Článek
Podobné články

Velké účtování sociologa Hartla s polistopadovou érou: Mnoha lidem politika nedává smysl. Chybí morálka a slušnost

 
LISTOPAD 89 A COVID Čechům více než tři desítky let po revoluci nejvíce chybí porozumění tomu, odkud a kam kráčíme. „Mnoha lidem věci nedávají smysl, postrádají péči o morálku, duchovní hodnoty i slušnost ve vztazích, přestože materiální situaci hodnotí kladně,“ shrnuje nálady sociolog a zakladatel Střediska empirických výzkumů Jan Hartl. U příležitosti listopadového výročí upozorňuje, že spokojenost s demokracií činí jen 40 procent, a že se politici stále nepoučili předkládat vize a proměňovat sliby v činy.
23.11.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hartl (90 článků)

Ministrem životního prostředí by měl být podle premiéra Šebesta

 
Premiér Jan Fischer navrhl prezidentu Václavu Klausovi, aby pověřil řízením ministerstva životního prostředí ministra zemědělství Jakuba Šebestu. Premiér je přesvědčen, že Šebesta je odborně i manažersky dostatečně způsobilý, aby po zbytek mandátu vlády zvládl řízení obou resortů, uvedl v neděli mluvčí vlády Roman Prorok.
21.03.2010 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Šebesta (19 článků)

Kuší zastřelil údajného zloděje: Šíp mu prošel hlavou, ale omylem, tvrdí obžalovaný Šebesta

 
VIDEO: Náhoda, nebo jenom dobře promyšlená lež? U soudu dnes začal proces s Jaromírem Šebestou. Obžaloba ho viní ze zabití údajného zloděje. Šebesta mu kuší prostřelil mozek. Teď říká, že to bylo omylem. „Mířil jsem na auto. Žádného člověka jsem neviděl.“ A tohle není jediný jeho prohřešek. Podle policie pohlavně zneužíval dvě dívky, které za ním chodily na návštěvu.
20.05.2013 12:25 |

podobné články

Střílel kuší na zloděje: Šíp mu prošel hlavou omylem, řekl u soudu Šebesta

 
Devětatřicetiletý Jaromír Šebesta, který loni v dubnu zastřelil šípem z kuše muže, o kterém si myslel, že ho chce okrást, stanul před Krajským soudem v Ostravě. Obžalován je z ublížení na zdraví a hrozí mu až 16 let vězení.
20.05.2013 15:10 |

podobné články

Jaromír Šebesta z Chotěbuzi: Prostřelil kuší hlavu Romovi a odsedí si 10 let!

 
»Nešlo o sebeobranu, ani o nešťastnou náhodu,« řekl včera soud k případu, kdy loni v dubnu Jaromír Šebesta (39) v Chotěbuzi na Karvinsku zastřelil kuší Roma Romana H. (†39). A uložil trest: 10 let basy.
01.06.2013 12:15 |

podobné články

Velitelem Vzdušných sil AČR se stal brigádní generál Jaromír Šebesta

 
Při slavnostním ceremoniálu, kterého se zúčastnila řada významných hostů, převzal náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář z rukou odcházejícího brigádního generála Libora Štefánika zástavu Vzdušných sil AČR. Tu předal novému veliteli, kterým se stal brigádní generál Jaromír Šebesta.
09.08.2016 20:20 |

podobné články

Jiří Šebesta vymyslel unikátní venkovní hry: Elektřina není třeba

 
Bodliny z ježka jako fousy pro figurku, dřevo ze staré skříně, ovčí vlna, plech ze střechy, kamení, bavlna, paroží či kančí čelist. Z toho všeho Jiří Šebesta (30) z Morávky na Frýdecko-Místecku vyrábí unikátní deskové hry.
27.03.2022 05:10 |

podobné články

TOP 09: Na Znojemsku zvítězila poctivost a slušnost

 
Ve volebním štábu Tomáše Třetiny se radují. Společný kandidát šesti stran dokázal, že Znojemsko si zaslouží poctivého a pracovitého senátora. I přes negativní kampaň, která byla proti němu vedená, voliči rozhodli, že slušnost a poctivost je pro ně stále důležitým faktorem.
12.10.2020 15:30 |

podobné články

Pokrytectví umělců od Krause. Ani Deník Referendum neuspokojili

 
„Intelektuálové, umělci a politici se v Show Jana Krause vymezili proti Miloši Zemanovi. Jejich apel na slušnost ale nestačí. Slušnost se totiž více než od vznešených slov odvíjí od schopnosti myslet a pomáhat těm slabším,“ zmínil Tomáš Pavlas ve svém komentáři na serveru DeníkReferendum.cz.
30.10.2016 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1214 článků) , Tomáš Kraus (96 článků) , Tomáš Kraus (96 článků)

Kaňkovský (KDU-ČSL): Slušnost není slabost

 
Slušnost není slabost - tato slova jsem si zvolil v letošní kampani pro volby do Poslanecké sněmovny bez velkého váhání.
03.09.2017 22:25 |

podobné články

Pirát Bartoš: Přijít na Hrad na předání vyznamenání je slušnost

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš dnes přijde s manželkou Lydií na předání státních vyznamenání na Pražský hrad. Označil to za slušnost, přestože chápe politiky, kteří to odmítli. Dnes to řekl před jednáním republikového výboru strany.
28.10.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2577 článků)

Sobotka (ČSSD): Slušnost není slabost, slušnost je síla

 
Komentář na facebookovém profilu k druhému kolu prezidentské volby
26.01.2018 21:20 |

podobné články

Fiala (ODS): Slušnost není slabost, slušnost do politiky patří

 
Komentář na facebookovém profilu k vulgárnímu vyjadřování prezidenta republiky
16.10.2018 10:50 |

podobné články

Zklamaný brněnský primátor Vokřál, mířící do opozice: Platíme daň za naší slušnost

 
Je to černé na bílém. Zástupci ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD dnes v Brně podepsali koaliční smlouvu o spolupráci v brněnském zastupitelstvu poté, co obešli vítězné ANO v čele s Petrem Vokřálem. Ten v posledních měsících na častou otázku, kde udělal při vyjednávání chybu, jasně odpovídá, že dojeli na slušnost, jež si paradoxně touto formou vybrala svou daň. „Je to smutný obrázek naší politiky,“ řekl Vokřál v rozhovoru pro Český rozhlas Plus a rovnou se ke koaliční smlouvě, kterou již prostudoval, vyjádřil.
05.11.2018 22:05 |

podobné články

„Chtít jejich smrt je slušnost.“ Umělec z pořadu ČT přidal a chytil se do pasti

 
Přál smrt Pavlu Tykačovi a možná i těm, kdo s ním mluvili. Omluvil se? Ne. Dokumentarista Vladimír Turner trvá na tom, že přeje smrt všem oligarchům. „Což vidím jako slušnost, ne urážku,“ řekl na instagramu. Podle Tomáše Jirsy, který rozhovor s Tykačem vedl, je potřeba udělat v písku čáru. „Války se vedou sice neúprosně a vášnivě, ale smrt se protivníkovi nepřeje, a zejména ne jeho dětem a rodině,“ míní.
11.03.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (98 článků)

Profesor Svoboda o nové vládě: Důstojnost a slušnost? Znechucení ze senátorů. Snad to pan Válek nemyslel vážně...

 
Důstojnost a slušnost, dvě hlavní hesla nové vlády dvou koalic. Profesor Jiří Svoboda je rozebral z pohledu teorie i politické praxe, která od těchto vizí začíná značně ujíždět už před jmenováním vlády. Ať už výroky chystaného ministra zdravotnictví, nebo představami premiéra Fialy o řešení energetické krize letošní zimy. Korunou je pak chování senátorů ze stran nové vlády k nemocnému prezidentu Zemanovi, které vskutku nastavuje nové standardy slušnosti.
29.10.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (507 článků) , Jiří Svoboda (507 článků) , Jiří Fiala (332 článků) , Jiří Fiala (332 článků) , Jiří Zeman (1381 článků)

Topkař Chroust: Do politiky se vrací slušnost a odpovědnost

 
Předseda Krajské organizace TOP 09 Liberec Martin Chroust je přesvědčen, že koalice SPOLU a PirSTAN vrátí slušnost a odpovědnost do české politiky. „Cítili jsme bezmoc,“ připomíná také Chroust.
24.11.2021 16:20 |

podobné články

Vystrčil (ODS): Volte slušnost

 
Ve čtvrtek 29. září od 16 hodin v Jihlavě na koncertě s názvem VOLÍME SLUŠNOST vyvrcholí volební kampaň Miloše Vystrčila před druhým kolem voleb do Senátu.
27.09.2022 10:30 |

podobné články

Veterán ČSSD: Co to dnes mají lidé za úroveň? Třicet let po sametu tu vládne nenávist a vulgarita. Dnes zvolí každého, kdo chce vyhánět cikány. Sobotka je slušný chlap

 
ROZHOVOR „Téměř třicet let po sametu jsme na tom tak, že morálka, mravnost, spravedlnost, poctivost, upřímnost nehrají žádnou roli. Tady hrají roli nabubřelost, okázalost, vulgarita,“ podivuje se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý senátor za Jablonecko František Vízek. „Čím si získal voliče Okamura? Nenávistnou kampaní. V České republice je to bohužel tak, že když se objeví nějaká Janáčková nebo Čunek, kteří jdou do volební kampaně s nějakým heslem typu, že je třeba cikány vystěhovat, tak mají jistotu zvolení. I kdyby byli kdokoliv. Nechápu, že Češi ve druhé dekádě jednadvacátého století mají takovéto hodnoty, že tihle lidé vyhrávají,“ dodává.
24.02.2018 12:40 |

podobné články