Článek

Fialovi jeho deštník proti drahotě omlátil i Kalousek

 
Vládní „Deštník proti drahotě“ už schytává kritiku nejen z řad opozice. K tomu, nakolik vládní „deštník“ skutečně chrání před „drahotou“, se vyjádřil exministr financí Miroslav Kalousek. „Nelze chránit lidi před drahotou roztáčením inflační spirály,“ kritizuje Fialův kabinet za některé představené kroky. Po jednom z představených opatření „proti drahotě“ pak rovnou zanechal vzkaz premiéru Petru Fialovi (ODS). Vzkazuje mu, že tím krokem vláda rozpoutá další zdražování.
14.05.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Miroslav Kalousek (7591 článků)
Podobné články

Inflace není pod kontrolou. Fialův „deštník“ nemyslí na nejhorší. Člen NERV v ČT odhalil vše

 
Česká republika čelí bezprecedentní inflaci. Vláda uvádí, že letos na opatření proti drahotě vydá zhruba 100 miliard korun. Podle opozice je to málo a reálně vydá daleko méně. S reformami kabinetu Petra Fialy má pomoci obnovená Národní ekonomická rada vlády (NERV). „Inflace není vůbec pod kontrolou,“ uvedl v pořadu Interview ČT24 ekonom a člen NERV Petr Zahradník s tím, že vládní deštník proti drahotě je nedostatečný. Přednesl možnosti, jak by vláda měla s vysokou inflací bojovat.
23.05.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků)

Vích (SPD): Děravý vládní deštník proti drahotě nic neřeší

 
Vláda Petra Fialy (ODS) už pochopila, že českým občanům brutálně klesá životní úroveň a začínají se ozývat. Proto se snaží zakrýt svou faktickou nečinnost v boji s inflací marketingovým webem Deštník proti drahotě. Ten ale pomoc nepřináší.
24.05.2022 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků)

800 Kč ušetřeno za 15 minut nákupu. V Polsku. Fialovo výpalné. Dva údery vládě

 
Opatření proti drahotě v podání české vlády nenacházejí u občanů Česka příliš pochopení, protože se některým zdají neúčinná, jiným zbytečná a kladné ohlasy mimo vládní kruhy nevzbudil ani Fialův Deštník proti drahotě. Lidé jsou zklamaní o to více, když vidí, že jinde vlády lidem pomáhají. Nulová daň na potraviny nebo daň z mimořádného zisku? Někde to jde, u nás zatím ne. Ekonom Lukáš Kovanda se podělil o názory na daná témata.
01.08.2022 13:15 |

podobné články

V boji s drahotou vytáhla vláda deštník: Nový web shrnuje pomoc občanům kvůli růstu cen

 
Stát připravil web, takzvaný Deštník proti drahotě, kde shrnuje pomoc jednotlivým skupinám obyvatel kvůli růstu cen. Na opatření vydá z rozpočtu v letošním roce zhruba 100 miliard korun. Informační portál vznikl ke zpřehlednění situace, zároveň má sloužit jako návod, jak má zájemce o podporu svůj nárok na ni uplatnit. Po jednání vlády to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS).
12.05.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků)

Havlíček udeřil na Kupku za „deštník“. Když šel Babiš pryč, bylo to v pořádku

 
Kritiku od svého předchůdce sklidil ministr dopravy Martin Kupka (ODS) za propagaci vládního „deštníku proti drahotě“. „Zdědili jsme nezodpovědné zadlužení státu,“ spílal Kupka na sociální síti Twitter, načež se ozval poslanec opozičního ANO a bývalý ministr dopravy, obchodu a průmysl Karel Havlíček. „Vy už máte inflaci třetí nejvyšší a dvojnásobnou vůči průměru EU. Růst HDP bude pod 1 %, zřejmě nejhorší v regionu. Deštník je krásný, ale chybí plátno...“ spustil.
13.05.2022 13:10 |

podobné články

Fialův deštník vydržel necelých devět dní... Středula burcuje vládu, ať konečně začne něco dělat

 
Jak se ukazuje, snížení spotřební daně jen tak nezkrotí extrémní ceny paliv; benzín je dokonce dražší než před jejím snížením. Přes vládní „Deštník proti drahotě“ na české občany drahota prší dál – a neaktivita vlády opět zvedá ze židle odborového předáka a adepta na post prezidenta republiky Josefa Středulu, jenž se na twitteru se zatnutými zuby opět vlády ptá: „Na co se ještě čeká?“
11.06.2022 13:00 |

podobné články

Keller: Takto lidé říkají Fialovi. Šibenice? Mám lepší nápad

 
„Zvlášť nechutné je, když takový zákon prosazuje vláda, která ještě nedávno kritizovala jakékoliv opatření, jež navrhovala vláda předchozí,“ komentuje dění v souvislosti s pandemickým zákonem známý sociolog, bývalý europoslanec profesor Jan Keller. Místo šibenic by dával přednost pranýřům a nabízí otázku, proč Fialovi lidé pokračují v „Babišově drahotě?“ Pár slov přidává i na adresu premiéra: „Nebudu se k němu vyjadřovat. Ale u nás mu lidé říkají etylén.“
03.02.2022 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)

ODS: Podporujeme vládu Petra Fialy a veškeré její kroky v boji proti drahotě a rostoucí inflaci

 
Výkonná rada podporuje vládu Petra Fialy a veškeré její kroky v boji proti drahotě, růstu inflace, cen energií, pohonných hmot a dalších komodit, které negativně dopadají na české domácnosti i podnikatele.
26.05.2022 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků)

Hnutí SPD navrhuje deset konkrétních bodů proti Fialově drahotě. Okamura je představil

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na svém facebooku představil 10 bodů proti drahotě. „Inflace v České republice dosahuje již 15 %. V důsledku toho klesla v letošním prvním čtvrtletí reálná průměrná mzda (po odečtení inflace) v průměru o 3,7 %. Je to nejvýraznější pokles průměrné reálné mzdy za celou dobu existence České republiky. Na stále více domácností navíc dopadá drahota, zmenšují se jim úspory a rostou jejich základní životní výdaje,“ poznamenal Okamura ve svých denních aktualitách.
07.06.2022 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2864 článků)

Mimořádné navýšení důchodů kvůli drahotě už v červnu? Expertka varuje: Rozpočet s tím nepočítá

 
Mimořádné zákonné navýšení důchodů kvůli vysoké inflaci, tedy prakticky drahotě, si v letošním roce vyžádá zřejmě 17 až 17,5 miliardy korun. Navíc pravděpodobně nastane kvůli rychlejšímu růstu cen o měsíc dříve, tedy v červnu. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedla předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) odmítl sdělit, kolik peněz bude jeho ministerstvo požadovat navíc při jednáních o rozpočtu na letošní rok. S výdaji navíc se navíc počítá i kvůli mimořádnému příspěvku na bydlení, které poputuje k lidem postižených eneregetickou krizí. Podle odboráře Josefa Středuly se navíc musí myslet i na další dávky.
09.01.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (966 článků)

Statistici tvrdí: DPH ceny zboží v Česku šroubuje nahoru. V drahotě doháníme Ř

 
Ceny nejrůznějšího zboží, potravin a služeb v ČR rok od roku stoupají. Podle analýzy Českého statistického úřadu (ČSÚ) jsou příčinou vyšší daně, přesněji obě sazby DPH. V drahotě zboží pak dokonce doháníme i Řecko. V rámci EU jsme totiž – po Řecku – druhou zemí, kde se zvyšování daňových sazeb podílí na růstu spotřebitelských cen.
02.11.2012 16:25 |

podobné články

„Socky, co neumí šetřit. Póvl.“ Tak se v ODS mluví o chudých. Dávky? Nechtějte vědět, co zaznělo

 
Vláda Petra Fialy představila občanům Deštník proti drahotě. Dle řady komentářů ale speciální web působí spíš jako rozcestník k orientaci v sociálních dávkách, prakticky nic moc neřeší. A ač se premiér snaží prezentovat tak, že mu osudy chudnoucích lidí nejsou lhostejné, jeho spolustraníci sociální citlivost ani nepředstírají. ParlamentníListy.cz získaly svědectví od dobře informovaného zdroje, který popisuje postoj bohatých politiků ODS vůči strádajícím Čechům. A příspěvky z vnitrostranického fóra všemu také moc nepřidávají.
27.05.2022 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků)

„Máme několik měsíců do sociálního výbuchu.“ V SPD tuší, co má přijít

 
„Dodavatelé energií mají astronomické zisky, a přesto neustále zvyšují ceny,“ říká poslanec za SPD Jan Hrnčíř. Nešetřil „polostátní ČEZ“ a jeho zisky a vyjádřil se i k obchodování české elektrické energie na německé burze. Upozorňuje také například na to, že ceny plynu pro odběratele v Česku jsou více než dvakrát vyšší než na Slovensku. Vládní „deštník proti drahotě“ označil za „nepovedenou marketingovou bublinu, která nic neřeší“. Řekl také, jak podle něj zvládáme situaci kolem uprchlíků z Ukrajiny a co si myslí o hrozbě hladomoru.
31.05.2022 20:00 |

podobné články

100 miliard rozdá Fiala. Komu trochu, komu víc? Zde

 
Fialův kabinet rozevřel deštník proti drahotě a představil řadu cílených opatření, která mají lidem ulevit od obrovského nárůstu cen. Na pomoc má připraveno téměř 100 miliard korun. Podívejte, v jaké konkrétní podobě jsou a kdo na ně dosáhne.
11.05.2022 22:00 |

podobné články

Úřad vlády: Vláda spouští nové webové stránky k boji s drahotou

 
Dostali jste se kvůli rostoucím cenám do finančních potíží a nevíte, kdo vám může pomoci? Vláda spustila ve středu 11. května 2022 nové informační webové stránky s názvem Deštník proti drahotě, které shrnují, jaké možnosti pomoci stát nabízí a jaké kroky vláda Petra Fialy v boji s dramatickým zvyšováním cen činí.
12.05.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků)

Kocáb pochválil vládu, že utnula Okamuru: Na Ukrajině řádí jako komanda SS, on do toho vráží klín

 
Ve čtvrtečním pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS byli hosty hudební skladatel a bývalý politik Michael Kocáb, herní vývojář Daniel Vávra a kandidát na prezidenta Ivo Mareš. Diskutovali o tématech rezonujících v české společnosti. Vyjádřili se k Aleši Michlovi, který je novým guvernérem České národní banky (ČNB), okomentovali vládní „děravý“ deštník proti drahotě i to, zda kabinet zvládá dobře uprchlickou krizi.
12.05.2022 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (765 článků) , Daniel Čech (93 článků) , Michael Michael (1811 článků) , Michael Daniel (7 článků) , Daniel Michel (1 článek) , Daniel Daniel (832 článků) , Daniel Daniel (832 článků) , Daniel Daniel (832 článků) , Daniel Daniel (472 článků) , Daniel Daniel (832 článků) , Daniel Daniel (832 článků) , Daniel Daniel (832 článků) , Daniel Daniel (832 článků) , Michael Michael (107 článků) , Daniel Daniel (102 článků)

Vládní manipulace v kampani s deštníkem, ukazuje Šichtařová. Pak vysvětlila bizár kolem guvernéra Michla

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Hesla uvedená na webu Deštník proti drahotě jsou do značné míry manipulativní. Vláda se tam kupříkladu chlubí, jako by vydala 4,2 miliardy na snížení daně. „Je to tak, že stát nevybere od lidí 4,2 miliardy a nepřerozdělí je. Správně by mělo být: obereme vás o 4,2 miliardy méně, než vás stát plánoval obrat,“ vysvětluje Markéta Šichtařová. Na radu prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy, aby si zaměstnanci při inflaci nebáli říct o vyšší mzdu, namítá, že by se také mohlo stát, že tak dlouho bude zaměstnanec prudit se zvýšením mzdy, až dostane výpověď.
15.05.2022 15:05 |

podobné články

Schillerová (ANO): Děravý vládní deštník. 100 miliard pomoci? Ale jděte, tady jsou čísla

 
Komentář na facebookovém profilu k vládnímu Deštníku proti drahotě.
20.05.2022 14:35 |

podobné články

Paní Marie se prokousala všemi formuláři a dostala 115 korun. Okamura názorně popsal, jak funguje Fialovo paraple

 
Kabinet Petra Fialy rozevřel svůj „Deštník proti drahotě“, který má pomoct lidem vůči rekordnímu zdražování; zatím ale vyvolává spíše pozvednuté obočí. Předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura upozornil, jak tento vládní projekt funguje v praxi a označil jej za další „blamáž“ na české občany.
21.05.2022 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Tomio Okamura (2864 článků)