Článek

Fiala nelže, neslibuje, je odpovědný vlastenec. Premiér sklidil chválu za projev

 
Předseda vlády Petr Fiala (ODS) v neděli večer v televizi promluvil ke spoluobčanům. Za své vystoupení si vysloužil několik pochval.
19.09.2022 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4323 článků)
Podobné články

Fiala nelže, neslibuje, je odpovědný vlastenec. Premiér sklidil chválu za projev

 
Předseda vlády Petr Fiala (ODS) v neděli večer v televizi promluvil ke spoluobčanům. Za své vystoupení si vysloužil několik pochval.
19.09.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4323 článků)

Fiala: Program vlády je realistický, kabinet neslibuje nic, co by nemohl splnit

 
Premiér Petr Fiala označil před poslanci program své koaliční vlády za realistický. Kabinet není populistický a neslibuje nic, co by nemohl splnit.
12.01.2022 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4323 článků)

Babiš za projev o koronaviru sklidil chválu od opozice. Premiér prosil i o odpuštění

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí pronesl projev k národu. Z čtecího zařízení přečetl řadu poděkování. Děkoval zdravotníkům hygienikům, policistům, hasičům, vojákům a epidemiologům, ale i novinářům a umělcům. Na jeho projev okamžitě zareagovali i jeho političtí protivníci. Ti tentokrát premiéra chválili.
23.03.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24863 článků)

Fiala: Budeme citliví. Nedotkneme se vzdělávání, zdravotnictví a sociální péče

 
Premiér Petr Fiala (ODS) označil před poslanci program své koaliční vlády za realistický. Kabinet není populistický a neslibuje nic, co by nemohl splnit, uvedl ministerský předseda v úvodu jednání Sněmovny o vyslovení důvěry vládě. Jejím cílem je podle něho dostat Česko mezi nejvyspělejší země světa. Program ukazuje, kudy se na tuto cestu vydat, řekl premiér.
12.01.2022 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4323 článků)

Gudas si dal VLASTENEC! Vítězové Stanley Cupu mu za to děkovali

 
Radko Gudas možná nepamatuje horší chvilku. Tampa vedla doma nad vítězem Stanley Cupu 5:4 a do konce zápasu chyběly necelé dvě minuty. Pak ale přišel vlastenec. Český zadák nezpracoval ostrou nahrávku od Matta Carla a puk odražený od brusle skončil v síti.
25.10.2013 09:00 |

podobné články

Jsem vlastenec. A z takových dneska dělají rasisty, povzdechl si Tomio Okamura

 
Tomio Okamura, který je v současné době předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie, uvedl ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz, že média dělají z vlastenců xenofoby nebo dokonce rasisty. Slovo patriot se podle něj vytratilo ze slovníku. On sám je prý vlastenec a nestydí se za to.
18.07.2015 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2915 článků)

Generál Jaruzelski byl hlavně hrdina a vlastenec, říká polský historik

 
Generál Wojciech Jaruzelski zůstává kontroverzní postavou novodobých polských dějin. Podle jedněch to byl zrádce a kolaborant se sovětskou vládou, podle jiných naopak zachránil Polsko před sovětskou vojenskou intervencí. Podle historika Marka Stawského byl ale Jaruzelski především hrdina a polský vlastenec, který za války prožil těžké trauma a v 80. letech na sebe vzal těžké politické břemeno.
12.05.2017 20:45 |

podobné články

Přemysl Votava: Rajko Doleček, vlastenec, který nic nevzdával…

 
Z tohoto pokřiveného světa odešel nejen významný lékař, ale zejména velký vlastenec. Rajko Doleček (*1925) miloval svůj srbský národ, jemu také věrně sloužil po celý svůj život. Pocházel ze srbsko - české rodiny. Jeho maminka byla Srbka, své předválečné mládí prožil v Jugoslávii, po druhé světové válce od roku 1949 žil a studoval medicínu v Praze. Rajko Doleček byl jedním z posledních aktivních účastníků druhé světové války bojoval, jako partyzán na jugoslávském bojišti.
22.12.2017 12:35 |

podobné články

Foldyno, ty potetovaný magore, ty nejsi žádný vlastenec. Ti plivali krev na gestapu a StB, ne v tělocvičně, sepsul poslance bratr Janka Kroupy

 
Poslanec a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna odmítl jakoukoli omluvu, ke které jej předseda ČSSD Jan Hamáček vybídl za jeho chování na akci ruského nacionalistického motorkářského klubu Noční vlci, kde se hádal a postrkoval s lidmi, kteří proti příjezdu ruských motorkářů protestovali. „Za co se mám omlouvat, že jsem vlastenec?“ reagoval Foldyna, který svými argumenty pěkně rozpálil syna bývalého politika Daniela Kroupy a bratra novináře Janka Kroupy Mikuláše Kroupu.
09.05.2018 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Jaroslav Foldyna (731 článků) , Janek Kroupa (220 článků)

Račok: Můj otec byl vlastenec, ne rasista

 
Můj otec byl vlastenec. Pro naši vlast, naši rodnou zem vykonal mnoho, tak jako i jiní v těchto letech, kteří nakonec byli pranýřováni, diskriminováni, pronásledováni a nakonec kriminalizováni.
20.05.2018 09:35 |

podobné články

Nadělal by si do trenek! Bakalův novinář Tabery to ostře schytal od místopředsedy ČSSD

 
Místopředseda sociální demokracie Jaroslav Foldyna se pustil do šéfredaktora Bakalova Respektu Erika Taberyho. Ten ho v předchozím čísle kritizoval za to, že se označil za vlastence. Správný vlastenec prý o sobě neříká, že je vlastenec. Foldyna se naštval a spustil výčet argumentů.
29.05.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (731 článků)

Hrdý vlastenec, obávaný kolaborant. Česká televize poprvé přenesla osud Emanuela Moravce do filmu

 
Co vedlo k tomu, aby se legionář, Masarykův spolupracovník a velký vlastenec obrátil a v době největší krize začal usilovně pracovat ve prospěch nacismu? Příběh Emanuela Moravce vypráví dvoudílný film režiséra Bisera A. Arichteva s Mariánem Labudou mladším v hlavní roli. Snímek Anatomie zrady – Emanuel Moravec uvede v premiéře ČT1 v neděli 26. dubna a 3. května, vždy od 20:10 hodin.
21.04.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Marián Labuda (124 článků)

Jaromír Balda: Nejsem terorista, jsem vlastenec

 
Odsouzený český terorista Jaromír Balda si odseděl 2 roky a 8 měsíců. Teď už je doma a rozhodl se promluvit s novináři. Nejsem terorista, ale vlastenec.
06.07.2021 13:20 |

podobné články

Co s Putinem? Atentát od Rusů pro lepší budoucnost. Vlastenec by to udělal, míní Joch

 
Ruský prezident Vladimir Putin je kvůli agresi na Ukrajině odsuzován i částí obyčejné ruské společnosti. Ruská propaganda v tamních televizích je však masivní, takže někteří Rusové uvěřili, že naopak zachraňuje Ukrajinu od nacistů. Publicista Roman Joch se zamyslel, jaký by v této válečné době jako ruský vlastenec zaujal vůči svému vůdci postoj. Zmiňuje strůjce neúspěšného atentátu na Hitlera.
02.03.2022 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4620 článků)

„Obrovské zklamání,“ zaryla Schillerová do Fialy. Od partnerů sklidil za projev chválu

 
Koaliční partneři premiéra Petra Fialy (ODS) chválí novoroční projev, který byl podle nich věcný a přesný. Zmiňují, že jsou rádi za to, že nový předseda vlády „nelakuje věci na růžovo“ a že se jedná o příjemnou změnu od pořadu „Čau lidi“, kterým se spojoval s veřejností již expremiér Andrej Babiš (ANO). Exministryně financí Alena Schillerová (ANO) ale mluví o zklamání.
01.01.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24863 článků) , Petr Fiala (4323 článků)

Pane prezidente, Vy snad chcete diktaturu. Klausův projev pár hodin poté

 
Prezident Václav Klaus je velký vlastenec a zastánce tradičních hodnot. Potvrdil to i při svém projevu na tradiční svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi, kde zkritizoval útok „nových pokrokářů“ na tradiční instituce, jako jsou národ, národní stát a tradiční rodina. Politici ODS a VV ho pochválili, u většiny ČSSD sklidil ostrou kritiku a u komunistů vlažné přijetí.
28.09.2011 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků)

Petr Fiala kritizuje spolupráci s končící vládou: Nemůžeme si dovolit dlouhé předávání, říká

 
Podle pravděpodobného budoucího premiéra Petra Fialy (ODS) musí rychle vzniknout odpovědný kabinet. Vládu nelze kvůli situaci s covidem předávat dlouho, řekl dnes novinářům poté, co politici koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) dorazili kolem 11:00 na Národní třídu v Praze a položili květiny k pomníku. Fiala doufá, že z odpolední schůzky s prezidentem Milošem Zemanem vyvstane jasný harmonogram jmenování nové vlády. Tu tvoří ODS s Piráty a Starosty a nezávislými (STAN).
17.11.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4323 článků) , Miloš Zeman (27457 článků)

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4323 článků)

Fiala po setkání se Zelenským: Bojujete i za nás! „Silný projev podpory,“ ocenil prezident

 
Premiér Petr Fiala (ODS) v úterý společně s premiéry Polska a Slovinska navštívil ostřelovaný Kyjev. Politici se poté setkali s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Ukrajinská hlava státu výpravu ocenila, Zelenskyj uvedl, že je to silný projev podpory. „Naše země vám stojí po boku. Stojí vám po boku Evropa,“ komentoval Fiala návštěvu. Český premiér už je na cestě domů, nasadil při tom neprůstřelnou vestu a helmu.
15.03.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4323 článků)