Článek

Fischer má údajně slíbené peníze na doplacení kampaně, píše deník

 
Neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Fischer už má údajně slíbené dary na uhrazení milionových dluhů za kampaň. V dnešním vydání to píše Mladá fronta Dnes (MfD). Již ve středu vyplatil Fischer podle údajů z transparentního účtu své prezidentské kampaně za různé služby celkem dva miliony korun. Dar právě v této výši mu v úterý na účet poslal právník Danieľ Palko. Ostatní dárce Fischer ještě zveřejnit nechce.
28.03.2013 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků)
Podobné články

Fischer nabídl Sobotkovi schůzku, chce rozptýlit pochybnosti o splacení kampaně

 
Ministr financí Jan Fischer nabídl předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi schůzku, na níž je připraven rozptýlit pochybnosti, které má Sobotka ohledně splacení dluhů Fischerovy prezidentské kampaně. V České televizi to uvedl mluvčí ministerstva financí Ondřej Šrámek. Sobotka v sobotu v rozhovoru pro Právo uvedl, že by měl být Fischer kvůli nejasnostem s financováním kampaně odvolán.
13.07.2013 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Jan Fischer (1746 článků)

Neúspěšný prezidentský kandidát Fischer: Peníze na umoření dluhů za kampaň už mám!

 
Zadlužený neúspěšný kandidát na hlavu státu Jan Fischer má prý už údajně slíbené dary na uhrazení sedmimilionového dluhu za kampaň. Jména sponzorů však zatím zveřejňovat nechce, píše MF DNES.
28.03.2013 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků)

Dluhy, kam se podíváš. Fischer už je začal splácet, problémy má i Zeman

 
Neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Fischer už má údajně slíbené dary na uhrazení milionových dluhů za kampaň. Část dluhů zaplatil už ve středu. Problémy s dluhy z kampaně má i současný prezident Miloš Zeman.
28.03.2013 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků) , Miloš Zeman (21279 článků)

Václav Fischer vyhrál soud: Dva boeingy patří jemu!

 
Známý český podnikatel Václav Fischer minulý týden vyhrál u Vrchní soudu v Praze spor o vlastnictví dvou letadel Boeing 737, které konkurzní správce společnosti Charter Air (někdejší Fischer Air) prodal v dražbě. Podle soudu ale letadla do konkurzní podstaty nepatřila. Fischer rovněž obnovil svoji cestovku a v Německu podniká pod staronovým názvem Fischer Reisen.
14.01.2014 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Fischer (61 článků)

Babiš varuje koalici: Když neprojde zdanění hazardu, krajům nedám slíbené peníze

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) pohrozil, že pokud neprojde zvýšení daně z hazardu, nemusely by kraje dostat příští rok slíbené peníze navíc. O hazardní novele budou poslanci jednat ve čtvrtek na mimořádné schůzi. Hnutí ANO si vymínilo, aby se týž den dostalo na program i přerozdělování peněz krajům.
06.10.2015 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13756 článků)

Strašný amatér a podivné výmluvy. Známý novinář tepe Fischera

 
Tohle asi před pár měsíci největší favorit na prezidenta Jan Fischer nečekal: místo usednutí do prezidentského úřadu shání dnes těžce peníze na zaplacení milionových dluhů za svou velkolepou kampaň. Bohatí sponzoři se vypařili hned po neúspěšném prvním kole, zaplatit svému týmu už musel Fischer ze svého. Prý mu někteří dárci neposlali slíbené peníze. „Je to nepříjemná situace, to nikomu nepřeju,“ lituje Jana Fischera sociolog Ivan Gabal.
15.02.2013 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků)

Doplacení platů dělá dojem nenasytné malé domů, míní Wagnerová

 
Prosincový verdikt Nejvyššího soudu (NS) o nároku všech soudců a státních zástupců na zpětné doplacení mezd ostře kritizuje nejen laická veřejnost, ale třeba také bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu a nyní senátorka za Stranu zelených Eliška Wagnerová.
13.02.2015 03:35 |

podobné články

Po 11 letech správný důchod a s pomocí ochránkyně i jeho zpětné doplacení

 
Ochránkyně se zastala ženy, která 11 let dostávala nižší invalidní důchod, než jaký jí náležel. Po přepočítání na správnou výši přiznal úřad ženě doplatek celkově 200 000 Kč. Nejprve sice úřad uznal nárok na doplacení jen za 5 let zpátky, po šetření ochránkyně doplatil dalšího 3,5 roku, tedy maximum, co zákon umožňuje.
15.06.2017 21:10 |

podobné články

Fischer si dnes na Žižkově otevře volební kancelář

 
Bývalý úřednický premiér a uchazeč o prezidentský úřad Jan Fischer dnes na pražském Žižkově otevře volební kancelář. Chce se tam setkávat s občany a zástupci různých organizací. Fischerova spolupracovnice Sabina Tančevová už dříve řekla, že Fischer bude nyní v ČR trávit víc času než dosud. Z Londýna, kde působí jako viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj, bude kvůli prezidentské kandidatuře pravidelně jezdit. První fázi kampaně financuje Fischer ze svého a z darů podporovatelů.
28.04.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků)

Fischer podá vyúčtování kampaně i s miliónovými dluhy

 
Neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer podá v pátek v Senátu vyúčtování své kampaně. Podle profesora Jana Pirka, který je předsedou Fischerova volebního výboru, mu stále chybí mezi čtyřmi až pěti milióny korun, které prý Fischer svým dlužníkům uhradí později.
28.03.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků)

Fischer slibuje, že dluhy z prezidentské kampaně zaplatí do úterý

 
Příští ministr financí a neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Fischer do úterý splatí dluhy z prezidentské kampaně, které dosud činily pět milionů korun. Řekl to dnes novinářům poté, co designovaný premiér Jiří Rusnok oznámil, že Fischer bude v jeho úřednické vládě ministrem financí a vicepremiérem. 
08.07.2013 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

Fischer stále dokola tvrdí, že financování kampaně má vyřešené a v souladu se zákonem

 
Ministr financí Jan Fischer tvrdí, že financování jeho neúspěšné prezidentské kandidatury je vyřešené a bylo zcela v souladu se zákonem. Novinářům to dnes řekl na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně. Fischer přitom dluhy z kampaně splatil několik měsíců po uplynutí zákonné lhůty. Nejasnosti kolem peněz, kterými pohledávky uhradil, ministr považuje za dostatečně vysvětlené. Ministr financí o rezignaci neuvažuje, rozhodnutí je však podle něj v rukou premiéra Jiřího Rusnoka. 
17.07.2013 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Financování kampaně je vyřešené a v souladu se zákonem, prohlásil Fischer

 
Ministr financí Jan Fischer tvrdí, že financování jeho neúspěšné prezidentské kandidatury je vyřešené a bylo zcela v souladu se zákonem. V tiskovém prohlášení o tom ve středu ČTK informoval jeho mluvčí Ondřej Šrámek. Fischer přitom dluhy z kampaně splatil několik měsíců po uplynutí zákonné lhůty. Nejasnosti kolem peněz, kterými pohledávky uhradil, ministr považuje za dostatečně vysvětlené. K původu svého finančního daru se v médiích vyjádřil jen jeden ze sponzorů, kteří Fischerovi v nedávné době poslali několik milionů korun.
17.07.2013 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků)

Za nové voliče měl podnikatel slíbené zakázky

 
Podnikatel měl údajně za nové voliče ve Hřensku slíbené zakázky, vypověděl to dnes u ústeckého krajského soudu, který rozhoduje o platnosti loňských komunálních voleb v obci. Za jeden hlas sliboval 500 až 5000 Kč.
19.09.2011 16:45 |

podobné články

Praha bude bojovat o slíbené peníze na dopravní stavby

 
Vedení hl. m. Prahy využije všech prostředků, aby odvrátilo hrozbu, že na rok 2012 nedostane Praha z rozpočtu Ministerstva dopravy slíbené finanční prostředky na výstavbu a obnovu dopravní infrastruktury.
05.08.2011 12:45 |

podobné články

Zeman a Fischer možná porušili zákon, kvůli doplácení kampaně

 
Za porušení zákona zřejmě senátní mandátový a imunitní výbor označí ve své kontrolní zprávě to, že mu týmy Miloše Zemana a Jana Fischera nepředložily uzavřené vyúčtování nákladů na jejich prezidentskou kampaň. Jako jediní z devíti kandidátů po termínu splácejí své závazky a přijímají příspěvky na své volební účty.
09.04.2013 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků) , Miloš Zeman (21279 článků)

Fischer splatí dlužné milióny z kampaně na poslední chvíli

 
Neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer by měl sehnat peníze na zaplacení miliónových dluhů z kampaně od zatím neznámých sponzorů. Právu to v pátek řekl předseda jeho volebního výboru, kardiochirurg Jan Pirk.
23.03.2013 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků)

Režisér Troška tvrdě: Ze Slíbené princezny se mi chtělo zvracet! ČT se musela zbláznit

 
Nejočekávanějšími pohádkami jsou ty, které premiérově běží o Vánocích. Už během vysílání Slíbené princezny se začali rodiče rozčilovat. Podle Zdeňka Trošky (63) se K. J. Erben v hrobě obrací!
27.12.2016 11:50 |

podobné články

Václav Fischer prohrál soud o odškodné za dva boeingy

 
Václav Fischer nezíská od státu 334 milionů korun, o které se s ČR soudila německá společnost Aircraftleasing Meier und Fischer (AMF), ve které má Fischer většinový podíl.
30.03.2010 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Fischer (61 článků)