Článek

Fialův balíček: 5 % Čechů neví, která bije, ale souhlasí s tím

 
Podle průzkumu agentury Median pro Český rozhlas považuje ozdravný balíček za nezbytný 51 % respondentů. Ale jen 46 % mu rozumí. Matematicky tedy minimálně 5 % obhajuje něco, co úplně nechápe. Na sítích je hned několik příkladů lidí, kteří začínají svůj příspěvek „sice nejsem ekonom, ale...“. Ekonomové v mezičase balíček kritizují.
16.05.2023 13:20 |

podobné články

Podobné články

Soutěžte s Blesk Křížovkami o 10 balíčků dětské kosmetiky Biolane!

 
Máte doma miminko? Pak pro něj zajisté také chcete to nejlepší. Soutěžte s námi a vyhrajte pro něj balíček kvalitní francouzské kosmetiky. Pokožka je součást obranného systému člověka, a právě během prvního roku dítěte se imunita dotváří, proto je nutné o pokožku dítěte vhodně pečovat. Biolane je kompletní řada kosmetických a hygienických výrobků pro péči o naše nejmenší, která ochrání dětskou pokožku před vnějšími vlivy a tím napomůže k bezpečnému vývoji imunitního systému a k adaptaci na nové prostředí. Všechny produkty Biolane jsou vyráběny z čistě přírodních látek. Díky absenci vonných esencí nedráždí dětskou pokožku a jsou vhodnou alternativou také pro děti s atopickým ekzémem či přecitlivělou problematickou pokožkou. Všechny výrobky mají pH 5,5 a obsahují unikátní složku Hydra-bléïne®. Odpovězte na soutěžní otázku a vyhrajte balíček. Nápovědu najdete na www.biolane.cz Máte doma miminko? Pak pro něj zajisté také chcete to nejlepší. Soutěžte s námi a vyhrajte pro něj balíček kvalitní francouzské kosmetiky.Pokožka je součást obranného systému člověka, a právě během prvního roku dítěte se imunita dotváří, proto je nutné o pokožku dítěte vhodněpečovat. Biolane je kompletní řada kosmetických a hygienických výrobků pro péči o naše nejmenší, která ochrání dětskou pokožku před vnějšímivlivy a tím napomůže k bezpečnému vývoji imunitního systému a k adaptaci na nové prostředí. Všechny produkty Biolane jsou vyráběny z čistěpřírodních látek. Díky absenci vonných esencí nedráždí dětskou pokožku a jsou vhodnou alternativou také pro děti s atopickým ekzémemči přecitlivělou problematickou pokožkou. Všechny výrobky mají pH 5,5 a obsahují unikátní složku Hydra-bléïne®. Odpovězte na soutěžní otázkua vyhrajte balíček. Nápovědu najdete na www.biolane.cz
04.01.2012 00:15 |

podobné články

Premiér Babiš neví, která bije. Je zmatený. Europoslanec Zdechovský přináší šokující informace o smlouvě, před kterou varoval profesor Piťha

 
ROZHOVOR „Premiér Babiš neví, která bije. Je zmatený a vůbec se v této problematice neorientuje. Jednou za ním přišly na kafe holky z genderu a on to hned začal podporovat. Tak se nerozhoduje státník, ale naprosto nekompetentní populista, který nedokáže opřít svá rozhodnutí o fakta, ale rozhoduje se jen na základě emocí,“ říká europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.
02.11.2018 04:50 |

podobné články

Poslanci schválili daňový balíček

 
Poslanecká sněmovna schválila daňový balíček v senátní verzi. Nyní jej dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli řekl, že balíček nepodepíše, ale ani nebude vetovat. Balíček tak začne platit.
22.12.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27907 článků)

Masakru v Denveru se dalo zabránit! Psychiatr nedostal včas balíček od Holmese

 
James Holmes, který minulý týden zavraždil na premiéře Batmana dvanáct lidí, poslal před akcí balíček svému psychiatrovi. Ten však balíček s podrobným plánem vraždění nedostal. Balíček zůstal ležet v třídírně pošty.
26.07.2012 08:00 |

podobné články

Osobnosti: James Holmes (36 článků)

Poslanci schválili daňový balíček, výdajové paušály se zvednou

 
Poslanci v pátek schválili vládní daňový balíček. Daňový balíček mění deset zákonů týkajících se daní a zavádí například zdanění zahřívaného tabáku. Prošlo i zvýšení limitů pro využití výdajových paušálů u živnostníků nebo snížení DPH u tepla. Pro daňový balíček hlasovalo celkem 151 poslanců.
21.12.2018 12:20 |

podobné články

Opozice cupuje vládní balíček: Poprava živnostníků, zuří Havlíček. Okamura mluví o podvodu

 
Vládní konsolidační balíček, který kabinet Petra Fialy představil ve čtvrtek, vyvolal početné reakce napříč společností a politickým spektrem. Balíček přinese zvýšení firemních daní, daně z tabáku, alkoholu a hazardu nebo z nemovitostí. Úspory na provoz státu by se měly pohybovat ve výši 11,2 miliard korun. Více peněz chce stát vybrat z tabáku, alkoholu i hazardu. Opozice v drtivé většině balíček tvrdě zkritizovala.
11.05.2023 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5392 článků)

S celou sadou vládních covidových opatření souhlasí necelá půlka Čechů, tvrdí průzkum

 
Se všemi vládními opatřeními proti šíření koronaviru souhlasí 46 procent Čechů, vyloženě odmítavý postoj má zhruba desetina lidí. Nejvíce negativních hlasů zaznívá proti uzavření škol. Všechna nařízení vlády bez výjimky dodržuje šest lidí z deseti. Vyplynulo to z průzkumu National Pandemic Alarm, který provedla 16. až 18. října firma European National Panels. Výsledky rovněž ukázaly, že se 70 procent Čechů obává nákazy někoho ze svých blízkých, 52 procent se strachuje ze své vlastní nákazy.
20.10.2020 13:55 |

podobné články

Kdyby se to nedařilo, víme, kdo za to může. Zkušený Vadim Petrov zhodnotil Fialův projev

 
Na Nový rok promluvila k veřejnosti řada politiků. Svůj projev pronesli expremiér Andrej Babiš (ANO), stávající předseda vlády Petr Fiala (ODS) i předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Politolog Lukáš Jelínek konstatoval, že Vystrčil asi ztratil papír, kde měl projev sepsán. Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov zhodnotil Fialův projev: za tu špatnou situaci, kromě Babiše, může hodně Rusko a trošku nejmenované země v Evropě.
02.01.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25895 článků) , Petr Fiala (5392 článků) , Vadim Petrov (170 článků) , Miloš Fiala (63 článků)

„Totální výprask Čechům!“ Exministr Havlíček se podíval, jak to dělají Němci. A jak Fiala

 
„Všechny okolní státy pomáhají v době krize víc než naše vláda,“ zlobí se stínový ministr průmyslu Karel Havlíček (ANO). Fialův kabinet by se podle něj měl inspirovat rychlými a účinnými opatřeními, s nimiž přichází německá vláda. „Ceny u nás letí nahoru a nefunguje prakticky nic. Totální výprask Čechům. Prohráváme na celé čáře!“ kritizuje exministr Fialův kabinet.
04.06.2022 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Fiala (243 článků) , Karel Fiala (152 článků)

Zeman vetuje zrušení superhrubé mzdy a snížení daní, oznámil Schillerové. Pirát ho chválí

 
Daňový balíček ještě ani nestihl posoudit a případně upravit Senát, ale už je jasné, že ho vetuje prezident Miloš Zeman. Důvodem je zvýšení slevy na poplatníka, uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Daňový balíček ve verzi, kterou schválila Sněmovna, od příštího roku ruší superhrubou mzdu a zavádí 15 a 23procentní daň z příjmu. Kromě toho ale prošel i návrh Pirátů, podle kterého má narůst roční daňová sleva z 24 840 korun o zhruba deset tisíc. Podle Zemana výrazně narušuje rozpočtovou stabilitu. Nespokojen je také s tím, že navzdory dohodě balíček neobsahuje změny pouze na dva roky.
01.12.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27907 článků)

Týden padajících bank: Nikdo z evropských plitiků netuší, která bije, obává se Šichtařová

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ V Evropě není aktuálně mezi politiky nikdo kompetentní, kdo chápe, která bije, natož aby byl schopen adekvátně reagovat. Horší je, že dosah nechápou ani centrální bankéři. Důkazem je, že tento týden zvýšila Evropská centrální banka v rámci „boje proti inflaci“ své úrokové sazby o 50 bazických bodů. „Přitom právě předešlé prudké snížení a následné zvýšení úrokových sazeb je tím hlavním, co banky zabíjí,“ říká pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová s tím, že ECB tak naprosto nekompetentně zarazila do rakve bank další hřebík.
19.03.2023 17:35 |

podobné články

Týden padajících bank: Nikdo z evropských politiků netuší, která bije, obává se Šichtařová

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ V Evropě není aktuálně mezi politiky nikdo kompetentní, kdo chápe, která bije, natož aby byl schopen adekvátně reagovat. Horší je, že dosah nechápou ani centrální bankéři. Důkazem je, že tento týden zvýšila Evropská centrální banka v rámci „boje proti inflaci“ své úrokové sazby o 50 bazických bodů. „Přitom právě předešlé prudké snížení a následné zvýšení úrokových sazeb je tím hlavním, co banky zabíjí,“ říká pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová s tím, že ECB tak naprosto nekompetentně zarazila do rakve bank další hřebík.
19.03.2023 19:25 |

podobné články

Češi souhlasí: „Znárodněte“ Pražský hrad, volají v průzkumu

 
Podle aktuálního průzkumu agentury Phoenix Reasearh souhlasí 68 % Čechů s tím, aby byl Pražský hrad majetkem státu. 58 % Čechů pak vítá návrh ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové převést areál Pražského hradu do majetku státu. Proti je jen 16 %. Věc důrazně odmítají lidovci. Například ministr zemědělství si myslí, že návrh je zbytečný a jednalo by se prakticky o zestátnění.
20.05.2016 05:35 |

podobné články

Většina lidí souhlasí s rozhodnutím Ústavního soudu o přepočtu hlasů i koalicích

 
Většina lidí souhlasí s rozhodnutím Ústavního soudu (ÚS), který zrušil části volebního zákona. Veřejnost většinově souhlasí i s tím, že se změny mají dotknout již podzimních sněmovních voleb. Plyne to z šetření společnosti STEM/MARK, jehož závěry byly zveřejněny ve středu. Podle agentury zaznamenaly verdikt čtyři pětiny lidí.
10.02.2021 11:30 |

podobné články

Vyšší slevy na děti ještě nejsou jisté. Senát vrátil daňový balíček Sněmovně

 
Senát vrátil Sněmovně ve středu vládní daňový balíček. Senátoři do něj chtějí vložit osvobození převodu pozemků okolo staveb od daně z přidané hodnoty, dani by podléhal jen převod pozemků pod stavbami. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) s tím nesouhlasil. Žádný jiný pozměňovací návrh senátoři nepřijali. Daňový balíček má především zvýšit daňové slevy na druhé, třetí a další dítě, které teď zůstávají nejisté.
08.03.2017 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25895 článků)

Lidovci vyzvou vládu, ať přepracuje daňový balíček

 
Lidovci budou ve Sněmovně žádat, aby vláda přepracovala svůj daňový balíček. Část zákona, která se týká daně z přidané hodnoty, podle nich nepřijatelně snižuje příjmy obcí a krajů a vybrané peníze přesouvá do státního rozpočtu. ČTK to dnes řekli první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka a předseda poslaneckého klubu strany Jan Bartošek. Vládní daňový balíček je na pořadu aktuální schůze Sněmovny, poslanci se jím zatím nezačali zabývat.
25.09.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1089 článků)

Poslanci poslali Pecinův protikorupční balíček do druhého čtení

 
Po sáhodlouhé diskuzi předala nakonec Sněmovna protikorupční balíček ministra vnitra Martina Peciny k projednání výborům. Poslanci mu ale nezkrátili lhůtu k projednání na 30 dní, návrh má tedy mizivou šanci, že se do voleb stihne projednat. Během debaty kritizovali balíček zejména zástupci ODS, ale i oni nakonec soubor opatření v prvním čtení podpořili.
10.02.2010 17:20 |

podobné články

Se členstvím v NATO souhlasí 71 procent Čechů

 
Se členstvím v Severoatlantické alianci (NATO) souhlasí 71 procent Čechů. Jejich podíl ale od roku 2015 klesl o pět procentních bodů. Téměř dvě třetiny lidí mají důvěru ve schopnosti aliance zajistit vnější bezpečnost země. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury STEM.
30.05.2017 14:00 |

podobné články

Sněmovna začala cupovat daňový balíček. Výsledek? Nejistý...

 
Poslanci začali rozebírat daňový balíček, kterému někdo říká „zdražovací balíček“, neboť má zvednout obě roviny DPH o jeden procentní bod. Kolem balíčku je ale pěkně rušno. V ODS a tedy ani v koalici totiž neexistuje shoda nad změnami, s nimiž současný hospodářský plán počítá. Proto dnes také sněmovna odhlasovala, že se státní rozpočet vrátí vládě k dopracování, neboť nejsou k němu přijaté příslušné zákony, tedy ani tento.
24.10.2012 16:10 |

podobné články