Článek

Fialův „kádrovák“ v akci. Proti těm, co popsali pozadí Pavla

 
Zdá se, že v souboji Petra Pavla a Andreje Babiše rozhodne téma války. Ovšem jsou zde i jiná témata. Například přístup ke svobodě slova a boji proti dezinformacím. O toto téma má velký zájem Společnost pro obranu svobody projevu, které Petr Pavel stále neodpověděl na otázky, takže jeho postoj dovozuje z dostupných vyjádření. A také z toho, kdo za generálem stojí. Ale když na to upozornili, ozval se Michal Klíma, vládní zmocněnec pro média a dezinformace. A začal nadávat.
24.01.2023 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Petr Pavel (1659 článků)
Podobné články

Šarapatka v Radě ČT ustál útok Babišovy blondýny. „Kádrovák“ Berkovec si křeslo drží dál a omlouvá se

 
Volební výbor Poslanecké sněmovny v úterý smetl ze stolu plán poslankyně Barbory Kořanové (ANO) odvolat člena Rady České televize Zdeňka Šarapatku. Hlasy jejích stoupenců nestačily. Opoziční poslanci kritizovali, že jde o osobní spor a výbor na něco takového ani nemá právo. Kritiku schytal i Babišův „kádrovák“ Stanislav Berkovec, který sliboval, že v roli předsedy výboru skončí. Tak ale neučinil a za e-maily si nasypal popel na hlavu. Poslanci nemilosrdně rozhodli, že příště bude muset Berkovec své místo obhájit.
09.06.2020 16:20 |

podobné články

Kdyby se to nedařilo, víme, kdo za to může. Zkušený Vadim Petrov zhodnotil Fialův projev

 
Na Nový rok promluvila k veřejnosti řada politiků. Svůj projev pronesli expremiér Andrej Babiš (ANO), stávající předseda vlády Petr Fiala (ODS) i předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Politolog Lukáš Jelínek konstatoval, že Vystrčil asi ztratil papír, kde měl projev sepsán. Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov zhodnotil Fialův projev: za tu špatnou situaci, kromě Babiše, může hodně Rusko a trošku nejmenované země v Evropě.
02.01.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Petr Fiala (4907 článků) , Vadim Petrov (166 článků) , Miloš Fiala (60 článků)

„Totální výprask Čechům!“ Exministr Havlíček se podíval, jak to dělají Němci. A jak Fiala

 
„Všechny okolní státy pomáhají v době krize víc než naše vláda,“ zlobí se stínový ministr průmyslu Karel Havlíček (ANO). Fialův kabinet by se podle něj měl inspirovat rychlými a účinnými opatřeními, s nimiž přichází německá vláda. „Ceny u nás letí nahoru a nefunguje prakticky nic. Totální výprask Čechům. Prohráváme na celé čáře!“ kritizuje exministr Fialův kabinet.
04.06.2022 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Fiala (229 článků) , Karel Fiala (145 článků)

Jste kádrovák? Petr Robejšek se ostře rozepsal na obranu Viktora Orbána. Jde o nepřítele Zemana

 
Na svém blogu na serveru Aktuálně.cz se politolog Petr Robejšek zaměřuje na slova senátora Pavla Fischera vůči maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi.
23.12.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (316 článků) , Petr Zeman (372 článků) , Petr Pavel (1659 článků)

Solis (BPP): Kozel Halík zahradníkem

 
Nehorázné! Normalizační kádrovák nyní posuzuje „aktivní odpor proti totalitě“ a předává ceny.
28.11.2014 17:38 |

podobné články

Babišův „kádrovák“ šokoval ředitele ČT. Poslancům radil: Pracuje proti ANO, nebrat

 
O pořádný rozruch ve Sněmovně se postaral poslanec Stanislav Berkovec (ANO). Před volbou šestice nových radních ČT, ke které dojde ve středu, totiž rozeslal hromadný tajný e-mail. V něm hodnotí každého z kandidátů a dává k nim status, zdali se „hodí“. A jaká že kritéria Berkovec požaduje? Důležité je to, aby křeslo získal člověk, který bude podporovat zájmy ANO. O případu informoval server Info.cz. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Lidé pod hodnocením vidí praktiky komunistické Státní bezpečnosti. Ředitel ČT Petr Dvořák pak považuje e-mail za šokující.
10.03.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (823 článků) , Petr Dvořák (818 článků) , Stanislav Dvořák (9 článků)

Na ČT dohlédnou i Bradáč a Kysilka. Tlačil je Babišův „kádrovák“ Berkovec

 
Sněmovna vyslyšela „přání“ poslance Stanislava Berkovce (ANO), který začátkem týdne šokoval zasláním hromadného e-mailu, kde popisuje hodící se kandidáty do Rady České televize. Zvolila totiž někdejšího šéfa televizního zpravodajství Romana Bradáče, který byl Berkovcovým favoritem a který by podle něj neměl jít proti zájmům hnutí ANO. Dalším zvoleným je ekonom Pavel Kysilka a bývalý hokejista a poslanec Jiří Šlégr. Do Rady Českého rozhlasu pak poslanci zvolili galeristu Marka Pokorného. Zbývající místo Sněmovna zatím neobsadila, protože si dala  „koronavirové“ prázdniny do dubna. Právě na příští schůzi zvolí zbytek.
11.03.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šlégr (464 článků) , Jiří Šlégr (465 článků) , Jiří Marek (462 článků) , Pavel Roman (348 článků) , Jiří Stanislav (111 článků) , Pavel Marek (342 článků) , Jiří Marek (462 článků) , Pavel Marek (358 článků) , Jiří Pokorný (57 článků) , Mark Romano (8 článků)

Poslanecká pře kvůli čistce v ČT: Pirát vytáhl obědy s Bobošíkovou, zazněl i „odporný kádrovák“

 
Rada ČT udělala ráznou „čistku“, když odvolala celou dozorčí komisi. To nadzvedlo ze židle senátory, kteří po konzultaci s právníky usoudili, že celá věc byla nezákonná, a proto dostali případ na stůl poslanci volebního výboru. Ti se nyní nemohli domluvit, jestli celou věc řešit. Proti byli zejména poslanci hnutí ANO, kteří mají ve výboru většinu. Naopak ODS bude chtít, aby celou věc řešila celá Sněmovna. Diskuze na výboru se dokonce stočila k útokům o tom, kdo s kým chodí na oběd a s kým se „kamarádí“. Poslanci si také neváhali přímo tykat. Poslanci volebního výboru se nakonec usnesli, že by se věc měla projednat na plénu Sněmovny. Zároveň ale také schválili usnesení, že se politici nemají do situace v mediálních radách vměšovat.
08.12.2020 16:10 |

podobné články

Zahradil (ODS): Europarlament coby kádrovák. Co na to pan Niedermayer?

 
Bernd Lucke je německý profesor ekonomie a výrazný kritik jednotné měny euro. Tvrdí, že euro je špatně koncipované a že Evropu nespojuje, nýbrž rozděluje.
14.07.2014 16:40 |

podobné články

Fiala (ODS): Prezident si spletl funkci a dobu - myslí si, že je kádrovák

 
Reakce na rozhodnutí prezidenta nejmenovat tři vysokoškolské profesory
06.05.2015 13:41 |

podobné články

Exmuslim: Politici jsou zbabělci a zrádci, záleží jim na imigrantech, a ne na Češích. Pelikánův otec byl bolševický kádrovák. V Česku hrozí teroristický útok jako v Paříži. A pokud jde o muslimy v ČR...

 
ROZHOVOR Bývalý muslim, autor knih Islám a islamismus v České republice a Ježíš Kristus a islám, Lukáš Lhoťan říká, že za mrtvé v Paříží mohou proimigrační politici, kteří říkají, že islám je mírumilovný a že další desítky milionů muslimů v Evropě nevadí. Migranti nejsou uprchlíci před válkou, jdou za lepším. Předáci muslimů v ČR dle něj prosazují šaríu. Politici jsou zbabělci a blázni a zrádci: mají plno řečí o humanismu, toleranci, multikulturalismu, ale vlastně jim na našich občanech nezáleží. Záleží jim na imigrantech stěhujících se do Evropy.
25.11.2015 16:56 |

podobné články

Osobnosti: Ježíš Kristus (83 článků)

František Kašpárek: Bude se vyhošťovat?

 
Všechno je relativní. Ani ke sprostým podezřelým, ani k obětem se nepostupuje podle stejného metru. Skripal: Důkazy se nikdo nezdržoval. Připomeňme si jen, že Skripal nebyl žádný dvojitý agent v terénu, jak se nám snažila namluvit média, žádný klon Jamese Bonda, ale kádrovák sedící na zadku v Moskvě, který za 78 tisíc liber prodal jména ruských agentů v Evropě.
14.10.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: James Bond (700 článků)

Babišův „kádrovák“ se udržel v křesle. Noví radní ČT na „grilování“ nedorazili

 
Poslanec Stanislav Berkovec (ANO) se udržel v křesle šéfa sněmovního volebního výboru. Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura chtěl, aby členové dali najevo, zda Berkovcovi ještě důvěřují a ukázalo se, že ano. Na debatě s odborníky to po jednání řekl poslanec Tomáš Martínek (Piráti). Berkovec čelil kritice za to, že poslancům ANO rozeslal e-mail, kde hodnotil kandidáty do Rady České televize (ČT). Psal v něm, jaký kdo má postoj k hnutí ANO. Kvůli kritice opozice ve Sněmovně Berkovec slíbil, že odstoupí. Svou funkci poté nabídl k dispozici na jednání poslaneckého klubu ANO, ti svého člena podpořili.
23.06.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (449 článků)

„To si děláte srandu, ty vole!“ hlesl Pirát. Žhavé jednání o ČT ve Sněmovně

 
“Bolševický kádrovák, odporné! To si děláte srandu, ty vole.” I tak ostré věty padaly na úterní schůzi sněmovního volebního výboru, který řešil situaci v Radě České televize. Došlo i na konflikt s radním ČT Zdeňkem Šarapatkou. V závěru schůze prošlo usnesení, aby se případem zabývalo plénum Poslanecké sněmovny. Výbor též vyzval politiky, aby se nevměšovali do činnosti rad veřejnoprávních médií.
08.12.2020 16:45 |

podobné články

Kořanová (ANO): Vrchní kádrovák Hrušínský

 
Komentář na facebookovém profilu k Janu Hrušínskému.
26.08.2021 13:55 |

podobné články

Rázná poslankyně ANO potupila Hrušínského: Jako herec mě neoslovil. Kádruje voliče, umí jen nálepkovat...

 
„Vrchní kádrovák“ – takovéto označení si vysloužil principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský od poslankyně hnutí ANO Barbory Kořanové za svůj výčet, ve kterém jmenoval, jací voliči by se měli stydět. „Každý, kdo se s ním veřejně spojil, tak prohrál,“ vlepila Hrušínskému a jmenovala jeho podporu Drahošovi, Schwarzenbergovi či TOP 09. „Umí pouze rozdávat nálepky. Kádruje voliče, kteří svobodně a demokraticky vyjadřují svou vůli ve volbách,“ pokračovala.
26.08.2021 18:55 |

podobné články

Karel Šíp se zastal všemi kritizovaného Nohavici: Provokuje schválně, pak se tím baví, říká moderátor

 
Moderátor Karel Šíp písničky Jaromíra Nohavici kvůli jeho politickým postojům poslouchat nepřestane. „Nejsem kádrovák, ať si dělá, co chce, to je jeho rozhodnutí. Myslím si, že jeho trošičku dráždí a baví ho, když udělá něco kontroverzního," řekl Šíp v pořadu Prostor X. Zároveň zavzpomínal na svého kamaráda Karla Gotta, pro kterého napsal i několik hitů.
20.12.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6763 článků) , Karel Šíp (435 článků)

Profesor Drulák: Havla stvořily USA. Fialův havlismus? Zle dopadnou

 
Politolog a někdejší velvyslanec Česka ve Francii Petr Drulák se ve svém komentáři pro MF Dnes zamyslel nad havlovskou zahraniční politikou. Důvod? Vznikající vláda chce totiž podle své koaliční smlouvy obnovovat její tradici. „Patrně tento závazek začne i naplňovat. Co bylo v 90. letech omylem na pozadí optimismu, se dnes vrací jako fraška v kulisách tragédie,“ poznamenal Drulák a zdůraznil také to, že USA od sedmdesátých let intenzivně pracovaly na Havlově reputaci vzorového disidenta a hrdiny.
15.11.2021 08:45 |

podobné články

Ženské pozadí: vědecký projekt ho prozkoumá

 
Britská kultoroložka dostala grant Národní loterie ve výši 20 tisíc liber na to, aby prozkoumala kulturní pozadí ženského pozadí.
06.07.2009 00:50 |

podobné články