Článek

FN v Brně zažívá kybernetický útok, akutní operace se musí vozit jinam

 
Pohotovost nejvyššího stupně má Fakultní nemocnice Brno, největší zdravotnické zařízení Moravy. Na počítačovou síť totiž zaútočil zatím neznámý hacker. Útok na FN Brno zasáhl i její Dětskou nemocnici a porodnici v centru.
13.03.2020 09:45 |

podobné články

Podobné články

Velký kybernetický útok na celý svět. V Británii kvůli němu dokonce přestaly nemocnice přijímat pacienty

 
Hromadný kybernetický útok včera ohrozil mnohé organizace z celého světa. Nemocnice ve Velké Británii dokonce musely odmítat pacienty. Kromě Spojeného království přicházely zprávy o útoku i z dalších zemí – například z USA, Číny, Španělska, Ruska, Vietnamu nebo Itálie. Píše o tom Seznam Zprávy.
13.05.2017 09:45 |

podobné články

Ukrajinský ministr vnitra: Zastavili jsme obrovský ruský kybernetický útok

 
Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov světu oznámil, že jeho vláda zhatila další velký kybernetický útok. Údajně vedený z Ruska. Informuje o tom agentura Reuters.
05.07.2017 14:00 |

podobné články

Útok na FN Brno: Počítače nefungují, akutní operace musí převézt jinam

 
Pohotovost nejvyššího stupně má Fakultní nemocnice Brno, největší zdravotnické zařízení Moravy. Na počítačovou síť totiž zaútočil zatím neznámý hacker. Útok na FN Brno zasáhl i její Dětskou nemocnici a porodnici v centru.
13.03.2020 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17976 článků)

Česko šikanovalo zahraniční studenty. Pomoct jim musel až ombudsman

 
Jezdit autem je přepych. Ovšem vozit se „šalinou“ nebo prostě hromadnou dopravou v Brně je také drahý špás. Po zdražení stojí nejlevnější jízdenka na patnáct minut dvacetikorunu, hodinu se lze vozit za 25 korun. Výše jízdného trápí nejen Čechy, ale také cizince. Těm musí pomáhat i ombudsman.
29.01.2012 10:00 |

podobné články

Válka o kremační pec v Ústí nad Labem: Město teď vozí nebožtíky 180 kilometrů ke zpopelnění

 
Až 180 kilometrů dlouhou cestu musí vykonat nebožtíci z Ústí nad Labem. Město totiž přišlo o kremační pec, a tak musí mrtvé ke zpopelnění vozit jinam. Bývalý nájemce krematoria totiž tvrdí, že pec je jeho, a zapečetil ji. Město se brání, že smlouva i právníci říkají něco jiného.
18.01.2018 05:55 |

podobné články

Mladý Srílančan zemřel při pokusu o rekord v nejdelším pohřbení zaživa

 
Čtyřiadvacetiletý Džanaka Basnajake se snažil vytvořit rekord v délce času, jaký kdo strávil pohřbený zaživa. Do hrobu mu pomohla rodina a přátelé. Když ho po několika hodinách vytáhli, byl už mrtvý. Další články k tématu: Rus se zaživa pohřbil pod zem, místo štěstí mu to přineslo smrt VIDEO: Kamarádi kopali tunel na pláži, jednoho písek pohřbil zaživa
05.03.2012 16:45 |

podobné články

Benešovskou nemocnici ochromil počítačový virus, pacienty z JIP převezli jinam

 
Provoz benešovské nemocnice ochromil počítačový kryptovirus, který v noci na středu napadl nemocniční počítačový systém. Nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace jsou zrušené. Lékaři přeložili devět pacientů z oddělení JIP a ARO do jiných nemocnic. Zdravotníci sice ordinují, použít například rentgen ale není možné. Záchranná služba vozí pacienty jinam.
11.12.2019 17:30 |

podobné články

Pražští strážníci za víc než dva milióny koupili auto pro svážení opilců na záchytku

 
Opilí lidé, pro něž musí přijet strážníci, se ode dneška budou vozit v luxusu. Pražští strážníci obdrželi zbrusu nový mercedes speciálně upravený pro potřeby podnapilých osob. Speciálně upravený vůz za více než dva milióny korun bude vozit podnapilé osoby na záchytnou stanici.
04.10.2018 14:55 |

podobné články

Jižní Koreu napadli kybernetičtí útočníci

 
Pravděpodobně kybernetický útok ochromil internetové stránky úřadů jihokorejské vlády, bank i webové portály. Oznámily to jihokorejské oficiální zdroje. Útok připomíná podobné útoky z poslední doby ve Spojených státech.
08.07.2009 10:15 |

podobné články

Informace k dostupnosti stránek ČSOB

 
Během dnešního dopoledne jsme zaznamenali kybernetický útok na dostupnost našich elektronických služeb (Denial of Service – DoS útok).
06.03.2013 14:50 |

podobné články

Kybernetický útok islamistů: Zveřejnili telefonní čísla šéfů CIA, FBI a NSA

 
Džihádisté, kteří se hlásí k Islámském státu, provedli hackerský útok na desetitisíce účtů sociální sítě Twitter a dokonce zveřejnili telefonní čísla ředitelů amerických zpravodajských služeb. Údajně šlo o pomstu za smrt britského islamisty Junaida Hussaina, kterého zabil dron letos v srpnu.
09.11.2015 22:15 |

podobné články

Vzkaz NATO hackerům: Váš útok je jako válečné napadení, tak také odpovíme

 
Severoatlantická aliance může na budoucí kybernetický útok reagovat rozmístěním konvenčních zbraní. V rozhovoru, který dnes zveřejnil německý list Bild, to prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Síla odpovědi bude záviset na rozsahu útoku, dodal.
16.06.2016 07:55 |

podobné články

Obří kyberútok se asi bude opakovat. V Česku má 370 obětí

 
Kybernetický útok, který byl poprvé ohlášen v pátek, má 200 tisíc obětí v minimálně 150 zemích. V neděli to oznámila evropská policejní organizace Europol. Stanice BBC zároveň přinesla názor počítačového experta, který varoval, že velmi brzy může přijít další útok, možná už v pondělí.
14.05.2017 13:50 |

podobné články

Kardiologické oddělení olomoucké nemocnice zaplavila v noci voda

 
Podzemní část kardiologické kliniky olomoucké fakultní nemocnice v noci na dnešek částečně zaplavila voda kvůli havárii na vodovodu. Zdraví pacientů ani personálu neohrozila. Kvůli havárii však budou zřejmě dva týdny mimo provoz dva katetrizační sály. Akutní případy například infarkty se budou vozit do nemocnic v Brně a ve Zlíně.
05.05.2012 15:25 |

podobné články

Svoboda: Odchod lékařů v Praze akutní péči neohrozí

 
Výpovědi lékařů neohrozí poskytování akutní péče v pražských nemocnicích, prodlouží se ale doba čekání na plánované operace. Řekl to v úterý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).
11.01.2011 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (723 článků)

Akutní operace! Karel Gott opět ve špitále

 
Karel Gott (77) zdárně přemohl rakovinu mízních uzlin, přesto opět skončil na operačním sále. Podle informací Blesku se jednalo o akutní zákrok.
08.11.2016 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5636 článků)

Kalousek skončil na operačním sále: Akutní operace břicha trvala hodiny

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek skončil ve vojenské nemocnici. Podle informací Blesk Zpráv prodělal kvůli krvácení akutní operaci břicha. Komplikace potvrdil redakci jeho blízký spolupracovník. V nemocnici Kalousek bude zhruba týden, a nestihne tak zřejmě mimořádnou schůzi Sněmovny kvůli důchodům.
16.08.2018 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6890 článků)

Za chybu ohledně parkingu v Brně může počítač. Stála pět milionů

 
Kdo může za chyby v kritizovaném výběrovém řízení na parkování v Brně za několik milionů? Kybernetický stroj a možná i jeho obsluha. Nikdo jiný, zvláště pak politikové si odpovědnost nepřipouštějí. Alespoň tak to vypadá na brněnském magistrátu, kde těsně před podpisem shodili po velkém humbuku ze stolu smlouvu na zakázku placenou z kapes daňových poplatníků.
27.10.2011 12:05 |

podobné články

Největší nemocnice v Brně čelí útoku hackerů: Funguje v omezeném režimu

 
Fakultní nemocnice Brno čelí kybernetickému útoku, nefungují tam počítače! Nemocnice zastavila veškeré operace i přípravy na ně, mimo provoz jsou kromě počítačů i další přístroje. Pacienti byli ráno převáženi do jiných zařízení. Týká se to i Dětské nemocnice a porodnice. Akutní operace v Bohunicích budou nakonec fungovat i v omezeném provozu, který potrvá několik dní.
13.03.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17976 článků) , Jaroslav Šmíd (84 článků)