Článek

Foie gras už si u britských monarchů nedáte

 
V rezidencích britské královské rodiny se nebude podávat foie gras, tedy tučná kachní nebo husí játra. Král Karel III. je podle médií dlouhodobým odpůrcem této luxusní delikatesy.
19.11.2022 11:15 |

podobné články

Podobné články

Leona Lewis zakázala foie gras na Brit Awards 2010

 
Bojovnice za práva zvířat Leona Lewis slaví triumf v další bitvě. Zpěvačce se podařilo přesvědčit organizátory galavečera předávání cen Brit Awards 2010, aby na rautu nepodávali foie gras. Francouzská pochoutka se totiž vyrábí z jater týraných kachen či hus. Aby došlo k potřebnému ztučnění orgánu, bývají ptáci často zakopáváni do země či uvězněni v klecích, aby jim byl znemožněn pohyb. Přitom se násilně překrmují cpaníj jídla do volete.
13.02.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Leona Lewis (29 článků)

Kate Winslet bojuje proti foie gras

 
Herečka Kate Winslet bojuje proti týrání kachen a hus. Přijala nabídku společnosti PETA a natočila pro ni video, v němž haní játrový pokrm foie gras. Ten lze přitom vyrobit jen z extrémně ztučnělých jater vodních pátků. Aby se jim metabolický orgán zaplavil nadbytkem tuku, musejí být týraní násilným vykrmováním a znemožněním pohybu.
20.04.2010 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Kate Winslet (268 článků)

Pamela Anderson bojuje proti foie gras

 
Herečka Pamela Anderson  (45) pro společnost PETA vytvořila už celou řadu kampaní. Vegetariánka bojuje za práva zvířat doslova celým tělem, nechává se ochotně fotit nahá pro provokativní kampaně. Teď se rozhodla bojovat proti týrání vrubozubé drůbeže, kterou násilím překrmují, aby jí ztučněla játra sloužící k výrobě pochoutky zvané foie gras.
13.03.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Pamela Anderson (655 článků) , Pamela Anderson (607 článků)

Modelka Twiggy bojuje za zákaz prodeje husích jater. Proč?

 
Bývalá supermodelka se dala na boj proti francouzské játrové specialitě foie gras.
23.06.2011 16:00 |

podobné články

I husy mají svá práva, říká Andersonová inspirovaná Bardotovou

 
Kanadsko-americká herečka a modelka Pamela Andersonová (48) dorazila do francouzského parlamentu, aby podpořila protesty proti týrání zvířat kvůli delikatese foie gras. Podle ní husy a kachny při krmení, jímž se mají docílit ztučnělá játra, trpí.
20.01.2016 12:55 |

podobné články

Komentář: Slovensko se hroutí jako balkánské domino. Ficova éra končí

 
Jak poznáte banánovou republiku? Třeba podle toho, když vražda jednoho novináře a jeho snoubenky položí vládu, do ulic nažene desítky tisíc lidí a i přeplacené bruselské europoslance vyžene do foie gras a přiměje k práci. Ano, tohle všechno na Slovensku během pár dnů způsobilo brutální zabití investigativního novináře Jána Kuciaka. Ze sousední země je rázem Kongo, jen s eurem a Tatrami.
16.03.2018 06:40 |

podobné články

16 modelů z Plesu jako Brno: Kdo měl nejhlubší výstřih a které celebritě to nejvíc slušelo?

 
Ples jako Brno tradičně otevírá velkou plesovou sezónu, takže se v moravské metropoli snaží co nejvíc vytáhnout. Na již 9. ročníku tomu nebylo jinak. Bohatý program doplňovalo ještě bohatší občerstvení, kde nechyběly ani lahůdky jako ústřice, foie gras, laskominy ze šneků nebo obří tuňák.
27.01.2020 07:25 |

podobné články

Žraločí polévka, foie gras a luxusní japonské hovězí: Doplatil Kim Čong-un na následky své „diety“?

 
Světová média spekulují, zda jsou zvěsti o smrti severokorejského diktátora Kim Čong-una pravdivé. Prý je mrtvý nebo leží v kómatu neschopen čehokoli. Je možné, že už vůdce komunistického státu nikdy neokusí ani ždibec ze své vyhlášené luxusní tabule?
28.04.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1838 článků)

Za prozrazení výsledků astronomická pokuta. Vítěz MasterChefa musel mít pusu na zámek

 
Dvaatřicetiletý kondiční trenér Roman Staša byl pro porotce MasterChef Česko jedním z největších překvapení. Udělal neuvěřitelný pokrok a stal se vítězem. Ve finále oslnil netradičním a vcelku riskantním menu, do jehož jednotlivých chodů, včetně dezertu, zakomponoval kachní foie gras.
05.11.2020 19:35 |

podobné články

Ochránci zvířat ve Francii chtějí zakázat husí játra. Mluví o krutém krmení živočichů

 
Ve Francii se v posledních měsících vede vášnivá debata o tom, zda je přijatelné jíst gastronomickou delikatesu zvanou foie gras, tedy husí játra.
25.12.2021 09:00 |

podobné články

Na husí játra nedá šéfkuchař Radek Kašpárek dopustit, vyzkoušíte je také?

 
Foie Gras neboli husí játra byla v pořadu Masterchef Česko oblíbenou specialitou, která dala zabrat všem soutěžícím. Dopustit na ně nedá ani porotce soutěže Masterchef Česko a šéfkuchař Radek Kašpárek, který tvrdí, že u nich v podniku husí játra připravují asi do stejné konzistence, jakou má Nutella. Co takhle si husí játra připravit doma?
08.07.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Radek Kašpárek (96 článků)

A na jaké netradiční suroviny nalákala soutěž MasterChef vás?

 
Netradiční suroviny, jako jsou foie gras, býčí žlázy, kapří mlíčí nebo třeba chapadlo chobotnice si v kuchyni nejspíš běžně nepřipravujete. O to větší výzvou pro vás mohou být. Koneckonců, odborníky na netradiční suroviny v kuchyni jsou porotci a nedobrovolně také soutěžící pořadu MasterChef Česko, kteří se v rámci soubojů setkali s ledasčím.
16.07.2022 14:00 |

podobné články

Roztomilá Pippa opět na scéně: Stala se nejkrásnější ozdobou honosné svatby z vyšších kruhů

 
Pippa Middleton  (30) má svatby britských monarchů už dobře zvládnuté. Během posledních let se jich účastnila hned několikrát a vždy je jejich ozdobou. Tentokrát se oblékla od hlavy až k patě do modré, což jí jako brunetce náramně sedlo. Obřad v Norfolku Jamese Meadeho a lady Laury Marsham v kostele svatého Nicholase si nenechali ujít ani princové William  (31) a Harry  (29) . Jen čerstvá maminka vévodkyně Catherine  (31) se synem Georgem chyběli.
16.09.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Pippa Middleton (423 článků) , Pippa Middleton (423 článků) , Laura James (3 články) , Harry James (13 článků)

Radost v královské rodině: Meghan a Harry konečně ukázali dceru!

 
Ve virtuální sféře údajně proběhlo první oficiální seznámení britských monarchů s dcerou Meghan Markleové (39) a prince Harryho (36) Lilibet Dianou.
17.06.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (1627 článků)

Královská rodina zapřela existenci maličké Lilibet: Meghan má jen jedno dítě?!

 
Bezostyšné zapírání maličké Lilibet Diany (2 měsíce) královskou rodinou má hořké pokračování. Podle britských monarchů byli vévodové ze Sussexu rodiči pouze jednoho dítěte.
30.07.2021 13:55 |

podobné články

Šéf britských labouristů promluvil na BBC, a dost nečekaně. Podpořil stahování jaderných zbraní a zdůraznil vinu NATO za Ukrajinu

 
Nový šéf britské opoziční Labouristické strany Jeremy Corbyn dnes potvrdil, že hodlá prosazovat stažení britských jaderných zbraní. Připustil však, že některé jeho spolustraníky bude o správnosti tohoto plánu obtížné přesvědčit. Nebylo to však to jediné, co zaznělo na výročním sjezdu britských labouristů.
27.09.2015 22:41 |

podobné články

Chaos na letišti v Egyptě: 20 tisíc britských turistů nemůže domů

 
Egyptská policie zpřísnila bezpečnostní kontroly na letišti v Šarm aš-Šajchu. Na místo se už sjely desítky britských turistů, kteří tam zatím marně čekají na odlet spolu se stovkami občanů Ruska. Plány se ale podle aerolinek komplikují kvůli egyptským úřadům, které prý nepovolily přílet dalších britských letadel do letoviska. V Egyptě tak zůstává na 20 tisíc Britů.
06.11.2015 13:15 |

podobné články

Vše, co potřebujete vědět o britských volbách. Johnson to ovládl i tam, kde desítky let vyhrávala levice

 
Konzervativci Borise Johnsona podle prvních odhadů výsledků britských sněmovních voleb slaví drtivé vítězství. Získali i oblasti, ve kterých byla tradičně silná levicová Labour Party, informují britská média. Johnson má nyní mandát k provedení Brexitu, shodují se. Vyvedení Británie z Evropské unie by mělo proběhnout k 31. lednu příštího roku, nechal se v reakci na výsledky slyšet Johnson. Rozhodnutí britských voličů odejít z EU je podle něj nyní nezvratné.
13.12.2019 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (412 článků)