Článek

Ferdinand Habsburský v Podcastu: »Můj děda byl na korunovaci svého tatínka císařem«

 
Kdyby se dějiny vypravily jiným směrem, Ferdinandův otec by nyní vládl habsburskému impériu a mladík by byl korunní princ. Místo toho se 24letý Ferdinand Habsburský prohání po okruzích v rychlých strojích. Pro Blesk Podcast prozradil, proč finančně podpořil Moravu po ničivém tornádu a proč se starodávný rod setkává na whatsappové skupině.
13.08.2021 05:05 |

podobné články

Podobné články

Můj děda byl komunista a umřel. 17. listopad ale ukázal, že komunisté mají tuhý kořínek

 
GLOSA: 17. listopad a oslavy státního svátku ukazují, že komunisté nevymřeli. Že všechny ty justiční vraždy, krádeže, loupeže, zabavování majetku a morální devastace několika generací jim prošly. Což je odporné zjištění. Můj děda byl komunista a umřel. Zabily ho komunistické lži. Můj děda umřel, ale komunistické lži žijí dál.
18.11.2016 12:25 |

podobné články

Ferdinand Habsburský, pravnuk posledního českého krále, podpořil zdevastovanou Moravu: Ničí mě vidět zkázu v zemi blízké mému srdci!

 
Mladý šlechtic Ferdinand Zvonimir Habsburg-Lothringen (24), pravnuk posledního rakouského císaře a českého krále Karla I., učinil po tornádu, které se prohnalo Moravou, dojemné gesto: Vyzval své příznivce, aby všem postiženým domácnostem na našem území přispěli! Co ho k tomu vedlo?
27.06.2021 10:50 |

podobné články

Karel Habsburský si nesmí říkat von Habsburg, potvrdil soud. V Rakousku za to dostal pokutu

 
Vnuk posledního rakouského císaře Karel Habsburský prohrál soudní spor o podobu svého jména. Soud ho již dříve pokutoval za používání šlechtické předložky von. Na vlastní webové stránce uváděl své jméno v němčině jako Karl von Habsburg, čímž se dopustil porušení zákona o zrušení šlechty z roku 1919. Rozsudek nyní potvrdil i Ústavní soud.
05.11.2019 21:55 |

podobné články

Zemřela hlava Habsburků - Otto Habsburský. Bylo mu 98 let

 
Otto Habsburský, nejstarší syn posledního rakousko-uherského císaře Karla I., zemřel v pondělí ve věku 98 let. Informuje o tom agentura AFP s odvolání na rakouská média.
04.07.2011 10:40 |

podobné články

Děda (74) prožil chvíle hrůzy: Na cyklostezce ztratil vnučku (7)! „Jel děsně pomalu,“ vysvětlila holčička

 
Děda chtěl strávit se svou vnučkou pěkný den, vyjeli si proto na radotínskou cyklostezku. Netušil ale, že ho místo společně stráveného dne čekají chvíle strachu. Dívka mu při vyjížďce ujela a ztratila se z dohledu. Zoufalý senior hledal dítě zhruba hodinu a půl, ale neúspěšně. Požádal proto o pomoc strážníky. Ti ji naštěstí brzy našli. Dívka evidentně vůbec neřešila, že by o ni mohl mít děda strach. Podle jejích slov jel děda děsně pomalu, a tak mu ujela.
30.08.2021 15:40 |

podobné články

Sedm kulí jako v Sarajevu. Dvě výstavy připomínají v Benešově u Prahy sto let od atentátu na následníka trůnu

 
Habsburský arcivévoda František Ferdinand d’Este (1863 – 28. června 1914), následník trůnu, byl se středočeským Benešovem propojen především državou panství v okolí zámku Konopiště. A také tím, že jako druhý muž Habsburské monarchie pojal za manželku českou šlechtičnu Žofii Chotkovou.
31.05.2014 12:20 |

podobné články

Národní galerie: Valdštejnská jízdárna představuje vzácné poklady z renesanční sbírky

 
Zahájili jsme novou výstavu Arcivévoda Ferdinand II. Habsburský. Renesanční vladař a mecenáš mezi Prahou a Innsbruckem, kterou můžete navštívit ve Valdštejnské jízdárně až do 25. února 2018.
12.11.2017 12:15 |

podobné články

Pravnuk českého krále je v Praze. Sympaťák Habsburk si zašel na pivo a měl nehodu

 
„Úžasné!“ Tak okomentoval na twitteru Ferdinand Zvonimír Habsburský -Lotrinský (27) návštěvu svatovítské kartedrály na Pražském hradě. A potom si zašel na pivo. Možná jste Ferdinanda dneska v Praze potkali, ale nevšimli jste si ho. Tenhle sympatický blonďák s klukovským úsměvem a batůžkem na zádech, který si dělá selfíčka, totiž nevypadá jako potomek českých králů a rakouských císařů.
18.12.2019 15:10 |

podobné články

Josef Karlík, děda z Jak dostat tatínka do polepšovny - Žena ho našla mrtvého!

 
V šestém oddělení Domova pro seniory Kociánka zemřel včera v pět hodin ráno herec Josef Karlík (✝81), hvězda seriálu Sanitka, kde hrál tatínka Jiřího Hanzlíka, a představitel dědy z legendární komedie Marie Poledňákové Jak dostat tatínka do polepšovny.
31.10.2009 02:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (150 článků) , Josef Karlík (8 článků) , Jiří Hanzlík (30 článků) , Jiří Hanzlík (30 článků)

Simona Krainová ujížděla na sladkém a přiznala: »Tunel Blanka« nedám! Chci rodit císařem!

 
Těhotná modelka Simona Krainová (39) se připravuje na to, že i svého druhého potomka (pohlaví si doteď nenechala prozradit) porodí císařským řezem. „Max šel císařem a u druhého dítěte se přistupuje ke stejnému porodu. Nebudu dělat hrdinku, nechám »tunel Blanka« v klidu,“ řekla s humorem Simona serveru super.cz.
16.07.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Simona Krainová (2209 článků)

Nocovali tu primátoři i jediná císařovna: Libeňský zámek slaví 250 let od přestavby Marií Terezií

 
Rokokový Libeňský zámek slaví v sobotu 29. srpna už 250 let od doby, kdy ho nechala přestavět císařovna Marie Terezie. To ovšem není jediná zajímavost tohoto pražského skvostu. 25. června 1608 zde byl uzavřen tzv. libeňský mír mezi císařem Rudolfem II a jeho bratrem Matyášem, díky kterému mohl císař setrvat na trůně. A v  srpnu 1791 zde před svou korunovací na českého krále přespal císař Leopold II. Praha 8  si tyto významné milníky připomene sobotní kulturní akcí na nádvoří zámečku.
28.08.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Terezie (170 článků) , Leopold Rudolf (1 článek)

Hokejový Třinec před korunovací: nejdříve exhibice, potom kolaps

 
Korunovaci s trpkou příchutí dnes v Ostravě prožili hokejisté Třince, kteří po utkání s domácími Vítkovicemi převzali Prezidentský pohár pro vítěze základní části. Ačkoliv v derby dvou nejbližších rivalů ještě 24 minut před koncem vedli 4:1, v závěru dostali čtyři góly a prohráli 4:5.
20.02.2011 22:00 |

podobné články

Třinec před korunovací: nejdříve exhibice, potom kolaps

 
Korunovaci s trpkou příchutí prožili v Ostravě hokejisté Třince.
21.02.2011 08:30 |

podobné články

Vicemiss neustála prohru. Vítězka to při korunovaci pěkně schytala

 
Rozčarování z výsledků brazilské soutěže krásy Miss Amazon 2015 se jala jedna ze soutěžících řešit po svém. Vítězku Carol Toledo napadla Sheislane Hayalla přímo při korunovaci ještě na pódiu, což mezi většinou diváků vyvolalo nečekané reakce - začali tleskat a pískat, jako by agresorku ještě hecovali k pěstnímu souboji.
06.02.2015 09:55 |

podobné články

Nejlepší střelec nebude králem, protože chtěl přijít na korunovaci s manželem

 
Udo Figge je nejlepším ostrostřelcem Německa. Vyhrál nedávno soutěž Bratrstva historických německých střelců. Měl být korunován králem, ale nakonec mu trofej odmítli předat. Má totiž manžela. A to se prý neshoduje s tradicí, kdy si král na korunovaci přivede ženu.
05.10.2015 12:00 |

podobné články

Praha se vrátí do středověku: O víkendu zažije korunovaci Karla IV.

 
Oslavy Karla IV. vrcholí. O víkendu si Praha připomene korunovaci panovníka. Návrat do minulosti bude tak možné zažít už v sobotu na Vyšehradě, odkud po podvečerní mši vyjde procesí na Pražský hrad. Velkolepá korunovace proběhne následující den ve svatovítské katedrále.
30.08.2016 14:15 |

podobné články

Nejkrásnější dívka světa Karolína Kokešová nafotila první snímky po korunovaci! A je na nich zatraceně sexy

 
Karolína Kokešová  (24) , která získala po Taťáně Gregor Kuchařové, Monice Žídkové a Tereze Fajksové teprve jako čtvrtá Češka v historii prvenství na světové soutěži krásy, nafotila první oficiální fotografie po své korunovaci na světové soutěži Miss Global.
26.02.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Monika Žídková (65 článků) , Tereza Fajksová (280 článků) , Taťána Kuchařová (948 článků)

Pražská Letná: Zažila královskou korunovaci, první tramvaj i prvomájové průvody

 
Na severu hlavního města se rozkládá Letná. Je to jedna z největších zelených ploch v centru města a také rozhodně jedna z nejoblíbenějších. Letenské sady a přilehlá pláň mají velmi zajímavou historii. První zmínky o Letné se objevují už kolem roku 1260 v souvislosti s korunovací Přemysla Otakara II. Před více než sto lety se objevily také první snahy o její zastavění, nikdy k tomu však nedošlo.
01.02.2021 05:45 |

podobné články

Vendula Svobodová: Rodí jen "císařem"!

 
Vendula Svobodová (37) bude i svoje třetí dítě rodit císařským řezem. „Už jsem se s tím smířila. Mám prostě úzkou pánev,“ řekla Blesku Svobodová, která »císařem« rodila i dcerku Kláru (†5) a syna Jakuba (4).
07.05.2009 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vendula Svobodová (812 článků) , Jakub Svoboda (191 článků)