Článek

„Fialův šašek.“ Po prohře ve volbách se řeší útok vlády na „zombíky“

 
Na Úřadu vlády se ujal práce plukovník Otakar Foltýn, který má zodpovídat za strategickou komunikaci. A pár hodin před eurovolbami vyvolal rozruch rozhovorem, ve kterém hovořil o proruských občanech této země, které nazýval „zombíky“. Mediální analytik Vadim Petrov soudí, že jeho ve skutečnosti mise nezajímá ani koaliční politiky. „Myslím, že Fialu nějaký Foltýn vůbec nezajímá. Bude si na něčem kutat, ale jeho osudem je role králova šaška. Z něj budou mít lidé tak akorát legraci,“ říká.
11.06.2024 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (191 článků)
Podobné články

Šašek a syn: Bude vás mrazit, v hlavní roli jeden Polívka za druhým!

 
Dva Polívkové na jevišti – to je inscenace Šašek a syn, která bude mít premiéru už v sobotu. Volně navazuje na legendární hru Šašek a královna. Tam si Bolek Polívka zahrál se svou tehdejší manželkou Chantal Poullain, nyní hraje pro změnu se svým synem Vladimírem.
23.02.2017 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (693 článků) , Chantal Poullain (308 článků) , Vladimír Polívka (219 článků) , Vladimír Polívka (210 článků)

Zemřel filmový scenárista a dramaturg Václav Šašek

 
Ve věku 89 let dnes v Praze zemřel filmový scenárista a dramaturg Václav Šašek. Jako dramaturg se podílel na snímcích  Ecce Homo Homolka ,  Vesničko má středisková  nebo  Kolja , podle jeho scénáře vznikly filmy  Intimní osvětlení  a na motivy literárních předloh třeba  Petrolejové lampy  a  Výchova dívek v Čechách . Za scénář k filmu  Helimadoe  dostal Šašek v roce 1993 Českého lva.
22.09.2023 00:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Šašek (5 článků) , Václav Český (637 článků) , Václav Homolka (25 článků)

Šašek John nechtěl dělat, tak zdrhnul. ČSSD má jasno

 
Velké naděje u opozice vzbuzuje ohlášený odchod Radka Johna z Nečasovy vlády. ČSSD věří, že tento krok může vést k rozpadu trojkoalice. A zřejmě zamíchá i situací v samotné straně Věcí veřejných. S podivem je, že John vzdává boj s korupcí zrovna v době, kdy vyplouvá na povrch aféra s účastí Marka Dalíka v kauze nákupu obrněnců pandur z Rakouska. David Rath vše shrnul slovy, že John je Bártův šašek.
11.05.2011 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2480 článků) , David Rath (4633 článků)

Á, šašek bolševik chce být zajímavý. Laudát se posmívá Babišovi

 
Bývalý poslanec TOP 09 a nynější předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN) František Laudát se obul do expremiéra Andreje Babiše a jeho snahy ukázat národu jak coby opozičník „maká“ ve výborech, když se na ně dostavil, zely však prázdnotou. Poslanci právě řešili „nelogicky“ pandemický zákon, když vláda ohlásila, že covid je u konce, klepal si na čelo bývalý předseda vlády. „Je to šašek, bolševik, chce být zajímavý,“ nešetří jej nyní Laudát.
04.02.2022 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků) , František Laudát (288 článků)

Fico dál zarputile mlčí o prohře v prezidentských volbách

 
Ani čtyři dny po prezidentských volbách se slovenský premiér a předseda strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Robert Fico nevyjádřil k prohře v prezidentských volbách, v nichž ho porazil podnikatel Andrej Kiska. Šéf Ficovy prezidentské kampaně Marek Maďarič jen zopakoval, že výsledek referenda není důvodem ke změnám ve vládě. 
02.04.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1335 článků)

Bém je "šašek". Sázku o Blanku prohrál, odpracovat ji prý nechce

 
Sazeč stromů, budovatel cyklostezek nebo propagátor alternativního způsobu dopravy. I na takové činnosti by si měl pražský exprimátor Pavel Bém (ODS) udělat čas. Prohrál totiž sázku, v níž se zavázal k 50 hodinám veřejně prospěšných prací. Bémovi se ale do ulic metropole moc nechce. Sdružení AutoMat, které sázku vyhrálo, připadá ale nedůstojné jej k něčemu nutit. Chová se totiž prý jako "šašek".
06.09.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (863 článků)

Po padáku z televize známý moderátor bere kšefty na diskotékách zmalovaný jako šašek

 
Poté, co dostal nečekaného padáka z pořadu Nikdo není dokonalý, živí se moderátor Petr Vojnar lecčím. Super.cz ho zastihl, když zmalovaný jako šašek bavil hosty na diskotéce Zlatý strom. "Nějak se živit musím. Ale tady jsem jen za raut, drinky a dva šampony od nejmenované firmy," snažil se žertovat Vojnar.
13.06.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vojnar (178 článků)

RECENZE: Kreslíř Miroslav Šašek nás provází světem se štětcem v ruce

 
Kreslíř a ilustrátor Miroslav Šašek (1916-1980) patří k velké skupině našich zapomenutých či polozapomenutých umělců. Většinu života totiž žil a tvořil v cizině (především v Paříži a Mnichově), protože jeho kariéru ovlivnil Vítězný únor 1948.
08.05.2014 14:40 |

podobné články

Český šašek u carského stolu. Džamila Stehlíková promluvila o Miloši Zemanovi

 
Český šašek u ruského carského stolu, tak hodnotí prezidentovu cestu do Číny a setkání s ruským protějškem Vladimirem Putinem exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. A poukazuje na „faul“ českého prezidenta, který by dle ní mohl mít pro Evropu vážné následky.
04.09.2015 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků) , Džamila Stehlíková (198 článků)

Publicista Simkanič: Na Hradě sedí obecní šašek a ov-šašek. A Zeman už příště nevyhraje

 
Novinář Ján Simkanič uklidňuje obavy z prezidenta Zemana. Miloš Zeman podle jeho názoru už podruhé prezidentem zvolen nebude. Takže už musíme přežít jen do začátku roku 2018 a hotovo. Publicista také důkladně vysvětlil, o jaká fakta své tvrzení opírá. Například prý není tak úplně pravda, že by prezident Zeman měl vždy přesně podložené to, co říká.
25.04.2016 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Úspěch hokejistů Komety: Šašek Polívka připíjel z hrbu a Babiš chce postavit novou halu!

 
O historický titul brněnské Komety nepřišli v reálném čase ani divadelní diváci. Přímo z pódia při představení Šašek a syn »propálil« pár minut před koncem prvního dějství hlavní protagonista kusu Bolek Polívka: » 5:2! « A co víc! Babiš chce postavit Kometě novou halu!
20.04.2017 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (693 článků)

Strýcová se chovala zase jako šašek: Báro, nauč se prohrávat, pak budeš umět vítězit!

 
Tenistka Bára Strýcová opakovaně nezvládá své emoce. Na kurtu se vulgárně rozčiluje a poskakuje jako střelený šašek. O další ostudu se postarala na US Open v semifinále čtyřhry.
09.09.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Strýcová (312 článků)

„Šašek, který udělal Rusům klystýr.“ Novotný ukázal propagandě fakta, tvrdí analytici

 
Mimořádný poprask vyvolal starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný vystoupením v živém vysílání ruské státní televize, ve kterém Rusům mimo jiné připomněl vraždění v polské Katyni. Rozhovor s moderátory, kteří patří k nejdůraznějším průkopníkům tamní propagandy, „prošpikoval“ úšklebky a výsměšnými poznámkami. Rusové Novotného nakonec „utípli“. A zatímco z politických kruhů se ozývá, že by se starosta městské části „neměl vměšovat do zahraniční politiky Česka“, analytici a experti pro Blesk Zprávy ocenili mimo jiné to, že Novotný Rusům přednesl fakta. Podle odborníka na marketing Martina Jaroše je Novotný sice „šašek“, ale udělal „Rusům pěkný klystýr“.
03.12.2019 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1359 článků)

Česká královna, co neuměla česky a zázrakem přežila těžký porod

 
Neumí čéésky, neumí čéésky! říká šašek o francouzské královně v kultovní Polívkově hře Šašek a královna . A česky se nikdy nenaučila ani druhá manželka Jana Lucemburského Beatrix Bourbonská, která byla přesně před 686 lety za okázalého nezájmu veřejnosti korunována českou královnou.
18.05.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Lucemburský (45 článků) , Beatrix Bourbonská (3 články)

Kdyby se to nedařilo, víme, kdo za to může. Zkušený Vadim Petrov zhodnotil Fialův projev

 
Na Nový rok promluvila k veřejnosti řada politiků. Svůj projev pronesli expremiér Andrej Babiš (ANO), stávající předseda vlády Petr Fiala (ODS) i předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Politolog Lukáš Jelínek konstatoval, že Vystrčil asi ztratil papír, kde měl projev sepsán. Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov zhodnotil Fialův projev: za tu špatnou situaci, kromě Babiše, může hodně Rusko a trošku nejmenované země v Evropě.
02.01.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků) , Petr Fiala (6552 článků) , Vadim Petrov (191 článků) , Miloš Fiala (76 článků)

„Totální výprask Čechům!“ Exministr Havlíček se podíval, jak to dělají Němci. A jak Fiala

 
„Všechny okolní státy pomáhají v době krize víc než naše vláda,“ zlobí se stínový ministr průmyslu Karel Havlíček (ANO). Fialův kabinet by se podle něj měl inspirovat rychlými a účinnými opatřeními, s nimiž přichází německá vláda. „Ceny u nás letí nahoru a nefunguje prakticky nic. Totální výprask Čechům. Prohráváme na celé čáře!“ kritizuje exministr Fialův kabinet.
04.06.2022 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Fiala (280 článků) , Karel Fiala (169 článků)

Fialův nákup v Německu. Poradce Křeček ještě rozmazává Nutellu

 
Ekonomický poradce premiéra Petra Fialy Štěpán Křeček zhodnotil Fialův nákup potravin v německém supermarketu. Podle něj si tímto krokem premiér vytvořil prostor pro jednání se zahraničními dodavateli. „Chce je donutit k tomu, aby se k českým zákazníkům chovali stejně jako k Němcům,“ uvedl Křeček, konkrétní koncerny, s kterými má Fiala v nadcházejících měsících jednat, nicméně nejmenoval.
07.11.2023 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků)

Fialův „mozek“ vybouchl a vyděsil už úplně všechny

 
Premiér Petr Fiala (ODS) nebyl v posledních dnech jediným, kdo tvrdil, že u nás „přetrvává blbá nálada“ – stejné spojení použil taktéž premiérův poradce František Cerha, jenž současně kárá česká média za to, jak o situaci v Česku informují. „Tahle politika ‚blbé nálady‘ je jen úrodnou půdou pro populisty a extremisty,“ napomenul Fialův „mozek“ české novináře a vzkázal, že bychom si neměli „hrát na to, že jsou novináři nějaká nedotknutelná kasta“. Komentátor Petr Holec pro PL.cz v reakci na to zhodnotil, že si nemyslí, že by u nás byla média k Fialovu kabinetu přehnaně kritická a prozradil, proč Cerhu vnímá coby „ideologický mozek Fialovy zarputilosti“. „Rozčarovaná jsou i ta média, o kterých si vláda původně myslela, že je má na své straně,“ zmínil pak pro PL.cz politolog Lukáš Jelínek. Cerha ostatně vyděsil i provládní novináře.
12.12.2023 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků)

Fiala. Fialův přítel. Fialův syn. Odkryty vazby z Brna

 
Syn premiéra Petra Fialy letos bude obhajovat svou doktorandskou práci. Je doktorand Martin Fiala pilný student, který si svou práci obhájí před kýmkoliv? Nebo za ním stojí osoby napojené na premiéra Fialu? Druhá možnost je správně. Jana Bobošíková se v Aby bylo jasno pustila do pitvání studia Martina Fialy. A nevyšla z úžasu.
08.05.2024 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků) , Jana Bobošíková (1048 článků) , Jan Fiala (525 článků) , Jan Fiala (525 článků)