Článek

Ferjenčík (Piráti): Slibuju, že ode dneška o mně jako o Ježíšovi už neuslyšíte

 
Vysvětlení kontroverzího předvolebního klipu, proti němuž se ohradil Jiří Strach, režisér pohádky Anděl Páně, publikované na svém veřejném facebookovém profilu
06.06.2024 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Strach (303 článků)
Podobné články

Pirát Ferjenčík se vrací do Sněmovny. Dostal flek u stranického kolegy Michálka

 
Bývalý poslanec a místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Mikuláš Ferjenčík je ode dneška asistentem předsedy klubu Pirátů Jakuba Michálka. Michálek to dnes řekl ČTK, zároveň o tom informoval na sociálních sítích. Ferjenčík byl lídrem pardubické kandidátky pro loňské sněmovní volby, do dolní komory se ale nedostal.
01.02.2022 17:20 |

podobné články

Pirát Ferjenčík vypálil do Babiše: Jediné ministerstvo, které funguje dobře, je ministerstvo propagandy

 
ROZHOVOR Poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík se vrátil k dopadům kauzy s údajným únosem syna premiéra Andreje Babiše. Ve Sněmovně se hlasovalo o vyslovení nedůvěře vládě, zajímavé byly zejména postoje šéfa SPD Tomia Okamura a také celého poslaneckého klubu ČSSD, který hlasování přečkal na chodbě. "Já si myslím, že sociální demokraté té vládě prostě nevěří, ale řekli si, že dají přednost ministerským funkcím před čistým svědomím," domnívá se Ferjenčík. Nešetří ale ani Babiše. "Je to bezskrupolózní lhář," říká Ferjenčík. Podle pirátského poslance funguje dobře jediné ministerstvo, konkrétně ministerstvo propagandy.
06.12.2018 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků)

ANKETA: Poznáte melodie z českých pohádek? V Rudolfinu zazní i Tři oříšky pro Popelku

 
Slibuju za kluky, slibuju za holky… Rozvíjej se, poupátko… Počítej lásko má s tím! Zkoušky na koncert, na kterém zazní největší hity z českých filmů a pohádek, jsou v plném proudu! Zpěváci Ondřej Ruml s Terezou Černochovou ladí hlas, muzikanti nástroje, aby společně vytvořili 11. května v pražském Rudolfinu neopakovatelnou atmosféru.
10.05.2016 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Černochová (225 článků) , Ondřej Ruml (212 článků)

Pirát Ferjenčík: Česká televize je poměrně kvalitní. I když i my jsme si ní občas museli válčit

 
Poslanec Mikuláš Ferjenčík(Piráti) v internetové televizi XTV popsal, jak musí Piráti občas válčit s Českou televizi. Zdůraznil, že veřejnost by měla znát platy v ČT. Tím, že je veřejnoprávní televize tají, jen poškozuje sama sebe. A to není jediná chyba, kterou dělá. Navzdory chybám, které Ferjenčík vidí, však Českou televizi také bránil. V porovnání s jinými českými televizemi prý pracuje ještě dobře. Byť je na údajně na první pohled vidět, že většina zaměstnanců ČT nemá ráda prezidenta Zemana.
19.03.2018 21:05 |

podobné články

Pirát Ferjenčík: Česká televize je poměrně kvalitní. I když i my jsme s ní občas museli válčit

 
Poslanec Mikuláš Ferjenčík(Piráti) v internetové televizi XTV popsal, jak musí Piráti občas válčit s Českou televizi. Zdůraznil, že veřejnost by měla znát platy v ČT. Tím, že je veřejnoprávní televize tají, jen poškozuje sama sebe. A to není jediná chyba, kterou dělá. Navzdory chybám, které Ferjenčík vidí, však Českou televizi také bránil. V porovnání s jinými českými televizemi prý pracuje ještě dobře. Byť je na údajně na první pohled vidět, že většina zaměstnanců ČT nemá ráda prezidenta Zemana.
19.03.2018 21:40 |

podobné články

Piráti ve Fabii? „Upálit!“ Ferjenčík terčem smíchu. To je zlé

 
Piráti ve volbách pohořeli a Mikuláš Ferjenčík mluví o kamikadze, které potopilo Babiše. Další Piráti ovšem nejsou s jeho slovy spokojení. Padla dokonce slova, že by se měla přichystat hranice. A nechyběly posměšky. „Pro ochranu klimatu udělali Piráti maximum. Poslanecký klub může jezdit v jednom autě,“ rýpl si předseda hnutí Odchod Matěj Gregor.
09.10.2021 22:15 |

podobné články

Ode dneška na pivo i do bazénu, ale... Jaké jsou podmínky?

 
Nečekané rozvolnění čeká ode dneška Česko. Minulý týden totiž zrušil Nejvyšší správní soud omezení provozu restaurací, ale i heren nebo kasin. Staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34, za ANO) tak rozhodl, že dnes dojde k velkému uvolnění. Deník Aha! vám tak přináší přehled, co se ode dnešního dne mění.
31.05.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1792 článků) , Adam Vojtěch (1385 článků)

Xaver nevěděl, co říci: „Matematik“ Ferjenčík odboural lékaře z ANO

 
Zatímco v Ústeckém kraji se proti sobě postavili premiér Andrej Babiš a předseda Pirátů Ivan Bartoš, v tom Pardubickém vedou kandidátky těchto dvou favorizovaných seskupení David Kasal a Mikuláš Ferjenčík. Generační souboj se nečekaně zvrhl ve výklad základní matematiky, který Ferjenčík odmítal akceptovat a argumentoval svým vzděláním.
26.09.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Ivan Ivan (2966 článků) , David David (1922 článků) , David David (1439 článků)

Dámy a pánové... Tak tohle už v londýnském metru neuslyšíte. Je to prý diskriminační k jiným pohlavím

 
„Ladies and Gentlemen“ již v londýnském metru neuslyšíte. Místo toho totiž budou oslovováni všichni. „Good morning everyone“ tak bude jeden z běžných pozdravů. Důvodem změny je podle serveru iDnes.cz signalizace otevřenosti města vůči rozmanitosti občanů i návštěvníků.
14.07.2017 21:50 |

podobné články

Od nás neuslyšíte, že chceme stavět na hranicích ploty, garantuje mladý Stropnický voličům

 
Podle šéfa Strany zelených Matěje Stropnického není pro stranu tématem číslo jedna migrace v Česku. „Neuslyšíte od nás, že chceme stavět ploty,“ uvedl Stropnický v rozhovoru s moderátorem Martinem Veselovským pro DVTV.cz.
24.09.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (663 článků) , Martin Stropnický (1951 článků)

Svět se razantně změnil, proto vznikli Piráti, říká nově zvolený poslanec Mikuláš Ferjenčík

 
Lidé dnes cítí, že politická reprezentace je hodně odtržená od jejich potřeb, proto Piráti podporují prvky přímé demokracie, zdůrazňuje pirátský poslanec a dosavadní zastupitel Hlavního města Prahy Mikuláš Ferjenčík v rozhovoru pro Tiscali.cz.
15.11.2017 10:20 |

podobné články

Piráty dál vede Bartoš, Pikal mu vyklidil pole, Ferjenčíkovi nepomohla ani „tráva“

 
Předsedou Pirátské strany zůstává i po sobotním celostátním fóru v Ostravě stávající lídr Ivan Bartoš. Do boje o křeslo s ním šli místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal a místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Mikuláš Ferjenčík. Ferjenčík v kandidátském projevu mimo jiné plédoval za legalizaci marihuany, z volby vypadl ale už v prvním kole. Sestra Ferjenčíka Olga Richterová pak obhájila své místo první místopředsedkyně. Druhým místopředsedou se stal Pikal. Piráti také představili lídry krajských kandidátek a kandidáty do Senátu. Bude jimi Michal Horák, Adéla Šípová, Petr Jeník a Zdeněk Žák. Jednání potrvá do neděle, kdy se Piráti budou věnovat zejména workshopům.
11.01.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2966 článků)

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

 
Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V tomto ohledu jsou na tom lépe než jakákoli nová strana, která v minulosti vstoupila do vlády. Tak to vidí poslanec a pirátský odborník na ekonomiku Mikuláš Ferjenčík. Pro ParlamentníListy.cz také popsal, jak Piráti bojují s dezinformacemi nebo nakolik jim v programu zaměřeném na seniory pomáhají problémy koaličních politiků při řešení koronavirové pandemie.
10.04.2021 21:00 |

podobné články

Babiš žije z drancování půdy. Gigantický střet zájmů. Ferjenčík pro PL představil, jak chtějí Piráti změnit ekonomiku

 
„Vláda se stále tváří, že se nic neděje, přestože máme rekordní schodky rozpočtu. Současně je vidět, jak zrušení superhrubé mzdy, což je jedna z velkých seker, které vláda zasekla do rozpočtu, přispělo k růstu inflace. Máme rekordní inflaci a všechno zdražuje,“ vypočetl chyby české vládě poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti). Zkritizoval i premiérův střet zájmů a postup ohledně šéfa BIS Michala Koudelky. Mohlo by prý jít o dohodu se prezidentem.
12.08.2021 20:50 |

podobné články

Pirát Ferjenčík: Vládní koalice se rozpadla. Hnutí ANO i ČSSD dělají samostatnou politiku. Výsledek? Chaos!

 
ROZHOVOR „Pro Andreje Babiše je důležitější jeho ego a nějaké novinové titulky, že jeho návrh zvítězil nad návrhem ministra Jana Hamáčka, než fungující vláda. A to podle mne prostě není správně. Když už se dvě strany domluvily, že budou společně vládnout, měly by najít nějaký kompromis v daňové politice,“ tvrdí pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík, který považuje daňovou politiku za jednu z nejdůležitějších agend společného vládnutí. Prohlásil, že když se ani na ní nedokáže koalice dohodnout, její existence pozbyla smyslu. Ale likvidaci maloobchodu prý dělá vláda na jedničku.
27.11.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Jan Hamáček (3332 článků)

Ode dneška velké změny: V Evropě voláme jako doma!

 
Chystáte se na dovolenou? Tak si pořádně dobijte telefony. Ode dneška totiž můžeme volat v rámci Evropy, jako bychom byli doma.
15.06.2017 12:10 |

podobné články

Piráti si dnes zvolí nové vedení, na předsedu jsou tři kandidáti

 
Piráti si dnes zvolí na jednání celostátního fóra v Ostravě nové vedení. Předsednickou funkci obhajuje Ivan Bartoš, kromě něj kandidují místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal a místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Mikuláš Ferjenčík. Piráti také představí lídry krajských kandidátek a kandidáty do Senátu, zabývat se budou i návrhem na změnu stanov. Jednání potrvá do neděle, kdy se Piráti budou věnovat zejména workshopům.
11.01.2020 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2966 článků)

Změna v ČSSD: „Slávku, jsem na tebe pyšný.“ A Jiří Dienstbier...

 
Premiér Bohuslav Sobotka ode dneška není předsedou sociální demokracie. Nahradil ho ministr vnitra Milan Chovanec. Sobotka ode dneška není volebním lídrem. Tím se stal ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který teď bude v ČSSD tím nejdůležitějším mužem. Alespoň do voleb. Senátor Jiří Dienstbier to vítá. A nejen on. Stávající ministr zahraničí Zaorálek je prý pyšný na to, jak se Sobotka v krizi zachoval. Někteří sociální demokraté však středeční rozhodnutí vnímají jako tragédii.
15.06.2017 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2904 článků) , Bohuslav Sobotka (9583 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Pro léky ode dneška jen s občankou? Lékárníci: Novinka hned měla výpadek

 
Ode dneška by mělo být možné si vyzvednout léky v lékárně s občanským průkazem nebo pasem místo e-receptu vytištěného na papíře, v mailu nebo jako SMS v telefonu. Po změně volala zejména Česká lékárnická komora (ČLnK). Hned po spuštění se ale systém setkal s problémy. Dvě hodiny nefungoval. Výdej léků ale omezen nebyl.
01.06.2020 10:50 |

podobné články