Článek

FNUSA: Nemocniční lékárna pomáhá včas rozpoznat Alzheimerovu nemoc

 
Nemocniční lékárna Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně nabízí nejen při příležitosti středečního Mezinárodního dne Alzheimerovy choroby screeningové testy na včasné rozpoznání této nemoci. Jednoduchá a časově nenáročná forma vyšetření může zachytit prvotní degenerativní změny mozku, které se nejčastěji projevují poklesem kognitivních funkcí.
20.09.2022 21:55 |

podobné články

Podobné články

FNUSA: Nemocniční lékárna nabízí měření glykémie a cholesterolu

 
Se začátkem září přichází Nemocniční lékárna Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně s novou službou pro veřejnost. Zájemci si v konzultačním centru při pobočce na ulici Hybešova mohou nechat preventivně změřit glykémii a cholesterol a předejít tak případným závažným komplikacím, jako je diabetes mellitus nebo kardiovaskulární onemocnění.
02.09.2022 17:10 |

podobné články

FN Hradec Králové: Nemocniční lékárna umožní 16. června prohlídku svých prostor

 
Zájemci budou mít ve čtvrtek 16. června 2022 možnost prohlédnout si prostory Nemocniční lékárny Fakultní nemocnice Hradec Králové. Den otevřených dveří u příležitosti Dne lékáren se uskuteční v budově hlavní lékárny v čase od 15:00 do 18:00 hodin. Nemocniční lékárna FN HK je v Královéhradeckém kraji největším zařízením a také je jedinou lékárnou, která zajišťuje služby pro pacienty v nepřetržitém provozu.
13.06.2022 13:30 |

podobné články

FNUSA: Lékárna jako první v ČR ověřila a zneplatnila vydané balení léčivého přípravku

 
Včera, tj. 28.6.2018 Nemocniční lékárna Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně jako první v ČR ověřila a zneplatnila vydané balení léčivého přípravu v souladu s Protipadělkovou směrnicí, a to v rámci pilotního projektu, do kterého je zapojena spolu s dalšími 16 nemocničními lékárnami, 4 lékárnami veřejnými, 2 lékárenskými řetězci, 8 výrobci a 6 zástupci distribuce.
29.06.2018 14:25 |

podobné články

V Poděbradech pomáhá nová povolená Konopná lékárna

 
Kožní problémy, bolesti pohybového aparátu a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují obyvatele lázeňského města Poděbrady i okolí, lze nově řešit zákonnými produkty z léčivého konopí. Na ulici Husova otevírá nová Konopná lékárna. První zdejší lékárna, specializovaná výhradně na prostředky z léčivého konopí.
08.10.2014 14:55 |

podobné články

FN Hradec Králové: Plicní klinika a Nemocniční lékárna spouštějí projekt Edukace inhalační techniky

 
Plicní klinika a Nemocniční lékárna Fakultní nemocnice Hradec Králové zahajují projekt Edukace inhalační techniky, který má pomoci pacientům s chronickými plicními onemocněními zlepšit aplikaci léčiv.
28.05.2020 14:25 |

podobné články

Nemocnice Znojmo: Den lékáren – nemocniční lékárna má svá specifika

 
24. ročník tradičního Dne lékáren, který letos připadá na čtvrtek 16. června. Nemocniční lékárna má svá specifika.
16.06.2022 19:00 |

podobné články

Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně aplikují nový způsob podání léčebného konopí

 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA) byla loni v květnu prvním státním zdravotnickým zařízením, které začalo předepisovat léčebné konopí. Nemocniční lékárna FNUSA v minulém týdnu jako první odebrala od dodavatele a vydala dvěma pacientům české konopí.
20.04.2016 08:40 |

podobné články

Národní akční plán pro Alzheimerovu nemoc byl schválen

 
Vláda na svém zasedání schválila Národní akční plán pro Alzheimerovu nemoc a další obdobná onemocnění na období 2016–2019, který je provázán s již vypracovanou a schválenou Strategií reformy psychiatrické péče a Akčním plánem Duševní zdraví v Národní strategii Zdraví 2020.
07.02.2016 20:46 |

podobné články

Ministestvo zdravotnictví: Národní akční plán pro Alzheimerovu nemoc a obdobná onemocnění

 
Vláda ČR schválila Národní akční plán pro Alzheimerovu nemoc a obdobná onemocnění pro 2020–2030, který připravilo Ministerstvo zdravotnictví s Ministerstvem práce a sociálních věcí a s odborníky na zdravotní a sociální oblast.
21.04.2021 22:15 |

podobné články

Veřejný ochránce práv: Dny paměti - Otestujte se na Alzheimerovu chorobu

 
Na konci září proběhne pro veřejnost v sídle ombudsmanky testování paměti, které dokáže včas odhalit počínající Alzheimerovu chorobu. Včasná diagnóza může pomoci zastavit postup nemoci. Projekt je zaštítěn Českou alzheimerovskou společností.
13.09.2017 11:35 |

podobné články

Ostrava: Nemocniční lékárna po rekonstrukci obnovila provoz

 
Lékárna v areálu Městské nemocnice Ostrava dnes, v pondělí 25. července, obnovila po třítýdenní rekonstrukci pravidelný provoz pro veřejnost.
25.07.2011 15:00 |

podobné články

Zákaznická karta českobudějovické nemocnice ušetří pacientům peníze

 
Nemocniční lékárna, která se nachází ve vstupní hale českobudějovické nemocnice v jejím horním areálu, připravuje pro své návštěvníky od 2. září zákaznickou kartu. Vydávat ji bude lékárna nebo lékaři nemocnice na vyžádání.
27.08.2013 18:00 |

podobné články

Gorazd Stokin: Alzheimerovu chorobu se naučíme léčit, až pochopíme, jak vzniká

 
Gorazd B. Stokin, neurolog a neurovědec, zaměřující se na výzkum Alzheimerovy choroby, zejména jejího raného stádia. Snaží se zjistit, proč Alzheimerovou chorobou trpíme, a proč tato nemoc souvisí se stárnutím. Podle předního světového neurologa budeme umět Alzheimerovu chorobu léčit tehdy, až pochopíme, jak vzniká. A to se zatím vědcům nedaří.
20.09.2017 11:00 |

podobné články

Gorazd B. Stokin: Alzheimerovu chorobu budeme umět léčit, až pochopíme, jak vzniká

 
Gorazd B. Stokin, neurolog a neurovědec, zaměřující se na výzkum Alzheimerovy choroby, zejména jejího raného stádia. Snaží se zjistit, proč Alzheimerovou chorobou trpíme, a proč tato nemoc souvisí se stárnutím. Podle předního světového neurologa budeme umět Alzheimerovu chorobu léčit tehdy, až pochopíme, jak vzniká. A to se zatím vědcům nedaří.
29.09.2017 08:35 |

podobné články

Nový vzdělávací program učí seniory rozpoznat mrtvici a infarkt

 
Senioři z Brna se mohou vzdělávat díky novému programu HOBIT+ vedeným Cerebrovaskulárním výzkumným týmem Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC). Senioři se formou vzdělávacího filmu a následného simulačního testu učí jak rozpoznat příznaky mozkové mrtvice a srdečního infarktu a jak na ně správně reagovat. Novým edukačním programem prošlo během listopadu a prosince více než 300 seniorů.
11.12.2017 20:05 |

podobné články

Začněte žít bez tabáku, vybízí akce lékárny FNUSA

 
Těžší průběh covidu a vyšší riziko úmrtí. Skutečnost, která motivovala miliony kuřáků po celém světě, aby svému zlozvyku řekli ne. Letošní kampaň Světové zdravotnické organizace ke Světovému dni bez tabáku (31. 5.) k takovému závazku vybízí i ostatní a nemocniční lékárna Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně se přidává s osvětovou akcí Začněte žít bez tabáku.
29.05.2021 19:15 |

podobné články

FNUSA: Osvětová akce naučí veřejnost rozpoznávat mozkovou mrtvici

 
Jak rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody, jak na ně reagovat a jak se proti mrtvici preventivně chránit. To je cílem osvětové akce, kterou při příležitosti Světového dne cévní mozkové příhody pořádá Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC). První patro brněnského Obchodního centra Letmo bude v pondělí od 10. do 19. hodin sloužit jako informační místo, kde se mohou návštěvníci nechat i zdarma vyšetřit.
27.10.2017 11:35 |

podobné články

Alzheimerovu chorobu pomůže odhalit jednoduchý krevní test

 
Podle amerických vědců pomůže odhalit Alzheimerovu chorobu jednoduchý krevní test. Informuje o tom agentura Reuters.
14.09.2010 05:25 |

podobné články

Zpěvák Tony Bennett má Alzheimerovu chorobu

 
Lékaři diagnostikovali americkému zpěvákovi Tonymu Bennettovi Alzheimerovu chorobu. Ve svém nejnovějším čísle o tom informoval časopis AARP specializovaný na problematiku stáří. Zpěvák ale cvičí hlas a dvakrát týdně zpívá za doprovodu svého dlouholetého pianisty Lee Musikera.
01.02.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Tony Bennett (26 článků) , Tony Lee (3 články) , Tony Lee (1 článek) , Tony Lee (1 článek)