušenou přednášku na gymnáziu profesora Petra Druláka a další. Lidé si toho podle Holce ale dobře všímají a jestli to takto půjde dál, vyhraje Andrej Babiš sněmovní volby s více než 50 %.
15.12.2023 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26336 článků) , Petr Fiala (6475 článků) , Petr Ševčík (52 článků) , Miroslav Holec (24 článků)

Jindřich Šídlo straší Zemanovou úřednickou vládou: Junta, banánová republika. Zní to tak šíleně, že to může být pravda

 
Investigativní novinář Janek Kroupa a politický komentátor Václav Dolejší se ve svém textu pro Seznam Zprávy rozepsali o tom, jak prezident Miloš Zeman spřádá plán na úřednickou vládu. Vláda Andreje Babiše by neměla dokončit řádné volební období. Nástupce premiéra Babiše je prý již vytipován. To následně dementoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. I tak dnes přišel server Seznam Zprávy s komentářem Jindřicha Šídla.
17.11.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26336 článků) , Miloš Zeman (28089 článků) , Janek Kroupa (224 článků)

Tvrdé výroky k uprchlíkům nezůstaly bez odezvy. Na Fica podali trestní oznámení

 
Slovenský premiér Robert Fico čelí trestnímu oznámení za své výroky o migrantech. Napsal to list Denník N s odvoláním na vyjádření generální prokuratury, podle které bylo oznámení podáno prostřednictvím e-mailu v neděli. Kdo trestní oznámení na Fica podal, není známo. Generální prokuratura uvedla, že oznámení bude vyřízeno standardním způsobem.
12.01.2016 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1324 článků)

Premiér Fico čelí trestnímu oznámení za výroky o migrantech

 
Slovenský premiér Robert Fico čelí trestnímu oznámení za své výroky o migrantech. Napsal to dnes list Denník N s odvoláním na vyjádření generální prokuratury, podle které bylo oznámení podáno prostřednictvím e-mailu v neděli. Kdo trestní oznámení na Fica podal, není známo. Generální prokuratura uvedla, že oznámení bude vyřízeno standardním způsobem.
12.01.2016 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1324 článků)

Ministerstvo spravedlnosti: Blíží se termín pro podání průběžného oznámení podle zákona o střetu zájmů

 
Do 30. června 2020 mají veřejní funkcionáři podle zákona o střetu zájmů povinnost podat průběžné oznámení za období výkonu funkce v roce 2019, jehož předmětem je oznámení o činnostech, oznámení o majetku a oznámení o příjmech a závazcích.
09.06.2020 13:00 |

podobné články

Ministerstvo spravedlnosti: Blíží se termín pro podání průběžného oznámení podle zákona o střetu zájmů

 
Do 30. 6. 2022 mají veřejní funkcionáři podle zákona o střetu zájmů povinnost podat průběžné oznámení za období výkonu funkce v roce 2021, jehož předmětem je oznámení o činnostech, oznámení o majetku a oznámení o příjmech a závazcích.
02.06.2022 16:20 |

podobné články

Šéfoval VP, nadával na Rusko. Moc dlouho se neohřál. Už je tu výsměch

 
Vojenská policie bude mít nového šéfa. Svůj konec včera ohlásil Otakar Foltýn, dnes pak padlo jméno Jiřího Ročka jako toho, kdo jej ve funkci vystřídá. Píše o tom server Novinky.cz i iROZHLAS.cz. „Rusko je čistokrevný agresor. Trvám na tom, že je to třetí říše v barvě,“ zaznělo v minulosti z úst Foltýna v rozhovoru pro DVTV.cz.
22.02.2023 17:10 |

podobné články

Za rudého zastupitele někdo podal „falešné“ trestní oznámení. Policie naletěla

 
V šoku je zastupitel za KSČM z Tábora a předseda zdejší stranické organizace Ladislav Šedivý. Někdo totiž za něj podal trestní oznámení na představitele radnice kvůli sporům o pozemky v odpočinkové zóně Komora. Přesto, že je oznámení falešné, policie se jím zabývá. Šedivý pro ParlamentníListy.cz řekl, že i tak sám osobně trestní oznámení nejspíš podá.
06.05.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Šedivý (10 článků)

Trestní oznámení na Nečase kvůli amnestii je nesmyslné, míní právník

 
Premiér Petr Nečas (ODS) čelí trestnímu oznámení pro spolupodpis amnestie který údajně nekonzultoval s vládou. Toto trestní oznámení na něj podal předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Podle právníka Jana Vučky je toto trestní oznámení nesmyslné a mělo být zamítnuto. Premiér totiž odsouzen nebude, přičemž za tím nebude ukryta nějaká justiční mafie. Komentář odborníka přinášejí sobotní Lidové noviny.
30.03.2013 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (776 článků) , Petr Nečas (9422 článků)

Praha začala podávat trestní oznámení. Došlo na několik bývalých starostů z ODS

 
Praha podala trestní oznámení na vedení někdejší městské akciové společnosti TCP Vidoule. Firma, kterou Praha většinově vlastnila, údajně nevýhodným prodejem pozemků způsobila škodu za 346 milionů korun. Trestní oznámení míří na řadu významných pražských politiků, především z řad ODS. Vyplývá to z textu trestního oznámení, který byl předložen obvodnímu státnímu zastupitelství a který má ČTK k dispozici.
28.08.2013 22:00 |

podobné články

400x vlastizrádkyně. Merkel kvůli běžencům čelí smršti trestních oznámení

 
Německé nejvyšší státní zastupitelství dostalo zhruba 400 trestních oznámení na kancléřku Angelu Merkel (61) kvůli jejímu postoji k uprchlické krizi. Autoři těchto oznámení většinou Merkel obviňují, že se svým vstřícným postojem k běžencům dopustila vlastizrady. Podle právních odborníků však trestní oznámení nemají šanci na úspěch.
30.10.2015 14:45 |

podobné články