Článek

FN Hradec Králové: Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny zpřístupní své prostory veřejnosti

 
Mimořádnou možnost prohlídky prostor, ve kterých zaměstnanci nemocnice v běžném provozu poskytují péči pacientům se selhávajícími životními funkcemi včetně nemocných s nejtěžším průběhem onemocnění COVID-19, umožní ve čtvrtek 16. března 2023 Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) Fakultní nemocnice Hradec Králové.
10.03.2023 18:00 |

podobné články

Podobné články

FN Hradec Králové: Den otevřených dveří na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny

 
Unikátní šanci prohlédnout si prostory lůžkového oddělení Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) Fakultní nemocnice Hradec Králové ve čtvrtek 16. března 2023 využila téměř tisícovka zájemců. Na místo dorazili skupiny studentů i zájemci z řad veřejnosti, kteří si kromě prohlídky prostor mohli vyzkoušet kardiopulmonální resuscitaci.
20.03.2023 12:10 |

podobné články

FN Hradec Králové: Klinika urgentní medicíny zajišťuje kromě péče o akutní pacienty i vzdělávání v tomto oboru

 
Klinika urgentní medicíny Fakultní nemocnice Hradec Králové, která vznikla na začátku letošního roku transformací oddělení urgentní medicíny, zajišťuje kromě komplexní péče o akutní pacienty, také pregraduální výuku i specializační vzdělávání lékařů i nelékařských zdravotnických pracovníků v oblasti urgentní medicíny. Klinika je v rámci České republiky unikátním pracovištěm.
29.05.2022 11:05 |

podobné články

FN Hradec Králové: Klinika urgentní medicíny se připojí k Mezinárodnímu dni urgentní medicíny

 
Klinika urgentní medicíny Fakultní nemocnice Hradec Králové se letos 27. května 2022 opět připojí k Mezinárodnímu dni urgentní medicíny (Emergency Medicine Day), který připomíná důležitost této oblasti zdravotnictví pro pacienty.
18.05.2022 10:05 |

podobné články

Fakultní nemocnice Hradec Králové zřídila od začátku roku 2022 tři nové kliniky

 
Fakultní nemocnice Hradec Králové zřídila od začátku letošního roku tři nové kliniky. Transformací dosavadního Oddělení dětské chirurgie a traumatologie vznikla Klinika dětské chirurgie a traumatologie FN HK, z oddělení urgentní medicíny vznikla Klinika urgentní medicíny FN HK a třetí novou klinikou se stala Nefrologická klinika FN HK, která vznikla převodem části lůžkového fondu z III. interní gerontometabolické kliniky FN HK a začleněním dosavadního Hemodialyzačního střediska.
04.01.2022 12:40 |

podobné články

Krajská zdravotní pořádá seminář sester intenzivní péče

 
Klinika anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., ve spolupráci s anesteziologicko-resuscitačními odděleními děčínské, teplické, mostecké a chomutovské nemocnice, pořádá pod záštitou Ing. Petra Fialy, generálního ředitele Krajské zdravotní, a. s., Krajský seminář sester intenzivní péče. Stěžejními tématy semináře budou cévní vstupy, psychosociální aspekty práce v oblasti intenzivní péče a nové ošetřovatelské postupy.
23.02.2017 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6471 článků)

Centrum Tradiční čínské medicíny ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové navštíví delegace vědeckých špiček z celého světa

 
Nadační fond na podporu Tradiční čínské medicíny spolu s Fakultní nemocnicí Hradec Králové pozval na návštěvu Fakultní nemocnice i jejího Centra tradiční čínské medicíny delegaci vědců z Yale, Cambridge, Paříže, Regensburgu a dalších univerzit, kteří se věnují výzkumu v oblasti tradiční čínské medicíny. Delegace vědců zavítá do Fakultní nemocnice v Hradci Králové v rámci konference “Synergie mezi západní a východní medicínou”, kterou pořádá Ministerstvo zdravotnictví ČR o den dříve, dnes 23. února, v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.
23.02.2017 08:15 |

podobné články

FN Hradec Králové: III. interní gerontometabolická klinika FN HK si připomíná 30. výročí svého vzniku

 
III. interní gerontometabolická klinika Fakultní nemocnice Hradec Králové si letos na podzim připomíná 30. výročí svého založení. Klinika, na které je ročně hospitalizováno více než 2200 pacientů a dalších téměř 25 000 je vyšetřeno ambulantně, zajišťuje péči především o pacienty, kteří mají potíže s metabolismem a o geriatrické pacienty.
07.10.2021 11:05 |

podobné články

FN Hradec Králové: Neurochirugická klinika operuje každoročně více než dva tisíce pacientů

 
Neurochirurgická klinika Fakultní nemocnice Hradec Králové, která vznikla v roce 1952 jako první neurochirurgická klinika v celém tehdejším Československu, zajišťuje neurochirurgickou léčbu onemocnění mozku, míchy a páteře především pro pacienty z Královehradeckého kraje.
08.06.2022 10:10 |

podobné články

FN Hradec Králové: Výnos Kingspan Běhu proti rakovině pomůže pacientkám onkologie

 
Klinika onkologie a radioterapie Fakultní nemocnice Hradec Králové dnes převzala výtěžek druhého ročníku Kingspan Běhu proti rakovině, který se v Hradci Králové uskutečnil v neděli 8. října současně s Hradeckým půlmaratonem a Maratonem Hradec Králové.
27.11.2017 19:05 |

podobné články

Fakultní nemocnice Hradec Králové nabízí kurzy první pomoci pro veřejnost

 
Středisko kardiopulmonální resuscitace, které funguje ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, začalo od poloviny dubna nabízet kurzy první pomoci a základní resuscitace pro veřejnost. Středisko také pořádá kurzy pro zdravotníky nebo sociální pracovníky.
09.05.2023 22:20 |

podobné články

Hradec Králové - Bezpečné město 2011

 
Městská policie Hradec Králové ve spolupráci s Magistrátem města Hradec Králové pořádá 31. května 2011 v Šimkových sadech již pátý ročník dětského dne pod názvem „HRADEC KRÁLOVÉ – BEZPEČNÉ MĚSTO 2011“ .
16.05.2011 10:40 |

podobné články

Filharmonie Hradec Králové: Hudební fórum Hradec Králové 2022

 
Listopad bude v královéhradecké Filharmonii patřit Hudebnímu fóru Hradec Králové. Festival každoročně přináší do sálu Filharmonie Hradec Králové díla soudobé světové orchestrální hudby a svým zaměřením je na naší hudební scéně unikátní.
26.10.2022 21:25 |

podobné články

Filharmonie Hradec Králové: Hudební fórum Hradec Králové 2022

 
Listopad bude v královéhradecké Filharmonii patřit Hudebnímu fóru Hradec Králové. Festival každoročně přináší do sálu Filharmonie Hradec Králové díla soudobé světové orchestrální hudby a svým zaměřením je na naší hudební scéně unikátní.
26.10.2022 23:30 |

podobné články

FN Hradec Králové: FC Hradec Králové přivezl balíčky pacientům dětské kliniky

 
Několik desítek dárkových balíčků přivezli v adventním čase pacientům Dětské kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové zástupci fotbalistů z FC Hradec Králové. Distribuci na jednotlivých odděleních zajistí personál nemocnice.
06.12.2022 15:25 |

podobné články

FN Brno: Unikátní non-intubační metoda hrudní chirurgie v ČR

 
Chirurgická klinika LF MU a FN Brno ve spolupráci s Klinikou anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Brno úspěšně využívá v České republice unikátní non-intubační metodu hrudní chirurgie.
13.06.2018 14:55 |

podobné články

Lékař Martin Balík: Pokud se nám podaří nemocného zachránit, bude to velký úspěch

 
Již deset dní pečuje o pacienta s nejtěžší formou koronavirové infekce u nás, který je v kritickém stavu a byla u něj schválena léčba pomocí experimentálního léku Remdesiviru. Vedoucí lékař z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny VFN a 1. LF v Praze Martin Balík patří mezi naše přední odborníky na intenzivní péči, zeptali jsme se ho proto, na jeho zkušenosti s péčí o lidi s nejtěžší formou koronavirových infekcí.
25.03.2020 19:30 |

podobné články

Favipiravir ve VFN bude pro celou republiku

 
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze bude hlavním distributorem schválených experimentálních léků Favipiravir a Plaquenil v boji s koronavirem. Podrobnosti na tiskovém brífinku sdělili ředitel nemocnice David Feltl a vedoucí lékař intenzivní péče Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny VFN a 1. LF UK Martin Balík.
09.04.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: David Martin (117 článků) , David Martin (31 článků) , David Martin (31 článků) , David Martin (31 článků) , David Martin (29 článků) , David Martin (26 článků) , David David (1905 článků) , David Martin (25 článků) , David Martin (25 článků) , David Martin (19 článků) , David Martin (19 článků) , David David (1429 článků)

Kolaps? Ne. Dávám hlavu na špalek. Docent Balík zahltil Emmu Smetanu

 
Docent Martin Balík z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny VFN se dostavil do DVTV, aby podal informace o koronaviru z terénu. A mnohé asi překvapí. To, že má Česko velký nárůst, je dle něho normální a nevyhnutelné, prostě dohání, před čím se uzavřelo na jaře. A mluvil o svých pacientech s těžkým průběhem. „Já tomu říkám intenzivní obezitologie. Ti pacienti jsou extrémní stran svých rozměrů a mají spoustu rizikových faktorů, ač jsou někteří velice mladí,“ popsal. A že by v Česku nastala Itálie? Lékař dal hlavu na špalek a řekl to jasně.
17.09.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Emma Smetana (708 článků)

Úplná katastrofa pro tělo i duši, říká lékař Balík k distanční výuce a zákazu sportování dětí

 
Sám léčí ty nejtěžší případy covid-19, a přestože v posledních měsících tráví většinu času v nemocnici, usiluje o rozumné rozvolňování současných opatření, zejména co nejdřívější otevření škol a umožnění dětem sportovat. Vedoucí lékař intenzivní péče Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny z pražské Všeobecné fakultní nemocnice Martin Balík upozorňuje na dopady současné situace na zdraví dětí.
14.02.2021 10:20 |

podobné články