Článek

Fiala (SPD): Živnostníci a drobní podnikatelé budou mít jiné starosti

 
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny 24. března 2020 k návrhu zákona o některých úpravách v oblasti evidence tržeb v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu
24.03.2020 19:51 |

podobné články

Podobné články

Hospodářská komora: Živnostníci v HK nesouhlasí se záměrem MPSV zvýšit jim odvody

 
Výchozí varianta nastavení parametrů nového důchodového systému, se kterou přišla Komise pro spravedlivé důchody, počítá s tím, že živnostníci začnou platit mnohem vyšší odvody než dosud. Opatření dopadne zvláště tvrdě na ty nejdrobnější podnikatele. Živnostníci sdružení v Hospodářské komoře České republiky s takovým záměrem nesouhlasí.
10.02.2020 18:11 |

podobné články

Zamrazilová (ODS): Proč podpořit živnostníky

 
Je pravděpodobně realitou, že živnostníci neodvedou do veřejných financí tolik prostředků jako zaměstnanci (mezi něž se již více než 30 let řadím). Živnostníci od celého systému ale také nečekají a ani nedostanou tolik jako zaměstnanci. Živnostníci vědí, že pokud odvádějí do sociálního systému minimální příspěvky, budou mít také minimální penzi.
20.05.2014 15:55 |

podobné články

Živnostníci mají vzkaz pro premiéra kvůli zvýšení pojištění. Není hezký

 
Trvalé útoky na nejmenší podnikatele v Česku pokračují, tvrdí Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) v reakci na plán premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na zvýšení zdravotního pojištění pro živnostníky. Asociaci vadí zejména chybná argumentace, podle které drobní podnikatelé čerpají ze zdravotního systému více peněz, než do něj odvádějí.
22.03.2015 20:21 |

podobné články

Masakr Okamurovy SPD: Ze strany zní silná slova. Migrace, ČT a vážná výzva lidem

 
Komunální volby mají mnoho vítězů, pro hnutí SPD ale měly v řadě případů hořký konec. Jde zejména o krajská města, kde kandidátky okamurovců oscilovaly okolo pěti procent. V několika případech se SPD do zastupitelstva nedostala jen o desítky hlasů – například v Plzni a v Karlových Varech. Přitom v loňských parlamentních volbách dosahovala strana v krajských městech daleko lepších výsledků. Propad je v některých případech opravdu dramatický. Poslanci za SPD, kteří se pro ParlamentníListy.cz k výsledkům vyjádřili, ale výsledek nepovažují za špatný. Nižší čísla jsou údajně důsledkem specifik komunálních voleb. Nosná témata SPD budou prý rezonovat až v eurovolbách, které budou příští rok. Voliči si v nich budou muset vybrat mezi Prahou a Bruselem, jak řekl kandidát SPD na starostu na Praze 10 Jan Čížek. Pro hnutí je problematický i vztah s médii, namátkou jmenujme Českou televizi a nejčtenější deník Blesk.
09.10.2018 04:55 |

podobné články

ČT: Máte slovo s Michaelou Jílkovou na téma změny v daních a rozpočtu

 
Předvolební sliby hnutí Ano vynesly Andreje Babiše až na post ministra financí. Sliboval, že se se státními penězi bude nakládat efektivněji, že se zprůhlední státní zakázky (např. tím, že budou každému dostupné na internetu,) že se postará o to, aby daně platil každý a že zjednoduší daňový systém. Díky jeho rozpočtovým a daňovým změnám si polepší důchodci, státní zaměstnanci a rodiny s dětmi. Koho se dotknou negativně jsou drobní živnostníci a podnikatelé.
27.11.2014 12:37 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18010 článků) , Michaela Jílková (451 článků)

ODS: Vláda prosadila další byrokratickou šikanu podnikatelů. Jsme rezolutně proti

 
ODS v pátek ve Sněmovně hlasovala jasně proti tomu, aby drobní podnikatelé a živnostníci měli povinnost každý měsíc vyplňovat další registrační formulář o dani z přidané hodnoty.
07.11.2014 16:36 |

podobné články

Sobotka: Živnostníci by měli odvádět vyšší platby za zdravotní pojištění

 
Drobní podnikatelé berou ze zdravotního systému víc peněz, než do něj odvádějí, a tak by podle premiéra Sobotky měli platit víc. Ministr financí Andrej Babiš ale jeho plán odmítá, analýzu odvodů živnostníků a zaměstnanců má podle televize na koaliční jednání přinést v dubnu.
21.03.2015 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18010 článků)

Koalice funguje, ale další spor Sobotky s Babišem je na světě. Jde o peníze

 
Živnostníci by měli platit vyšší zdravotní pojištění, řekl České televizi premiér Bohuslav Sobotka. Podle něj drobní podnikatelé čerpají ze zdravotního systému víc peněz, než do něj odvádějí. Na nepoměr upozorňují i odbory. Ministr financí Andrej Babiš ale premiérův plán odmítá, analýzu odvodů živnostníků a zaměstnanců má podle televize na koaliční jednání přinést v dubnu.
22.03.2015 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18010 článků) , Bohuslav Sobotka (9545 článků)

Strany mají v hledáčku živnostníky

 
Drobní podnikatelé a živnostníci, kterých je v Česku okolo miliónu, začínají stále intenzivněji přitahovat pozornost politických stran. Právě tato početná skupina voličů, jejichž hlasy jsou zatím roztříštěny napříč politickým spektrem, totiž podle politologů představuje pro strany ucelený, snadno oslovitelný, a přitom relativně dostupný potenciál.
04.05.2015 04:10 |

podobné články

Podvodníci z podnikatelů „tahají“ desetitisíce za nefunkční rejstřík. Nechybí ani výhrůžky

 
Stačí chvilka nepozornosti, zaplacení faktury rádoby úřední podoby, a malér je tu. Drobní řemeslníci, podnikatelé a další živnostníci čelí v poslední době novým nekalým praktikám. Podvodné firmy jim za velké peníze nabízejí bezcenné katalogy nebo pochybné registrace a služby. Dostat se ze spirály závazku přitom nemusí být vždy jednoduché, zvláště pokud tyto firmy méně zkušeným podnikatelům vyhrožují.
20.02.2018 05:30 |

podobné články

Tichá koalice ANO–ČSSD–KSČM zafungovala: EET bude platit dál i pro malé živnostníky

 
Bylo teprve devět hodin ráno. Středa. A politici se stihli už dvakrát zabývat EET.  Poprvé téma týkající se elektronické evidence otevřela na brzkém jednání vláda. Ministři schválili návrh, že by drobní živnostníci nemuseli být připojeni trvale k internetu a tržby by odváděli jednou za čtvrt roku. Podruhé se o EET přeli poslanci. Ve Sněmovně je totiž návrh, který by nově vyjmul z povinnosti evidence tržeb drobné podnikatele, kteří neplatí DPH.
13.06.2018 12:30 |

podobné články

Hospodářská komora vyzývá poslance, aby podpořili zvýšení limitů výdajových paušálů pro živnostníky

 
I díky aktivnímu přístupu Hospodářské komory mají drobní podnikatelé a zejména živnostníci znovu šanci, že limit pro uplatnění procentuálních výdajových paušálů, snížený v závěru minulého volebního období z 2 na 1 milion korun ročního příjmu, bude vrácen do původní výše.
13.12.2018 20:40 |

podobné články

Otys (TOP 09): Jak může vláda pomoci malým a středním podnikatelům?

 
Pandemie koronaviru a následná opatření utlumily tržby především v oblasti služeb. Dotýká se to nás všech. Nejzranitelnějšími podnikateli jsou drobní živnostníci, malí a střední podnikatelé.
13.03.2020 13:36 |

podobné články

Volební kandidát: Babiš dokáže zničit nejen živnostníka, ale i celou jeho rodinu

 
ROZHOVOR „Posloucháme politiky, kteří stále dokola opakují, jak živnostníci a podnikatelé okrádají stát. Na volebních výsledcích je vidět, že voliči tuhle lež přijali jako politický program vedoucí k blahobytu. Stát ale přece nemá jiné peníze, než ty, které od živnostníků či zaměstnanců podnikatelů dostane. Nebo které si půjčí s tím, že je později splatí opět živnostníci a zaměstnanci soukromých firem. Ve skutečnosti tedy jediní, kdo opravdu může okrádat stát, jsou právě zaměstnanci státu či politici,“ tvrdí Miroslav Stehno.
19.08.2016 18:05 |

podobné články

Babí léto jako z hororu: Město zasypaly miliony pavouků!

 
V Austrálii vrcholí podzim a tak se ve vzduchu objevují drobní pavoučci, jimž se lidově říká babí léto. Jenže v jihoaustralském městě Goulburn připomínali drobní členovci spíš výjev z hororu. Ve vzduchu jich byly miliony a brzy pokryly povrch země rovnoměrnými pavučinami. Z dálky to připomínalo obrovský souvislý závoj. Kdo vyšel na ulici, měl po pár vteřinách pavoučků plnou hlavu.
20.05.2015 16:05 |

podobné články

Drobní vlastníci půdy, plačte!

 
V Česku vlastní půdu téměř tři miliony lidí. Drobní vlastníci – a těch je drtivá většina – jsou přitom ve vydíratelném postavení nejen vůči zemědělcům, ale i vůči myslivcům, energetikům, ortodoxním ochráncům přírody, těžařům, vodohospodářům či stavební a dopravní lobby. Agrární analytik Petr Havel v článku pro HlídacíPes.org upozorňuje, že tato skutečnost má fatální dopady na tuzemskou krajinu.
18.04.2016 11:40 |

podobné články

Česko zasáhla hantaviróza: Nemoc přenáší na lidi drobní hlodavci

 
Česko napadla hantaviróza! Nemoc, o které nemá většina lidí ani zdání, přenášejí přemnožení drobní hlodavci. Riziková je hlavně pro lidi, kteří pracují na poli a v lese, upozornili vědci z Mendelovy univerzity. Hantaviry způsobují krvácivou horečku a další komplikace. Proti nákaze není očkovací látka.
23.02.2020 13:20 |

podobné články

Internetová univerzita bude zdarma učit podnikatele a živnostníky využívat internet

 
Podnikatelé a živnostníci budou moci využít pro lepší zorientování na internetu Internetové univerzity Online Start!, která bezplatně poskytne vzdělávací seriál o online nástrojích pro všechny malé a střední podniky, ale i drobné podnikatele.
15.04.2010 08:20 |

podobné články

Živnostníci, pozor! Špatná zpráva o vašich důchodech!

 
Každý bude mít garantovanou základní penzi, nyní by to dělalo asi 10 500 korun. Takovou představu má ministryně práce Jana Maláčová (38, ČSSD). Nyní ji ale důchodová komise podpořila v tom, že živnostníci si na takový důchod budou muset spořit daleko víc než dnes. Přihodit budou muset měsíčně asi patnáct set korun.
29.02.2020 05:10 |

podobné články