Článek

Fiala: Piráty bereme. Jednáme s celou koalicí

 
Komentátor MF Dnes Petr Kolář se zamyslel nad tím, co nás čeká v časech povolebních. U Pirátů čeká dusno. Předsedovi strany Ivanu Bartošovi by ale mohl pomoct kandidát na budoucího premiéra Petr Fiala. Otázkou podle Koláře je, co ještě udělá prezident Miloš Zeman.
11.10.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (607 článků) , Petr Fiala (2153 článků) , Miloš Zeman (26231 článků)
Podobné články

Profesor Fiala sází na jednu kartu: Jedině s Piráty a Starosty. Chodí za mnou lidé, že jsme naděje na změnu

 
Lídr koalice SPOLU Petr Fiala (ODS) zopakoval, že jedinou povolební variantou je pro něj spojení s koalicí Pirátů a Starostů. „Když dohromady nezískáme 101 hlasů, tak tu bude vláda populistů s extremisty. Bude tu Andrej Babiš vládnout s SPD, komunisty, Přísahou, nebo kdo se zkrátka dostane do Sněmovny,“ varuje Fiala, který je ale přesvědčen, že volební výsledek bude dobrý a „kýžená politická změna“ nastane.
10.09.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23499 článků) , Petr Fiala (2153 článků)

PirStan není nepřítel, ujišťuje Černochová z ODS. Zkušenost s Piráty má tristní, tak bude držet palce STAN

 
Poslankyně Jana Černochová (ODS) tvrdí, že bude v nadcházejících volbách z potenciálních partnerů pro vládní koalici nejvíce držet palce hnutí STAN. „Koalice PirStan je pro nás spojencem, ale já budu držet palce zejména STAN, aby lidé v rámci té koalice volili je a měli tak v Poslanecké sněmovně nad Piráty převahu,“ řekla Černochová, která prý má jako starostka Prahy 2 s Piráty na komunální úrovni tristní zkušenost.
07.09.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (568 článků)

Cože, s Piráty? Z ODS zní stále silnější hlas. A Petr Fiala ho neuslyší rád. Ani trochu

 
Vládní spolupráce s Piráty by bylo znásilněním ODS. ParlamentnímListům.cz to řekl pražský občanský demokrat a mluvčí vnitrostranické frakce Tea Party Luboš Boleček. ODS by podle něho po volbách měla zůstat v opozici a neriskovat odchod členů kvůli spolupráci s Piráty nebo ANO. „Budeme potřebovat nového předsedu, takového 'otce' sjednotitele,” nastínil.
27.08.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2153 článků)

Pospíšil: O koalici budeme jednat s Piráty a Prahou sobě

 
Předsedou zastupitelského klubu TOP 09 a STAN v Praze se v pondělí odpoledne stal předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Zastupitelský klub rovněž rozhodl, že bude o koalici na pražském magistrátu vyjednávat s Prahou sobě a Piráty. Vyjednávací tým povede Hana Marvanová (za STAN).
08.10.2018 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2142 článků) , Jiří Pospíšil (2142 článků)

V Praze 7 bude vládnout Praha sobě se Zelenými a Piráty

 
Koalici v Praze 7 vytvoří vítězné uskupení Praha sobě (PS) s Piráty a Zelenými. V zastupitelstvu budou mít 21 z 29 hlasů. Po pondělním jednání to oznámili Jan Čižinský (PS) a místostarosta Ondřej Mirovský (SZ). PS přitom koalici sestavovat nemusela, volby vyhrála a sama má většinu 18 zastupitelů.
15.10.2018 11:50 |

podobné články

„Budu volit Piráty, abych tu všechny nasr*l.“ Čímsi potřísněný Fiala. Takto to vidí západní pohraničí

 
PŘEDVOLEBNÍ REPUBLIKA A vlastně jo. Asi budu volit Piráty, abych tady všechny nasral. To nám řekla hlava rodiny ve Staré Vodě u Lázní Kynžvart. Tentokrát jsme dělali předvolební průzkum na spodku Slavkovského lesa. Nejvíce byl zmiňován šéf ODS Petr Fiala, ale ne moc pozitivně.
27.08.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2153 článků)

Krnáčová: jednáme se sociálními demokraty, trojkoalicí a piráty

 
Lídryně ANO v Praze Adriana Krnáčová oznámila na tiskové konferenci v neděli dopoledne, že již zahájila jednání s budoucími koaličními partnery na pražském magistrátu.
12.10.2014 11:46 |

podobné články

Zvrat: Brno bude mít koalici bez ANO, primátorkou se stane Vaňková z ODS

 
V Brně nakonec vytvoří koalici druhá ODS s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD, řekli zástupci těchto stran, kteří mají dohromady 33 mandátů v 55členném zastupitelstvu. Obejdou tak vítězné ANO, s nímž přitom už byly ODS, KDU-ČSL a ČSSD domluveny na koalici. Jednička ODS Markéta Vaňková řekla, že se strany dohodly na základě shody programů. Primátorkou bude Vaňková, vystřídá Petra Vokřála (ANO). Prvním náměstkem zůstane Petr Hladík (KDU-ČSL). 
09.10.2018 16:10 |

podobné články

Bouře v koalici! TOP 09 kritizuje Hřibovu práci, Pospíšil zvažuje trestní oznámení

 
Pražská TOP 09 nechce kritikou primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) rozbít magistrátní koalici Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) s Piráty a Prahou Sobě. Kritika míří pouze na práci primátora, upřesnil v úterý předseda pražské TOP 09 a zastupitelů Spojených sil Jiří Pospíšil (TOP 09). V koalici chce TOP 09 vyvolat dohodovací řízení a zhodnotit její fungování. Krajský výbor TOP 09 v pondělí vyjádřil nedůvěru primátoru Hřibovi, který podle výboru neplní koaliční program a nedostatečně řídí hlavní město.
10.12.2019 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2142 článků) , Jiří Pospíšil (2142 článků)

Petr Fiala premiérem? Tomu už věří jen paní Fialová. Možná. Jak to „koalice loserů“ všechno projela

 
VHLED MICHALA BOKA K polomrtvé ODS někdo přišil dvě zombie strany. Tak politolog Michal Bok hodnotí koalici SPOLU, která by se na podzim měla ucházet o přízeň voličů. Babišovi spojenci z ČSSD a KSČM slábnou, prvně jmenovaným hrozí úplný konec ve Sněmovně, a tak by se premiérovi hodil nový partner. Může jím být Fialova ODS? Podle Boka spíše nikoli, a to právě kvůli krokům Petra Fialy. A zde se dostáváme k možné koalici s Piráty, ke kterým mají koaliční partneři ODS o něco blíže... Jste připraveni na premiéra Ivana Bartoše?
31.03.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2153 článků) , Tomu Tomu (247 článků)

Poprvé po patnácti letech může středopravice vyhrát volby. To je vám málo? Petr Fiala odsoudil škarohlídy

 
Stoupnout si na jedno pódium se zástupci koalice Pirátů a STAN by bylo „kontraproduktivní pro veřejnost“, vyjádřil se v rozhovoru pro Aktuálně.cz lídr koalice SPOLU a předseda ODS Petr Fiala k jakési deklaraci spojenectví s Piráty se slovy, že přece „pirátský program není programem ODS“. Odmítl též povolební jednání s ANO; odrazovat od toho má prý kupříkladu „osud ČSSD“. Došlo i na Centrum pro studium demokracie a kultury. „Někdo si poskládal nějaká čísla a lže, jako když tiskne,“ ohradil se Fiala slovy, že je „vše v pořádku“.
27.09.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2153 článků)

Piráti vyrazí na velkou jarní cyklojízdu

 
V sobotu 12. května se v Praze uskuteční velká jarní cyklojízda. Této jízdy se účastní i Piráti, včetně kandidátů za Piráty do zastupitelstva hlavního města Prahy v říjnových volbách. Navíc na Václavském náměstí vystoupí Viktor Mahrik, odborník na dopravu a pražský zastupitel za Piráty. Diskuze, která bude probíhat po cyklojízdě, se zúčastní Ondřej Kallasch, zastupitel hlavního města Prahy za Piráty a aktivní cyklista.
12.05.2018 13:50 |

podobné články

„Mafie!“ Pirátům bylo horko: VIDEO z jednání v Praze. Přišel nezvaný host

 
Ačkoliv Piráti v Parlamentu tvoří opozici vůči vládě ANO a ČSSD, v Praze mají primátora a i několik radnic městských částí. V rámci konkurenčního boje mezi stranami už padlo několik stížností na hospodaření Pirátů. Nyní si na to, jak Piráti udělují zakázky, stěžuje místopředseda pražské SPD Jan Čížek, který už Piráty na Praze 10 sleduje dlouho. Obviňuje Piráty, že vysávají veřejné rozpočty tím, že přidělují zakázky zasloužilým členům a sympatizantům. A nejen Piráty.
29.01.2020 08:05 |

podobné články

Z nitra Prague Pride: Volila bych piráty, líbí se mi předseda, volá nezletilá. Piráty, piráty, přidali se cizinci. "Brány pekelné, samý satanisti," ozval se pak osamělý hlas

 
PŘEDVOLEBNÍ REPUBLIKA Transgender lidé jsou mi bytostně odporní. Tak kvůli téhle větě prezidenta Miloše Zemana jsme museli "kočovat z Kazachstánu do Česka". Tohle a spoustu dalších podivností jsme zažili u Pirátskou stranou zprivatizované menšiny "duhových človíčků". Tedy na současném festivalu Prague Pride. Ale byla tam ještě mnohem větší menšina. Jeden vousáč. A ten pravil, že "nás Bůh před tímto zlořádem ochrání".
07.08.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26231 článků)

Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel na domů na jih

 
„Budu volit komunisty, jsou sociální. Říkám i našim mladým, s.rte na Piráty! Dříve za dvě stovky velký nákup. Dnes? Vložky za osmdesát, chleba do dvou dnů plesnivý…“ I taková slova zazněla od lidí na akci KSČM v Českých Budějovicích. Nechyběla ani zmínka o Kalouskovi a Babišovi. Předseda komunistů Vojtěch Filip vysvětlil, proč bylo dobře, že KSČM podpořila současnou vládu, promluvil o potravinové soběstačnosti i bytové politice, Afghánistánu a Vrběticích. On i jeho kolegové prozradili, jak se dívají na Piráty.
24.09.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1544 článků)

Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel domů na jih

 
„Budu volit komunisty, jsou sociální. Říkám i našim mladým, s.rte na Piráty! Dříve za dvě stovky velký nákup. Dnes? Vložky za osmdesát, chleba do dvou dnů plesnivý…“ I taková slova zazněla od lidí na akci KSČM v Českých Budějovicích. Nechyběla ani zmínka o Kalouskovi a Babišovi. Předseda komunistů Vojtěch Filip vysvětlil, proč bylo dobře, že KSČM podpořila současnou vládu, promluvil o potravinové soběstačnosti i bytové politice, Afghánistánu a Vrběticích. On i jeho kolegové prozradili, jak se dívají na Piráty.
24.09.2021 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1544 článků)

Gazdík viní VV z obstrukcí. Peake: Brousíme nejpravicovější hrany

 
Spory vládní koalice čím dál víc ovlivňují chystané reformy. Ve středu se vládní strany šest hodin bezúspěšně dohadovaly o reformě zdravotnictví. Podle ODS a TOP 09 můžou za neefektivitu Věci veřejné. Slovy předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Petra Gazdíka se prý stylizují do role opozice v koalici. ''Ve vládě a o reformách jednáme, abychom obrousili ty největší pravicové hrany,'' oponuje předsedkyně poslanců VV Karolína Peake v rozhovoru pro Právo.
28.05.2011 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1045 článků) , Petr Gazdík (1034 článků) , Karolína Peake (1615 článků)

S ANO jednáme dál, o účasti ve vládě rozhodneme v referendu, zakázali jsme si spolupráci s SPD, rozhodla ČSSD

 
I přes kritické hlasy se nakonec širší vedení sociální demokracie na dnešním jednání domluvilo na pokračování vyjednávání o vládní koalici s hnutím ANO, která by se opírala i o hlasy KSČM. ČSSD si také rozhodnutím svého ústředního výkonného výboru zakázala spolupráci s hnutím SPD Tomia Okamury na celostátní úrovni.
28.04.2018 20:35 |

podobné články

Piráti už balí STAN. Bartoš dostal zelenou pro jednání o koalici s Rakušanem

 
Vedení Pirátů může jednat s hnutím STAN o volební koalici pro sněmovní volby v příštím roce a případné spolupráci ve Sněmovně a vládě, získalo k tomu souhlas členů v on-line referendu. Vyplývá to z výsledků hlasování, které bylo uzavřeno dnes ve 22:00. Jednání o koalici získalo podporu 695 hlasů, přičemž v referendu může rozhodovat zhruba tisícovka Pirátů. Účast Pirátů v hlasování byla 80 procent, sdělila mluvčí Pirátů Karolína Sadílková. Pro koalici přišlo 81 procent hlasů - 695 od 858 Pirátů.
23.11.2020 22:30 |

podobné články