Článek

Feranec (ANO): Koncesionářský poplatek i pro všechny s připojením k internetu?

 
Projev na 51. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2023 k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě.
18.01.2023 13:45 |

podobné články

Podobné články

Český rozhlas i ČT natáhly ruku: O kolik chtějí zvýšit koncesionářský poplatek?

 
Ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral by chtěl, aby se měsíční koncesionářský poplatek zvýšil o pětikorunu z nynějších 45 korun. Ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák se zase vyslovil pro indexaci koncesionářských poplatků. Za televizi nyní lidé platí 135 korun za měsíc. Zavoral a Dvořák mluvili o poplatcích během úterního semináře nazvaném Média veřejné služby a jak je udržet při životě, který pořádala ve Sněmovně sociálnědemokratická Masarykova demokratická akademie.
09.10.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (823 článků) , Petr Dvořák (818 článků)

Česká televize by mohla snížit koncesionářský poplatek

 
Koncesionářský poplatek v České televizi, který nyní činí 135 Kč měsíčně, by se mohl snížit. Na zasedání rady ČT to uvedla radní Dana Eklová.
25.08.2010 14:55 |

podobné články

„ANO je jistota. Bráníme starý svět.“ Poslanec ostře o opozici

 
Poslanec a olomoucký radní Milan Feranec (ANO) varuje před koalicemi SPOLU a zejména před Piráty a Starosty. „Při výhře SPOLU nás čeká návrat do minulosti, do časů vlády Topolánka a Nečase. Omezování veřejných služeb, jejich privatizace, stagnace životní úrovně,“ popisuje Feranec. „Pokud ale zvítězí Piráti a STAN, čekejte zvyšování daní, zdanění větších bytů, ztrátu národní suverenity a posilování role Evropské unie včetně řešení migrace,“ varuje Feranec v rozhovoru, který si zavěsil na sociální síť.
20.09.2021 14:45 |

podobné články

Bankovní poplatky jsou někdy podivné, podívejte se

 
Server bankovnipoplatky.com vyhlásil 5. ročník ankety „o nejabsurdnější bankovní poplatek“. Pro 5. ročník ankety jsme nezařadili vítěze předchozích čtyř ročníků, aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky (poplatek za příchozí platbu, poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky, poplatek za vedení běžného účtu a poplatek za nadměrný vklad).
23.11.2009 20:50 |

podobné články

Zdražení benzínu? Babiš prý navrhuje nový poplatek

 
Ministerstva financí a průmyslu údajně vážně uvažují, že by zavedla zvláštní poplatek pro všechny motoristy. Jednalo by se o poplatek za správu zásob pohonných hmot. Na ceně litru benzínu nebo nafty by se prý poplatek projevil zvýšením o dvacet až padesát haléřů.
26.03.2014 07:30 |

podobné články

Poslanec ANO Feranec: Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Nerozlišuji východní a západní vakcínu

 
ROZHOVOR „Nerozlišuji východní a západní, já rozlišuji bezpečnou a méně bezpečnou vakcínu. V tomto smyslu je mi skutečně jedno, jestli ji schválí Evropský úřad, nebo náš Státní ústav pro kontrolu léčiv, protože já ho považuji za důvěryhodnou organizaci,“ vysvětluje poslanec hnutí ANO a krajský zastupitel Olomouckého kraje Milan Feranec, proč by mu nevadilo použití ruské vakcíny Sputnik V. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž označil uzavření výroby a průmyslu v Čechách za nejzazší možnost, která by znamenala ekonomickou katastrofu.
04.03.2021 18:26 |

podobné články

Ředitel Českého rozhlasu Zavoral chce, aby rozhlasový poplatek vzrostl o pět korun

 
Ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral by chtěl, aby se měsíční koncesionářský poplatek zvýšil o pětikorunu z nynějších 45 korun. Ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák se zase vyslovil pro indexaci koncesionářských poplatků. Za televizi nyní lidé platí 135 korun za měsíc. Zavoral a Dvořák mluvili o poplatcích při dnešním semináři nazvaném Média veřejné služby a jak je udržet při životě, který pořádala ve Sněmovně sociálnědemokratická Masarykova demokratická akademie.
09.10.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (823 článků) , Petr Dvořák (818 článků)

Jiná pravda o Čapím hnízdě: Zajímavé informace

 
Náměstek ministra dopravy Milan Feranec, jenž v minulosti působil ve vedení společnosti Agro Jevišovice patřící koncernu Agrofert, se na svém facebookovém profilu zastal Čapího hnízda šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Sám Feranec byl v minulosti také lídrem kandidátky ANO v Olomouci v komunálních volbách, nyní je členem zastupitelstva.
16.08.2017 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25656 článků)

Babišovo pivo: Tak jak to je? grilovali muže z ANO. Ten pak naříkal

 
Poslanec hnutí ANO, místopředseda rozpočtového výboru a bývalý náměstek na ministerstvu dopravy Milan Feranec byl v uplynulých dnech hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Hovořilo se mimo jiné o DPH, Feranec následně sdílel i vzkaz na sociální síti.
11.02.2020 08:06 |

podobné články

Vždyť oni se hned rozhádají. Důkazy? Z ANO k Pirátům a SPOLU

 
Poslanec ANO Milan Feranec udeřil na obě opoziční koalice. Lidé si podle něj moc nepomůžou, jestli budou volit SPOLU, to jest ODS, lidovce a TOP 09, nebo spojenectví Pirátů a STAN. Feranec má za to, že jedna koalice je horší než druhá. K dovršení všeho zlého se nedokážou dohodnout na tom, co vlastně chtějí. A to je u vlády opravdu velký problém.
22.09.2021 08:25 |

podobné články

Firmy čekají další výdaje. Koncesionářský poplatek i za autorádia

 
Poplatky za autorádio se nevyhnou firmám ani soukromým osobám. Český rozhlas hodlá v nejbližší době oslovit jak právnické, tak soukromé osoby, aby začaly platit poplatek 45 korun.
27.09.2013 22:45 |

podobné články

Poplatek za položku na receptu nahradí poplatek za recept. Co nás čeká?

 
Budoucí vládní trojkoalice se ve středu dohodla na tom, že se zruší poplatek za položku na receptu, nahradí ho jednotný poplatek za recept ve výši 30 korun. Po jednání to oznámil premiér Petr Nečas.
09.07.2010 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9403 článků)

Pronajímáte byt přes Airbnb? Vláda na vás chystá poplatek, berňáky zase kontroly

 
Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě změní. Vláda ve středu schválila návrh novely, podle kterého by se měl od roku 2020 vztahovat i na ubytovatele v soukromí, tedy třeba na službu Airbnb. Ubytovací poplatek se sloučí s rekreačním a lázeňským. Maximální sazbu poplatku navrhuje ministerstvo financí od ledna 2020 na 21 korun za den, od roku 2021 na 50 Kč za den. Obce ale mohou zavést nižší poplatek. Hospodářská komora a Asociace hotelů a restaurací návrh podporují.
12.09.2018 08:30 |

podobné články

Šance pro české potraviny? To Francouzi a Němci nedovolí... Ševčík a Feranec řešili unijní dotace

 
Růst cen potravin a jejich dvojí kvalita je bezesporu nemalé téma i u nadcházejících sněmovních voleb. Ekonom a předseda odborné komise pro finance koalice Trikolóry, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík vidí cestu zejména v deregulaci trhu a v preferencích českých spotřebitelů a seškrtání zemědělských dotací. „To Francouzi nikdy nedovolí, nikdy!“ opáčil však na to poslanec ANO Milan Feranec v debatě na CNN Prima NEWS. Zlepšení prý není na dohled, ani co se týče růstu cen. „Teď si budeme muset na všechno připravit víc peněz,“ zaznělo od Ševčíka směrem k plánům EU.
07.10.2021 12:55 |

podobné články

Náměstek z Babišova ministerstva chce další funkci. Odborníci varují

 
Pravá ruka ministra dopravy Milan Feranec z hnutí ANO je nominovaný na pozici lídra kandidátky pro komunální volby v Olomouci. Může se tak stát olomouckým primátorem. Navíc byl dnes i přes porušení zákona opět jmenován šéfem dozorčí rady Českých drah. Feranec však vyloučil, že by funkce náměstka a šéfa dozorčí rady byla slučitelná s funkcí primátora.
19.06.2014 17:56 |

podobné články

Náměstek z Babišova ministerstva ve hře o další funkci. Odborníci varují

 
První náměstek ministra dopravy Milan Feranec z hnutí ANO je nominovaný na pozici lídra kandidátky pro komunální volby v Olomouci. Může se tak stát olomouckým primátorem. Navíc byl dnes i přes porušení zákona opět jmenován šéfem dozorčí rady Českých drah. Feranec však vyloučil, že by funkce náměstka a šéfa dozorčí rady byla slučitelná s funkcí primátora.
19.06.2014 21:06 |

podobné články

V Praze bude jezdit tramvaj s bezdrátovým připojením na internet

 
V Praze bude jezdit tramvaj s bezplatným wi-fi připojením k internetu. Zkušební provoz plánuje pražský dopravní podnik (DPP) minimálně na šest měsíců. Informovala o tom mluvčí společnosti Ilona Vysoudilová.
28.03.2011 20:15 |

podobné články

Reportáž: Online společnost a život v mobilech s nespolehlivým připojením

 
Podle stereotypů by Brazilci měli trávit většinu svého času na pláži, ve skutečnosti je zaměstnává především jejich telefon s rychlým, ač nespolehlivým připojením k internetu. Pevnou součástí brazilské společnosti je být stále online a vždy na příjmu.
29.07.2015 22:20 |

podobné články

Jak zvládnout nákup oblečení na internetu

 
Nákup oblečení na internetu je stále oblíbenějším trendem a to hned z několika důvodů. Nejenže je to oproti kamenným obchodům v mnoha případech levnější, ale zároveň je to pohodlnější, protože nemusíte nikam chodit a navíc máte daleko větší výběr, nežli v klasických obchodech. Jestliže i vás nákup oblečení na internetu láká, pak jste na správném místě. I když se na první pohled zdá, že na tom vlastně vůbec nic není, měli byste znát pár základních tipů, triků a fíglů, díky kterým vše zvládnete na jedničku. A klidně i s hvězdičkou! Zvládněte nákup na internetu i vy! Nákup oblečení na internetu je hitem, který láká stále více lidí. Je to levnější, pohodlnější, rychlejší a zkrátka lákavější. Ovšem pouze v případě, kdy to umíte. I když si možná myslíte, že na tom nic není, pravda je kolikrát úplně jiná. Proto jsme pro vás napsali dnešní článek, ve kterém jsme pro vás připravili několik tipů, s nimiž budou nákupy na internetu hračka. Recenze prozradí mnohé Na samotném začátku určitě uděláte dobře, pokud si o daném obchodě, ve kterém se chystáte nakupovat, přečtete nějaké recenze. Je-li to známý obchod, určitě najdete nespočet recenzí, které vám o daném e-shopu prozradí mnohé. Podle recenzí od reálných zákazníků se dozvíte, zda konkrétní shop vůbec stojí za to, dozvíte se o jejich zkušenostech a přesvědčíte se, zda je dobrý nápad nakupovat právě zde. Zjistěte si, jestli se vám vyplatí poštovné Jediným úskalím nákupů na internetu může být poštovné. Ne všechny e-shopy nabízí poštovné zdarma, zpravidla je proto potřeba objednat za určitou částku. Ještě než se vrhnete do nakupování, zjistěte si, jak to daný e-shop s poštovným má a podle toho usuďte, jestli se vám vyplatí v obchodě nakupovat. Kámen úrazu jsou velikosti Nejedna žena by nám jistě potvrdila, že nejčastějším kamenem úrazu jsou velikosti. Často se stává, že... Čtěte více Příspěvek Jak zvládnout nákup oblečení na internetu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2017 20:50 |

podobné články