Článek

Filip se naštval na Babiše kvůli nouzovému stavu

 
V lednu komunisté zvedli ruku pro prodloužení nouzového stavu pod podmínkou, že premiér Andrej Babiš otevře lyžařské areály a postupně i školy. Šéf hnutí ANO Babiš to slíbil a nesplnil. V únoru proto KSČM Babišovi vzkázala, že už pro prodloužení nouzového stavu ruku nezvedne. Sněmovna skutečně pokračování nouzového stavu neschválila, ale Babiš poslance obešel a dohodl se na vyhlášení nouzového stavu s hejtmany. V tu chvíli předseda KSČM Vojtěch Filip vypěnil.
16.02.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21012 článků) , Vojtěch Filip (1447 článků)
Podobné články

Blatný: Je jen otázkou času, kdy se k nouzovému stavu vrátíme

 
Pokud nebude i po 14. únoru pokračovat nouzový stav, do dvou týdnů by mohla být situace ve většině nemocnic v Česku stejná jako nyní v chebské nemocnici. Novinářům to před čtvrtečním hlasováním Sněmovny o prodloužení nouzového stavu řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Dodal, že by se i tak muselo Česko po nějaké době k nouzovému stavu vrátit.
11.02.2021 12:15 |

podobné články

Ministryně Schillerová: Nemůžete kvůli nouzovému stavu splácet? Dáme vám oddechový čas

 
Pandemie koronaviru obrátila náš každodenní život vzhůru nohama. Řadě domácností kvůli nouzovému stavu rapidně poklesly příjmy a bez nich se spotřebitelský úvěr nebo hypotéka splácí velice těžko. Asi nikdo z nás nebyl připraven na to, co se teď děje.
08.04.2020 10:05 |

podobné články

Kvůli nouzovému stavu ubylo testů na HIV, méně je i odhalených případů

 
Kvůli koronavirové nákaze a nouzovému stavu ubylo v Česku v březnu a dubnu testování na AIDS. Zatímco loni za tyto dva měsíce lékaři provedli celkem 233.000 testů a odhalili 40 případů nákazy virem HIV, letos bylo vyšetření 194.000 a nových pacientů 23. Vyplývá to ze statistik Národní referenční laboratoře pro HIV/AIDS Státního zdravotního ústavu.
07.06.2020 10:50 |

podobné články

Parkovací zóny už kvůli nouzovému stavu města rušit nechtějí

 
Pražský magistrát neplánuje kvůli nouzovému stavu a tvrdým vládním nařízením proti šíření koronaviru dočasně zrušit systém parkovacích zón, jako to udělal na jaře. K tomuto kroku se nechystá ani Brno. Krok by tak musela nařídit jedině vláda.
14.10.2020 15:00 |

podobné články

Filip Babiše napíná. Podporu rozpočtu ani nouzovému stavu neslíbil

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip se s premiérem Andrejem Babišem (ANO) na podpoře rozpočtu nedohodl. Komunisté dále trvají na snížení rozpočtu ministerstva obrany o 10 miliard korun. KSČM zatím ani neví, zda podpoří prodloužení nouzového stavu, uvedl Vojtěch po úterním ranním jednání s premiérem.
08.12.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21012 článků) , Vojtěch Filip (1447 článků)

A dost! Význační advokáti se bouří proti nouzovému stavu. Postihované občany budou hájit proti státu

 
Advokátka Daniela Kovářová a advokát Zdeněk Tomíček se vyjádřili ve svém tiskovém prohlášení k protiústavně vyhlášenému nouzovému stavu vládou. Jejich dopis pak podepsali i další signatáři z řad advokátské a právnické obce.
15.02.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (233 článků)

Trikolóra se postavila proti vládě i nouzovému stavu. Podpoříme žalobu i vyslovení nedůvěry vládě, řekl Klaus ml.

 
V pondělí večer mimořádně zasedlo předsednictvo hnutí Trikolóry, aby zaujalo postoj k opětovně vyhlášenému nouzovému stavu. Jak potvrdil poslanec Václav Klaus ml., hnutí je připraveno podniknout všechny kroky k tomu, aby nedovolilo vládě ohýbání Ústavy a pokračování v plošných opatřeních, která v boji proti Covid-19 stejně nefungují.
16.02.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10227 článků)

Tohle ne! Mám toho dost! Podraz od Babiše! Vojtěch Filip zvažuje, že KSČM se na vládu vykašle

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip je pořádně naštvaný. Zatímco původně to vypadalo, že jediným jablkem sváru ohledně nově sestavované vlády premiéra Andreje Babiše bude osoba Miroslava Pocheho (ČSSD), nyní je vše jinak. Vojtěchu Filipovi vadí, že Babiš na poslední chvíli zamíchal kartami v dozorčí radě státem vlastněného gigantu ČEZ a dosadil tam svoje lidi. Problém má Filip i s některými nominacemi na jednotlivá ministerstva. O svých pochybnostech se Vojtěch Filip rozhovořil pro MF Dnes.
26.06.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21012 článků) , Vojtěch Filip (1447 článků)

Vláda obešla ústavu, mají jasno právníci. Na stole jsou první žaloby i trestní oznámení

 
Vyhlášení nového nouzového stavu podle České advokátní komory (ČAK) porušuje principy ústavního zákona o bezpečnosti a ignoruje podstatu parlamentní demokracie. Profesní organizace advokátů považuje postup vlády za nepřijatelný. Nemůže být odůvodněn ani potřebou dalšího boje s nákazou nemoci covid-19, uvedla komora v prohlášení na webu Advokátní deník. Seznam Zprávy zase napsaly, že členové vládní legislativní rady ani její předsedkyně a ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) nevědí o tom, že by se rada zabývala vyhlášením nového nouzového stavu, jak to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Ten navíc spolu s dalšími členy vlády kvůli nouzovému stavu čelí trestnímu oznámení.
15.02.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21012 článků) , Marie Benešová (349 článků)

"U toho se vám udělá špatně od žaludku." Filip se naštval a vyzval Hermana k rezignaci

 
Ministra kultury Daniela Hermana vyzval k rezignaci šéf komunistů Vojtěch Filip. Zároveň vyzval premiéra Bohuslava Sobotku, aby Hermana odvolal „za porušování ústavního slibu a trvalé porušování politiky vlády“. Filip o tom dnes informoval dopisem, který rozeslal médiím.
29.10.2016 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků) , Vojtěch Filip (1447 článků) , Daniel Herman (1105 článků)

Šest úkolů pro Babiše. Fiala, Jurečka a Pekarová dali najevo, co bude stát delší nouzový stav

 
Koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) definovala ve svém prohlášení šest kroků, které by vláda měla splnit, pokud chce hledat podporu nouzovému stavu. Podle ní stojíme na křižovatce. „Jde nám v první řadě o ochranu zdraví a životů lidí. Buď budou poslanci jenom nadále pokračovat v prodlužování restrikcí a nouzového stavu, nebo vláda přistoupí také k sérii rozumných rozhodnutí, která navrhujeme,“ poznamenali Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Petr Fiala (ODS).
08.02.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1791 článků) , Marian Jurečka (748 článků)

Filip po volebním debaklu končí v čele komunistů. Sněmovnu ještě zváží

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip oznámil, že nebude na sjezdu pozici v čele komunistické strany obhajovat. Celé vedení komunistické strany dalo kvůli neúspěchu v krajských a senátních volbách funkce k dispozici. Členové výkonného výboru vzali jejich krok na dnešním zasedání na vědomí, řekl Filip novinářům. Zda bude kandidovat znovu do Sněmovny, ještě rozhodnutý není, doplnil posléze Filip pro Blesk Zprávy. V současnosti je její místopředsedou.
09.10.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1447 článků)

Jarní úklid v Praze: Řidiči nemusí kvůli nouzovému stavu přeparkovávat auta, TSK pod nimi uklidí ručně

 
Při blokovém čištění ulic, které začne v Praze v sobotu 4. dubna a potrvá do konce června, nebudou muset lidé přeparkovávat svá auta. Technická správa komunikací (TSK), která úklid zajišťuje, to uvedla v tiskové zprávě. Důvodem je, aby lidé nemuseli v podmínkách nouzového stavu kvůli přeparkování vycházet z domu. Úklid i pod zaparkovanými vozy budou pracovníci zajišťovat ručně.
24.03.2020 11:25 |

podobné články

Kobylí hlavo. Hejtmani čelí kvůli nouzovému stavu výhrůžkám

 
Kvůli vyhlášení nového nouzového stavu na žádost hejtmanů čelí nyní šéfové krajů výhrůžkám. Na sociálních sítích si na to postěžovala hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) nebo šéf Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD).
15.02.2021 13:25 |

podobné články

Stropnický: „Komunisty rozpustit.“ Filip tepal „prospěcháře z KSČ“ Babiše

 
KSČM se sjela do hotelu na pražském Chodově zvolit nové či staronové vedení. Post předsedy obhajuje Vojtěch Filip, který by vyhrál již počtvrté. KSČM však za poslední tři roky ztratila 10 tisíc členů. A „zelený“ Matěj Stropnický má pro „rudé“ návrh: Nechcete se rovnou rozpustit? Vojtěch Filip pak na sjezdu připomněl i komunistickou minulost Andreje Babiše, někdejšího člena KSČ.
14.05.2016 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21012 článků) , Matěj Stropnický (507 článků) , Vojtěch Filip (1447 článků)

K pondělní schůzce Babiše a Hamáčka o vládě se připojí i Filip

 
K jednání předsedů hnutí ANO a ČSSD Andreje Babiše a Jana Hamáčka o možné vládní koalici ANO a sociální demokracie se v pondělí připojí také šéf KSČM Vojtěch Filip. Filip o tom dnes informoval ČTK. Komunistická strana by měla podle dosavadních dohod tolerovat případný menšinový kabinet ANO a ČSSD.
06.05.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21012 článků) , Jan Hamáček (2593 článků) , Vojtěch Filip (1447 článků)

Není tolerance Babiše problém? Toto prohlásil Filip pro stranické noviny po výbuchu ve volbách

 
Šéf komunistů Vojtěch Filip dal rozhovor stranickým Haló novinám a určitě to pro něj nebylo lehké. KSČM totiž krajské volby projela na celé čáře. „Je to zklamání.“ Velkou naději vkládá Filip do příchozí krize. Také hodlá změnit strategii před sněmovními volbami. Tolerance Andreje Babiše může být prý také problém. Bez KSČM by byl chaos.
05.10.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21012 článků) , Vojtěch Filip (1447 článků)

Pamětník Filip se naštval na Piráty: Takto se tu chovali Sládkovi republikáni

 
Šéf komunistů Vojtěch Filip dnes nařkl Piráty z toho, že se nechutně předvádějí, a připodobnil je k republikánům Miroslava Sládka, kteří se objevovali v české politice v 90. letech. Podle Pirátů je ale Filipovo vyjádření vrcholem demagogie. Filipovi vadilo, že Piráti svými interpelacemi na nepřítomného premiéra Andreje Babiše zabrali téměř polovinu dopoledního bloku jednání Sněmovny.
30.01.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21012 článků) , Vojtěch Filip (1447 článků) , Miroslav Sládek (142 článků)

Filip chtěl ve sněmovně projednávat zrůdnosti kolem církevních restitucí. Snůška lží, zuřil ministr Herman a nakonec připomínal Hitlera

 
Ve sněmovně to dnes ještě před schvalováním pořadu schůze mezi poslanci pěkně vřelo. Do vlasů si vjeli předseda KSČM Vojtěch Filip a ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Filip totiž chtěl, aby poslanci zařadili do programu hned tři body týkající se řešení majetkových restitucí církvím. „Cisterciácké opatství nerespektuje zákon o tzv. majetkovém vyrovnání církví a domáhá se vydání majetku, který byl finančně oceněn a za nějž finanční náhrada již byla vyplacena,“ zlobil se Filip. To ale označil Herman za „snůšku lží“. „Toto bych nazval přímo chucpe!“ obořil se Herman na Filipa. To ale není vše, co si ti dva řekli...
04.04.2017 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1447 článků) , Daniel Herman (638 článků) , Daniel Herman (1105 článků)