Článek

Fialovo jmenování premiérem se kvůli nákaze Zemana odloží. Expert o tom, co bude dál

 
Miloš Zeman měl v pátek ve 12:00 jmenovat šéfa ODS Petra Fialu novým předsedou vlády na zámku v Lánech. Jenže nic takového se momentálně nekoná. Prezidentův další pracovní program je odložen kvůli převozu Zemana zpět do ÚVN po zjištění pozitivního testu na covid-19. Blesk Zprávy o situaci kolem (ne)jmenování Fialy mluvily s ústavním právníkem Janem Kyselou.
25.11.2021 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2373 článků) , Miloš Zeman (26675 článků) , Jan Fiala (157 článků) , Jan Fiala (157 článků)
Podobné články

Krutá panička obarvila fenku na fialovo: Barva na vlasy pro lidi ji málem zabila!

 
Hloupost a krutost některých lidí nezná mezí. Vyprávět by o tom mohla fenka Violet, kterou její panička obarvila na fialovo. Použila ale barvu na vlasy a psa málem zabila.
26.01.2018 21:55 |

podobné články

Peštová se obarvila na fialovo: Chce se podobat rebelce Kelly Osbourne?

 
Topmodelka Daniela Peštová (43) podstoupila radikální změnu. Zbavila se své zlatavé hřívy a nechala se obarvit na fialovo. Podlehla snad dávno otřepanému trendu zahraničních hvězd jako Kelly Osbourne (29) či Katy Perry (29)?
23.09.2014 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Kelly Osbourne (140 článků) , Daniela Peštová (480 článků) , Katy Perry (677 článků)

Peštová se obarvila na fialovo sama doma v koupelně. Nejdřív odstín testovala na své dvanáctileté dceři

 
V očích velké části veřejnosti má Daniela Peštová nálepku „ledové královny“. Vrstvy sněhu a ledu jsou ale prý jen mylným dojmem. Jedna z nejúspěšnějších českých topmodelek je ve skutečnosti úplně jiná. Jedním z projevů její veselé rebelské povahy byla skutečnost, že si před několika týdny obarvila vlasy na fialovo. „Baví mě se bavit a tohle je jedna forma, jak si člověk může pohrát,“ nechala se slyšet Peštová na finále mezinárodní kadeřnické soutěže o nejlepší změnu image Aichi, kde zasedla jako porotkyně.
28.10.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Peštová (480 článků)

Totálně zešílela? Moderátorka a bloggerka si nechala obarvit vlasy na fialovo. Líbí?

 
O moderátorce a bloggerce Nikol Moravcové  (28) nebylo už delší dobu slyšet. Potkali jsme ji na zahájení lyžařské sezóny ve Špindlerově Mlýně, které moderovala. A dost nás šokovala svojí barvou vlasů. Nechala si je obarvit na fialovo!
14.12.2015 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Nikol Moravcová (285 článků)

Armáda ČR: Vláda schválila návrh na jmenování nových generálů

 
Ministr obrany Lubomír Metnar dnes předložil vládě návrh na jmenování nových generálů. Ve třech případech se jedná o jmenování do vyšší generálské hodnosti, v pěti případech o jmenování plukovníků do hodnosti brigádního generála. Vláda návrh schválila a v případě souhlasu prezidenta dojde ke jmenování 28. října 2018.
03.10.2018 22:36 |

podobné články

Babiš odklepl návrhy vyznamenání, obsahovaly razítko Zemana. Ceremoniál zřejmě se odloží

 
Loni překazila oslavy 28. října pandemie koronaviru. Letos covid sílí na podzim zase, do toho ale leží prezident Miloš Zeman v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Hradní kancléř Vratislav Mynář proto na své tiskové konferenci ve čtvrtek 21. října oznámil, že se ceremoniál zřejmě odloží, pokud si prezident nebude přát jinak. To o dříve navrhoval i premiér Andrej Babiš (ANO) proto navrhl. Seznam oceněných, který obdrží od prezidentské kanceláře, ale Babiš už ve středu kontrasignoval, uvedla Česká televize. Na vládní tiskovce pak uvedl, že na dokumentech bylo razítko Zemana, nikoliv vlastnoruční podpis.
20.10.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků) , Miloš Zeman (26675 článků)

„Zapomněli, kdo je Miloš Zeman”. Fialovi hrozí odklad. Anebo něco ještě horšího

 
„Budeme pevní a prezidentovi neustoupíme.” Tak se vyjádřila nová šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová k debatě, že Miloš Zeman odmítne jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí. Možností prý je i kompetenční žaloba, anebo pohrůžka, že „za trest” dojde k seškrtání rozpočtu Hradu. Jaké varianty řešení přichází v úvahu? O čem se mluví v chystané vládní koalici? ParlamentníListy.cz se ptaly na vysokých místech. Fialovo jmenování premiérem prý může být v ohrožení. A z kuloárů zní: Ono by to ODS vlastně ani nevadilo, vzhledem k situaci s covidem.
23.11.2021 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26675 článků) , Jan Fiala (157 článků) , Jan Fiala (157 článků)

Jmenování Babiše premiérem: I podruhé to bude velké a i podruhé jiné, než bylo zvykem

 
Andrej Babiš se stane na den přesně po půl roce od svého prvního jmenování premiérem. Poprvé proběhl slavnostní ceremoniál 6. prosince 2017. I když už má tedy vše nacvičené – ceremoniál nechtějí na Pražském hradě podcenit ani teď. Trůnní sál proto prochází posledními kontrolami. Blesk Zprávy zjistily zákulisní přípravy, i kdo vše je na slavnostní akt pozvaný. Prezident Miloš Zeman si se staronovým premiérem připije sektem, který ale moc nemusí.
06.06.2018 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků) , Miloš Zeman (26675 článků)

FOTO Prezident Zeman jmenoval Fialu premiérem. Seděl za plexisklem. Když si vzal mikrofon, létaly blesky

 
Prezident Miloš Zeman dnes po 11:00 jmenoval na zámku v Lánech novým premiérem předsedu ODS Petra Fialu. Kvůli nákaze Zemana onemocněním covid-19 byli odděleni průhlednou stěnou. Všichni přítomní zároveň měli respirátor. Jmenování se původně mělo uskutečnit již v pátek, prezident byl ale po prokázání nákazy odvezen do nemocnice a svůj program zrušil.
28.11.2021 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2373 článků) , Miloš Zeman (26675 článků)

Rozdávání metálů odloží asi i Čaputová. Slovenská prezidentka zmínila soucit s Českem

 
Na Slovensku obyčejný pracovní den, v Česku - alespoň podle prezidenta Miloše Zemana - nejvýznamnější státní svátek. Jak v rozhovoru pro stanici CNN Prima News řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, i ona by byla pro, aby se 28. říjen stal státním svátkem v její vlasti. Zatímco česká hlava státu do poslední chvíle nechtěla udělování státních vyznamenání odložit, Čaputová už nyní naznačila, že ceremoniál, který na Slovensku chystají na 1. ledna, kvůli koronavirové pandemii zřejmě odloží.
28.10.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26675 článků)

Babiš je podruhé premiérem. Zažaluje Slováky kvůli StB a měl svou propisku

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš je znovu premiérem, podruhé v tomto období. Pro jmenovací dekret od prezidenta Miloše Zemana si přišel na Hrad půl roku od prvního jmenování. Překvapivě si přitom k podpisu nezvolil žádné z připravených per, ale sáhl do vnitřní kapsy saka pro svoji propisku. Prezident Zeman ani tentokrát nepožadoval ke jmenování 101 hlasů, které by vládu podpořily v Poslanecké sněmovně. Pokud na koaliční spolupráci kývne i ČSSD, Babiš chce žádat poslance o důvěru v polovině července. Kabinet by měli podpořit i komunisté.
06.06.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků) , Miloš Zeman (26675 článků)

Zeman podepsal jmenování generálů, Koudelku nepovýšil

 
Prezident Miloš Zeman podepsal rozkazy a rozhodnutí o jmenování nových generálů. Povýšeni budou k 27. říjnu. Slavnostní akt jmenování byl kvůli opatřením kolem koronavirové epidemie odložen. ČTK to dnes řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Potvrdil zároveň dřívější Zemanovo oznámení, že prezident opět nepovýšil ředitele Bezpečnostní a informační služby (BIS) Michala Koudelku. Vláda Zemanovi jeho jmenování do generálské hodnosti navrhla už popáté.
22.10.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26675 článků)

Vládní rozbuška na měsíc deaktivována: Policie odloží reorganizaci

 
Ve Strakově akademii proběhlo jednání Bezpečnostní rady státu, kde se řešila situace kolem reorganizace policie. Výsledkem je dohoda na tom, že policie odloží svou reorganizaci ze začátku července na začátek srpna. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) reformu nepodepíše před dohodovacím jednáním koalice. Informoval o tom vicepremier Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).
14.06.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků)

TOP 09 kvůli volbám odloží sněm

 
TOP 09 kvůli volbám odloží celostátní sněm strany, na kterém si měla v říjnu zvolit vedení strany. Pokud se totiž sněmovna v úterý rozpustí, chce strana veškerou pozornost věnovat přípravě na předčasné volby. ČTK to dnes řekla místopředsedkyně strany Helena Langšádlová.
16.08.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Langšádlová (281 článků)

Říjnová zkouška státních maturit bude odložena

 
Ministerstvo školství odloží říjnovou generálku státních maturit. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT). Pokud poslanci novou maturitu posunou o rok, odloží ministryně školství Miroslava Kopicová generálku plánovanou na letošní říjen až na říjen 2010.
20.08.2009 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Kopicová (30 článků)

Babiš má pověření jednat o vládě, Kalousek kuje plán

 
Prezident Miloš Zeman dnes v Lánech podle očekávání pověřil předsedu hnutí ANO Andreje Babiše jednáním o sestavení vlády. Je to neformální krok, který není zakotven v Ústavě, měl by ale vést k pozdějšímu jmenování Babiše premiérem. Šéf ANO už dal dříve najevo, že by chtěl vytvořit menšinovou vládu. Zeman tento záměr podpořil, pro jmenování Babiše premiérem nebude chtít podpisy většiny poslanců.
31.10.2017 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků) , Miloš Zeman (26675 článků)

Ushera žalují tři lidé kvůli nákaze pohlavním herpetem

 
Zpěvák Usher čelí hned třem žalobám kvůli nákaze pohlavní chorobou. Tři Američané, z nichž dva odmítají být jmenováni, hodlají na něm vymoct finanční odškodnění za to, že je prý nakazil pohlavním herpes virem. Americký hudebník prý přitom o své pohlavní nemoci věděl, přesto s nimi souložil bez ochrany.
14.08.2017 10:30 |

podobné články

Bartoška řeší festival ve Varech: Odloží ho, nebo zruší úplně?!

 
Dalo se to čekat! Koronavirus drsně zasáhne i do letošního 55. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech. Jeho prezident Jiří Bartoška (73) vede jednání o tom, že ho buď odloží, nebo úplně zruší!
03.04.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (775 článků)

Zmatek kolem roušek: Kdy ji nosit a kdy ne, smí se pít a jíst? Zeman se těší, až ji odhodí

 
Vláda zvolnila v bezpečnostních opatřeních proti covid-19 a Češi začínají tápat! Vyznat se v tom, jak je to nyní s povinností chránit si ústa a nos, je oříšek. Přitom za porušení nařízení můžeme vyfasovat pokutu až 10 tisíc. Hlavní hygienička Jarmila Rážová radí v Blesku, co je správné a co ne. Na to, až odloží roušku, se těší i prezident Miloš Zeman, který věří ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO), že možná již v červnu Češi roušky odloží. Nyní by to neměli ale dělat ideálně ani u sportu, radí ministr na základě nové studie z Belgie.
13.04.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1721 článků) , Miloš Zeman (26675 článků) , Adam Vojtěch (1335 článků)