Článek

Festival GASK Artfest 09 potěší příznivce alternativní kultury

 
Zejména příznivce alternativní kultury potěší multižánrový festival GASK Artfest 09, který se uskuteční v Kutné Hoře od 31. července do 9. srpna. Program akce oživí nádvoří Jezuitské koleje v těsném sousedství gotického chrámu sv. Barbory, stejně jako ulice a náměstí starobylého města. Festival má tři části - hudební, filmovou a výtvarnou.
29.07.2009 09:05 |

podobné články

Podobné články

Středověkou iluminaci si můžete zdarma prohlédnout v GASK do neděle

 
Středočeská galerie v Kutné Hoře (GASK) nabízí od tohoto pátku do neděle 16. ledna možnost zdarma zhlédnout unikátní středověkou iluminaci. Ta bude vystavena u příležitosti prvního výročí jejího zakoupení. GASK také nově nabízí návštěvníkům každé úterý vstup do galerie za symbolický poplatek 1 Kč.
12.01.2011 10:10 |

podobné články

Umění není jenom okolo nás, ale přímo v nás

 
V květnu bude v prostorách Jezuitské koleji v Kutné Hoře otevřena nová galerie – GASK. Kromě výstavních aktivit si galerie klade za cíl rozšířit mezi veřejností povědomost o současném umění mezi běžnou veřejností. K tomu má pomoci GASKtour využívající patrový autobus. Právě to tomto unikátním projektu jsme si povídali s vedoucím lektorského oddělení GASK Ondřejem Horákem.
13.04.2010 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Horák (9 článků)

Vzácná kutnohorská iluminace bude k vidění už jen pár dní

 
Poslední možnost zhlédnout unikátní středověkou iluminaci nabízí do 8. srpna kutnohorská galerie GASK. Vzácné dílo s motivem těžby a zpracování stříbra pochází přímo z Kutné Hory z období 15. století a v budoucnu se stane součástí rozsáhlé výstavy věnované Jagelloncům, kterou GASK připravuje na rok 2012.
23.07.2010 13:20 |

podobné články

Kutnohorská GASK vystaví Warholovu dvojitou Monu Lisu, pak Hirsta

 
Souborné dílo současného britského kontroverzního umělce Damiena Hirsta proslulého svým „žralokem v akváriu“ bude k vidění v kutnohorské galerii GASK až od prosince tohoto roku.
13.10.2010 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Mona Mona (53 článků)

Výstava Damiena Hirsta v kutnohorské GASK se posouvá na jaro

 
Dlouho očekávaná výstava britského umělce Damiena Hirsta, kterou již řadu měsíců chystá Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře, se opět posouvá. Novým termínem má být jaro příštího roku, potvrdil Právu pověřený ředitel galerie Jan Třeštík.
27.12.2010 10:45 |

podobné články

GASK chystá výstavu za 25 miliónů korun

 
GASK – Galerie Středočeského kraje – chystá pro příští rok v Kutné Hoře výstavu věnovanou středoevropskému umění gotiky a renesance za vlády Jagellonců. Tříměsíční česká zastávka výstavy, která bude reprízována i ve Varšavě a v Postupimi, by měla podle odhadů organizátorů stát asi 25 miliónů korun.
04.05.2011 09:40 |

podobné články

Česká taktika v galerii GASK: já nic, já muzikant!

 
Před rokem se Galerie Středočeského kraje (GASK) otevírala s ambicí stát se respektovanou institucí, ideálně s přeshraniční reputací. Což se bezpochyby podařilo bývalému řediteli Janu Třeštíkovi, který se mezinárodně "proslavil" účastí v případu nelegálního pokusu o vývoz vzácného obrazu od Pabla Picassa.
11.05.2011 09:15 |

podobné články

Spolupracovníci GASK apelují na hejtmana Ratha

 
Externí spolupracovníci Galerie Středočeského kraje (GASK) ve středu zaslali otevřený dopis středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi, v němž se obávají o odbornou úroveň této instituce po odchodu všech kurátorů.
11.05.2011 19:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků)

Kolem ředitelky GASK se objevují nové pochybnosti a Meda Mládková říká: Výroky Jany Šorfové jsou nehorázné lži

 
Proti výrokům ředitelky Galerie Středočeského kraje (GASK) Jany Šorfové ohledně její činnosti v Museu Kampa i důvodům jejího odchodu se ostře ohradila jeho zakladatelka Meda Mládková. „Jsou to nehorázné lži,“ řekla ve čtvrtek večer Právu Mládková.
21.05.2011 11:05 |

podobné články

Ředitelka GASK zůstává, plagiátorství se neprokázalo

 
Ředitelka Galerie Středočeského kraje (GASK) Jana Šorfová, která čelí podezření z plagiátorství, zůstane ve funkci. Rozhodli o tom dnes krajští radní. Odborný posudek podezření z plagiátorství nepotvrdil, sdělila ČTK mluvčí hejtmanství Berill Mascheková.
23.05.2011 16:30 |

podobné články

Jana Šorfová zůstává v GASK

 
Rada Středočeského kraje jednala o údajném plagiátorství projektu koncepce Galerie Středočeského kraje (GASK), s nímž Jana Šorfová vyhrála letos v lednu výběrové řízení na post ředitelky galerie. Na Šorfovou bylo v této záležitosti podáno i trestní oznámení pro podezření ze spáchání podvodu.
24.05.2011 09:20 |

podobné články

Autor analýzy projektu ředitelky GASK tvrdí: Žádný posudek na plagiátorství jsem nedělal

 
"Předmětem mého posudku nebylo v žádném případě zkoumání plagiátorství," řekl v úterý Právu Petr Vlasák, který zasedá v grantové komisi Magistrátu hl. m. Prahy. Potvrdil tak domněnky, že zadáním jeho odborného textu nebylo posoudit, zda ředitelka Galerie Středočeského kraje (GASK) Jana Šorfová svůj projekt, s nímž vyhrála výběrové řízení na post ředitelky, opsala.
24.05.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vlasák (23 článků)

Začala přehlídka současného umění v GASK

 
V Galerii Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře se otevřela o víkendu přehlídka současného umění nazvaná Images for Images, Umělci pro Tichého a Tichý pro umělce.
08.04.2013 14:15 |

podobné články

GASK zahájil novou sezónu

 
Galerie Středočeského kraje (GASK ) zahájila v tomto týdnu v Kutné Hoře novou sezónu. Divákům nabízí tři výstavy.
07.03.2014 16:40 |

podobné články

Středočeský kraj: GASK získal prestižní cenu na Gloria musealis

 
Galerie Středočeského kraje (GASK) vyhrála Cenu Českého výboru ICOM za výstavu „Images for Images, Artists for Tichý – Tichý for Artists“.
20.05.2014 06:45 |

podobné články

RECENZE: Expozice, která vrací diváky do galerie. GASK zpřístupnila v Kutné Hoře svou sbírku moderního umění

 
Celý areál Galerie Středočeského kraje (GASK) v historickém centru Kutné Hory je od letošního jara už stavebně dokončen a zprovozněn.
31.05.2014 16:21 |

podobné články

RECENZE: V Gask to na výstavě Jiřího Beránka vypadá jako v Dantově předpeklí

 
Původně jsem přijel do GASK (Galerie Středočeského kraje) v Kutné Hoře kvůli výstavě Jiřího Šalamouna, výtvarného otce Maxipsa Fíka, ale pak jsem tam uviděl instalaci Mezidobí, kterou vytvořil letos sedmdesátiletý sochař Jiří Beránek.
22.03.2015 09:35 |

podobné články

Středočeský kraj: „Má vlast“ na nádvoří jezuitské koleje zahájila sérii letních představení

 
Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a ředitelka GASK Jana Šorfová v sobotu 28. května slavnostně zahájili první ze série koncertních a divadelních představení, která jsou součástí Kulturního léta v GASK. Na prvním koncertě zazněly tři symfonické básně z cyklu Má vlast a následovaly árie a duety z oper Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.
30.05.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (142 článků) , Jan Dvořák (97 článků) , Honza Dvořák (97 článků)

Příznivce tvrdé muziky potěší Lamb of God a Monster Magnet

 
Příznivce tvrdé muziky potěší svými koncerty v Praze americké skupiny Lamb of God a Monster Magnet. Čelní představitelé moderní metalové scény Lamb of God zahrají 24. května v klubu Abaton. Monster Magnet, v jejichž drsné muzice se odráží vlivy hard rocku, metalu, punku, space rocku i psychedelie 60. a 70. let, zabouří 17. srpna v pražském Kulturním centru Vltavská.
05.05.2010 08:00 |

podobné články