Článek

Festival Kytara napříč žánry bude putovat republikou

 
Kytara napříč žánry je festival, který se již jedenadvacátým rokem věnuje výhradně hře na kytaru v jejích nesčetných formách, stylech a žánrech. Letošní ročník odstartuje 14. října v pražské Ville Pellé brazilské duo Guanduo a kyrgyzsko-česká kytaristka Julie Šupíková.
13.10.2018 13:10 |

podobné články

Podobné články

Vrací se "nejrychlejší kytarista světa" Tommy Emmanuel a festival Kytara napříč žánry

 
Různé formy kytarové hudby nabídne na podzim v Praze i v Benešově, Černošicích, Chýni, Dolní Poustevně, Varnsdorfu a Pardubicích tradiční festival Kytara napříč žánry. Přijede také šoumen Tommy Emmanuel, podle pořadatelů v současnosti nejrychlejší kytarista na světě.
27.08.2012 13:05 |

podobné články

Festival Kytara napříč žánry zahájí v neděli Dylan Fowler

 
Britský muzikant, skladatel a aranžér Dylan Fowler zahájí 12. října v Pelléově vile v Praze 17. ročník hudební přehlídky Kytara napříč žánry. Festival tradičně nabídne koncerty představitelů tuzemské i zahraniční akustické kytary. Letošní ročník stejně jako před dvěma lety zakončí australský kytarista Tommy Emmanuel. Koncert se uskuteční 29. listopadu v pražském Kongresovém centru. Zástupce médií o tom dnes informoval ředitel festivalu Stanislav Barek.
07.10.2014 13:05 |

podobné články

Festival Kytara napříč žánry zve do Prahy The Cavern Beatles

 
Není třeba je dlouze představovat, každý je zná. Jsou čtyři, pocházejí z Liverpoolu a nejslavnější momenty své i hudební historie připomenou na koncertu ve čtvrtek 30. září v pražském KC Vltavská. Jedním z hlavních lákadel festivalu Kytara napříč žánry je totiž jeden z nejvěrnějších revivalů Beatles, skupina The Cavern Beatles.
29.09.2010 11:50 |

podobné články

Osobnosti: The Beatles (75 článků)

Jazzové, rockové i klasické kytary zazní na festivale Kytara napříč žánry

 
Po roce se vrací Kytara napříč žánry, festival, na němž v různých českých městech vystoupí virtuózní hráči z Austrálie, Japonska, Španělska i Ameriky. Přijedou Tommy Emmanuel, Peter Finger nebo Kazuhito Yamashita.
09.10.2012 16:10 |

podobné články

V pátek začne v Černošicích festival Kytara napříč žánry

 
Přehlídka Kytara napříč žánry se letos koná poosmnácté. Začne v pátek 9. října, kdy v černošickém Klubu Kino vystoupí zakladatel festivalu a kytarista Stanislav Barek s multiinstrumentalistou Radimem Zenklem.
08.10.2015 16:41 |

podobné články

Kytara napříč žánry s Emmanuelem

 
V neděli začne sedmnáctý ročník festivalu Kytara napříč žánry.
11.10.2014 09:41 |

podobné články

Festival kytar uvítá brazilské duo Guanduo, Francouze či Američanku Janet Robinovou

 
Festival Kytara napříč žánry představuje tento nástroj ve všech žánrech a podobách. Začíná 14. října v pražské Ville Pellé a poté bude putovat po českých městech.
05.10.2018 10:40 |

podobné články

Kytaristka Michaela Jacksona i "středověká" elektronika na festivalu Kytara

 
Pestrý podzimní festival Kytara napříč žánry proběhne od 18. října do 29. listopadu v Praze, Plzni, Benešově, Řevnicích a Dolní Poustevně. Jeho vrcholem bude společné vystoupení Jennifer Battenové, která doprovázela Becka a Michaela Jacksona, s nezařaditelnou Vicky Genfanovou. K nejkurióznějším koncertům pak patří společné vystoupení Daniela Kahudy a Matthiase Loibnera, kteří oprášili středověkou niněru a spojili jí s elektronikou.
06.10.2009 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1667 článků) , Beck Beck (101 článků) , Michael Beck (3 články) , Michael Beck (3 články)

Do ČR míří vítěz show Austrálie má talent i "nejbroukovatější" Beatles

 
Na festival Kytara napříč žánry, který proběhne v říjnu a listopadu v několika městech, míří zavedené kytarové hvězdy jako Tommy Emmanuel, The Cavern Beatles (údajně nejvěrnější britský Beatles revival) a také osmnáctiletý australský kytarista Joe Robinson, který vyhrál v televizní show Austrálie má talent.
09.09.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: The Beatles (75 článků)

Na letošní "kytaře" budou hvězdy flamenka, jazzu i world music

 
Festival Kytara napříč žánry letos přiveze španělského flamenco kytaristu Vicenta Amiga s novým hudebním a tanečním projektem Paseo de Gracia. Na programu jsou také soubory z Afriky či latinské Ameriky.
20.09.2011 16:30 |

podobné články

Tommy Emmanuel zahraje v sobotu v Praze

 
Sedmnáctý ročník festivalu Kytara napříč žánry se chýlí ke konci. Jeho vyvrcholením bude koncert australského kytaristy Tommyho Emmanuela. V sobotu 29. listopadu vystoupí v pražském Kongresovém centru.
29.11.2014 06:56 |

podobné články

Na kytarovém festivale vystoupí Genfanová i bývalá kytaristka Michaela Jacksona

 
Folk, blues, jazz i rock se vejde pod hlavičku festivalu Kytara napříč žánry, který proběhne od 18. října do 29. listopadu. Navštíví Prahu, Plzeň, Benešov, Řevnice a Dolní Poustevnu. U nás již dobře známá kytaristka Vicki Genfanová tentokrát zahraje společně s Jennifer Battenovou, která doprovázela mimo jiné Michaela Jacksona.
01.09.2009 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1667 článků)

Tomatito: Flamenco žilo v klubech, dnes pomáhá internet

 
Šestnáctý ročník festivalu Kytara napříč žánry přivítá i věhlasného španělského kytaristu Josého Fernándese Torrese zvaného Tomatito. Vystoupí se skupinou a flamencovou tanečnicí 1. prosince v pražském Divadle Hybernia. Na koncertě představí mimo jiné tvorbu ze svého aktuálního alba Soy Flamenco.
28.11.2013 14:20 |

podobné články

Kytarista Tommy Emmanuel se vrátí do Prahy v listopadu

 
Australský akustický kytarista Tommy Emmanuel oslaví 10 let od svého prvního koncertu v Čechách vystoupením 29. listopadu v Kongresovém centru v Praze v rámci 17. ročníku festivalu Kytara napříč žánry.
29.07.2014 16:20 |

podobné články

Dylan Fowler: Má hudba je o krajině Walesu i cestách po světě

 
Velšský kytarista Dylan Fowler zahájí nedělním koncertem v Pelléově vile v Praze sedmnáctý ročník festivalu Kytara napříč žánry.
11.10.2014 12:35 |

podobné články

Australský kytarista Tommy Emmanuel: Můj život je tvrdá práce a cestování

 
Australský kytarista Tommy Emmanuel zakončí v sobotu 29. listopadu v Kongresovém centru Praha sedmnáctý ročník hudebního festivalu Kytara napříč žánry. Právu poskytl rozhovor.
21.11.2014 13:41 |

podobné články

Laurence Juber: Hraní na kytaru mi hodilo víc než mytí aut

 
Kytarista kapely Wings bývalého člena Beatles Paula McCartneyho a dvojnásobný držitel ceny Grammy Laurence Juber v České republice odehraje v rámci festivalu Kytara napříč žánry čtyři koncerty. První z nich se koná 10. listopadu v pražském Paláci Akropolis, následují vystoupení ve Varnsdorfu, Pardubicích a Chýni.
09.11.2015 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Laurence Juber (1 článek)

Jednoruký kytarista Andrés Godoy je na turné v České republice

 
Hvězdou festivalu Kytara napříč žánry je chilský kytarista Andrés Godoy. Přestože ve čtrnácti letech přišel při nehodě o pravou ruku, kytarová vášeň mu zůstala. Godoy si vytvořil unikátní jednoruční techniku zvanou Tatap. Ohromující virtuozita se spojuje s citem pro silnou melodii a láskou ke hře na kytaru a k hudbě samotné.
02.11.2018 14:55 |

podobné články

Běžel napříč republikou, vyběhal židle

 
Radost i trochu zklamání pociťuje z rakoviny vyléčený sportovec Miroslav Kalina (42) z Loun. V létě v rámci akce Běh pro život proběhl napříč republikou.
19.10.2009 05:30 |

podobné články