Článek

„Fiala dostane červenou!“ Na Václaváku stojí pódium. Další demonstrace je tu

 
Chystá se další demonstrace. Tentokrát je hlavním organizátorem protestu Komunistická strana Čech a Moravy v čele s předsedkyní a europoslankyní Kateřinou Konečnou. Chtějí poslat další vzkaz vládě Petra Fialy (ODS). Komunisté chtějí předvést, jak silný odpor proti vládě pětikoalice, tedy ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN, panuje.
17.09.2022 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4320 článků) , Kateřina Konečná (406 článků)
Podobné články

„Fiala dostane červenou!“ Na Václaváku stojí pódium. Další demonstrace je tu

 
Chystá se další demonstrace. Tentokrát je hlavním organizátorem protestu Komunistická strana Čech a Moravy v čele s předsedkyní a europoslankyní Kateřinou Konečnou. Chtějí poslat další vzkaz vládě Petra Fialy (ODS). Komunisté chtějí předvést, jak silný odpor proti vládě pětikoalice, tedy ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN, panuje.
17.09.2022 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4320 článků) , Kateřina Konečná (406 článků)

Demonstrace proti invazi: Dva lidé postříkali ruskou ambasádu červenou barvou, protesty i na Václaváku

 
Budovu ruského velvyslanectví v Praze postříkali demonstranti, kteří před ní protestují kvůli čtvrtečnímu útoku Ruska na Ukrajinu, červenou barvou symbolizující krev. Dvojici aktérů zadržela policie, dohlížející na akci. Před velvyslanectvím demonstrují od rána desítky lidí. Dva z nich osočili policisty i kvůli jejich přítomnosti na akci. Protest je ale bez potyček. Demonstrace probíhá i na Václavském náměstí, kde se sešla zhruba stovka lidí.
24.02.2022 12:30 |

podobné články

To nečekali. Průlom po akci proti povinnému očkování na Václaváku

 
Už nejen „hospodští“ a další podnikatelé, ale i policisté a strážníci se účastní demonstrací proti povinnému očkování. Nejinak tomu bylo i v neděli na Václaváku, kde zástupci těchto skupin vybudili dav ke skandování, že Milan Kubek či Václav Hořejší jsou „dobytek“. Celou akci se zděšením sledoval redaktor Seznam Zpráv Vojtěch Gibiš, podporovatel povinného očkování i dalších proticovidových opatření. Vyzýval k zákroku ministra Rakušana či policejní prezidium. Řady policistů rozleptával na Václaváku i další řečník, advokát Jindřich Rajchl. Ten vyjádřil přesvědčení, že když se jich on a jeho kolegové zastali proti povinnému očkování, tak je oni nebudou mlátit.
09.01.2022 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jindřich Hořejší (2 články) , Václav Vojtěch (157 článků)

Český slavík v ohrožení: Kapela Jelen rozdupala pódium

 
To pořadatelům ještě scházelo. Kapela Jelen den před vyhlášením ankety Český slavík rozmlátila pódium. Jejich zkouška probíhala tak divoce, že produkční tým musí během noci postavit nové pódium.
27.11.2015 15:10 |

podobné články

Horáčka na Václaváku nepustili na pódium: Moc bohatý a málo sametový

 
Koncert k 17. listopadu na Václavském náměstí má politickou dohru. Na pódiu akce, která do centra Prahy přilákala tisíce lidí, se vystřídali se svými vzkazy tři z devíti kandidátů na prezidenta. Zatímco Jiří Drahoš, Pavel Fischer a Marek Hilšer mohli takto oslovit potenciální voliče, například Michal Horáček musel zůstat jen mezi diváky. Organizátoři ho na pódium nepozvali a nepustili ani poté, co se s ním o svůj čas chtěl podělit Hilšer. Zdůvodnili to tím, že má na kampaň peněz dost a pozvaní prý víc ladili s hodnotami tohoto státního svátku.
18.11.2017 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (848 článků) , Jiří Drahoš (1207 článků) , Jiří Marek (459 článků) , Pavel Marek (318 článků) , Jiří Marek (459 článků) , Pavel Marek (334 článků) , Jiří Fischer (60 článků)

V O2 se zbláznili – Na Václaváku rozdávali kytky zdarma!

 
Na Václaváku se včera rozdávaly tisíce jarních kytek zdarma. A to nenechalo v klidu stovky Pražanů ani turistů. Různobarevné primulky v květináčích si odnášeli i po více kusech. Živý velký obrazec, který v dolní části Václaváku připravil pro kolemjdoucí k uvítání jara a svých nových výrazně zvýhodněných tarifů mobilní operátor O2, tak rychle měnil podobu. Lidé se přitom ale dobře bavili a nečekaný darem jim zjevně udělal velkou radost. Podívejte se na fotoreportáž, jak celá akce vznikala.
12.04.2013 00:20 |

podobné články

Takže máte problém. Řeči Fialy či Rakušana k Václaváku: Exredaktor ČT jasně

 
Odsudky cílů demonstrace z Václaváku od Petra Fialy, Víta Rakušana a dalších představitelů? „V okamžiku, kdy jsou vaše zálohy, složenky, tedy fixní životní náklady větší, než je příjem z poctivé práce, mzdy, je pokojná demonstrace v centru hlavního města akt dosud maximálně konstruktivní komunikace. Pokud to někdo v současné vládě a mezi aktuálními držiteli moci nechápe, máme problém, a to úplně všichni," varuje někdejší redaktor České televize a TV Nova a nynější pedagog Jozef Ftorek. Pro ParlamentníListy.cz rozebírá jak demonstraci, tak to, co následovalo po ní.
06.09.2022 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4320 článků)

Zeman dostal červenou kartu i v Brně a Ostravě

 
Miloše do koše, Zeman demisi, ale i ostřejší provolání, se za pískotu ozývala na brněnské demonstraci proti politice prezidenta. S červenou kartou za „nefér hru“ se do ní zapojilo nejméně šest stovek lidí, ke kterým se ještě při pochodu Kobližnou ulicí přidávali další. Červenou kartu vystavili Zemanovi také lidé v Ostravě.
17.11.2014 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27455 článků)

Australský fotbalista dostal červenou kvůli piercingu v přirození

 
Australský fotbalista Aaron Eccleston dostal červenou kartu poté, co si odmítl během zápasu vyndat z penisu piercing. Rozhodčí z Melbourne byl ale nekompromisní a požadoval, aby mladý hráč odešel do šaten a tam si intimní šperk vyndal. Když to Aaron odmítl, dostal červenou a musel z hřiště ven. Jeho tým i tak porazil soupeře 3:0.
23.06.2011 19:40 |

podobné články

Pro ambiciózního senátora předpisy neplatí? Okamura přechází na červenou!

 
Exprezident Václav Klaus (72) kdysi přiznal, že „přechází na červenou“ a myslel tím svoji nevěru s půvabnou letuškou. To senátor Tomio Okamura (41) to vzal doslova a za udiveného pohledu čtenářky Aha! si to namířil přes přechod nehledě na červenou na semaforu.
15.08.2013 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků) , Tomio Okamura (2914 článků)

Okamura nejde příkladem, chodí na červenou: Senátor mohl dostat pokutu

 
Jako senátor by měl jít všem příkladem, ale namísto toho chodí na červenou. Tomio Okamura (41) byl nachytán rodinkou, kterak se v Praze ani nerozhlédnul a už se hnal s kamarádem přes přechod na červenou. Senátor přešlap přiznal a slíbil, že si už budu příště dávat pozor.
15.08.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2914 článků)

Soud zastavil městskou policii: Za jízdu na červenou vám nesmí dávat pokutu

 
Městští strážníci zastavili řidiče za to, že křižovatkou projel na červenou. Dali mu pokutu, přidělili trestné body a nakonec mu zabavili řidičský průkaz, který potřebuje i k výkonu povolání. Obrátil se proto na soud a ten mu dal za pravdu. Městská policie nesmí podle soudu řidiče pokutovat za jízdu na červenou. Dotyčnému řidiči přiřkl navíc odškodné. Informovala o tom Česká televize.
05.01.2014 21:00 |

podobné články

To je pech...Drew Barrymore dostala na Díkuvzdání pokutu za přecházení na červenou

 
Herečka Drew Barrymore musela být na Díkuvzdání štědrá ke státní pokladně. I když možná ani nechtěla. Přispěla jí pokutou za přecházení na červenou. Hollywoodská hvězda neobměkčila policistu ani svým milým úsměvem, ani slavnou tváří. Vypsal jí blokovou pokutu přímo u přechodu, který přeběhla na červenou.
03.12.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Drew Barrymore (186 článků)

Ať Češi odbočují na křižovatce i na červenou, prosazuje Ťok pravidlo z USA

 
Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) se inspiroval v USA a přišel s návrhem změny silničního provozu v Česku. Ve snaze urychlit dopravu a snížit emise chce řidičům povolit odbočovat vpravo na červenou na světly řízených křižovatkách, pokud tím nikoho neohrožují. Jízda na červenou navíc patří k častým přestupkům mezi českými řidiči. Mezi experty má návrh podporu, píše deník Právo.
19.09.2018 11:20 |

podobné články

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4320 článků)

Poprvé po patnácti letech může středopravice vyhrát volby. To je vám málo? Petr Fiala odsoudil škarohlídy

 
Stoupnout si na jedno pódium se zástupci koalice Pirátů a STAN by bylo „kontraproduktivní pro veřejnost“, vyjádřil se v rozhovoru pro Aktuálně.cz lídr koalice SPOLU a předseda ODS Petr Fiala k jakési deklaraci spojenectví s Piráty se slovy, že přece „pirátský program není programem ODS“. Odmítl též povolební jednání s ANO; odrazovat od toho má prý kupříkladu „osud ČSSD“. Došlo i na Centrum pro studium demokracie a kultury. „Někdo si poskládal nějaká čísla a lže, jako když tiskne,“ ohradil se Fiala slovy, že je „vše v pořádku“.
27.09.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4320 článků)

Řekl to. Pohrdá jejich rozumem! Komentátor se znovu podíval, co vzkázal Fiala zaplněnému Václaváku

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Na sobotní demonstraci proti vládě Petra Fialy dorazilo minimálně 70 tisíc lidí. Komentátor Tomáš Vyoral si všímá, co premiér na dálku vzkázal zaplněnému Václavskému náměstí. Řeč nebyla jen o „proruských“ organizátorech akce, jak se později snažil Fiala vysvětlit. Pochybnosti podle Vyorala skutečně padly i na hlavy všech lidí účastnících se demonstrace.
09.09.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4320 článků) , Tomáš Vyoral (189 článků)

Tam by je stříleli. Člen ODS žádá po Václaváku tvrdé zákroky

 
Sobotní demonstrace na Václavském náměstí, kde se podle mnohých pozorovatelů sešlo daleko víc lidí, než 70 tisíc, které uvádějí média, nenechává v klidu ani odpůrce této akce a obhájce vlády Petra Fialy (ODS). Řeč je třeba o střelbě do demonstrantů, odsuzování atentátu na Heydricha, či porovnání plného Václaváku se shromážděním na podporu Třetí říše.
05.09.2022 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4320 článků)

Okamurova demonstrace z Václaváku se vydala průvodem k náměstí Republiky

 
Většina účastníků demonstrace Za naši kulturu a bezpečnou zem, která se odpoledne konala u Národního muzea, se vydala na pochod na náměstí Republiky. Tam se připojila ke zhruba 300 lidem, kteří se účastnili demonstrace pořádané Národní demokracií. Akce na Václavském náměstí se podle odhadu policie zúčastnilo asi 4000 demonstrantů. Obě skupiny půjdou společně k Úřadu vlády.
17.11.2015 17:51 |

podobné články