Článek

Fiala místo komediálně-hororového Dobeše. Tisk komentuje nového šéfa školství

 
Deníky se v komentářích věnují výběru nového ministra školství, kterým se stane prorektor brněnské Masarykovy univerzity Petr Fiala. Fiala ve vládě nahradí Josefa Dobeše, který rezignoval na konci března. Zdůvodnil to nesouhlasem se škrty v rozpočtu svého úřadu. Prezident Václav Klaus by měl nového ministra jmenovat dnes.
02.05.2012 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9235 článků) , Petr Fiala (1370 článků) , Václav Fiala (69 článků)
Podobné články

Senátor znectil Dobeše: Je na pětku, devastuje školství

 
Sociální demokrat a senátor Marcel Chládek to v Senátu dnes pěkně rozjel. Rozhořčeně totiž kritizoval práci ministra školství Josefa Dobeše z Věcí veřejných, který podle něj pracuje jen na tom, jak by zcela rozložil systém školství. „Dobeš devastuje školství a přitom řekl, jak by si dal dvojku za státní maturitu, ovšem za to, co předvádí ve školství, by si zasloužil pětku,“ zmínil na Dobešovo konto mimo jiné Chládek.
21.07.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

TOP 09 tlačí na Dobeše nejen kvůli Bátorovi, ale i školníkům a maturitám

 
TOP 09 stupňuje tlak na ministra školství Josefa Dobeše (VV). Nejprve se po středečním jednání vlády velmi ostře vyjádřil ministr financí Miroslav Kalousek na konto personálního šéfa školství Ladislava Bátory, když jej označil za rasistu. Šéf TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg zase řekl, že předseda Akce D.O.S.T je pomatenec. Naposledy se TOP 09 do Dobeše obula kvůli plánovanému snižování mezd nepedagogických pracovníků škol.
14.08.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3753 článků) , Miroslav Kalousek (6547 článků)

Fiala ulehčuje plzeňským právům. Akreditaci jim prodloužil o rok

 
Ministr školství Petr Fiala prodloužil magisterskému programu plzeňských práv akreditaci o rok, aby studentům ulehčil situaci. Fiala to řekl po středečním mimořádném jednání se zástupci Akreditační komise a Západočeské univerzity. Rozhodnutí exministra Josefa Dobeše (VV) o prodloužení akreditace do roku 2016 Fiala zrušil. Už dřív ministerstvo zakázalo škole přijímat nové studenty.
27.06.2012 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků)

Fiala prodloužil plzeňským právům akreditaci o rok

 
Ministr školství Petr Fiala prodloužil magisterskému programu plzeňských práv akreditaci o rok, aby studentům ulehčil situaci. Fiala to řekl po dnešním mimořádném jednání se zástupci Akreditační komise a Západočeské univerzity. Rozhodnutí exministra Josefa Dobeše (VV) o prodloužení akreditace do roku 2016 Fiala zrušil. Už dřív ministerstvo zakázalo škole přijímat nové studenty.
27.06.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků)

DNEŠNÍ TISK: Místo Dobeše by mohl řídit školství nestraník

 
V dnešním tisku se probírají odposlechy telefonických hovorů lobbisty Romana Janouška nebo to, kdo místo Josefa Dobeše bude řídit ministerstvo školství.
23.03.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Roman Dobeš (13 článků)

Gajdůšková: Napraví ministr Fiala chyby svých předchůdců? Nezbývá než věřit

 
Od středy tohoto týdne má jedno z našich nejdůležitějších ministerstev nového šéfa. Akademik, politolog a nestraník Petr Fiala, nahradil na postu ministra školství, mládeže a tělovýchovy Josefa Dobeše z Věcí veřejných.
04.05.2012 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků)

ČSSD: Ve školství se kupí problémy, Fiala přešlapuje na místě

 
Ve školství se kupí problémy, nový ministr Petr Fiala ani po měsíci ve funkci stále neřekl, jak je chce řešit. S touto kritikou dnes vystoupil senátor a stínový ministr školství Marcel Chládek (ČSSD). Fiala zatím zastavil reformu regionálních škol a rozhodl o tom, že plzeňská práva nemohou přijímat nové studenty. Podle Chládka se ministr v některých krocích inspiroval plány sociální demokracie, v dalších případech jsou mu prý připraveni pomoci. Reakce ministerstva se zjišťuje.
01.06.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků) , Marcel Chládek (609 článků)

Fiala má plán ke kvalitnímu školství, důraz klade na matematiku

 
Ministr školství Petr Fiala představil spolu s premiérem Petrem Nečasem deset kroků ke zkvalitnění českého školství. Podle nich je potřeba zaměřit se na matematiku, snížit byrokracii ve školách a změnit systém financování. Vysokoškolské vzdělání by měla zlepšit chystaná novela, Fiala ji chce předložit v květnu. S financováním některých opatření by měly pomoci dotace z EU, cílem je zastavit propad českých žáků v mezinárodních srovnáních. 
05.02.2013 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků) , Petr Nečas (9280 článků)

Fiala akreditaci právům v Plzni prodloužil o jen rok

 
Ministr školství Petr Fiala prodloužil magisterskému programu plzeňských práv akreditaci o rok, čímž zrušil rozhodnutí svého předchůdce Josefa Dobeše. Ten chtěl akreditaci prodloužit do roku 2016. Fiala rozhodnutí oznámil po středečním mimořádném jednání se zástupci Akreditační komise a Západočeské univerzity.
27.06.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků)

Fiala akreditaci právům v Plzni prodloužil jen o rok

 
Ministr školství Petr Fiala prodloužil magisterskému programu plzeňských práv akreditaci o rok, čímž zrušil rozhodnutí svého předchůdce Josefa Dobeše. Ten chtěl akreditaci prodloužit do roku 2016. Fiala rozhodnutí oznámil po středečním mimořádném jednání se zástupci Akreditační komise a Západočeské univerzity.
27.06.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků)

Kandidát na šéfa ODS Fiala nemá preference na místopředsedy

 
Kandidát na předsedu ODS Petr Fiala nebude v případě svého zvolení preferovat nikoho z kandidátů na místopředsedy. Novinářům dnes řekl, že bude spolupracovat s kýmkoliv, kdo bude do vedení strany zvolen. Fiala předpokládá, že by delegáti příští týden na kongresu v Olomouci mohli kromě zvolení nového vedení změnit také stanovy strany. Fiala bude navrhovat snížení počtu členů výkonné rady tak, aby v ní měl každý region jen jednoho zástupce. Chce také vytvořit nový zhruba stočlenný stranický orgán, který by měl sloužit pro komunikaci s regiony.
07.01.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků)

ČSSD vyzvala ministra školství Dobeše k rezignaci

 
Soc. dem. ve středu vyzvala ministra školství Josefa Dobeše (VV), aby rezignoval na funkci. Místopředseda sněmovního výboru pro vzdělání Ivan Ohlídal (ČSSD) označil ministrovo působení za katastrofální. Školství se podle něj dostává do velmi rychlého úpadku. Navíc Dobešovi vytkl pomalé čerpání z evropských fondů. Dobeš rezignaci odmítl a VV s kritikou nesouhlasí.
16.02.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ohlídal (13 článků)

Chládek: Církevní veřejné VŠ - další z mnoha přešlapů ministra školství Dobeše

 
Médii proběhl záměr ministra školství Josefa Dobeše o zařazení církevních vysokých škol jako samostatné kategorie veřejného vysokého školství.
01.07.2011 14:55 |

podobné články

Učitelům seberu 560 korun měsíčně, řekl zástup za Dobeše náměstek školství Němec

 
Kvůli zavázání téměř dvou miliard korun v prostředcích pro regionální školství učitelé přijdou v průměru o 560 korun měsíčně, nepedagogičtí pracovníci zhruba o 310 korun. V pondělí to řekl 1. náměstek ministra školství Ladislav Němec, který po odchodu Josefa Dobeše (VV) převzal vedení rezortu.
02.04.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Němec (19 článků)

Dobeše bych okamžitě vyhodil, kdyby převzal obálku, uzemnil Nečas Škárku

 
Poslanec Jaroslav Škárka si při čtvrtečních interpelacích na premiéra Petra Nečase (ODS) naběhl na vidle. Ve Sněmovně se pustil do svého nedávného stranického kolegy ministra školství Josefa Dobeše (VV), nenechal na něm nit suchou, a zeptal se, co ještě by měl Dobeš udělat, aby jej premiér vyhodil z vlády. Nečas Škárkovi připomněl, že Dobeše do úřadu sám nominoval a dodal, že z vlády by okamžitě letěl například v případě, že by převzal obálku (tedy to, co Škárka udělal).
09.02.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků)

Novým ministrem školství bude Fiala, Klaus jej jmenuje ve středu

 
Budoucím ministrem školství bude profesor Petr Fiala. Na tento post jej navrhl premiér Petr Nečas (ODS). Fiala s nominací souhlasí. Prezident nového ministra jmenuje ve středu 2. května. O Fialově nominaci v pondělí informoval mluvčí kabinetu Michal Schuster.
30.04.2012 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků) , Petr Nečas (9280 článků)

Dohodu Dobeše s TOP 09 ohledně sporu s Bátorou koordinoval Nečas

 
Koaliční roztržku kvůli úředníkovi ministerstva školství Ladislavu Bátorovi se podařilo zažehnat také za přispění premiéra Petra Nečase (ODS). Ministerský předseda řekl, že si nejprve vyslechl požadavky šéfa TOP 09 Karla Schwarzenberga a poté si pozval k jednání ministra školství Josefa Dobeše (VV), se kterým dal dohromady návrh řešení.
30.08.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3753 článků) , Petr Nečas (9280 článků)

Nečas nehodlá odvolat ministra Dobeše, prý by to bylo předčasné

 
Premiér Petr Nečas (ODS) zatím neuvažuje o odvolání ministra školství Josefa Dobeše (VV), nechce totiž zasahovat do procesu zavedení testování žáků základních škol. Napsal to společnosti EDUin, která žádala odvolání šéfa rezortu školství, připomněl v pondělí mluvčí společnosti Tomáš Feřtek.
09.01.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

Nový ministr Fiala začal měnit resort školství, zbavuje se "dobešovců"

 
Petr Fiala, nový ministr školství, který nahradil Josefa Dobeše, začal s personálními změnami ve svém resortu. Prvního náměstka a druhého nejsilnějšího muže úřadu Ladislava Němce nahradil Jiří Nantl, někdejší ředitel odboru vysokých škol. Ve funkci skončil také šéf ministrova kabinetu Martin Krejza.
07.05.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků) , Jiří Fiala (133 článků) , Jiří Fiala (133 článků)