Článek

Fiala kývne na vládu bez Lipavského, ale ve finále neuhne, míní experti. Jasno bude v pondělí

 
Už na začátku příštího týdne by mělo být jasné, zda budeme mít v jeho průběhu novou vládu. Bezproblémový průběh jmenování ale designovaný premiér Petr Fiala (ODS) čekat nemůže. Prezident Miloš Zeman mu totiž nechce vyhovět se jmenováním Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí. Fiala se kvůli tomu obrátí na soud, aby dal jasný výklad ústavy. To může trvat ale týdny, i měsíce – i proto se podle oslovených politologů předseda vlády dočasně smíří s tím, že bude křeslo šéfa české diplomacie prozatím oficiálně neobsazené. Respektive ho bude mít pod sebou jiný člen vlády.
11.12.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)
Podobné články

A teď je odpovědnost za Lipavského na Fialovi. Novinář z ČT spekuluje o dohodě, která za tím může být

 
Prezident Miloš Zeman v pátek jmenuje vládu včetně sporného kandidáta na ministra zahraničí Jan Lipavského (Piráti), po schůzce v Lánech to tisku oznámil designovaný premiér Petr Fiala (ODS). Prezident tím rezignoval na možnost pomoci nové vládě stát se přijatelnou i pro své odpůrce, zní na sociálních sítích některé z reakcí známých jmen. Nechce se jim věřit, že by si Zeman za takový ústupek nekladl podmínky. Fiala si je snad dobře vědom toho, že výsledky ministrování Lipavského si odteď bere na triko.
13.12.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)

Zvrat, který se nečekal: Zeman jmenuje i Lipavského, oznámil Fiala

 
Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) dnes jednal v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem o sestavení vlády. Setkání mělo rozhodnout u budoucnosti piráta Jana Lipavského, kterého hlava státu odmítá jmenovat ministrem zahraničí. Fiala později po jednání s dalšími předsedy koaličních stran na podvečerní tiskové konferenci oznámil, že vláda bude jmenována tak, jak ji navrhl, tedy i s tím, že se Lipavský stane ministrem, píše iDNES.cz.
13.12.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)

Nečas neuhne a vláda příští týden padne, věští Bárta

 
V sobotu v Brně se na kongresu ODS před řečnickým pultem střídal politik za politikem. Poslanec Vít Bárta (VV) to komentoval na svém webu. Podle něj premiér Petr Nečas „neuhne“ a příští týden padne vláda.
03.11.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9391 článků) , Vít Bárta (2859 článků)

Huml: Voliči ČSSD chtějí změnu a silného, charismatického lídra, který neuhne. Kreténi nás táhnou do války. Evropě hrozí kolaps kvůli migrantům, k nám taky přijdou

 
ROZHOVOR Poslanec ČSSD Stanislav Huml říká, že voliči ČSSD chtějí změnu a silného, charismatického lídra, který drží slovo a neuhne. „Valí se jich další tisíce. Jsme součást prostoru, kde nejsou hranice. Co zabrání migrantům s pobytem v Sasku přijít na návštěvu? Evropě reálně hrozí ekonomický kolaps... Važme si každého dne prožitého v míru. Než nás nějaký kretén zase vtáhne do zbytečné války,“ říká Huml.
07.06.2017 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Huml (477 článků)

Přijde Petr Kellner za Andrejem Babišem, že chce koupit celé Česko... Karel Schwarzenberg vypráví vtip

 
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro Právo všechny občany ujistil, že strana neuhne z proevropské politiky. Stejně tak neuhne v boji proti Andreji Babišovi. Tvrdý postoj vůči šéfovi hnutí ANO prý zase k TOP 09 vrací voliče. Schwarzenberg věří ve volební zisk na úrovni 12 procent. Kníže ovšem také ukázal, že se umí dobře bavit. V rozhovoru přidal vtip o dvou miliardářích.
10.06.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (549 článků) , Andrej Babiš (24591 článků) , Karel Schwarzenberg (4052 článků)

Jestli Zeman nezmění názor... Vystrčil odkryl karty. Lipavského nepustí

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Událostech ČT k rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí uvedl, že v případě Zemanova setrvání na tomto kroku bude zapotřebí vyjasnit prezidentské pravomoci podáním kompetenční žaloby k Ústavnímu soudu. Vyjádřil se rovněž k možnosti, zdali by bylo možné, že nová vláda designovaného premiéra Petra Fialy (ODS) by se ujala funkcí prozatím bez Lipavského.
10.12.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)

„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém

 
Posměšky na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského způsobily, že řada jiných politiků vytáhla své fotky v helmách. Například Mirek Topolánek, Marian Jurečka či Jan Hamáček. A ti, kdo neměli fotky z vojenského prostředí, si řekli, že plastové na stavbě stačí. Například předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová nebo Lipavského pirátští kolegové z Prahy. Přidali se také novináři, ale ne všichni úplně na straně Lipavského. Moderátor Tomáš Jirsa poznamenal, že si lidé předtím bez pohoršení dělali legraci ze vzhledu Aleny Schillerové, a Matyáš Zrno zase zavzpomínal, jak přesvědčoval Alexandra Vondru, ať si nenechá helmu vnutit.
09.02.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2414 článků) , Tomáš Jirsa (95 článků) , Alexandr Vondra (1346 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Marian Jurečka (966 článků)

Potupa Lipavského, pugéty na rozloučenou a Havlíčkovo trojí předávání. Česko má novou vládu

 
Prezident Miloš Zeman v pátek na zámku v Lánech jmenoval novou vládu. Včetně dlouho odmítaného ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), u kterého ale kancléř Vratislav Mynář nejprve špatně vyslovil titul. Právě vzdělání Lipavskému Zeman vyčítal. Premiér Petr Fiala (ODS) i noví ministři měli celý den plné ruce práce, po ceremonii je čekalo první vládní jednání, kde kabinet rozhodl, že nebude žádat o prodloužení nouzového stavu. Premiér uvedl do úřadů všechny ministry. Hned třikrát úřad předával Karel Havlíček (ANO) - nejprve ministerstvo dopravy, pak průmyslu a obchodu a nakonec i úřad pro vědu. Blesk Zprávy sledovaly dění v podrobné reportáži.
17.12.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24591 článků) , Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků)

Zeman „zařízl“ Lipavského. A Železný z ČT se neudržel, muselo to ven

 
K rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí se již vyjádřil také moderátor České televize Jakub Železný. Zdali je Lipavského kvalifikace nedostatečná na to, aby mohl řídit českou diplomacii, se moderátor zamyslel se vzpomínkou na dočasné vedení resortu ministrem vnitra v demisi Janem Hamáčkem (ČSSD). Lipavský na rozdíl od Jana Hamáčka VŠ vzdělání má, napsal moderátor. Při diskusi o kvalifikaci ukázal také směrem k Hradu.
11.12.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jakub Železný (173 článků)

Průšvih: Měl srandu z Lipavského cesty na Ukrajinu. A přišel Veselovský

 
Horké chvíle zažívá v posledních hodinách poslanec Patrik Nacher (za ANO) za svůj sarkastický komentář ohledně cesty ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) na Ukrajinu. „Bomba, která změní situaci,“ pobavil se Nacher po oznámení cesty Lipavského, jejímž cílem má být vyjádření podpory územní jednoty a suverenity Ukrajiny. Mnoho komentátorů však na podobný humor naladěno nebylo. „Teda to je trapný,“ ozvalo se od novináře Respektu a začaly se přidávat známé tváře české žurnalistiky včetně Martina Fendrycha, Martina Veselovského, Jindřicha Šídla či moderátorky ČT Světlany Witowské. Nacher nakonec zablokoval možnost diskuse.
06.02.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (393 článků)

„Slabý kus ve stádě,“ obul se Zeman do Lipavského. „Šílené“ nápady má krotit Fiala

 
Premiér Petr Fiala (ODS) prezidentu Miloši Zemanovi osobně garantoval, že nový ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) bude jednat v souladu s programovým prohlášením. Prezident tím dnes v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima NEWS zdůvodnil, proč nakonec i přes výhrady Lipavského jmenoval. První místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) dnes v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi řekl, že se při dohodě o jmenování vlády se Zemanem nekšeftovalo s žádnými personáliemi.
19.12.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Zeman naložil Lipavskému, Fialova vláda v prvním kroku ustoupí? Koalice má dvě varianty

 
„Vy jste změna, my jsme změna,“ radoval se po volbách lídr koalice Spolu a nyní i designovaný premiér Petr Fiala (57, ODS). Jenže prezident Miloš Zeman (77) je pořád stejný, a tak se rozhodl novému kabinetu pořádně zavařit. V pátek dokonce zveřejnil detailní důvody, proč Lipavského v současné podobě nejmenuje  Koalice stran budoucí vlády má dvě varianty, uvedla ČTK. Místo Lipavského by ale zatím byl pověřen řízením ministerstva zahraničí buď designovaný premiér Petr Fiala (ODS), nebo předseda Pirátů Ivan Bartoš, který má vést ministerstvo pro místní rozvoj. Koalice by pak řešila spor s prezidentem kompetenční žalobou k Ústavnímu soudu. Lipavský, jak dnes uvedly také Lidové noviny, by diplomacii de facto řídil z pozice prvního náměstka.
11.12.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků)

Podrážděný Pirát Michálek na Takáče: Vote otázky méně nátlakově, tohle mi není příjemné

 
Prezident Miloš Zeman jmenuje v pátek novou vládu, a tedy i Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí, oznámil to po dnešním společném jednání designovaný prezident Petr Fiala (ODS). Čím u prezidenta argumentoval, že změnil ohledně jmenování Lipavského názor, a bude nový šéf diplomacie na oplátku dělat vůči hlavě státu nějaké vstřícné kroky? O tom ve speciálu ČT24 hovořil poslanec Jakub Michálek (Piráti), který si během rozhovoru měl co vyjasňovat s moderátorem Danielem Takáčem.
13.12.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Takáč (83 článků) , Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)

Podrážděný Pirát Michálek na Takáče: Volte otázky méně nátlakově, tohle mi není příjemné

 
Prezident Miloš Zeman jmenuje v pátek novou vládu, a tedy i Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí, oznámil to po dnešním společném jednání designovaný prezident Petr Fiala (ODS). Čím u prezidenta argumentoval, že změnil ohledně jmenování Lipavského názor, a bude nový šéf diplomacie na oplátku dělat vůči hlavě státu nějaké vstřícné kroky? O tom ve speciálu ČT24 hovořil poslanec Jakub Michálek (Piráti), který si během rozhovoru měl co vyjasňovat s moderátorem Danielem Takáčem.
13.12.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Takáč (83 článků) , Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)

Rychlý konec Petra Fialy? Proč to dělá... Holec v XTV se chytal za hlavu. Jde o Lipavského

 
Hrad v pátek potvrdil, že prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí. Premiér Fiala by se měl podle komentátora Petra Holce s Piráty vypořádat, a to co nejdříve. S image hodného profesora by Fiala mohl také brzy skončit, uvedl Holec v rozhovoru v internetové televizi XTV.cz, který moderoval Luboš Xaver Veselý. Opřel se také do Pirátů a STAN kvůli tomu, že si zase stěžují na nefér volební přepočet.
12.12.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Luboš Veselý (634 článků) , Jan Veselý (191 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Veselý (191 článků)

Přídělový systém na benzín a naftu? Pokud vláda na tuto pitomost kývne... K „Fialovu plánu“ je poslanec Hrnčíř skeptický

 
„Pokud naše vláda na tuto pitomost kývne, tak tu máme v lepším případě cenu paliv kolem 70 Kč za litr, a v tom horším případě i přídělový systém na benzín a naftu,“ říká k návrhu Evropské komise ohledně ruské ropy poslanec za SPD Jan Hrnčíř. Fialův „plán“ je podle něj v tomto směru k ničemu. Ožebračení národa prý přijde jen o něco později. Přinesl porovnání cen elektřiny u nás a na Slovensku, které Čechy rozhodně nepotěší. Upozornil i na zvyšující se počet exekucí. V souvislosti se zdražováním připomněl, že hnutí SPD prosazovalo co největší potravinovou soběstačnost.
08.05.2022 05:50 |

podobné články

Fiala má smůlu. Zeman vyhraje, naznačil Cyril Svoboda

 
Je stále jasnější, že se blíží první významný střet vlády Petra Fialy (ODS) s prezidentem Milošem Zemanem. Ačkoli to nikdo přímo nepotvrdil, spekuluje se o tom, že Zeman odmítne jmenovat Piráta Jana Lipavského ministrem zahraničí. Premiér Fiala trvá na tom, že chce nechat svou vládu jmenovat jako celek a odmítá Zemanovi ustoupit. Jenže podle někdejšího ministra zahraničí z KDU-ČSL Cyrila Svobody Fiala bude muset prezidentovi ustoupit. Zde je důvod.
08.12.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Cyril Svoboda (434 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Svoboda (248 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Svoboda (248 článků) , Jan Svoboda (248 článků) , Jan Svoboda (248 článků) , Petra Svoboda (206 článků)

Pověření sestavovat vládu bych se nebránil, já bych takový úkol nepochybně splnil, je si jistý Fiala

 
Předseda ODS Petr Fiala se v rozhovoru pro server iDNES.cz vyjádřil, že podle něj dva pokusy k sestavení vlády musejí pro hnutí ANO stačit. Sám by se prý pověření sestavovat vládu vůbec nebránil. „Já bych nepochybně takový úkol splnil,“ říká sebejistě Fiala, podle kterého bez vynechání extremistů demokratickou vládu bez ANO sestavit nejde.
18.04.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků)

Spor Zemana a Fialy? Soudci budou mít co dělat s „vyfutrováním“ argumentů, míní politolog

 
Už pondělí se rozhodne, zda se bude designovaný premiér Petr Fiala (ODS) soudit s prezidentem Milošem Zemanem o výklad pravomocí. Žalobu už sepisuje. Hlava státu totiž stále odmítat jmenovat na návrh premiéra ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Fiala se proto chystá obrátit na Ústavní soud, aby vyložil, že takto Zeman a další prezidenti, kteří přijdou po něm, mohou vůbec postupovat. Politolog Jan Kubáček v rozhovoru pro Blesk Zprávy odhadl, že výsledek žaloby budeme znán nejspíš nejdřív únoru a soudci budou muset mít své argumenty pro a proti „pořádně vyfutrované“.
13.12.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Miloš Zeman (27375 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků)