Článek

Firma z Vratimova má osm nakažených, v karanténě je 120 pendlerů

 
Osm nakažených zaměstnanců covidem-19 má k pátku společnost KES - kabelové a elektrické systémy z Vratimova u Ostravy, která vyrábí kabelové svazky pro automobilový průmysl. Koronavirem se nakazili zaměstnanci pocházející z Polska. V současné době pokračuje ve firmě výroba podle plánu, i když s mírně sníženou kapacitou. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
17.07.2020 19:45 |

podobné články

Podobné články

Fantom z Vratimova odhalen: Muže, který přepadl cyklistku a znásilni ji, policie dopadla!

 
Muž (27) se v úterý ráno vrhl na cyklostezce u Vratimova na ženu, která tudy jela na kole. Ohrožoval ji injekční stříkačkou a vynutil si na ní pohlavní styk.
26.04.2018 16:20 |

podobné články

Novinky s rouškami, ošetřovným i omezení pendlerů. Otce u porodů Babišova vláda zavrhla

 
Andrej Babiš (ANO) svolal vládu i na čtvrtek 19. března. Zasedla nakonec od 15:00 - a týden od vyhlášení stavu nouze v Česku, který výrazně omezil život řady lidí a přinesl i nové a přísné restrikce. Další novinky ve Strakově akademii oznámili ve čtvrtek večer. Návrh ohledně ošetřovného, dodávky roušek, omezení pendlerů či podporu pro firmy, které musely kvůli zákazům zavřít.
19.03.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků)

Podraz. Přinášíme do republiky peníze, rozčiluje se jihočeský pendler. Už jen natáhnout ostnaté dráty

 
ROZHOVOR Jihočech Pavel Hutník jezdí každodenně za prací přes hranice více než 20 let. Rozhodnutí vlády kvůli epidemii koronaviru cesty takzvaných pendlerů přes hranice omezit se mu nelíbí. Dojde podle něj k rozdělování rodin a desetitisíce pendlerů by se mohli ocitnout na českých úřadech práce. Více v rozhovoru.
24.03.2020 18:20 |

podobné články

Třešňák (Piráti): Zúčastnil jsem se demonstrace pendlerů a podepsal petici

 
Komentář na facebookovém profilu k protestům pendlerů
02.05.2020 07:35 |

podobné články

V ohnisku na Novojičínsku začaly plošné testy. Problém je s Poláky v autobusech

 
Moravskoslezští krajští hygienici v úterý budou jednat s polskými protějšky o vývoji koronavirové krize v kraji a situaci kolem pendlerů. Krajská hygienička Pavla Svrčinová jako kritický bod označila svážení polských pendlerů do příhraničních firem autobusy. Hygienici přikázali přepravcům, aby na českém území měli svážení roušky, v Polsku k tomu nemají pravomoc. S Poláky chce jednat i o výměně informací, která podle ní z Polska vázne. Právě ve firmách, které zaměstnávají pendlery, se podle hygieniků začaly objevovat další případy covidu-19.
14.07.2020 12:35 |

podobné články

Pendleři chtějí od státu proplatit testy

 
Stát by měl ze svých kompenzačních programů zpětně proplatit přeshraničním pracovníkům tisíce korun, které museli zaplatit za koronavirové testy. Ministerstvo práce a sociálních věcí by se mělo problematice pendlerů víc věnovat a pracovat na zlepšení komunikace mezi úřady v Česku a zahraničí. To jsou klíčové požadavky nové Asociace pendlerů ČR.
23.07.2020 14:25 |

podobné články

Čísla covidu, na zbytek nám Němci dlabou. Tohle si o nás myslí. A tihle Čechům zavařili. Silné zprávy

 
ROZHOVOR „Ty jsi Čech, ty jsi přenašeč!“ Takový postoj musí podle ředitelky Asociace pendlerů ČR Zuzany Vintrové snášet lidé, kteří dojíždějí v této době za prací do Německa. V rozhovoru řekla, kdo a čím to podle ní zavinil. Vysvětlila, kdo z pendlerů může přes hranice a kdo musel zůstat doma. Zmínila také případ německého otce, který směl své malé dítě, žijící v ČR, vidět jen „za účasti“ policie se samopaly. Promluvila i o možných problémech ohledně covidu na ubytovnách. Popsala i přístup vlády a Andreje Babiše.
03.03.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků)

Koronavirus na Dole Darkov: Hygienici evidují už 302 nakažených

 
V souvislosti s nákazou v Dole Darkov už hygienici evidují 302 nakažených, ve středu odpoledne o tom informovala Krajská hygienická stanice v  Ostravě. Od úterního odpoledne tak přibylo 26 případů. Z celkového počtu nakažených je 217 zaměstnanců včetně deseti pendlerů, 80 rodinných příslušníků horníků a pět pracovníků z jiných firem.
27.05.2020 16:50 |

podobné články

Německo: Panelák hrůzy. Ze 700 lidí 120 nakažených. Zavřeli je tam, oni chtěli ven. Dopadlo to zle

 
V Česku momentálně existuje několik ohnisek koronaviru. Nalézají se v Praze a v Moravskoslezském kraji. Lokální ohniska mají i v sousedním Německu. Jedno z ohnisek se nachází v dolnosaském Göttingenu. V karanténě se tam ocitlo na 700 lidí žijících v jednom bytovém komplex. U 120 z nich byla potvrzena nemoc covid-19. Několik lidí se komplex pokusilo opustit. Došlo ke střetům s policií.
22.06.2020 13:45 |

podobné články

V Darkově je už 276 nakažených horníků a jejich příbuzných

 
Už 276 nakažených odhalili hygienici v souvislosti s Dolem Darkov. Z toho je 201 zaměstnanců, mezi nimiž je desítka pendlerů, 71 rodinných příslušníků a čtyři další pracovníci jiných firem.
26.05.2020 20:10 |

podobné články

„Vy ta čísla nemáte?“ Hřib nevěděl, kolik je v Praze nakažených, Kroužková si ho v ČT podala

 
Od noční párty z 11. července v pražském nočním podniku evidují hygienici celkem 68 nakažených koronavirem včetně fotbalistů několika týmů. V karanténě kvůli tomu zůstává dalších 121 lidí přítomných. „Nenechává mě to klidným. Když se vyhlašoval nouzový stav, zvedl se počet nakažených z pár lidí na desítky,“ uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v pořadu Interview na ČT24. Praha má podle něj situaci pod kontrolou a věří, že zde k plošnému šíření nákazy nedojde. Bylo mu však zároveň vyčteno, že nemá ani aktuální data evidovaných případů nově nakažených v Praze.
22.07.2020 21:35 |

podobné články

Strojvedoucí metra má koronavirus, pražský dopravní podnik přechází na prázdninový provoz

 
Pražský dopravní podnik (DPP) oznámil, že koronavirem se nakazil strojvedoucí metra. V karanténě skončilo i 27 kolegů, s nimiž přišel do styku. Celkem je v karanténě přes 100 pracovníků DPP, oznámila firma v tiskové zprávě. Kvůli razantnímu poklesu počtu cestujících a narůstajícím počtům zaměstnanců v karanténě přistoupil dopravce i k omezení spojů na úroveň prázdninového provozu.
18.03.2020 09:10 |

podobné články

Čech skončil v karanténě ve Vietnamu! Panovalo podezření, že má v těle koronavirus

 
Počet lidí, kteří se nakazili smrtícím koronavirem, se neustále zvyšuje. Nakažených je už 2000, mrtvých 56. Český turista ve Vietnamu skončil v karanténě, panovalo podezření, že by mohl mít nebezpečnou nákazu. Spolu s českým turistou skončili v karanténě tři občané Vietnamu a sedm Číňanů.
26.01.2020 11:56 |

podobné články

V karanténě nejsem! vyvrátila lež ministra Vojtěcha lékařka ze soukromé laboratoře. Ten se omluvil

 
Už 19 nakažených koronavirem, oznámil v pátek večer ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Na dva případy přišli v soukromé laboratoři Tilia Laboratories v Praze. Jejich lékařka podle Vojtěcha skončila v karanténě, protože vzorky odebrala „nestandardním způsobem“. To ale lékařka Soňa Peková, jíž se vyjádření týká, vyvrátila. V karanténě nebyla a vzorky prý dokonce ani neodebírala - v laboratoři totiž odběrné místo nemají. „Věřím, že se mi pan ministr omluví,“ řekla Blesk Zprávám.
06.03.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1587 článků) , Adam Vojtěch (1226 článků)

„Dávejte stranou odpadky a utěrky,“ radí experti. V karanténě se izolujte od rodiny

 
V domácí karanténě by se měl člověk podle doporučení Státního zdravotního ústavu (SZÚ) izolovat i od rodiny. Nákup doporučuje objednat online, koupelnu užívat jako poslední a řádně po sobě uklidit. Separovat je třeba i odpadky včetně kapesníků. Vyplývá to z rad zveřejněných na webu SZÚ. V domácí karanténě jsou v Česku tisíce lidí, kteří se vrátili od soboty z Itálie. Doma je také většina z 58 nakažených v Česku, kteří nemají vážné příznaky, a nemusí tak být v nemocnici, i další lidé, kteří s nimi přišli do styku.
10.03.2020 20:10 |

podobné články

Skandál, který způsobil nárůst nakažených: Ochranka hotelu v karanténě spala s turistkami

 
Ochranka hotelu v australské Melbourne prý spala s turistkami z hotelu, který byl v karanténě. Měli tak přispět k současnému nárůstu případů nákazy koronavirem v metropoli a ve státě Victoria, jehož je Melbourne hlavním městem. Zaměstnanci firmy se měli dopouštět i dalších pochybení: Podávali si ruce, pouštěli turisty v karanténě k "normálním" turistům nebo třeba kouřili z jedné cigarety.
04.07.2020 18:25 |

podobné články

Zákeřný koronavirus se šíří rychle: 213 mrtvých, 9692 nakažených a Češka v karanténě

 
Nákaza smrtícím koronavirem si vyžádala už 213 životů, počet nakažených osob na 9692. V domácí karanténě je i Češka z Liberecka, která se na školení v Mnichově setkala s Číňankou, jež nakazila tři Němce. V Česku bylo vyšetřeno zatím 33 lidí s podezřením na koronavirus, u žádného z nich nemoc naštěstí nebyla potvrzena.
31.01.2020 07:41 |

podobné články

Koronavirus kosí už i městskou policii. V Praze je 26 nakažených příslušníků, 108 v karanténě

 
Pražská městská policie (MPP) ke 20. říjnu eviduje 26 zaměstnanců nakažených nemocí covid-19, z nichž desítka je samotných strážníků. V karanténě je navíc více než stovka zaměstnanců. Městskou policii zřizuje hlavní město a má přes 2 000 zaměstnanců. Praha je pandemií nejpostiženějším regionem.
13.10.2020 15:00 |

podobné články

Koronavirus v dopravním podniku: 165 nakažených zaměstnanců, další desítky jsou v karanténě

 
Pražskému dopravnímu podniku (DPP) vzrostl počet zaměstnanců nakažených nemocí covid-19. Podnik eviduje ke 4. listopadu celkem 156 pracovníků s pozitivním testem, což je více než dvakrát tolik než před zhruba třemi týdny. Další desítky lidí jsou v karanténě. Provoz MHD ohrožen není. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává téměř 11 000 lidí.
14.10.2020 14:30 |

podobné články