Článek

Fiala odmítá ustupovat nátlaku. Skoro všichni odborníci mu prý řekli, že balíček je potřeba

 
Potlesk nečekal, v tom, že je konsolidační balíček správný, ho utvrzují slova odborníků i veřejnosti. Premiér Petr Fiala v rozhovoru pro Radiožurnál vysvětlil také kontroverzi ohledně daně u tichého vína. Pokud vláda někde udělala v rámci balíčku chybu, je připravena ji napravit, nátlaku však ustupovat nehodlá. Tématem rozhovoru bylo i rušení 300 poboček České pošty. Fiala vysvětlil, že rušení konkrétních poboček nebylo politickým rozhodnutím. Hovořilo se i o energetické krizi.
22.05.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5344 článků)
Podobné články

Nebudu ustupovat tlaku, vzkázal lidem Fiala. „Připrav se na odpor!“ přiletělo zpět

 
Premiér Petr Fiala (ODS) kudy chodí, tudy vysvětluje nutnost opatření, které vláda představila v rámci ozdravného plánu pro veřejné finance. Tentokrát tak učinil na rádiových vlnách Radiožurnálu, kde kritiky pro jistotu znovu ujistil, že nebude ustupovat nátlaku. Ale své spoluobčany rozčílil a dostal pořádný výprask na sociálních sítích: „Ty brněnský popleto! Připravte se na odpor,“ vzkazují mu naštvaně.
25.05.2023 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5344 článků)

Fiala vysílal z Kramářovky: Demonstrace vyvolávají trošku pousmání. Jestli si někdo myslí, že jim budeme ustupovat...

 
Ceny potravin zvládneme, budeme k tomu přistupovat znovu rozumnou hospodářskou politikou, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v novém díle Otázky a odpovědi z Kramářovy vily, že ceny potravin začnou klesat. Kromě jiného varoval před „antisystémovými demonstracemi“: „Jestli si někdo myslí, že budeme jednat pod tlakem a budeme ustupovat jen proto, že někdo vyjde do ulic, tak to určitě dělat nebudeme,“ uvedl.
10.04.2023 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5344 článků)

Soutěžte s Blesk Křížovkami o 10 balíčků dětské kosmetiky Biolane!

 
Máte doma miminko? Pak pro něj zajisté také chcete to nejlepší. Soutěžte s námi a vyhrajte pro něj balíček kvalitní francouzské kosmetiky. Pokožka je součást obranného systému člověka, a právě během prvního roku dítěte se imunita dotváří, proto je nutné o pokožku dítěte vhodně pečovat. Biolane je kompletní řada kosmetických a hygienických výrobků pro péči o naše nejmenší, která ochrání dětskou pokožku před vnějšími vlivy a tím napomůže k bezpečnému vývoji imunitního systému a k adaptaci na nové prostředí. Všechny produkty Biolane jsou vyráběny z čistě přírodních látek. Díky absenci vonných esencí nedráždí dětskou pokožku a jsou vhodnou alternativou také pro děti s atopickým ekzémem či přecitlivělou problematickou pokožkou. Všechny výrobky mají pH 5,5 a obsahují unikátní složku Hydra-bléïne®. Odpovězte na soutěžní otázku a vyhrajte balíček. Nápovědu najdete na www.biolane.cz Máte doma miminko? Pak pro něj zajisté také chcete to nejlepší. Soutěžte s námi a vyhrajte pro něj balíček kvalitní francouzské kosmetiky.Pokožka je součást obranného systému člověka, a právě během prvního roku dítěte se imunita dotváří, proto je nutné o pokožku dítěte vhodněpečovat. Biolane je kompletní řada kosmetických a hygienických výrobků pro péči o naše nejmenší, která ochrání dětskou pokožku před vnějšímivlivy a tím napomůže k bezpečnému vývoji imunitního systému a k adaptaci na nové prostředí. Všechny produkty Biolane jsou vyráběny z čistěpřírodních látek. Díky absenci vonných esencí nedráždí dětskou pokožku a jsou vhodnou alternativou také pro děti s atopickým ekzémemči přecitlivělou problematickou pokožkou. Všechny výrobky mají pH 5,5 a obsahují unikátní složku Hydra-bléïne®. Odpovězte na soutěžní otázkua vyhrajte balíček. Nápovědu najdete na www.biolane.cz
04.01.2012 00:15 |

podobné články

Masakru v Denveru se dalo zabránit! Psychiatr nedostal včas balíček od Holmese

 
James Holmes, který minulý týden zavraždil na premiéře Batmana dvanáct lidí, poslal před akcí balíček svému psychiatrovi. Ten však balíček s podrobným plánem vraždění nedostal. Balíček zůstal ležet v třídírně pošty.
26.07.2012 08:00 |

podobné články

Osobnosti: James Holmes (36 článků)

Poslanci schválili daňový balíček, výdajové paušály se zvednou

 
Poslanci v pátek schválili vládní daňový balíček. Daňový balíček mění deset zákonů týkajících se daní a zavádí například zdanění zahřívaného tabáku. Prošlo i zvýšení limitů pro využití výdajových paušálů u živnostníků nebo snížení DPH u tepla. Pro daňový balíček hlasovalo celkem 151 poslanců.
21.12.2018 12:20 |

podobné články

Poslanci schválili daňový balíček

 
Poslanecká sněmovna schválila daňový balíček v senátní verzi. Nyní jej dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli řekl, že balíček nepodepíše, ale ani nebude vetovat. Balíček tak začne platit.
22.12.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27904 článků)

Opozice cupuje vládní balíček: Poprava živnostníků, zuří Havlíček. Okamura mluví o podvodu

 
Vládní konsolidační balíček, který kabinet Petra Fialy představil ve čtvrtek, vyvolal početné reakce napříč společností a politickým spektrem. Balíček přinese zvýšení firemních daní, daně z tabáku, alkoholu a hazardu nebo z nemovitostí. Úspory na provoz státu by se měly pohybovat ve výši 11,2 miliard korun. Více peněz chce stát vybrat z tabáku, alkoholu i hazardu. Opozice v drtivé většině balíček tvrdě zkritizovala.
11.05.2023 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5344 článků)

Lidovci vyzvou vládu, ať přepracuje daňový balíček

 
Lidovci budou ve Sněmovně žádat, aby vláda přepracovala svůj daňový balíček. Část zákona, která se týká daně z přidané hodnoty, podle nich nepřijatelně snižuje příjmy obcí a krajů a vybrané peníze přesouvá do státního rozpočtu. ČTK to dnes řekli první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka a předseda poslaneckého klubu strany Jan Bartošek. Vládní daňový balíček je na pořadu aktuální schůze Sněmovny, poslanci se jím zatím nezačali zabývat.
25.09.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1087 článků)

Traktory jezdí denně, smál se ministr Nekula protestům zemědělců

 
Agrární komora a Zemědělský svaz zorganizovaly už druhý protest proti změnám u dotací pro zemědělce. Kabinet chce více podporovat malé farmáře. Ve čtvrtek tak vyjely na silnice stovky zemědělců s traktory, nákladními auty a další technikou. „To je normální, traktory přece jezdí denně,“ komentoval protest v pořadu Interview ČT24 Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr zemědělství. Akci zemědělců chápe jako „nešťastnou formu komunikace“, takovému nátlaku odmítá ustupovat.
20.01.2022 20:30 |

podobné články

Klaus může vládě potopit pracně schválený balíček. Přemlouvat ho bude Kuba

 
Prezident Klaus by teoreticky mohl zapříčinit, že Česko nebude mít na příští rok řádně připravený rozpočet. Pokud by vládě vrátil daňový balíček k dalšímu projednání, existuje možnost, že by vláda nestihla jeho veto přehlasovat do konce roku. Ministr průmyslu Martin Kuba (ODS) jde proto s Klausem vyjednávat. Poradce prezidenta je přesvědčen, že by Klaus neměl vládě ustupovat.
12.11.2012 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (546 článků)

Engel: My už dál ustupovat nemůžeme, na tahu je vláda

 
Předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel v rozhovoru pro Právo uvedl, že ministerstvo zdravotnictví se snaží proti nespokojeným lékařům postavit ostatní doktory, zdravotní sestry a veřejnost. Neshody s šéfem resortu Leošem Hegerem (TOP 09) podle něj pramení z toho, že každou chvíli ukrajuje z původně slíbené částky na platy lékařů. Dál už ustupovat ale nehodlá a chce oslovit koaliční strany. Zásadní změnu může prý přinést už jen vláda.
04.02.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1276 článků)

Ministerstvo vyzývá učitele v době karantény: Zvolněte. Známky nejsou nástroj nátlaku

 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) dalo učitelům pár rad, jak vzdělávat žáky a studenty v časech koronaviru. V prvé řadě by si všichni měli uvědomit, že karanténa rozhodně není žádnými prázdninami. Ale učitelé by prý v těchto časech měli trochu zvolnit, nenakládat toho dětem tolik a nepoužívat známky jako jistou formu nátlaku na děti.
04.04.2020 15:30 |

podobné články

Fiala (ODS): Západ nesmí Rusku ustupovat

 
Ustupování rozpínavé politice putinovského Ruska považuje předseda ODS Petr Fiala za nebezpečný precedens. Fiala po bruselském setkání lídrů konzervativních stran zkritizoval váhavý přístup k případným ekonomickým sankcím vůči Rusku, se kterým přijel na Evropskou radu premiér Bohuslav Sobotka.
20.03.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5344 článků) , Bohuslav Sobotka (9581 článků)

České MeToo: Nutil politik ženu k orálnímu sexu? Z nátlaku obžalovali radního v Přerově

 
Státní zástupkyně obžalovala přerovského radního za ODS Marka Dostála ze sexuálního nátlaku. Trestní oznámení na něj podala jeho bývalá zaměstnankyně. Politik vinu odmítá, opozice však žádá jeho okamžité odstoupení ze všech veřejných funkcí. Dostál je jediným adeptem na šéfa nově vznikající městské společnosti Provoz sportovišť. Její založení má v pátek schválit na mimořádném jednání rada města, informoval o tom dnes Český rozhlas Olomouc.
05.12.2018 14:35 |

podobné články

Poslanci schválili balíček úspor: O peníze přijdeme všichni, bohatí i chudí!

 
Poslanecká sněmovna včera potvrdila rozhodnutí vlády a nechala projít takzvaný stabilizační balíček, který se velmi viditelně dotkne našich příjmů i úspor a naplní státní kasu. Jestli balíček potvrdí i Senát a prezident, v letech 2013 a 2014 nás čeká v pořadí už několikáté utahování opasků.
14.07.2012 12:05 |

podobné články

Nepřeji si předčasné volby, ale pro zvyšování daní ruku nezvednu, říká Fiala

 
Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl poslanec ODS Radim Fiala. Řeč byla hlavně o krizi ve straně, jelikož šest jejích poslanců odmítá hlasovat pro stabilizační balíček – a Fiala je mezi nimi. Bude se kvůli tomu měnit i státní rozpočet.
23.10.2012 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (417 článků) , Radim Fiala (417 článků)

Vydírání nelze ustupovat, vzkázal Heger s Nečasem odstupujícím lékařům

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) v pátek po jednání s premiérem Petrem Nečasem (ODS) zdůraznil, že se oba shodli na tom, že vydírání v podobě odborové akce Děkujeme, odcházíme není možné ustupovat. Ve čtvrtek přitom zástupci České lékařské komory a lékařských odborů Hegerovi připomněli hrozbu, že pokud se platy hned nezvednou, 3 800 lékařů je připraveno odejít.
21.01.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9410 článků) , Leoš Heger (1276 článků)

Klaus: Výhružkám lékařů nelze dál ustupovat

 
Prezident Václav Klaus v úterý opět podpořil postoj ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) při jednání s nespokojenými lékaři. Jejich výhrůžkám nelze podle prezidenta dále ustupovat.
08.02.2011 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10935 článků) , Leoš Heger (1276 článků)

Výhrůžkám lékařů už nelze ustupovat, podpořil Klaus ministra Hegera

 
Výhrůžkám lékařů nelze dále ustupovat, řekl v úterý prezident Václav Klaus na adresu protestujících doktorů. Podpořil tak postoj ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) při jednání s nespokojenými lékaři. Klaus naopak pochválil zdravotníky, kteří se k protestu nepřidali.
08.02.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10935 článků) , Leoš Heger (1276 článků)