Článek

Filip Andler: Lipavský ministrem zahraničí – zlý sen skutečností?

 
V rámci dělení koryt připadlo ministerstvo zahraničí Pirátům.
20.11.2021 07:35 |

podobné články

Podobné články

Vojtěchovi se vzdaluje křeslo velvyslance. Kandidát na ministra Lipavský ho ve Finsku nechce

 
Kandidát na ministra zahraničí Jan Lipavský (Piráti) se domnívá, že dosluhující ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) by se neměl stát velvyslancem ve Finsku. Lipavský Deníku N řekl, že výhrady má i k vyslání zástupce ředitele zahraničního odboru prezidentské kanceláře Petra Pirunčíka na Ukrajinu. Obě nominace letos schválila vláda Andreje Babiše (ANO).
08.11.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků) , Vojtěch Adam (1735 článků) , Adam Vojtěch (1347 článků)

Chystaný ministr zahraničí Lipavský: Jasná orientace na EU a NATO. A třeba Tchaj-wan, ten má čipy...

 
Koalice SPOLU a Piráti se Starosty chtějí mít v možné budoucí nové vládě kromě ministra zahraničí také ministra pro evropské záležitosti. Co by měly být hlavní priority zahraniční politiky nového kabinetu? O tom hovořil na Českém rozhlasu Plus někdejší poslanec Jan Lipavský (Piráti), o němž se spekuluje jako o možném kandidátovi na ministra zahraničí.
04.11.2021 18:50 |

podobné články

Hasil průšvih? Lipavský na fotce, která Zemana potěší. I s Pekarovou

 
Zdálo se, že právě izraelská otázka bude jedním z důvodů, proč prezident Miloš Zeman, nebude chtít jmenovat kandidáta Pirátů Jana Lipavského ministrem zahraničních věcí. Dráždí jej především jeho odmítavý postoj stěhování české ambasády v Izraeli. Pětikoalice ale stále doufá, že po společném setkání hlava státu názor změní. To se nyní nezdá tak nereálné poté, co se Lipavský nechal zvěčnit při návštěvě na izraelské ambasádě.
03.12.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26704 článků)

Hasil průšvih? Lipavský na fotce, které Zemana potěší. I s Pekarovou

 
Zdálo se, že právě izraelská otázka bude jedním z důvodů, proč prezident Miloš Zeman, nebude chtít jmenovat kandidáta Pirátů Jana Lipavského ministrem zahraničních věcí. Dráždí jej především jeho odmítavý postoj stěhování české ambasády v Izraeli. Pětikoalice ale stále doufá, že po společném setkání hlava státu názor změní. To se nyní nezdá tak nereálné poté, co se Lipavský nechal zvěčnit při návštěvě na izraelské ambasádě.
03.12.2021 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26704 článků)

Lipavský (Piráti): Personální situace na ministerstvu zahraničí vyžaduje okamžité řešení

 
Pirátský poslanec Jan Lipavský inicioval svolání svolání mimořádného zasedání zahraničního výboru na 10. července.
28.06.2018 23:10 |

podobné články

Filip Andler: OSN odmítá sankce proti Venezuele

 
Pravicoví komentátoři s oblibou svádí neutěšenou ekonomickou situaci Venezuely na socialismus, ve skutečnosti však většinu problémů způsobují americké sankce, které tuto latinskoamerickou zemi drtí už řadu let.
22.09.2021 20:00 |

podobné články

„Bude to zlý, bude to zlý, bude to zlý, pokud jsou za tím oni!" Miliardáři roztáhli portmonky. Víme vše o rozhodujícím útoku na premiéra

 
Jsou informace, které není dobré přecházet. Právě do tohoto ranku lze vsunout nenápadnou zmínku Babiše mladšího o jeho plánované knize. K jejímu vydání možná přece jen dojde, ovšem bez velkolepé produkce, s jakou se původně počítalo. Novinář a velký bojovník proti vládě Andreje Babiše, Pavel Šafr, chtěl totiž před volbami rozeslat lidem miliony výtisků svých novin. Nyní se ukazuje, že to má háček. Nechce mu je údajně vytisknout podnikatel Křetínský.
18.09.2021 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků)

Pirát Lipavský: Ruská válečná agrese. Pozor na Zemana!

 
Poslanec Jan Lipavský (Piráti) má za to, že se Západ, tedy i Česká republika, musí postavit na stranu Ukrajiny a jasně tuto zemi podpořit, neboť agresivní počínání Ruské federace v Kerčském průlivu nelze tolerovat.
27.11.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (474 článků)

Piráti na výzvědách. Kdo dostaví Dukovany?

 
Vláda Andreje Babiše sice stále ještě nerozhodla, zda vypíše tendr na výstavbu nových jaderných bloků v Dukovanech nebo Temelíně, pirátský místopředseda zahraničního výboru Sněmovny Jan Lipavský už ale vyrazil na výzvědy. Obešel ambasády Ruska, USA, Francie, Jižní Koreje, Číny i Německa, aby si prý udělal obrázek, co která země nabízí. Dostavbu jaderné elektrárny pokládá Lipavský za nutnou.
05.01.2019 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků)

Kdo by byl nejlepší na výstavbu nových jaderných bloků? Pirát ze zahraničního výboru se vrhnul do pátrání

 
Pirát Jan Lipavský, jenž je místopředsedou zahraničního výboru Sněmovny, vyrazil na ambasády Ruska, USA, Jižní Koreje, Francie, Číny i Německa. Chtěl vědět, co které země nabízejí v otázce výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech či v Temelíně. Vláda sice ještě o tendru nerozhodla, Lipavský však dostavbu jaderné elektárny pokládá za důležitou. Píše to server Novinky.cz.
05.01.2019 08:50 |

podobné články

Rusko nám nařizuje, uhodil Pirát. A z SPD: Jsem už starší a vidím, že si necháváme nakukat

 
Hosty duelu na Českém rozhlasu Plus byl místopředseda sněmovního zahraničního výboru Jan Lipavský (Piráti) a člen výboru Jaroslav Holík (SPD). Neshodli se na tom, zda komunikaci s Ruskem pomůže nový zmocněnec pro konzultaci s Ruskou federací Rudolf Jindrák. Lipavský tvrdí, že nikoliv, Holík oponuje, že úkolem diplomacie je nějaké styčné body najít.
21.07.2020 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Holík (67 článků) , Jan Holík (8 článků)

Co „urvali“ Piráti: Michálek a Lipavský o ministerských ambicích i sporu se STAN

 
Piráti zažili po volbách hořké pocity. Ačkoli se dostali do vládní koalice, budou ve Sněmovně v počtu, který si nepředstavovali ani v nejhorších scénářích. Paradoxně ale budou mít na počet poslanců největší zastoupení ve vládě - ze 4 zvolených bude s nejvyšší pravděpodobností polovina v novém kabinetu Petra Fialy (ODS). Podle kandidáta na ministra pro legislativu Jakuba Michálka se bude vykroužkování Pirátů aktivně řešit v koalici PirSTAN. V rozhovoru pro Blesk Zprávy navíc dodal, jak si představuje svůj budoucí post. O budoucnosti promluvili i poslankyně Olga Richterová a kandidát na šéfa diplomacie Jan Lipavský.
09.11.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2409 článků) , Jan Fiala (162 článků) , Jan Fiala (162 článků)

Policie obvinila Nečase z křivé výpovědi, měl lhát kvůli Nagyové. Topolánek: Zlý sen

 
Policie obvinila bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) z křivé výpovědi v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Informoval o tom v pondělí server Aktuálně.cz. Bývalý předseda vlády v případu svědčil ve prospěch své manželky Jany (dříve Nagyové), která v roce 2012 nezákonně zaúkolovala zpravodajce. Nečasovi hrozí v případě odsouzení až tříletý trest vězení. Expremiérův bývalý stranický kolega Mirek Topolánek v pondělí na obvinění reagoval slovy, že je to „zlý sen“.
16.12.2019 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9374 článků) , Jana Nagyová (1601 článků) , Jana Nagyová (1594 článků)

Fiala dostal od Zemana termín jmenování. V seznamu ministrů má ale i první zádrhel: Lipavský?

 
Prvním místopředsedou vlády a ministrem vnitra v nové vládě má být předseda STAN Vít Rakušan, vicepremiérem a ministrem práce a sociálních věcí lidovecký šéf Marian Jurečka. Ministerstvo pro místní rozvoj by měl vést ministr pro digitalizaci, předseda Pirátů Ivan Bartoš. Zdravotnictví má připadnout Vlastimilu Válkovi (TOP 09), jenž má být též vicepremiérem. Po dnešním setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Ústřední vojenské nemocnici to oznámil předseda ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala. S jedním jménem má ale prezident Miloš Zeman problém, přiznal šéf ODS. MF DNES s odkazem na své zdroje tvrdí, že se jedná o adepta na post ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), což potvrzuje i zdroj Blesk Zpráv. Zeman kandidáta Pirátů odmítá kvůli názorům na zahraniční politiku. Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš Blesk Zprávám ale vzkázal: „Nic o tom nevím.“
17.11.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2409 článků) , Miloš Zeman (26704 článků) , Marian Jurečka (850 článků) , Vít Rakušan (257 článků) , Ivan Ivan (2226 článků)

Hlupák! Nekřičte! Nechte mě domluvit! Nas*raný Filip, Witowská a Pirát na ČT. A po konci pořadu...

 
Hosty včerejšího pořadu Události, komentáře byli mimo jiné předseda KSČM Vojtěch Filip, jenž odpovídal prostřednictvím telemostu, a Jan Lipavský (Piráti), jenž byl hostem přímo ve studiu. A diskuze byla pořádná, dokonce padlo i slovo hlupák.
22.01.2019 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1548 článků)

Ministr Zaorálek navštívil Malajsii: Jednáme mimo jiné o možnostech dodávek vybavení pro armádu

 
Ministr zahraničních věci ČR Lubomír Zaorálek navštívil ve dnech 24.-27. října 2015 Malajsii. Během své oficiální návštěvy jednal s ministrem zahraničních věcí Anifahem Amanem a dalšími představiteli federální i státní vlády. Setkal se s ministrem mezinárodního obchodu a průmyslu Mustapou Mohamedem, ministrem obrany Hishammuddin Husseinem, ministrem vědy, technologie a inovací Madius Tangau, s ministrem turismu, kultury a životního prostředí Sabahu Masidi Manjunem, a předsedou Sněmovny reprezentantů Parlamentu Pandikar Amin Muliou. Ministra Zaorálka na pracovní cestě doprovázela podnikatelská delegace.
30.10.2015 18:01 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2820 článků)

Filip Andler: Blíží se pád premiéra Matoviče?

 
Od posledních parlamentních voleb na Slovensku ještě neuplynulo ani deset měsíců a podle aktuálního průzkumu voličských preferencí nezůstal kámen na kameni. Prudce padá popularita premiéra Igora Matoviče v čele hnutí OĽaNO a naopak raketově roste obliba nové strany Hlas – sociální demokracie expremiéra Petera Pellegriniho.
28.12.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (251 článků)

Filip Andler: Libye - nekončící chaos

 
V Libyi v důsledku svržení a zavraždění dlouholetého vládce Muammara Kaddáfího vojenskou intervencí NATO v roce 2011 vypukla o tři roky později druhá občanská válka, jejíž konec je stále v nedohlednu.
03.01.2021 07:45 |

podobné články

Filip Andler: Francovi pohrobci vyhrožují španělské vládě

 
Ve Španělsku se po 45 letech od smrti diktátora Franca začínají významně ozývat jeho pohrobci. Není příliš překvapivé, že především z řad ozbrojených sil. Současná levicová vláda Pedra Sáncheze tvořená socialisty, eurokomunisty a republikány dráždí armádní konzervativce stejně jako rudý hadr býka.
31.01.2021 21:05 |

podobné články