Článek

Fiala (SPD): Dříve se premiér k unii vyjadřoval poměrně kriticky, nyní podporuje Brusel

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k měnícím se postojům premiéra Petra Fialy.
03.04.2024 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků)
Podobné články

Místopředseda SPD Fiala se v Partii rozjel: Podle mého názoru to Brusel asi zakázal

 
V nedělní Partii televize Prima se střetli místopředseda SPD Radim Fiala a místopředseda ČSSD Martin Netolický.Ten není nijak zvlášť nadšen z koaličního kompromisu mezi hnutím ANO a ČSSD. Není spokojen např. s tím, že se nepodařilo uzavřít dohodu o převolení orgánů Sněmovny. Fiala divákům připomněl, co šéf hnutí ANO říkal o ČSSD před volbami. Došlo i na Brusel.
13.05.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (438 článků) , Radim Fiala (438 článků)

Vy budete citovat z Charty 77? Nehoráznost, rozčílil se Fiala na poslance SPD

 
Premiér Petr Fiala dnes v Poslanecké sněmovně čelil interpelacím opozičních poslanců, kteří se mimo jiné zaměřili na údajné porušování svobody slova při vládním boji s dezinformacemi. Poslanec SPD Vladimír Zlínský při té příležitosti dokonce citoval Chartu 77, což mu poté premiér Fiala vyčetl. „Srovnávat dobu totalitního režimu s demokratickou společností, kde si vlastně každý může říkat, co chce, to je nehoráznost,“ uvedl Fiala.
12.05.2022 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků)

SPD vyzve po volbách Babiše k sestavení společné vlády, prozradil Radim Fiala

 
Místopředseda SPD Radim Fiala prohlásil, že po parlamentních volbách v roce 2025 bude chtít jít SPD do vlády s hnutím ANO. „Jsou naším nejbližším koaličním partnerem a po volbách určitě ze strany SPD přijde výzva k vytvoření společné vlády,“ uvedl Radim Fiala s tím, že aktuální vláda Petra Fialy je nejhorší v historii a pokud chce ANO zemi někam posunout, nemělo by vládnout s nikým z pětikoalice.
29.08.2023 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků) , Radim Fiala (438 článků) , Radim Fiala (438 článků)

Je to vlastizrada? Moravec tlačil na Hamáčka, aby „popravil“ Filipa. Kolotoč otázek na Rusko. Fiala chce ráznou reakci

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), předseda ODS Petr Fiala a šéf hnutí STAN Vít Rakušan. Moravec hned v úvodu spustil kanonádu na šéfa komunistů Vojtěcha Filipa za to, jak se v ruských médiích vyjadřoval o československých legionářích. Hamáček dal od slov Filipa ruce pryč. Fiala komunisty tvrdě kritizoval. „Z východu nikdy nic dobrého nepřišlo,“ konstatoval Fiala. Rakušan srovnal komunisty a nacisty. Pak došlo na koronavirus.
17.05.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků) , Jan Hamáček (3331 článků) , Vojtěch Filip (1563 článků) , Vít Rakušan (814 článků) , Václav Moravec (763 článků) , Vojtěch Moravec (22 článků)

My vám nebudeme líbat prsten! Petr Fiala nebyl zvolen do vedení Sněmovny a začalo se křičet

 
Petr Fiala (ODS) nebyl ani napodruhé zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny. Jako jediný z kandidátů. Piráti, SPD, komunisté i ČSSD svého zástupce ve vedení Poslanecké sněmovny mají. A to i navzdory tomu, že se všechny strany v Poslanecké sněmovně zaklínají nutností ctít poměrné zastoupení. U ODS však toto poměrné zastoupení nikdo nectí. Demokratický blok proto ostatním kolegům vzkazuje, že ANO, SPD a komunisté asi ctí demokracii jen tehdy, když jim poníženě „líbáte prsten“.
24.11.2017 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků)

Zeman podporuje obrannou smlouvu s USA, řekl Fiala. A zmínil, co prezidentovi leží na srdci

 
Premiér Petr Fiala (ODS) navštívil dnes v podvečer v Lánech prezidenta Miloše Zemana. Tématem pravidelné schůzky byla především situace na Ukrajině a její dopady na Česko. Fiala uvedl, že Zeman podporuje obrannou smlouvu s USA, o které chce česká vláda jednat. Vznik americké základy na území ČR by ale nepodpořil. Také mu podle premiéra „leží hodně na srdci“ podpora běloruské opozice.
12.04.2022 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků) , Miloš Zeman (28062 článků)

Brusel bude takový, jaký si ho uděláme, bloguje Hamáček. A chválí Sobotku

 
Předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) na svém blogu na serveru Aktuálně.cz hodnotí deset let České republiky v Evropské unii. Současný kritický postoj české veřejnosti je prý dán předchozím vedením země – exprezidentem Václavem Klausem i pravicovými vládami. Brusel je ale takový, jaký si ho uděláme. Hamáček proto vyzdvihuje proevropský přístup současné vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD).
13.04.2014 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11097 článků) , Jan Hamáček (3331 článků) , Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Bašta promluvil o kšeftech pašeráckých neziskovek napojených na Brusel

 
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině a dnes také kandidát SPD do Sněmovny Jaroslav Bašta zatleskal Litevcům za to, jak bojují s ilegální migrací. A naznačil, proč proti této politice Brusel ani moc neprotestuje. Migranti mířící do Pobaltí možná kazí kšefty pašeráckých neziskovek, finančně napojených na Brusel.
08.08.2021 08:05 |

podobné články

Setkání evropských lídrů se uskutečnilo v kritický okamžik, míní Fiala

 
Premiérové setkání evropských lídrů v rámci Evropského politického společenství (EPC) v Praze se uskutečnilo v kritický okamžik pro kontinent. Kvůli ruské agresi na Ukrajině je totiž ohrožena stabilita a bezpečnost Evropy. Na tiskové konferenci po summitu to prohlásil český premiér Petr Fiala (ODS).
06.10.2022 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků)

Ivan Bartoš: Že opozice nic nedělala? Prezidente Zemane, takže...

 
Poslanci se na půdě Sněmovny pustili do hodnocení vládních opatřeních v boji proti koronaviru. Schůzi svolala opoziční ODS spolu s Piráty, ale o slovo se přihlásil také šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala. Předseda Pirátů Ivan Bartoš se pustil do prezidenta Zemana a vynadal zaměstnancům Kanceláře prezidenta republiky. Fiala prohlásil, že nechce být vůči vládě za každou cenu kritický, ale pak se do ní zostra pustil Zmínil i Evropskou unii. Kdybychom čekali, jak se EU ke koronaviru postaví, tak prý čekáme ještě teď.
04.06.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (438 článků) , Radim Fiala (438 článků) , Ivan Ivan (2930 článků)

GLOSA: Brusel nefunguje, hřímal Fiala před osmi lety. Teď tam hledá řešení energetické krize

 
Na sociálních sítích začalo kolovat video, které zahycuje Petra Fialu na kongresu ODS v roce 2014, kterak hřímá, že Brusel nikdy nic nevyřešil a že společná evropská řešení jsou k ničemu. Nyní Petr Fiala z pozice premiéra obrací oči k Evropě, aby nám pomohla z neuvěřitelného průšvihu. Ale zřejmě zapomíná na to, že právě Evropa nás do toho průšvihu dostala.
31.08.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků)

Jen neschopní si stěžují na „zlý Brusel“, udeřila Pekarová. Rána. Vytáhli na ni Fialu a Eurostat

 
Pekarová na Twitteru připomíná výročí devatenácti let od vstupu České republiky do Evropské unie. Evropskou unii vnímá jako základ prosperity České republiky. Ta musí být v EU aktivním partnerem. Vymlouvat se „na zlý Brusel“ Pekarová vnímá jako znak neschopnosti prosadit své zájmy, tato vláda se k Evropské unii staví jinak. Odpovědi na její příspěvek se různily, přišla i výzva k rychlejšímu přijetí eura.
01.05.2023 17:50 |

podobné články

Fiala z SPD vzkazuje ANO: Často jsme se shodli. Ale program kvůli křeslům neopustíme

 
Spekulace o povolební spolupráci ANO a SPD nabírají na intenzitě. O víkendu možnou spolupráci nevyloučil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), v úterý podobně hovořil místopředseda SPD Radim Fiala. „Nevyměníme ale křesla za program. Držíme slovo a budeme držet náš program,“ tvrdí ale Fiala, podle nějž bude zásadní zejména prosazení všeobecných referend.
13.09.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (438 článků) , Radim Fiala (438 článků)

„Arogance moci!“ Pekarová ve studiu tepala demonstranty. Fiala z SPD to nevydržel

 
V nedělní Partii na CNN Prima News se střetli předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a místopředseda SPD Radim Fiala. Padala ostrá slova. Pekarová naznačila, že ANO a SPD prý nemají lidem co nabídnout, tak lžou. Fiala jí nezůstal nic dlužen a konstatoval, že koalice na lidi nalíčila katastrofu, ale opozice k tomu nebude mlčet. Pekarovou Adamovou nařkl, že porušila zákon.
17.09.2023 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (438 článků) , Radim Fiala (438 článků)

Premiér Petr Fiala vlastní společně se svojí manželkou několik bytů

 
Premiér Petr Fiala (ODS) vlastní společně se svojí manželkou několik bytů. Mimo jiné jeden zdědil, do koupě jednoho vložili úspory a na nákup dalšího v roce 2023 si z větší části vzali hypotéku. Vlastní také chalupu a garáž. Fiala to dnes uvedl na  síti X  v reakci na dotazy z vydavatelství Mafra. Dodal, že každý si může dohledat, že jeho příjmy naprosto odpovídají výdajům. Premiér čelil v minulých dnech kritice za to, že v majetkových přiznáních opomněl zmínit, že byl vlastníkem podílu v Podnikatelské družstevní záložně (PDZ). Fiala neúmyslnou chybu uznal a přiznání doplnil.
29.01.2024 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků)

Všichni budeme chudší. Fiala zbytečně konejšil, měl to říct natvrdo, soudí kníže

 
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se stejně jako současná opozice vyjádřil kriticky k nedávnému projevu předsedy vlády Petra Fialy (ODS). Fialu však zkritizoval z jiného důvodu než Andrej Babiš (ANO) či Tomio Okamura (SPD). Schwarzenberg konstatoval, že Fiala byl ve svém projevu až příliš mírný. Napsal, že Fiala měl vystoupit mnohem ostřeji.
26.06.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26248 článků) , Petr Fiala (6327 článků) , Karel Schwarzenberg (4144 článků) , Tomio Okamura (3132 článků) , Karel Fiala (271 článků) , Karel Fiala (165 článků)

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků)

Nás se nezbavíte. Orbán na Brusel: Horší než odchod z EU

 
Viktor Orbán obhájil post předsedy Fideszu a povede tuto stranu do voleb v roce 2022. Při té příležitosti měl také ke straníkům proslov, ve kterém napadl Brusel, že chce Maďarsku vnutit migranty a Maďary ožebračit přes ceny topení a vody. „Nevzdáme se našeho práva bránit svoje hranice, zastavovat migranty. Trváme na tom, že manželství je mezi mužem a ženou, že otec je muž a matka je žena,“ řekl maďarský premiér. EU opouštět nehodlá, ale plánům na omezení suverenity Maďarska hodlá vzdorovat a nechce se ocitnout ve spojených státech evropských. „Ani celá levice, Brusel a armáda George Sorose nás nezastaví,“ vzkázal.
15.11.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (281 článků) , Viktor Viktor (151 článků)

Facebook hrozí zrušením facebookové stránky Tomia Okamury, Radima Fialy i hnutí SPD. Okamura se chce bránit i u soudu

 
Facebook hrozí zrušením facebookové stránky Tomia Okamury, Radima Fialy i hnutí SPD. „Stránce hrozí zrušení zveřejnění. Vaší stránce v důsledku pokračujího porušování zásad komunity hrozí zrušení zveřejnění,“ mohli se dočíst předseda hnutí SPD Tomio Okamura, místopředseda SPD Radim Fiala i sprvvce facebookové stránky hnutí SPD.
14.07.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (438 článků) , Radim Fiala (438 článků) , Tomio Okamura (3132 článků)