Článek
Podobné články

Filip Šebesta: Nesnesitelná lehkost eskalace a jihlavské politické klání v duchu cancel culture

 
V minulém týdnu jsem ve své glose psal o tom, že nepředstavitelné ani zdaleka neznamená nemožné, jak nám v míře více než vrchovaté ukazují poslední léta. Uplynulé dny nás o tom opět zhusta přesvědčovaly. Z Ruska přicházely obrázky pokračující mobilizace. Do zemí, kam to bylo možné, se dál snažily utéct před povinností účastnit se ukrajinského mlýnku na maso další desítky tisíc mladých mužů a chlapců. Jejich stát předváděl stále důmyslnější metody (mobilní rekrutační stanice na hranicích), jak jim v tom zabránit a zároveň prozatím zcela neuzavřít hranice.
01.10.2022 11:30 |

podobné články

Filip Šebesta: Nesnesitelná lehkost eskalace a jihlavské politické klání v duchu cancel culture

 
V minulém týdnu jsem ve své glose psal o tom, že nepředstavitelné ani zdaleka neznamená nemožné, jak nám v míře více než vrchovaté ukazují poslední léta. Uplynulé dny nás o tom opět zhusta přesvědčovaly. Z Ruska přicházely obrázky pokračující mobilizace. Do zemí, kam to bylo možné, se dál snažily utéct před povinností účastnit se ukrajinského mlýnku na maso další desítky tisíc mladých mužů a chlapců. Jejich stát předváděl stále důmyslnější metody (mobilní rekrutační stanice na hranicích), jak jim v tom zabránit a zároveň prozatím zcela neuzavřít hranice.
01.10.2022 22:00 |

podobné články

Individuální lekce cizích jazyků: skutečně efektivní způsob, jak se je naučit

 
Přimět se k učení se cizího jazyka není vždy jednoduché, ač by se to mohlo zdát opravdu užitečné. Spousta z nás ví, že bez té angličtiny už dnes v životě moc nepochodí, že němčina tady u nás v západních Čechách přijde vhod a že umět pár vět italsky by na dovolené taky udělalo pěknou parádu. Málokomu se s tím však chce opravdu hnout. Tu a tam si doma otevřeme nějakou tu učebnici, ale rychle jí zase zavřeme, občas si pustíme film v originále a po pár minutách stahujeme české titulky. Jen málo z nás u samostudia jazyka skutečně vydrží a je schopno držet pravidla hry. Mnozí s tím naopak začnou a po pár pokusech nevidí žádné výsledky – zřídkakdy jsme schopni sami sebe kontrolovat, opravovat si chyby či motivovat k výdrži a výkonům, které stojí za řeč. Ne každému se ale chce do jazykového kurzu angličtiny plného dalších lidí, které přece nechceme zdržovat nebo se v jejich společnosti naopak nudit. Pokud se poznáváte, nechte si představit svět soukromých lekcí – individuální výuky na míru, která když je vedena kvalitně, generuje perfektní výsledky. Svět individuálních lekcí Pod individuálními jazykovými kurzy si můžeme představit výuku jeden na jednoho, kdy „student“ nemá možnost utíkat pozorností a je po něm neustále vyžadováno. Takováto lekce je prostor pro lektora vytvořit prostředí, které bude studentovi obsahem šité na míru, bude respektovat jeho osobní požadavky a zároveň na základě předem vytvořeného plánu zahrnovat jasná pravidla hry. Intenzita výuky U individuálních lekcí je jako u každého jiného stylu studia nezbytné dodržovat intenzitu. Ta by měla být stanovena ještě před začátkem studia. Minimální intenzita pro postupný pokrok je 2x týdně po minimálně 60 minut, čím rychleji se potřebujeme posunout kupředu, tím častěji bychom na lekce měli docházet – jako maximum je však dobré respektovat intenzitu 4-5x týdně. Takto je... Čtěte více Příspěvek Individuální lekce cizích jazyků: skutečně efektivní způsob, jak se je naučit pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.04.2016 02:25 |

podobné články

Jaromír Šebesta z Chotěbuzi: Prostřelil kuší hlavu Romovi a odsedí si 10 let!

 
»Nešlo o sebeobranu, ani o nešťastnou náhodu,« řekl včera soud k případu, kdy loni v dubnu Jaromír Šebesta (39) v Chotěbuzi na Karvinsku zastřelil kuší Roma Romana H. (†39). A uložil trest: 10 let basy.
01.06.2013 12:15 |

podobné články

Střílel kuší na zloděje: Šíp mu prošel hlavou omylem, řekl u soudu Šebesta

 
Devětatřicetiletý Jaromír Šebesta, který loni v dubnu zastřelil šípem z kuše muže, o kterém si myslel, že ho chce okrást, stanul před Krajským soudem v Ostravě. Obžalován je z ublížení na zdraví a hrozí mu až 16 let vězení.
20.05.2013 15:10 |

podobné články

Ministrem životního prostředí by měl být podle premiéra Šebesta

 
Premiér Jan Fischer navrhl prezidentu Václavu Klausovi, aby pověřil řízením ministerstva životního prostředí ministra zemědělství Jakuba Šebestu. Premiér je přesvědčen, že Šebesta je odborně i manažersky dostatečně způsobilý, aby po zbytek mandátu vlády zvládl řízení obou resortů, uvedl v neděli mluvčí vlády Roman Prorok.
21.03.2010 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Šebesta (19 článků)

Kuší zastřelil údajného zloděje: Šíp mu prošel hlavou, ale omylem, tvrdí obžalovaný Šebesta

 
VIDEO: Náhoda, nebo jenom dobře promyšlená lež? U soudu dnes začal proces s Jaromírem Šebestou. Obžaloba ho viní ze zabití údajného zloděje. Šebesta mu kuší prostřelil mozek. Teď říká, že to bylo omylem. „Mířil jsem na auto. Žádného člověka jsem neviděl.“ A tohle není jediný jeho prohřešek. Podle policie pohlavně zneužíval dvě dívky, které za ním chodily na návštěvu.
20.05.2013 12:25 |

podobné články

Velitelem Vzdušných sil AČR se stal brigádní generál Jaromír Šebesta

 
Při slavnostním ceremoniálu, kterého se zúčastnila řada významných hostů, převzal náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář z rukou odcházejícího brigádního generála Libora Štefánika zástavu Vzdušných sil AČR. Tu předal novému veliteli, kterým se stal brigádní generál Jaromír Šebesta.
09.08.2016 20:20 |

podobné články

Jiří Šebesta vymyslel unikátní venkovní hry: Elektřina není třeba

 
Bodliny z ježka jako fousy pro figurku, dřevo ze staré skříně, ovčí vlna, plech ze střechy, kamení, bavlna, paroží či kančí čelist. Z toho všeho Jiří Šebesta (30) z Morávky na Frýdecko-Místecku vyrábí unikátní deskové hry.
27.03.2022 05:10 |

podobné články

Gravitační čočka ukázala nepředstavitelně vzdálenou planetu

 
Únorové kolo „České astrofotografie měsíce“ se zaměřilo hluboko do vesmíru. Autor vítězné fotografie, Alexander Kupčo, fotografoval ve směru souhvězdí Velké Medvědice zajímavý objekt, který nabízí pohled na nepředstavitelně vzdálenou planetu.
05.03.2011 09:40 |

podobné články

Pojistěte si život. Pomůžete sobě i rodině překonat těžké časy

 
Vyrovnat se se ztrátou člena rodiny je nepředstavitelně složité. Život, který jsme žili doteď, v jediném momentě skončí. Je potřeba v sobě najít hodně síly a věřit, že čas vše vyléčí. Nepředstavitelně složitou situaci navíc mohou zkomplikovat finanční potíže.
12.11.2021 15:10 |

podobné články

Vláda ignoruje ústavu. Ani neví, jestli balíček podepíše Klaus, upozornil Filip

 
Na tiskové konferenci KSČM vystoupil její předseda Vojtěch Filip a předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik. Filip upozornil, že i kdyby daňový balíček prošel Poslaneckou sněmovnou, nic to neznamená, jelikož o něm musí rozhodnout i Senát a prezident.
06.11.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (308 článků) , Vojtěch Filip (1558 článků)

Filip jde ve středu za prezidentem. Má se mluvit o budoucnosti vlády

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip naznačil, že komunisté již nepodpoří prodloužení nouzového stavu, který zatím platí do 14. února. Filip chce rozhodnutí konzultovat s prezidentem Milošem Zemanem, kam míří ve středu. Poté se kvůli tomu setká také s premiérem Andrejem Babišem. „Neznamená to, když nebude schválen nouzový stav, že se ruší automaticky všechna opatření, že všechno padá,“ ubezpečil místopředseda KSČM Stanislav Grospič.
02.02.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24847 článků) , Stanislav Grospič (189 článků) , Vojtěch Filip (1558 článků) , Miloš Zeman (27440 článků)

Filip Šebesta: Krátký komentář k plánovanému státnímu rozpočtu 2021

 
Sněmovna aktuálně projednává státní rozpočet na rok 2021. Podpořit jej do poslanecké sněmovny přišel i v posledních měsících na politické scéně prakticky absentující prezident republiky.
12.11.2020 18:46 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Být proevropský neznamená být nekritický

 
Rozhovor ministra zahraničí Zaorálka pro Hospodářské noviny vyvolal řadu reakcí, včetně samotného autora, který se ohradil proti dezinterpretaci některých svých výroků. Být proevropský neznamená být nekritický a neznamená ani zavírat oči před problémy, se kterými se Evropská unie potýká a které jsou různým způsobem symbolizovány v různých částech Evropy.
22.03.2017 13:40 |

podobné články

Filip Šebesta: Za co (ne)kritizovat paní Leyenovou

 
Komisařka von der Leyenová vzbudila vlnu mediálního odporu poté, co vyšlo najevo, že proudovým dopravním letadlem absolvovala padesátikilometrový přelet mezi Vídní a Bratislavou. I když je pokrytectví takového jednání ve světle britského klimatického summitu a řečí, které se tam vedly, evidentní, pohoršení bychom měli přenechat klimatickým aktivistům. Kancelář Leyenové pro let jistě nalezne relativně logické vysvětlení. Například to, že po zastávce v Bratislavě komisařka pokračovala dál do destinace, kde již letět dávalo mnohem větší smysl než mezi dvěma jmenovanými podunajskými metropolemi, a letadlo by tak jako tak mezi městy muselo přelétnout prázdné. To je ale vedlejší.
05.11.2021 19:40 |

podobné články

Filip Šebesta: Wałęsovo padesátimilionové Rusko

 
Zanedlouho poté co jsem se narodil, slavila polská nezávislá odborová organizace Solidarność, u jejíhož zrodu stál Lech Wałęsa, jedenáct let od svého vzniku. V té době byl již Wałęsa bezmála tři čtvrtě roku polským prezidentem. Nikdy nebyl intelektuálem, byl autentickým odborovým předákem, dělnickým vůdcem. To není vůbec nic špatného. Ve své době a na svém místě to pro věc, o níž usiloval, o svobodné demokratické Polsko, evidentně byla výhoda.
21.07.2022 13:35 |

podobné články

Na Břeclavsku se přemnožili komáři, odborníci žasnou

 
Odborníci jsou zaskočeni nebývalým množstvím komárů, kteří se v posledních dnech přemnožili na Břeclavsku. Bodavý hmyz těží z teplého počasí a vydatných dešťů v polovině září, konstatoval Oldřich Šebesta z krajské hygienické stanice, který rozšíření komárů sleduje posledních 20 let.
10.10.2014 14:50 |

podobné články

Filip chtěl ve sněmovně projednávat zrůdnosti kolem církevních restitucí. Snůška lží, zuřil ministr Herman a nakonec připomínal Hitlera

 
Ve sněmovně to dnes ještě před schvalováním pořadu schůze mezi poslanci pěkně vřelo. Do vlasů si vjeli předseda KSČM Vojtěch Filip a ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Filip totiž chtěl, aby poslanci zařadili do programu hned tři body týkající se řešení majetkových restitucí církvím. „Cisterciácké opatství nerespektuje zákon o tzv. majetkovém vyrovnání církví a domáhá se vydání majetku, který byl finančně oceněn a za nějž finanční náhrada již byla vyplacena,“ zlobil se Filip. To ale označil Herman za „snůšku lží“. „Toto bych nazval přímo chucpe!“ obořil se Herman na Filipa. To ale není vše, co si ti dva řekli...
04.04.2017 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1558 článků) , Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)