Článek

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků)
Podobné články

Zapomíná se kvůli uprchlíkům na Čechy? Vláda dělá málo, tvrdí Schillerová. Koalice vrací úder

 
Humanitární příspěvky, dodávky zdravotnického materiálu i munice, ale i plány na výstavby bytů kvůli přílivu uprchlíků. Česká vláda se vrhla na pomoc Ukrajincům. Podle opozice, ale i některých Čechů, tím ale kabinet Petra Fialy (ODS) odsunuje stranou české občany a zapomíná na ně. Fiala tuto kritiku smetává ze stolu a označil ji za lež. Koaliční poslanci pak vrací úder a útočí na opozici, že touto rétorikou přiživují strach ve společnosti a i jistou nenávist směrem k Ukrajincům, kteří hledají v Česku dočasné přístřeší. Předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová se této kritice brání, odmítá ji a zdůrazňuje, že ANO pomoc Ukrajincům vždy podporovala - jen se ale obává i o blaho Čechů. A dodává, že chtějí slyšet jasný plán, protože vláda zatím dělá málo.
25.03.2022 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků)

Raději Ukrajincům nic neposílejte, jsou slabší, tlačí v Německu na Scholze. Vážné trhliny

 
Přestože Německo od počátku války na Ukrajině odmítalo posílat zbraně a kromě velmi krátké etapy Berlín Ukrajincům žádnou vojenskou pomoc ani téměř nezačal dodávat, německý kancléř Olaf Scholz již nyní oznamuje, že i dosti omezená pomoc Ukrajině musí skončit. Zatímco se většina německé veřejnosti v průzkumech staví proti takovému rozhodnutí, část osobností v zemi Scholzovo rozhodnutí podporuje. „Ukrajinská armáda je mnohem slabší než ruská a má jen malou šanci tuto válku vyhrát,“ vysvětlují, proč není vhodné Ukrajinu podporovat. Ukrajincům radí, aby přestali bránit svá města, pomůže to prý rychlému míru.
24.04.2022 10:30 |

podobné články

Elitní komentátor: Radši pomáhat Ukrajincům než Afričanům

 
Komentátor Petr Kamberský na serveru lidovky.cz míní, že bychom měli spíše pomáhat Ukrajincům, než uprchlíkům z Afriky. Prý není na místě kritika z Evropské unie, že málo pomáháme Itálii s uprchlíky, jelikož oni prý málo pomáhají Ukrajincům.
27.04.2015 14:01 |

podobné články

Kritika, že vláda zapomíná na Čechy, má poštvat lidi proti Ukrajincům, řekl premiér Fiala

 
Výtky opozice, že kvůli pomoci migrantům z Ukrajiny zapomíná vláda na české občany, považuje premiér Petr Fiala za pokus poštvat českou společnost proti běžencům.
25.03.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků)

Největší módní úlet letošního léta? Zapadlá hvězdička osmdesátek Andrlová se obléká jako hastroš

 
Zapadlá hvězda let osmdesátých Ivana Andrlová (52) se na veřejnosti příliš často neobjevuje. Na obrazovkách už ji dnes můžeme vídat prakticky jen v reprízách úspěšných filmů a pohádek z tehdejší doby. To se ale brzy zase změní. Herečka se po letech objeví v pokračování kultovního seriálu Sanitka.
19.07.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Andrlová (116 článků)

Dramatický zásah hasičů: Kobyle v lese zapadla noha do díry, na nohy ji postavili pomocí kladek

 
Neobvyklou záchrannou akci za sebou po včerejšku mají plzeňští hasiči. Museli postavit zpět na nohy koně, kterému při práci v lese zapadla noha do hluboké díry a zvíře spadlo na zem. Kobylku Barunku nakonec vyprostili za pomoci tří kladkostrojů a horolezeckých lan.
15.01.2016 14:30 |

podobné články

Zapadla s autem v poli, vymyslela si přepadení: Měla strach z přísného šéfa...

 
Poslechnout na slovo navigaci se nevyplatilo řidičce (34). U Třebíče ji nápověda svedla na polní cestu a následně do rozbahněného pole, kde zapadla. A protože měla strach ze svého šéfa, vymyslela si přepadení.
17.01.2018 08:15 |

podobné články

Soros. Rusko. Moc cizinců. Orbánova slova, která zapadla

 
Maďarský premiér Viktor Orbán před několika dny pronesl svůj tradiční projev o stavu národa. Ten letošní byl o to sledovanější, že již za necelé dva měsíce zemi čekají parlamentní volby, ve kterých se Orbánovi postaví sjednocená opozice. Ta spojuje i velmi nekompatibilní elementy z krajní levice a krajní pravice. Orbán byl ve svém projevu nebývale ostrý. Došlo na téma voleb, Ruska i George Sorose. Tato slova ale v českém mediálním prostoru takřka úplně zapadla. Proto vám je zde přinášíme.
15.02.2022 11:05 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (265 článků) , Viktor Viktor (56 článků)

Premiér Fiala: Máme povinnost pomáhat Ukrajincům, pane Babiši

 
Komentář na facebookovém profilu k Ukrajincům a Andreji Babišovi.
28.03.2022 07:35 |

podobné články

Štvete českou společnost proti uprchlíkům, obvinil Fiala Babiše

 
Premiér Petr Fiala (ODS) obvinil opoziční hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem ze snahy poštvat českou společnost proti uprchlíkům. Hnutí projevilo obavy, že na pomoc Ukrajincům mohou doplatit i přímo čeští občané, na které vláda zapomíná, informuje o tom iDNES.cz.
25.03.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24598 článků) , Petr Fiala (3874 článků)

V roce 2017 budou jižní Čechy opravdu pohodové

 
„Jižní Čechy pohodové“. To je název krajského projektu, který v návaznosti na předloňské „Jižní Čechy aktivní“, loňské „Jižní Čechy husitské“ a letošní „Jižní Čechy olympijské“, připravuje na příští rok v rámci podpory turismu v regionu Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).
21.11.2016 22:20 |

podobné články

Tehdy to začalo. Roky před Majdanem. Profesor Drulák a zapadlá data

 
Rusko má pravdu, když se odkazuje na slib před třiceti lety, že NATO se nebude přibližovat k jeho hranici. ParlamentnímListům.cz to řekl zkušený diplomat, bývalý první náměstek Ministerstva zahraničí, někdejší velvyslanec ve Francii a pedagog profesor Petr Drulák. Upozorňuje, že Západ udělal fatální chybu v roce 2008, kdy na bukurešťském summitu z podnětu USA a za podpory střední Evropy nabídl Ukrajincům otevření dveří do NATO. Velký problém si podle profesora Druláka západní svět udělal bombardováním Srbska a uznáním Kosova, což dnes Rusko s oblibou využívá.
23.02.2022 04:45 |

podobné články

Zpověď Slováka, který se přidal k separatistům: Ukrajincům se postavím po boku Čechů!

 
Přijel na Ukrajinu, aby bojoval proti Ukrajincům! Slovák Miroslav (38) se přidal na stranu proruských separatistů podle vlastních slov z přesvědčení. Sám přiznal, že na Ukrajině stojí po boku nejenom krajanů, ale i Čechů. Zda se už dostal do boje, odmítá prozradit...
23.08.2014 06:35 |

podobné články

Fiala: Bylo nám svěřeno velení. Česko může být hrdé

 
Premiér Petr Fiala vítá cestu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) do Kyjeva, je to podle něj správná věc, protože je třeba ukrajinským spojencům vyjádřit podporu. Česká republika podle premiéra musí navýšit výdaje na obranu a pomoci s posilováním východního křídla NATO. „Bylo nám svěřeno velení, to je věc, na kterou může být Česká republika hrdá,“ uvedl Fiala k misi na Slovensku.
14.04.2022 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3874 článků) , Miloš Fiala (42 článků)

Profesor Fiala srovnal u Moravce Babiše s Hitlerem. A koaliční partner ANO se s chutí přidal

 
Předsedové křesťanských demokratů Pavel Bělobrádek a občanských demokratů Petr Fiala se setkali v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize a svorně spustili ostrou palbu na Andreje Babiše (ANO). Fiala dokonce došel až k tomu, že srovnal Andreje Babiše (ANO) s Hitlerem. Bělobrádek Babišovi doporučil, aby zvážil odchod z politiky. Neřešil se však jen Babiš, ale také hazard či uprchlíci. U těch vyťal Bělobrádek políček sociálním demokratům.
11.10.2015 13:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24598 článků) , Petr Fiala (3874 článků) , Pavel Bělobrádek (1639 článků) , Pavel Fiala (197 článků)

V Česku už je 300 tisíc uprchlíků. „Je to lež,“ bouří se Fiala proti tomu, že se zapomíná na Čechy

 
Do České republiky přišlo z Ukrajiny od zahájení ruské vojenské invaze zatím kolem 300 tisíc běženců, řekl dnes ve Sněmovně premiér Petr Fiala (ODS). Zopakoval kroky, které vláda v souvislosti s migrační vlnou podnikla. Uvedl, že chápe rozčarování obyvatel nad rostoucími cenami energií, pohonných hmot nebo potravin. Hlavním viníkem je ruský prezident Vladimir Putin, zdůraznil. Fiala se ohradil proti názorům, že kabinet kvůli situaci na Ukrajině zapomíná na české občany. „Je to lež,“ prohlásil.
22.03.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4508 článků) , Petr Fiala (3874 článků)

ČT: Česko musí 161 Ukrajincům vrátit neprávem vybrané poplatky

 
Český stát musí 161 Ukrajincům vrátit peníze za poplatky, které žadatelé o vízum zaplatili při povinné registraci na generálním konzulátu ve Lvově. Vybraných téměř deset milionů korun putovalo do kapsy soukromé společnosti.
19.06.2010 09:50 |

podobné články

Rusko nechce Ukrajincům v účasti v mimořádných volbách nijak bránit

 
Ukrajincům přebývajícím na ruském území nebude stát nijak bránit v účasti v mimořádných parlamentních volbách. Naopak se v Rusku otevře šest hlasovacích místností a bude zajištěna bezpečnost účastníků, tvrdí Moskva. Mimořádné parlamentní volby se na Ukrajině uskuteční 26. října.
29.09.2014 19:25 |

podobné články

Novinářka Spencerová: Ukrajina krachuje, Porošenko tiše uznal průšvih. Obamu už zajímá něco úplně jiného. A teď by to někdo měl říct Ukrajincům

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Ukrajina vypadla ze seznamu priorit nejen pro americká média, ale i pro prezidenta Obamu, který se nyní více zajímá o Islámský stát nebo ebolu, cituje novinářka Literárních novin a analytička zpravodajských zdrojů Tereza Spencerová ve svém pravidelném shrnutí týdenních světových událostí na ParlamentníchListech.cz významnou americkou nevládní organizaci. Teď by to někdo měl říci Ukrajincům, dodává.
16.10.2014 09:06 |

podobné články