Článek

FN Brno: Známý šéfkuchař vaří pro zdravotníky, díky tomu dává práci i lidem s hendikepem

 
Jako v prvotřídní restauraci, tak si připadali zdravotníci na dvou covidových odděleních FN Brno, kteří dostali výborné menu od šéfkuchaře Marcela Ihnačáka.
30.03.2021 22:20 |

podobné články

Podobné články

Šéfkuchař Matteo (37) vařil i v New Yorku, zakotvil v Manifestu: „Praha je nejlepší kompromis.“

 
Sedmatřicetiletý italský šéfkuchař Matteo De Carli procestoval kus světa. Vařil v několika evropských i asijských velkoměstech, dva roky působil v New Yorku u prestižní mezinárodní sítě restaurací Cipriani. Už několik let však vaří v Praze, za což vděčíme hlavně jeho české partnerce. Naše hlavní město je podle Mattea tím nejlepším kompromisem, díky kterému je podle něj život u nás ideální. V současnosti vaří i v pop-up marketu Manifesto na Florenci.
22.12.2018 05:30 |

podobné články

Cestujících s hendikepem ve vlacích přibývá, ČD zjednodušily objednávky a upravují vozidla

 
Přes 2 350 cestujících s hendikepem již využilo objednávkový systém na webu ČD, který národní dopravce spustil loni v prosinci. V případě, že cestující potřebuje asistenci personálu, může si přepravu objednat z domova. Díky tomuto zjednodušení a díky větší nabídce pravidelných bezbariérových spojů se počet předhlášených přeprav za první pololetí meziročně výrazně zvýšil.
26.06.2014 10:30 |

podobné články

Když vaří táta: Charismatický šéfkuchař Martin Polačko vaří se svými syny

 
Chcete vidět, jak to vypadá v kuchyni, když vaří táta? Nechte se inspirovat sympatickým šéfkuchařem Martinem Polačkem, který zůstal se svými dvěma syny sám. Budou se vám sbíhat sliny. Zejména pokud milujete houby a švestky...
15.10.2012 12:55 |

podobné články

Odměna pro zdravotníky v Brně: Dobroty jim podstrojuje michelinský šéfkuchař Ihnačák

 
Jako v prvotřídní restauraci si musejí připadat zdravotníci na dvou covidových odděleních Fakultní nemocnice Brno. Skvělé menu pro ně totiž připravil šéfkuchař Marcel Ihnačák (42), oceněný dvěma michelinskými hvězdami.
04.04.2021 12:25 |

podobné články

Šéfkuchař Pohlreich je zděšen: Školství je v p*deli. Pro přicházející generaci není práce cool. Vydělávají tím, že dají dvacet fotek denně na internet!

 
Ve společnosti se rozvíjí náznaky neomarxistického přístupu, práce už není cool, sleduje delší dobu známý televizní šéfkuchař a podnikatel Zdeněk Pohlreich. „Přichází generace, která má vše velmi jednoduché. Školství je v prdeli. Dnešní vydělávání peněz je často zvrácené,“ říká v rozhovoru s Pavlem Štruncem na serveru Reflex.cz šéfkuchař, jenž považuje dotace za prokletí a zneužívání systému.
31.08.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Pohlreich (611 článků)

Tahle krásná žena je dcera krále Miroslava Vladimíra Ráže. Žije s velkým hendikepem

 
Mladší dcera Vladimíra Ráže Veronika Rážová (33) je velmi krásná žena, na které se vám na fotkách nejspíš na první pohled nebude zdát nic zvláštního. Veroniku ale osud poznamenal nepříjemným hendikepem – narodila se bez levé ruky.
16.03.2014 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Ráž (63 článků)

Zeman vysvětlil postiženým své výroky o začleňování školáků

 
Prezident Miloš Zeman dnes vysvětloval vedení Národní rady osob se zdravotním postižením své nedávné výroky o tom, že děti s určitým hendikepem by neměly být zařazovány do tříd se zdravými školáky. Uvedl, že neměl na mysli všechny postižené, ale pouze děti s vážným mentálním hendikepem. Novinářům to po setkání sdělil předseda rady Václav Krása. Informaci o tom přinesla ČTK.
24.02.2015 17:31 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27375 článků)

ČD loni přepravily rekordní počet cestujících se zdravotním hendikepem

 
Zájem o cestování vlakem mezi lidmi se zdravotním hendikepem, například na vozíku, roste. Loni přepravily České dráhy rekordní počet 7 546 osob, které si svou cestu objednaly prostřednictvím objednávkového systému národního dopravce.
18.01.2019 08:55 |

podobné články

Vychytávky Ládi Hrušky: Mýdlo, které neubývá, za cenu toho běžného!

 
Hrneček, který vaří kaši, a vaří a vaří a není tomu konce, známe všichni. Ale mýdlo, které mydlí, mydlí, mydlí a není tomu konce? A přece takové existuje, a to nejen v pohádce! Pojďme se spolu s Láďou Hruškou podívat, jak se takové zázračné – plstěné – mýdlo vyrábí. Navíc po sobě nezanechává mokré loužičky na krajích umyvadla a ještě ke všemu může být pěkným dárkem.
02.04.2016 06:20 |

podobné články

Hackeři ZESMĚŠNILI BRNO! Primátor Onderka je údajně hodlá zažalovat

 
Neznámí hackeři v úterý napadli oficiální webové stránky města Brna, www.brno.cz, a vytvořili na něm zesměšňující stránku platformy Žít Brno, www.brno.cz/zitbrno. Město Brno se od této stránky distancuje - i nadále je jedinou oficiální stránkou platformy Žít Brno stránka www.zitbrno.cz.
30.08.2011 12:55 |

podobné články

Hvězda Ulice a Sestřiček Patricie Pagáčová jak ji neznáte: Nová a mnohem náročnější životní role

 
Zábavné s užitečným se rozhodla spojit herečka Patricie Pagáčová (32), která opustila seriál Sestřičky na Primě, a šéfkuchař Zdeněk Marcín. Spojili i síly, talenty a nápady a teď se vydávají na cestu republikou vařit pro ty, kterých si váží nejvíce - pro zdravotníky. Jak se jim v pojízdné kuchyni daří, můžete sledovat na YouTube v novém pořadu Šéfkuchař na kolech.
22.02.2021 12:06 |

podobné články

Patricie Pagáčová se před porodem dala na vaření pro nemocnice

 
Zábavné s užitečným se rozhodli spojit Patricie Pagáčová (32) a Zdeněk Marcín (44). Herečka a šéfkuchař dali dohromady talent i nápady a vydali se na cestu republikou vařit pro zdravotníky. Jak se jim v pojízdné kuchyni daří, můžete sledovat v novém pořadu Šéfkuchař na kolech.
28.05.2010 14:00 |

podobné články

FN Brno: Fotbalisté a fanoušci Zbrojovky Brno podpořili zdravotníky

 
Ve čtvrtek 7. května 2020 se uskutečnilo oficiální předání šeku FC Zbrojovky Brno ve výši 1,2 mil. Kč. Šek předal předseda představenstva klubu Václav Bartoněk s Petrem Švancarou řediteli FN Brno Jaroslavu Štěrbovi.
07.05.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Švancara (57 článků)

BIS: Podpořte české zdravotníky, bojují za naše životy

 
Bezpečnostní informační služba se rozhodla veřejně podpořit české zdravotníky a přichází s iniciativou #ceskodekuje. Každý, komu není lhostejný boj českých zdravotníku s COVID-19, je může podpořit balíčkem potravin, sladkostí či nápojů a několika slovy povzbuzení a díků. BIS stejně jako v prosinci podpoří zdravotníky v Ústřední vojenské nemocnici.
12.03.2021 11:55 |

podobné články

Šéfkuchař vaří jídlo v myčce společně se špinavým nádobím

 
Vaření jídla v myčce na nádobí, které se začalo rozmáhat loni, se zpočátku možná zdálo jako vtip, ale ve skutečnosti se jedná o trend, který má dokonce vlastní kuchařku. Nicméně dlouho se jednalo především o záležitost pro nadšené ženy, což se teď změnilo, protože do přípravy jídla v myčce se pustil i zkušený šéfkuchař Stephen Gomes z Cardiffu.
01.07.2014 13:00 |

podobné články

Japonský šéfkuchař vaří speciality z hlíny, ochutnat můžete za 2 000 korun

 
Tokijská restaurace Ne Quittez Pas, která se zaměřuje na francouzské speciality, přidala na jídelníček poněkud extravagantní menu o šesti chodech. Stojí v přepočtu 2 000 korun a všech šest pokrmů obsahuje hlínu. Tu se snaží v gastronomii zpopularizovat už několik let šéfkuchař Tošio Tanabe a toto menu je jeho vrcholným dílem, informovala agentura Reuters.
10.02.2013 08:35 |

podobné články

Šéfkuchař vaří hamburger chutnající jako LIDSKÉ MASO!

 
Zajímalo vás někdy, co v ústech cítili lidojedi, když se zakousli do své pečínky? Kanibalismus byl sice ze Země téměř vymýcen, ale chuť lidského masa můžou lidé zakusit legálně třeba v Londýně. Tamní šéfkuchař James Thomlinson vytvořil karbanátky, jejichž chuť připomíná lidskou svalovinu.
28.09.2014 22:00 |

podobné články

Šéfkuchař Jamie Oliver je na pokraji bankrotu: 2 miliardy dluhů!

 
Vaří podle něj miliony lidí po celém světě. V televizi je šéfkuchař Jamie Oliver (42) celebritou první jakosti. V podnikání se mu ale nedaří. Řetězec restaurací Jamie’s Italian, které jsou rozesety po celé Británii, je těsně před krachem. Oliverovy dluhy se vyšplhaly na 73 milionů liber, tedy na více než dvě miliardy korun.
13.02.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jamie Oliver (133 článků)

VARI systém: moderní pomocník i pro nejnáročnější uživatele

 
VARI systém je v současnosti nejrozšířenější stavebnicový stroj na českém trhu. Svojí konstrukcí, pořizovacími i provozními náklady výrazně zastiňuje konkurenční produkty v dané kategorii, často nabízející velmi kompromisní řešení.  Jedna pohonná jednotka, dvě převodové skříně a několik přímo připojitelných zařízení ze stavebnice VARI vytváří multifunkční zařízení s nejširší využitelností od jara až do zimy.
23.06.2014 00:05 |

podobné články