Článek

Ferrari hledá, koho za Massu. Možná částečně oslepl

 
Maďarský lékař Veres k aktuálnímu stavu jezdce Massy
27.07.2009 16:15 |

podobné články

Podobné články

Räikkönen bude od příští sezony závodit v barvách Ferrari. Nahradí Massu

 
Avizovaný návrat finského pilota Kimiho Räikkönena do stáje formule 1 Ferrari je potvrzený. Do italského týmu, s nímž získal v roce 2007 titul mistra světa, přejde z Lotusu po této sezoně. Smlouvu třiatřicetiletý Fin podepsal na dva roky a nahradí Brazilce Felipeho Massu, který již v úterý odchod z Ferrari potvrdil. 
10.09.2013 13:55 |

podobné články

Je to pro mě velká čest, říká pilot Ferrari Badoer, který nahradí Massu

 
Testovací pilot Ferrari Luca Badoer, který ve Velké ceně Evropy nahradí zraněného Felipeho Massu, je svému týmu vděčný za tuto šanci.
12.08.2009 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Luca Badoer (7 článků)

Ferrari ukázalo Alonsa a Massu v nových kombinézách

 
Scuderia Ferrari představila Fernanda Alonsa a Felipeho Massu v letošních kombinézách. Rozdíly vůči loňské sezóně jsou minimální.
14.01.2012 07:45 |

podobné články

Týmová režie po italsku! U Ferrari pomohli Alonsovi trestem pro Massu

 
Stáj F1 Ferrari zase jednou předvedla ukázkovou týmovou režii. Fernando Alonso, jediný, kdo ještě může překazit Sebastianu Vettelovi mistrovský hattrick, měl do Velké ceny USA startovat z osmé pozice. Moudré hlavy z Maranella ale vymyslely, jak ho posunout o jedno místo dopředu a „obětovaly“ Felipeho Massu.
19.11.2012 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Fernando Alonso (208 článků)

Massu by měl nahradit Schumacher, tvrdí legendární Lauda

 
Pilota formule 1 Felipeho Massu, který se zotavuje po operaci proražené lebky, by mohl ve Ferrari nahradit sedminásobný mistr světa Michael Schumacher.
27.07.2009 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Schumacher (488 článků)

Alonso chystal pro Massu DÁREK na rozloučenou. Komisaři byli proti

 
Chystal stájovému parťákovi loučení na stupních vítězů, přísný trest to ale znemožnil. Španěl Fernando Alonso, který letos skončil na postu vicemistra světa, chtěl pustit před sebe kolegu Felipeho Massu a nechat ho dojet na třetím místě.
25.11.2013 10:32 |

podobné články

Osobnosti: Fernando Alonso (208 článků)

Schumacher už testuje Ferrari před návratem do F1

 
Sedminásobný šampion Michael Schumacher dělá vše pro to, aby jeho náhlý návrat do formule 1 byl úspěšný. Schumacher střídá u Ferrari zraněného Felipe Massu.
31.07.2009 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Schumacher (488 článků) , Felipe Massa (77 článků)

Massu u Ferrari ve formuli 1 nahradí Fisichella

 
Druhým pilotem formule 1 u Ferrari bude Ital Giancarlo Fisichella. Stáj Force India souhlasila s tím, že svou hvězdu uvolní po zbytek sezony.
03.09.2009 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Giancarlo Fisichella (3 články)

Ferrari s Räikkönenem nepočítá. Přišel Alonsův čas?

 
Di Montezemolo potvrdil ve Ferrari jen Massu
23.09.2009 16:55 |

podobné články

Šéf Ferrari vozil Massu s Alonsem a zapadl ve štěrku

 
Ani prezident nemusí umět všechno. Šéf Ferrari Luca di Montezemolo o svých řidičských dovednostech rozhodně nepřesvědčil.
19.11.2009 14:05 |

podobné články

Massa dostal od Ferrari úkol. Musí pomoci Alonsovi v boji o titul

 
Stáj F1 Ferrari naléhá na brazilského pilota Felipeho Massu, aby v posledních čtyřech závodech mistrovství světa pomohl stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi získat titul.
01.10.2010 14:45 |

podobné články

Spekulace v F1. Räikkönen by se mohl vrátit do Ferrari

 
Ve formuli 1 se mluví o velkém přestupu a návratu. Fin Kimi Räikkönen by podle spekulací mohl nahradit ve Ferrari nevýrazného Brazilce Massu. Räikkönen by tak vytvořil silné duo s Fernandem Alonsem.
31.07.2012 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Kimi Räikkönen (81 článků)

Celý život byl přivázaný v boudě a oslepl. Teď Míša hledá nový domov

 
Ke kříženci Míšovi byl až do nedávna život neskutečně krutý. Skoro celý ho strávil uvázaný u boudičky na zahradě a za několik let úplně oslepl. V tichosti tu přežíval bez lásky a péče a nevěděli o něm dokonce ani sousedé. Až děti majitelů pejska se svěřily svým spolužákům ve škole a paní učitelka se rozhodla jednat.
22.10.2018 18:40 |

podobné články

Ferrari ukazuje v Pekingu pokrok ve vývoji systému HY-KERS

 
Ferrari včera v Pekingu odhalilo nejnovější vývojové stádium svého systému HY-KERS. Poprvé se systém ukázal samozřejmě ve Formuli 1, ale co se supersportů týče, prvním byl zelený prototyp 599 GTB vystavený na autosalonu v Ženevě před dvěma lety. Systém dokáže účinně rekuperovat kinetickou energii a tu násleně využít pro zvýšení výkonu. Zároveň systém snižuje průměrnou hodnotu spotřeby a průměrné emise CO2 by mohly klesnout až o 40 %. Elektromotor / generátor je připojen k dvouspojkové 7-rychlostní převodovce a jak už jsem zmínil, do nynějška byl namontován pouze ve Ferrari 599 GTB s vpředu umístěným dvanáctiválcem. Technici samozřejmě řeší vše kolem přesného umístění systému v oficiálním nástupci ikonického Enza, který bude mít svůj motor V12 uprostřed. Právě pro uložení ve středu byly aplikovány některé změny a před spalovací dvanáctiválec bude přidán ještě jeden elektromotor pro napájení pomocných systémů a příslušenství. Oba elektromotory jsou spojeny s bateriemi, které mohou být umístěny na různých místech v závislosti na volném prostoru a finálních úpravách automobilu. Podle Ferrari skončila experimentální fáze projektu a nyní jde už o čistý vývoj, který bude probíhat ještě řadu měsíců...
24.04.2012 10:20 |

podobné články

Karel Pavela oslepl, teď se učí znovu číst

 
Osudové rozhodnutí udělal před rokem Karel Pavela (71) z Teplic nad Bečvou. Muž, který ve svých 17 letech oslepl, si dodal odvahu a poprvé vstoupil do ordinace zlínského očního chirurga Pavla Stodůlky. A ten dokázal do té doby nemožné. Panu Karlovi vrátil po 53 letech zrak! A ten se pacientovi stále lepší. Dnes například už čte bez lupy.
25.04.2010 09:20 |

podobné články

Otec týral Martínka (1), až oslepl: Udělala to dcera (1,5), hájí se před soudem

 
Martínek se narodil loni v březnu. Za svůj krátký život zatím příliš radosti neprožil. Rodiče ho od narození týrali. Otec s ním zacházel tak hrubě, házel s ním, třásl a dusil ho polštářem, až z toho chlapec oslepl. Otec nyní stanul před soudem. Vinu odmítl a hodil ji na svou dcerku.
27.08.2012 10:20 |

podobné články

Krutí rodiče ze Svitavska nelidsky týrali kojence! Martínka bili, až oslepl!

 
Surové bití, hlad a křik! Takové jsou první vjemy, které si do života už provždy odnesl Martínek (3 měsíce). Chlapce jeho rodiče Martin (39) a Monika T. (23) krutě týrali. Kvůli jejich brutalitě chlapeček dokonce oslepl! O vině manželů teď rozhoduje soud v Hradci Králové.
28.08.2012 12:05 |

podobné články

"Vypil jsem dvě deci rumu, chutnal divně" řekl muž a pak oslepl

 
V příbramské nemocnici leží ve vážném stavu pětašedesátiletý muž, který se otrávil metylalkoholem. Muž nejprve oslepl a nyní je udržován v umělém spánku na jednotce intenzivní péče. Dnes to sdělila mluvčí policie Monika Schindlová. Údajně vypil asi sedm panáků vodky zakoupené v Příbrami. Česko v uplynulých dnech zasáhla řada případů otravy metanolem. Tři lidé zemřeli na severní Moravě a další jsou v nemocnici. Dva případy otravy jsou i na jihu Moravy.
10.09.2012 15:55 |

podobné články

Otravy metanolem dál děsí Česko: V nemocnici oslepl další muž (65)!

 
Děsivé! Lékaři v celém Česku jsou v pohotovosti a ptají se, kolik lidí ještě zemře v souvislosti s pančovaným alkoholem, který obsahuje smrtelně jedovatý metanol. Otravy se po Moravskoslezském a Jihomoravském kraji rozšířily i do středních Čech, kde v příbramské nemocnici leží v kritickém stavu muž (65), který už kvůli alkoholu oslepl. Včera se navíc objevily dva nové případy otravy v Ostravě a dva v Přerově.
11.09.2012 12:05 |

podobné články